تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)4) زندگی نامه شهداي گرانقدر دانشجوي پیرو خط امام / سردار شهید حاج عباس محمد ورامینی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و جانشین فرماندهی لشکر محمد رسول الله(ص)

سردار شهید حاج عباس محمد ورامینی از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام و جانشین فرماندهی لشکر محمد رسول الله(ص)

تاريخ تولد :5/5/1333

نام پدر :محمد

تاریخ شهادت : 28/8/1362

محل تولد :تهران /تهران /-

طول مدت حیات :29

محل شهادت :ارتفاعات كاني‌مانگا

مزار شهید :بهشت زهرا (س)، قطعه 24

عباس (محمد) وراميني (معروف به عباس وراميني) در پنجم مردادماه سال 1333 ه.ش در محله پاچنار تهران چشم به جهان گشود. دوران كودكي را در ميان كودكان مستضعف محله زادگاهش سپري كرد. علاقه و ارادت او به «حسين بن علي(ع)» و شركت در تمام مراسم‌هاي عزاداري، او را به لقب عباس علمدار مفتخر ساخت. عباس پس از اخذ مدرك ديپلم و اتمام دوره سربازي در رشته «مددكاري اجتماعي» دانشگاه علامه طباطبائي پذيرفته شد وي در ضمن تحصيل جهت خدمت به كودكان بي‌سرپرست به مراكز نگهداري آنها رفت و آمد داشت. همزمان با اوج‌گيري انقلاب اسلامي به جمع مبارزين پيوست و چندين مرتبه از طرف ساواك منزلش تفتيش شد با ورود امام خميني (ره) به كشور عزيزمان به مدت سه روز در بهشت زهرا (س) و محل استقرار امام (ره) نگهباني داد. پس از پيروزي انقلاب وراميني مسئوليت آموزش تاكتيك كميته انقلاب اسلامي را برعهده گرفت، سپس به جمع جهادگران پيوست و في‌سبيل‌الله براي كشاورزان روستاي سيستان و بلوچستان كار كرد. در زمان تسخير لانه جاسوسي به تهران بازگشت و به عنوان اولين نفر وارد سفارت آمريكا (لانه جاسوسي) شد، در همين زمان مسئوليت آموزش نظامي دانشجويان پيرو خط امام را بر عهده گرفت و براي آنان اسلحه تهيه نمود. وراميني در سال 1358 با يكي از خواهران پيرو خط امام آشنا شد و با حضور در خدمت امام (ره) و قرائت خطبه عقد توسط ايشان زندگي مشترك خويش را آغاز نمود. او در همان سال به عضويت سپاه درآمد و در مركز آموزش سپاه منطقه به خدمت پرداخت. در زمان عمليات ثامن‌الائمه به جبهه شتافت. عباس در عمليات‌هاي بسياري شركت نمود. وراميني يک مرتبه از ناحيه صورت مجروح شده است. در سال 1361 به دستور حاج همت و حاج احمد متوسليان به فرماندهي ستاد لشگر 27 محمد رسول‌الله (ص) منصوب شد و مدتي بعد به دستور آن دو بزرگوار رهسپار سفر حج گشت. سرانجام «مسئول ستاد سپاه 11 قدر و قرارگاه نجف اشرف» در عمليات والفجر 4 در منطقه پنجوين ارتفاعات كاني‌مانگا بر اثر اصابت تركش خمپاره 60 به ناحيه پيشاني درتاريخ 28 /8/1362 به بيكران آسمان پركشيد و مزارش را در بهشت زهرا قطعه 24 آسماني‌تر كرد.

منبع:كتاب بيكرانه ها


ميثم جان! بابا رفت

… خدمت ميثم كوچولو سلام عرض مي كنم و از خدا مي خواهم كه تو يادگارم را در زير سايه خود حفظ نمايد و خود نگهدار تو باشد. ميثم جان! بابا رفت به صحراي كربلاي ايران، خوزستان داغ، تا شايد درد حسين (ع) را با تمام گوشت و پوست خود حس نمايد. بابا رفت تا شايد بوي خون حسين (ع) به مشامش برسد، بابا رفت تا شايد بتواند بر رگ بريده حسين (ع) بوسه بزند، بابا رفت تا شايد بتواند با خون ناقابلش راه كربلا را براي تمام دل‌هايي كه هواي كربلا دارند باز كند، بابا رفت … شايد ديگر برود و پهلوي تو نباشد اما اين را بدان كه همه‌چيز ناپايدار است چه براي تو و چه براي من تنها چيزي كه باقي مي‌ماند و قابل اتكاست خداست ميثم جان! سال گذشته در چنين روزي ساعت چهار صبح به دنيا آمدي يكسال از عمرت گذشت چه بسا در چنين روزي كه روز به دنيا آمدن تو است بابا پهلويت نباشد اما هيچ عيبي ندارد خداي بابا تو را دوست دارد. پس ناراحت نباش و هميشه به خدا فكركن تا دلت آرام باشد. پس بابا رفت خداحافظ.
وراميني 14/2/1361

منبع:پرونده شهيد در لشگر 27 محمد رسول الله (ص)

وصیت نامه سردار شهید حاج عباس محمد ورامینی


وصیت نامه سردار شهید حاج عباس محمد ورامینی

(قائم مقام لشگر 27 محمد رسول الله )

بسم الله الرحمن الرحیم ان الله اشتری من المومنین انفسهم و اموالهم بان لهم الجنه یقاتلون فی سبیل الله فیقتلون و یقتلون وعدا علیه حقا فی التوریه و الانجیل و القرآن و من اوفی بعهده من الله فاستبشروا ببیعکم الذی بایقتم به و ذالک هو الفوز العظیم .

خدا جان و مال اهل ایمان را به بهشت خریداری کرده آنها در راه خدا جهاد میکنند که دشمنان دین را بکشند یا خود کشته شوند این وعده قطعی است بر خدا و عهدی است که در تورات و انجیل و قرآن یاد فرموده است و از خدا باوفاتر به عهد کیست ؟ ای اهل ایمان شما بخود در این معامله ( خریداری بهشت ابد به جان و مال ) بشارت دهید که این معاهده با خدا به حقیقت سعادت و پیروزی بزرگی است .
با درود و سلام بر تمام شهدا و با درود و سلام به امام امت این تبلور اسلام راستین و این نور خدا و این کوبنده بر فرق مستکبرین جهان و این سلاله پاک حسین ( ع ) و این یاور مستضعفین جهان و این عاشق خدا و این مرد گریان نیمه شب و این جانشین امام زمان ( ع ) و این فقیه عادل زمان و این رهبر قلبهای مومن و همچنین با درود و سلام به امت شهیدپرور امتی که بهارین تعبیر را در مورد این مردم امام عزیزمان فرموده است که این ملت الهی شده است و من این مسئله را با گوشت و پوست بدنم حس کرده ام و آنرا در جبهه های جنگ مشاهده نموده ام من بوی دست آن پیرمرد یا پیرزنی که نان تهیه کرده و برای ما به جبهه ها می فرستد به مشامم رسیده است من چهره آفتاب سوخته آن مرد روستایی و یا آن جوان روستایی که فقط به ندای حسین گونه امام لبیک گفته است را دیده ام من عشق به شهادت جوانان پاک حزب الله را در اینجا دیده ام و خیلی نمونه های دیگری که هر کدام گویای حضور مردم در تمام صحنه های نبرد حق علیه باطل میباشد من با آن گفته امام عزیزمان که میگوید در جبهه ها حتی یک نفر هم پیدا نمی شود که از خانواده این مستکبرین باشد کاملا مانوس می باشم و این اصل معنی امامت و امت که هر دو کامل در نتیجه می بینم که انقلاب با شتابی سرسام آور به پیش میرود انشاالله تمام کاخهای ظلم را در هم خواهد کوبید و باعث نجات تمام مستعفین جهان خواهد شد و از همه مهمتر زمینه آماده میشود برای ظهور امام زمان(ع) و نکته بسیار ظریفی که در اینجا مشهود است ارتباط قوی بین امام و امت میباشد که به فضل الهی این دو هم جهت حرکت میکنند و تا این همسویی برقرار است ما پیروزیم اگر چه در بعضی از موارد شکست بخوریم که این شکست خود نز پیروزی عظیمی میباشد و اما نظر من در مورد هر دوی اینها این است مه امام چون آن ارتباط اخلاصی خود را با خدا برقرار کرده است و نمود آن همان گریه های شبانه امام میباشد راه خود را پیدا کرده و در صراط مستقیم حرکت خود را ادامه میدهد و این طرف که امت قرار دارد تا وقتی که قدر این نعمت الهی را بدانند و شکرگزاری کنند صددرصد خدا این نعمت را از او نخواهد گرفت مگر اینکه نعمتی از آن بالاتر به او بدهد و باز من نمود عینی این مسئله را در جبهه های جنگ مشاهده کرده ام و آن فریادهای پرخروش و مستضعفترین مردم این جهان است که در حال حاضر تبلور آن در ایران و آنهم در جبهه ها است که فریاد می زنند خدایا خدایا ترا به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار از عمر ما بکاه بر عمر او بیفزا.
باری تا این پیوند عمیق بین امام و امت وجود دارد شکست محال است ولی پیروزی روزبه روز روشن تر می باشد و امام تمام اینها حول یک محور و برای یک محور دور میزند و آن خداست و آن نیز عشق به لقاء است که هر کس به اندازه برای این مطلب سهم میگذارد و یکی مال و ثروت یکی زن و بچه و یکی بهترین چیز خود آنهم نه یک بار بلکه حاضر است صد بار برای رسیدن به لقاءالله عطا نماید و آن جان ناقابل خودش میباشد تا بدینوسیله خونی که از هابیل تا حسین ( ع ) و از حسین تا کربلای ایران بر زمین ریخته شده است تداوم دهد و در این ارتباط آیندگان نیز راهشان و خطشان روشن میباشد.
یعنی اینکه این خط سرخ باید همچنان ادامه پیدا کند تا ظهور امام زمان ( ع ) که خط مبارزاتی ما روشن است و آن این است که مبارزه آنقدر ادامه دارد تا دیگر کسی روی زمین نباشد که لااله الاالله نگوید.

و اما برگردم به وضع موجود خودم که قرار است فردا شب عملیاتی عظیم که میرود تا سرنوشت نبرد یکسال و نیمه جبهه حق علیه کفر را معین نماید و به اعتقاد من این نبرد درست شبیه به حالت روز 22 بهمن در ایران میباشد که این نبرد 22 بهمن برای جهان میباشد و در واقع صدور انقلاب ایران به تمام جهان و آغاز اولین گام جهانی برای ظهور امام زمانمان میباشد …

البوم تصاویر آن شهید را در فارس نیوز را ببینید .

http://www.farsnews.com/plarg.php?nn=M381475.jpg

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

رنج نامه

 خون شد دلم خدايا، رحمي نما به حالم  از دوري رفيقان آشفته شد خيالم تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *