تیتر خبرها

امریکا و طرح براندازی!

انستیتو سیاست‏خاورمیانه واشنگتن جدیدترین گزارش ضد ایرانی «گروه مطالعات ریاست جمهوری‏» را درباره براندازی نظام جمهوری اسلامی تقدیم رئیس جمهور امریکا کرد . 40 تن از دولتمردان فعلی و سابق کاخ سفید از دو حزب جمهوری‏خواه و دمکرات با همکاری کارشناسان امور خاورمیانه امریکا که بنام گروه مطالعات ریاست جمهوری فعالیت می‏کنند، در فصل مربوط به ایران آورده است: «بهترین چشم انداز منافع امریکا در قبال ایران تغییر ریشه‏ای حکومت این کشور است . سیاست‏های دولت امریکا باید در راستای به وجود آوردن این تغییر در حکومت‏باشد . این گزارش می‏افزاید: در ایران دور نمای تغییراتی که نتیجه کنش‏های سیاسی داخلی است در افق به چشم می‏خورد . در ادامه این گزارش تصریح شده: دولت امریکا باید از حرکت اصلاح طلبانه حمایت کند .

در بندهایی از این گزارش آمده است: دولت امریکا باید با مردم ایران ارتباط برقرار کند، ایجاد امکانات برای سفرهای متقابل بین مردم دو کشور و حمایت از امکانات غیر دولتی می‏تواند در این راستا مفید باشد، صادرات کالاهای مصرفی به ایران باید از سر گرفته شود، این کار باعث کم شدن ارز خارجی موجود در ایران خواهد شد . دولت امریکا باید از ایران بخواهد امکان سفر هر چه بیشتر امریکایی‏ها را به ایران ایجاد کند، این خود یک حرکت دیپلماتیک خواهد بود . دولت امریکا باید از تغییرات داخل ایران برای منافع خود سود ببرد .»

(روزنامه جمهوری اسلامی، 19 فروردین 1380)

مطلب فوق خلاصه‏ای است از گزارش گروه مطالعات ریاست جمهوری امریکا در جدیدترین طرح‏ها و ترفندها برای براندازی نظام جمهوری اسلامی ایران و راه کارهای ارائه شده از سوی گروهی از نخبه گان سیاسی و جاسوسی شیطان بزرگ و عوامل سیا و صهیونیسم که اخیرا همزمان با ریاست جمهوری جدید امریکا منتشر گردیده است .

این گزارش هرچند متضمن امر جدیدی در سیاست ایالات متحده در برخورد با جمهوری اسلامی ایران نیست و سردمداران این کشور سلطه‏جوی استکباری طراح و حامی چنین سیاستی بوده‏اند و تغییر و تحول در رژیم حاکم آن هیچگونه تاثیری در مشی سیاسی آنها نداشته است و علی الاصول این سیاست چیزی نیست که شیطان بزرگ با خصلت ددمنشی که دارد، روزی در آن تجدید نظر کند و هر کس جز این بپندارد دستخوش خوش‏باوری و ساده اندیشی است اما در اینجا تذکار چند مطلب ضروری است:

1 – تاکید مجدد تئوری پردازان سیاست‏خارجی امریکا بر ضرورت عزم دولتمردان این کشور جهت‏براندازی نظام اسلامی هشداری است مجدد برای معتقدین به نظام و آنها که دردمند دین‏اند و به عظمت میهن و مصلحت امت مسلمان می‏اندیشند و برای خون‏های مقدس سرمایه‏های ایثار شده در راه تحکیم نظام اسلامی ارزش قائل اند و کرامت و عزت و استقلال را باور دارند و فاقد حس مسئولیت نیستند هرچند دستخوش پاره‏ای اشتباهات شده‏اند که این زنگ خطرها می‏تواند در بیدار ساختن وجدان دینی و غیرت ملی آنان اثر گذار باشد .

این نیروها در هر لباس و در هر جبهه و جناحی هستند باید بیندیشند که رژیم استکباری امریکا، با هیچ گروه از وفاداران به اسلام و انقلاب عقد اخوت نبسته و به نابودی همه آنها دل بسته و براندازی نظام را می‏خواهد تا هنگامی که نظامی حافظ منافع نامشروع رژیم سلطه استکباری بر سر کار آید و البته این خوابی است‏بی‏تعبیر که دشمنان اسلام اعم از خارجی یا داخلی تحقق آن را به گور خواهند برد، مشروط به آنکه وفاداران به نظام اسلامی در هر جناح و جبهه هستند عزم خود را برای یک نبرد بی‏امان با سیاست‏های امپریالیسم و صهیونیسم و دفاع از استقلال کشور و عزت ملت جزم کنند و بازی دشمن را نخورند و بازیچه سیاست تفرقه افکن دشمن نشوند و اختلافات جزیی و فرعی را حل کنند و پا روی هواهای نفسانی و تعصبات کور بگذارند و با سعه صدر و حسن نیت‏به مصالح نظام و دین و کشور بیندیشند و با کیاست و درایت و روشن بینی ایمانی حیله‏های دشمن و نیرنگ‏های شیطانی او را کشف و آنها را ناکام سازند .

ساده اندیشان خودی!

در میان این قشر از نیروهای خودی پاره‏ای ساده دل هستند که از تشویق و ترحیب دشمن خارجی و عوامل داخلی شادمان به وجد می‏آیند! و هنگامی که می‏بینند دشمن از آنها چهره می‏سازد و بزرگ نمایی می‏کند و آنها را در ترازوی سنجش و مقایسه با رجال بزرگی چون «مدرس‏» می‏گذارد باورشان می‏شودو هرچه در چنته دارند و بسا به زعم خودشان به حکم وظیفه شرعی! و ملی میهنی! بیرون می‏ریزند و روی امواج و رسانه‏های پیشرفته به سراسر جهان مخابره می‏کنند تا دشمن برای آنها کف بزند! اما غافل از آنند که تیری را رها کرده‏اند که به سوی خودشان کمانه می‏رود و به دست‏خود به حیثیت و حمیت دینی و غیرت ملی ضربه می‏زنند .

از آنجا که این قشر علی الظاهر به باورهای دینی پای بندند برای اینان سخنی از پیامبر اکرم (ص) و کلامی از امیرالمؤمنین (ع) می‏آوریم باشد که هشداری برای آنها باشد .

پیامبر اکرم (ص) می‏فرماید: «ان فناء امتی بعضها ببعض‏» (کنزالعمال، ج‏11، ص‏169) نابودی امت من به دست‏یکدیگر است . یعنی با اختلاف و دامن زدن آن، نیروها را صرف نابودی یکدیگر می‏کنند چنانکه تاریخ صدر اسلام نشان داد و در سایر اعصار نیز کم و بیش آتش اختلاف و تفرقه خرمن امت را طعمه حریق کرده و ما نیز امروزه شاهد این وضع اسفبار هستیم . این در حالی است که دشمنان اسلام با وجود اختلافات داخلی‏شان در یک جبهه به مقابله با ما پرداخته‏اند .

امیرالمؤمنین (ع) در بخش خطبه قاصعه که از خطبه‏های تکان دهنده تاریخی و اجتماعی است‏با اشاره به اختلاف جوامع و سرانجام آن می‏فرماید: «در احوالات مؤمنان پیشین تدبر کنید که در حال آزمایش و امتحان چگونه بودند . آیا بیش از همه مشکلات را تحمل نکردند؟ تنگناها را به جان نخریدند؟ فراعنه آنان را به بردگی نگرفتند، شکنجه نکردند؟ و زندگی را بر آنان تلخ ننمودند؟ و آنان همچنانکه زیر بار ستم و سلطه راه چاره و قدرت دفاع نداشتند تا آنگاه که خداوند سبحان پایداری جدی آنها در تحمل سختی‏ها و در راه محبت‏خدا و خوف و خشیت از خود را در آنان دید و سپس راه نجات از تنگناهای بلا را برایشان گشود و پس از ذلت‏به عزت رسانید و ترس را به امنیت‏بدل نمود و آنان را حکومت و زمامداری و رهبری داد تا به کرامتی از حق تعالی رسیدند که دیگران آرزوی آن را حتی نمی‏توانستند بکنند . پس بنگرید آنها چگونه بودند گاهی که جمعشان متحد و خواسته هایشان متفق و دلهایشان یکی بود . دستهایشان را در یکدیگر نهاده و شمشیرها را به یاری یکدیگر می‏گرفتند و با دیدگان نافذ و عزم راسخ عمل می‏کردند . آیا در آن دوران فرمانروای سراسر جهان نبودند، و بر سر جهانیان حکومت نمی‏کردند؟ ! پس بنگرید به سرنوشتی که در آخر کار پیدا کردند و دستخوش تفرقه شدند و الفت را به اختلاف بدل نمودند و اختلاف کلمه گریبانشان را گرفت و دلها به هر سوی رفت و گروه گروه شدند و به نزاع و جنگ با یکدیگر پرداختند، و در نتیجه خداوند لباس کرامت و عزت را از آنها خلع نمود و فراخی نعمت را گرفت و داستان زندگی‏شان در میان شما مایه عبرت عبرت‏گیران گردید .»

(نهج‏البلاغه، خطبه‏192)

آنچه در سخن امیرمؤمنان علی (ع) آمده درست‏با سرنوشت ما تطبیق می‏کند از روزگار ستم شاهی و سلطه ارباب قدرت جهانی بر این مرز و بوم چندان نمی‏گذرد وعنایت و لطف الهی در رهایی از آن رژیم نیز پیش روی ماست، این نعمت‏بزرگ را نباید کفران کرد و رایگان از دست داد و برای دنیا و مطامع آن به جان یکدیگر افتاد که قهر خداوندی در کمین است و عزت و ذلت و بردگی و دولت همواره دست‏به دست می‏گردد و خدای را باکسی خویشاوندی نیست «ان الله لایغیر ما بقوم حتی یغیروا ما بانفسهم‏» خداوند سرنوشت ملتی را دگرگون نمی‏کند مگر این‏که آنان وضع خود را تغییر دهند .

کسانی که امروزه در کشور ما دشمن اصلی را فراموش کرده‏اند، مشکلات مردم را نادیده گرفته و بر منجلاب فسادی که پیش روی پسران و دختران وجود دارد دیده فروبسته‏اند و از عواقب این روند غافل اند و به اهداف حزبی و جناحی و خطی و ریاست و سیاست و آمال نفسانی می‏اندیشند و در دام غرور شیطان گرفتار آمده‏اند و بازی شیطان بزرگ و عوامل مرموز وی را خورده‏اند، یک بار دیگر سخن علی (ع) را بخوانند و به سرنوشت دیگران بیندیشند و بدانند که اگر بیش از این در وادی غفلت‏سرگردان باشند خود نیز سرنوشتی مشابه دیگران خواهند داشت و آیندگان درباره آنها داوری خواهند کرد و محکمه عدل الهی آنان را محاکمه خواهد نمود!

اصلاح‏طلبی به شیوه امریکایی!

نکته دیگر گزارش گروه براندازی آمریکایی، حمایت از اصلاح‏طلبی و اصلاح طلبان است و اینکه چشم انداز تغییرات حاصله در ایران مایه امیدواری رژیم سلطه گر امریکا شده است! جای طرح این سؤال است که کدام تغییرات در ایران به شیطان بزرگ امید داده و کدام اصلاح‏طلبی مورد حمایت امریکاست؟ ! و حرکت اصلاحات باید در کدام مسیر باشد که امید و آمال استکباری و امپریالیستی را به یاس مبدل کند؟ این همان مطلبی است که چندی است نقل محافل شده و در پیرامون آن سخن فراوان گفته می‏شود که نیاز به تکرار آن نیست که اصلاحات در مسیر انقلاب را باید از اصلاحات امریکایی تفکیک کرد و بازی با واژه‏ها نباید ما را به بیراهه ببرد و در یک سخن باید گفت هرگونه اصلاحاتی که مورد حمایت امریکاست از نظر این ملت و نظام مطرود و منفور و مردود است و شیطان و اذنابش باید خواب و خیال تغییرات در جهت منافع استکباری را برای همیشه از سر بدر کنند و اصلاح طلبان داخلی نیز توجه نمایند که در این ماجرا بازی نخورند و در دام توطئه بیفتند و کوردلانی که با سوء استفاده از این فضا در جریان‏های محفلی و تشکل‏های سیاسی ورشکسته چشم به راه فرصتی برای اعمال اغراض فاسد خود می‏باشند، بدانند ملتی که برای دست آوردهای انقلاب خود صدها هزار شهید و معلول و اسیر و مجروح تقدیم نموده، خواب و خیال این تشکل‏های ضد انقلابی را نقش بر آب خواهند ساخت و در هر لباس و با هر عنوان که باشند آنها را می‏شناسند و بهتر آن است که این جریان‏های محفلی و سیاسی عرض خود بیش از این نبرند و زحمت دیگران را ندارند!

مسائل اقتصادی و توریستی

نکته دیگری که در گزارش امریکایی مطرح شده گشودن باب سفرهای متقابل و صادرات کالا از ایالات متحده به ایران است . که از عوامل نفوذ مجدد عوامل سیا و وابستگی اقتصادی و ایجاد بازار مصرف و ربودن ارز کشور است . اگر این مطلب را با اظهارات اخیر یکی از نمایندگان مجلس در کمیسیون صنایع و معادن در جمع مدیران صنایع خراسان که گفته بود: «تا پایان برنامه سوم توسعه ممنوعیت واردات تمام کالاها برداشته می‏شود» بگذاریم جای نوعی بدگمانی معقول! است که شاید این گونه اظهارات و تصمیمات از یک آبشخور تغذیه می‏شود . آیا رفع ممنوعیت واردات تمام کالاها با آن اطلاق و کلیت چه مفهومی دارد؟ مگر قرار نیست کشور رو به سوی استقلال اقتصادی گام بردارد و تولیدات داخلی تقویت‏شود و واردات کالا در حد ضرورت و نیاز مبرم انجام گیرد؟ پس اظهارات عضو کمیسیون صنایع و معادن چه مفهومی دارد؟ و موضوع سفرهای متقابل مطرح شده در گزارش امریکا نیز آیا سر پل ایجاد دیگر روابط و صدور فرهنگ و سیاست امریکایی به کشور نیست که نمونه‏های چندی از آن در سنوات اخیر مشاهده شده و جاسوسان سیا مجالی برای حضور در فضای کشور را یافته‏اند؟ !

خلاصه اینکه: روابط با امریکا که سرفصل مجدد سلطه شیطان بزرگ و استحاله فرهنگی سیاسی و اقتصادی میهن اسلامی است را نباید ساده گرفت و پاره‏ای عناصر به اصطلاح خواهان دگرگونی برآنند که این تز امریکایی را در کشور جا بیندازند! که همیشه ویروس‏ها و میکرب‏ها از طریق ارتباط مجال نفوذ می‏یابند و عادی سازی روابط که خواست امپریالیسم امریکاست نباید از دید ملت و دولتمردان ما پوشیده بماند که البته نیست و مادام که خوی ددمنشی و شیطنت و سلطه خصلت امریکایی‏هاست رابطه همان رابطه گرگ و میش است که امام راحل فرمودند و امروزه نیز در سخن رهبری نظام مطرح می‏گردد و سیاست اصولی کشور باید براساس آن هدایت‏شود و این اصل اساسی با عنوان استقلال از آغاز مطرح بوده است مع الاسف امروزه شاهد نوعی تساهل و بی‏تفاوتی در عرصه عمل، می‏باشیم که پاره‏ای عناصر از راه رسیده و به جاه و مقام رسیده بازی با اصول خدشه‏ناپذیر انقلاب را خورده و به زعم خود آن را گره‏گشای حل مشکلات کشور قلمداد می‏کنند در حالی که امریکایی‏ها از ایجاد رابطه به هر نوع و شکل آن برای اجرای مقاصد استکباری پل می‏زنند و هوشیاری دولتمردان و مردم باید خنثی کننده آن باشد تا اقتدار ملی خدشه نبیند .

حجة‏الاسلام والمسلمین محمد تقی رهبر

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

کارتر هنگام امضای بلوکه کردن اموال ایران

سه دهه تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران

سه دهه تحریم علیه جمهوری اسلامی ایران داریوش ابوحمزه در اين نوشته به مروري اجمالي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *