تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)7) اسلام آمریکایی / انتقاد روزنامه کويتي از موضع ضد ايراني آل شيخ مفتی وهابیت و عامل تفرقه و تحمیق

انتقاد روزنامه کويتي از موضع ضد ايراني آل شيخ مفتی وهابیت و عامل تفرقه و تحمیق

انتقاد روزنامه کويتي از موضع ضد ايراني آل شيخ

مفتیان تفرقه و ضلالت و تحمیق مسلمانان و عوامل اسلام آمریکایی
مفتیان تفرقه و ضلالت و تحمیق مسلمانان و عوامل اسلام آمریکایی

 

خبرگزاري آريا- روزنامه کويتي القبس با درج مقاله اي ضمن انتقاد شديد از اظهارات شيخ عبدالعزيز آل شيخ مفتي عربستان عليه ايران ، از آن به عنوان حرکتي بچه گانه و ساده لوحانه ياد کرد.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از شبکه العالم ، اين روزنامه نوشت : ما دشمني و تعصب افراطي شيخ مکه (عبدالعزيز آل الشيخ) در قبال ملت ايران را که نقشي بسزا در تمدن بشري از جمله تمدن عربي و اسلامي داشته اند ، محکوم مي کنيم ملتي که برخي از افراد آن همانند ديگران در راه علم تلاش ها کردند و گاه در مسائل ملي و مذهبي جان فشاني نيز کردند .
 در بخش ديگري از اين مطلب به قلم عبداللطيف الدعيج آمده است : عبدالعزيز بن عبدالله آل الشيخ مفتي اعظم و رئيس شوراي فتواي عربستان پس از گسترش وهابيت به کمک دلارهاي نفتي کويت و عربستان ، شيخ الشيوخ دين اسلام و نماينده اصلي اين دين در مرحله کنوني شمرده مي شود . عبدالعزيز آل الشيخ به گونه اي به ايران حمله کرد که اين حمله را فقط مي توان اقدامي بچه گانه يا ساده لوحانه توصيف کرد .
درادامه اين مقاله با انتقاد از حمله به ايراني ها تاکيد شد : ايرانيان و يوناني ها از مهمترين سازندگان تمدن جهان ما اعراب و تأثيرگذارترين ملت ها در فعاليت هاي بشري کنوني هستند .
اگر بگوئيم که تمدن عربي و اسلامي غالباً مرهون تلاش بزرگان دين ، علم و ادب ايران زمين است ، گزاف نگفته ايم . کدام يک از ما اعراب مي تواند فارابي ، ابن سينا ، خوارزمي ، سيبويه و صحابي پيامبر سلمان فارسي و ديگر نوابغي را که به ميراث بشري غنا بخشيدند ، فراموش کند؟ با صرف نظر از ادعاي “عرب بودن بسياري از بزرگان متولد شده و رشد يافته در شمال ايران مانند بزرگان حديث ، علم و ادب ؛ اقامت اين افراد در ايران و تعامل آنان با ايراني ها بي شک يکي از علل شکوفاشدن استعدادها و موهبت هايشان بود.
توصيف اختلافات سياسي ما اعراب با ايران به اختلافات ملل و نژادها به معني تبديل اين اختلافات سياسي به اختلافات هميشگي و ابدي است که با تغيير دولت ها از بين نخواهد رفت . اگر چنين اتفاقي بيفتد ادعاي کساني که قائل به کينه ورزي و افراط گري ناپسند مسلمانان هستند ، ثابت مي شود. همه اختلافات سران کشورها و تضاد منافع گذرا مانند ديگر اختلافات و جنگ هاي بشري به وحدت ،تعامل وهمزيستي ملل منجر خواهد شد.ما دشمني و تعصب افراطي شيخ مکه (عبدالعزيز آل الشيخ) در قبال ملت ايران را که نقشي بسزا در تمدن بشري از جمله تمدن عربي و اسلامي داشته اند ، محکوم مي کنيم ملتي که برخي از افراد آن همانند ديگران در راه علم تلاش ها کردند و گاه در مسائل ملي و مذهبي جان فشاني نيز کردند.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

تاريخ جنایات وهابیت

1 جنايات وهابيان در كربلا و نجف و ساير بلاد عراق در سالروز عيد غدير …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *