تیتر خبرها

شهيد محمد منتظر قائم، مبارز 15 خرداد 42 تا صحراي طبس 59

شهيد محمد منتظرقائم چهره راستين انسان وارسته اي بود كه از همان اوان زندگي با روحيه حقيقت‌جوئي و آزادي‌خواهي خود پا در عرصه جهاد و شهادت نهاد. هنوز 15 سال بيشتر نداشت كه به صفوف مبارزان حماسه ساز 15 خرداد پيوست و با تكثير و پخش اعلاميه هاي امام و افشاي جنايات رژيم در پيشبرد نهضت خونين پانزدهم خرداد تلاش كرد.
شهيد محمد منتظر قائم از سال 1346 در پي آشنايي با مرحوم فتاحي سرپرست انجمن ديني يزد، كلاسهاي انجمن را به جلسات بررسي مسائل سياسي و مطالعه كتاب ولايت فقيه امام تبديل كرد و بعد سياسي را احيا و به ايجاد شور و شعور انقلابي در افكار جوانان پرداخت.
محمد در دوران سربازي نيز در مخالفت با رژيم ستم شاهي مبارزه بي امان خود را ادامه داد بطوريكه يكبار با لباس سربازي در ميان بازار، عكس شاه را پاره و آتش مي‌زند. در سال 1350 با تشكيل گروهي مخفي مبارزه را در قالب تشكلي منسجم هدايت و انجام مي‌داد. نخستين اعلاميه اين گروه در 6 بهمن 51 در يزد به شكل گسترده و مخفيانه توزيع شد كه انعكاسي وسيع يافت.

بيش از 15 ماه در سياه چالهاي اوين بدون كوچكترين اعترافي، سخت ترين شكنجه‌ها را تحمل كرد.

پس از پيروزي انقلاب با تشكيل سپاه پاسداران به عنوان مسئول بنيانگذاري و تشكيل سپاه يزد انتخاب شد. حضور فعال و برجسته وي در جريانات كردستان وي را چندين مرتبه تا آستانه شهادت برد. او فرماندهي متواضع، آموزگاري وارسته، عارفي در يادل بود كه به دور از هرگونه خودنمائي با كوله باري از اخلاص و صميميت خاطرات هميشه سبزي را به يادگار گذاشت.

محمد در روز پنجم ارديبهشت ماه سال 1359 در جريان تجاوز نظامي آمريكا به كوير طبس در سفري سرخ اوج آفرين شهر عشق گشت.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

رنج نامه

 خون شد دلم خدايا، رحمي نما به حالم  از دوري رفيقان آشفته شد خيالم تا …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *