تیتر خبرها

هدیه دانشجویان خط امام به گروگان آمریکایی

آزادی زنان و سیاه پوستان به دستور امام

ریچارد کویین پیش از ترک ایران از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام خواست تا یکی از نماد های خود را به عنوان یادگاری به او بدهند و دانشجویان پذیرفتند.

ریچارد کویین یکی از 52 جاسوس آمریکایی بود که در لانه جاسوسی آمریکا در تهران ، توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام به گروگان گرفته شد. ریچارد کویین در سال 2002 میلادی ، در سن 51 سالگی بر اثر ابتلا به بیماری ام.اس درگذشت.

هدیه دانشجویان به گروگان های آمریکایی

ریچارد به دلیل بیماری و رنجودگی جسمی ، همواره مورد توجه خاص دانشجویان بود و توانست ارتباط انسانی بیشتری نسبت به سایر گروگان ها با دانشجویان برقرار سازد. سرانجام با افزایش عوارض بیماری در ریچارد ، او پس از 250 روز ، به صورت یک جانبه از سوی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام آزاد شد و به صلیب سرخ تحویل گردیده ، به آمریکا بازگشت.

او پیش از ترک ایران از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام خواست تا عکسی از امام خمینی را که در آن سال ها به عنوان نماد و شاخص « دانشجویان مسلمان پیرو خط امام » شناخته می شد به عنوان یادگاری داشته باشد ، دانشجویان نیز نسخه ای از آن عکس را  به صورت فرش بافت به ریچارد هدیه دادند.

ریچارد کویین گرچه در آمریکا مانند دیگر هم قطارانش ترجیح داد بر وجوه انسانی تعامل خود با دانشجویان ایرانی تأکیدی نکند اما یادگاری ارزشمند خود را از هیچ کس پنهان نکرد و حتی آن را در رسانه های عمومی نیز به نمایش گذاشت.

هدیه دانشجویان به گروگان های آمریکایی

ریچارد کویین ، یکی از گروگان های لانه جاسوسی آمریکا در روزهای گروگانگیری

هدیه دانشجویان به گروگان های آمریکایی

ریچارد کویین تا مدت ها  پس از بازگشت به آمریکا ، یادگاری خود را به دیوار خانه اش نصب کرد

منبع : مشرق

تنظیم : رها آرامی – فرهنگ پایداری تبیان

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

انقلاب دوم به روايت گروگان ها(13)

دانشجوياني كه سفارت را گرفتند تفكر [امام] خميني را مي شناختند خبرگزاري فارس:به اعتقاد من …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *