تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)9) خبر / به مناسبت سالگرد تهاجم نظامی آمریکا فرياد مرگ بر آمريكا در صحراي طبس طنين انداز شد.

به مناسبت سالگرد تهاجم نظامی آمریکا فرياد مرگ بر آمريكا در صحراي طبس طنين انداز شد.

به مناسبت پنجم ارديبهشت سالروز شكست آمريكا در صحراي طبس، فرياد مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسراييل مردم استان يزد امروزدر محل اين واقعه تاريخي طنين‌انداز شد.

به گزارش ايرنا در اين همايش ضد آمريكايي، هزاران نفر از قشرهاي مختلف مردم استان يزد، خانواده‌هاي معظم شهداو ايثارگران حضور يافتندو نصرت‌الهي را جشن گرفتند.

رييس امنيت ستاد فرماندهي كل قوا در اين مراسم، توطئه‌هاي استكبار جهاني به ويژه آمريكا عليه جمهوري اسلامي را از بدو پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي تاكنون يادآور شد و گفت: ملت ايران با ايمان ، توكل به خدا و اتحاد در مقابل اين توطئه‌ها ايستادگي مي‌كند.

سردار محمد كوثري، حمله آمريكا به ايران در سال ‪ ۵۹راازجمله‌اين توطئه‌ها برشمرد و گفت:شكست دشمن در صحراي طبس ، يكي از معجزات الهي بود.

وي اظهار داشت: آمريكا به رغم تمرين‌هاي نظامي نيروهاي خود با امدادهاي غيبي با شكست سختي در اين صحرا مواجه و متحمل خسارات سنگيني شد.

كوثري ، با اشاره به تهديدهاي دشمنان به ويژه آمريكا عليه ايران اسلامي گفت: ملت ايران هيچگاه با تهديد و تحريم از مواضع به حق خود عقب نشيني نخواهد كرد.

وي،براستفاده ايران از فناوري صلح آميز هسته‌اي تاكيد كرد و اظهار داشت:

جمهوري اسلامي ايران در همه حال اهل گفت وگو و منطق است.

در اين مراسم، همچنين خانواده شهيد محمد منتظر قائم اولين فرمانده سپاه استان يزد و شهيد حادثه پنجم ارديبهشت حضور داشت.

شركت‌كنندگان در اين مراسم با سردادن شعارهايي ، ضمن تجديد پيمان با آرمان‌هاي انقلاب اسلامي، امام راحل و مقام معظم رهبري، حمايت قاطع خود از سياست‌ها و برنامه‌هاي صلح‌آميز هسته‌اي ايران اعلام كردند.

به همين مناسبت همچنين همايش ‪ ۳۰۰نفر از كويرنوردان استان يزد در صحراي طبس برگزار شد.

هواپيماهاي نظاميان آمريكايي، پنجم ارديبهشت سال ‪ ، ۵۹با هدف آزادسازي گروگان‌هاي لانه جاسوسي، به ايران اسلامي حمله كردند كه در صحراي طبس بر اثر طوفان شن دچار شكست شدند.

ايرنا – 5 ارديبهشت 86

سالروز شكست آمريكا در صحراي طبس/

نماينده ستاد كل نيروهاي مسلح: ما با استكبار در حال جنگيم.

نماينده ستاد كل نيروهاي مسلح معتقد است؛ زندگي يك جنگ است و ايران اسلامي در بسياري از زمينه‌ها هم‌اكنون با استكبار جهاني در حال جنگ است.

به گزارش خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، سردار كوثري، در سخنراني امروز خود در صحراي طبس به نمايندگي از ستاد كل نيروهاي مسلح، برگزاري يادواره شهدا و ياد شهدا را كاري خداپسندانه دانست و گفت: حادثه‌ي صحراي طبس جز خنثي كردن حمله متجاوزان توسط خداوند چيز ديگري نبود و اگر اين امدادهاي غيبي نبود، ما دچار مشكلات زيادي مي‌شديم و اين جاست كه بايد شكرانه خدا را بجا آوريم.

وي ادامه داد: امام(ره) با دستان خالي و در سن 77 سالگي به دو ابر قدرت شرق و غرب كه تمام كشورها را بين خود تقسيم كرده بودند، ثابت كرد كه قدرت برتر خداست.

سردار كوثري در ادامه ابراز داشت: از همان ابتداي پيروزي انقلاب، توطئه‌ها شروع شد و اين حادثه نمونه‌اي ازهمان توطئه‌هاست و امروز مي‌بايست ياد همه اين حوادث ‌كه موجب افتخار ماست را تكرار كنيم.

وي در ادامه به ارائه توضيحاتي در مورد حادثه شكست آمريكا در صحراي طبس، تسخير لانه جاسوسي و بحث انرژي هسته‌اي قبل از انقلاب پرداخت و گفت: ‌كشورهايي همچون آلمان، انگليس و آمريكا كه اكنون با ما مخالفت مي‌كنند، در آن زمان قصد همكاري داشتند و مي‌گفتند ايران بايد به انرژي هسته‌اي دست يابد.

وي در پايان اظهار داشت: زندگي جنگ است و ما اكنون با استكبار جهاني در زمينه‌هاي سياسي، ‌فرهنگي، اقتصادي، نظامي و غيره در حال جنگ هستيم.

ايسنا – 5 ارديبهشت 86

پايان مسابقات تنيس روي ميز خواهران منطقه 9 دانشگاه آزاد اسلامي واحد طبس

فرماندار طبس:  اين واقعه عبرتي براي طمع‌كنندگان به خاك ايران اسلامي است.

فرماندار طبس گفت:‌ پنجم ارديبهشت همواره بايد عبرت كساني باشد كه به اين آب و خاك چشم دارند و سعي مي‌كنند به اين ملت هجمه كنند.

عبدالله‌زاده كه در سالروز شكست آمريكا در صحراي طبس با خبرنگار ايسنا، منطقه يزد، گفت‌وگو مي‌كرد، اظهار داشت:‌ صداقت و نفس قدسي حضرت امام (ره) كه كارها را براي رضاي خدا انجام مي‌داد، باعث شد كه خداوند كمك كند و شن‌ها از مردم ايران حمايت كردند.

وي افزود: آمريكا بايد از اين مسائل درس عبرت بگيرد؛ چرا كه دست خدا بالاي همه دست‌ها و كمك كار مردم است و حضرت بقيه‌الله (عج) از اين آب و خاك حفاظت خواهند كرد.

عبدالله‌زاده گفت: جريان مملكت ما امروز با آن زمان بسيار متفاوت است و كساني كه فكر حمله نظامي و هجوم به ايران را مي‌كنند، بايد بدانند كه در آن زمان از نظر نظامي در چه سطحي بوديم و اكنون در چه سطحي هستيم.

فرماندار طبس در ادامه خاطرنشان كرد: اكنون اقتدار كشور در حديست كه به راحتي مي‌توانيم در مقابل كساني كه چشم طمع به كشور دارند بايستيم و وضعيت امروز ما با آن زمان قابل مقايسه نيست، دشمنان خواهند فهميد كه دست‌اندازي به اين مملكت چه بهاي سنگيني برايشان در پي خواهد داشت.

وي گفت:‌ به هر حال پنجم ارديبهشت كه با نام طبس گره خورده و نام طبس با شكست بزرگ ترين قدرت مادي جهان و ابرقدرت زورگو يعني آمريكا عجين شده، افتخاري است براي طبسي‌ها و شهرستان طبس كه آمريكا در اين خاك به مذلت كشيده شد.

فرماندار طبس در پايان خاطرنشان كرد:‌ در پنجم ارديبهشت هر سال مردم طبس شور و حال ديگري دارند و مجددا در اين ايام نام طبس در تمام تلكس‌هاي خبري و خبرگزاري‌ها و سرتاسر جهان به زبان مي‌آيد و آن هم با شكست آمريكا و به مذلت نشستن آمريكا همراه است كه افتخاري براي ماست.

ايسنا – 4 ارديبهشت 86

آثار باقيمانده از واقعه پنجم ارديبهشت ماه سال ‪ ۵۹ صحراي طبس، به محل سقوط هواپيماهاي آمريكايي در اين منطقه منتقل شد.

گزارش روز سه‌شنبه ايرنا از نشست شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان يزد حاكي است:اين آثار از جمله قطعات هواپيماهاي سرنگون شده آمريكايي،از سپاه طبس به اطراف ” مسجد شكر ” واقع در محل حادثه منتقل شد.

نصب تابلوهاي يادمان در مسير يزد به طبس، اعزام يك هزار و ‪ ۲۰۰نفر از مردم ‌استان يزد به محل واقعه و اجراي برنامه صحرانوردي به ‌مسافت ‪ ۴۰ كيلومتر با حضور ‪ ۵۰۰ نفر ، از برنامه‌هاي بزرگداشت اين واقعه تاريخي خواهد بود.

آيين كوهپيمايي در محل دره‌گاهان تفت، دعوت از خبرنگاران داخلي و خارجي، برگزاري مسابقه انشانويسي، تبليغات مناسب در ‪ ۲۰نقطه ‌شهر، انتشار ويژه‌نامه شهيد منتظر قائم و برگزاري مسابقات رالي از ديگر برنامه‌هاي اين روز اعلام شد.

در اين نشست همچنين اعلام شد: يك دستگاه اتوبوس از روحانيون يزدي به محل حادثه اعزام و از خانواده شهيد منتظر قائم فرمانده سپاه استان يزد كه در اين واقعه تاريخي به شهادت رسيد تجليل خواهد شد.

اهميت برگزاري اين مراسم، توجه به ‌اثرات فرهنگي واقعه و جلوگيري از تحريف تاريخي آن مورد تاكيد اعضاي جلسه قرار گرفت.

آيين بزرگداشت اين واقعه تاريخي،صبح روزپنجم ارديبهشت ماه‌ با حضور اقشار مختلف مردم در صحراي طبس، واقع در ‪ ۲۴۰كيلومتري شمال شرقي شهر يزد برگزار مي‌شود.

حمله نظامي آمريكا در پنجم ارديبشهت سال ‪ ۵۹ كه با هدف آزادي گروگان‌هاي اين كشور در ايران صورت گرفت، با وزش توفان شن، ناكام ماند و هواپيماهاي آمريكا در صحراي طبس سقوط كردند.

ايرنا – 4 ارديبهشت 86

مردم طبس ، راهپيمايي ضد آمريكايي برگزار كردند.

در آستانه فرارسيدن پنجم ارديبهشت، سالروز شكست آمريكا در صحراي طبس، مردم اين شهر روز سه شنبه راهپيمايي ضد آمريكايي برگزار كردند.

به گزارش ايرنا در اين مراسم، فرياد مرگ بر آمريكا و مرگ بر اسراييل راهپيمايان در فضاي شهر طنين‌انداز شد.

دراين اجتماع،مسوولان شهرستان،خانواده‌هاي معظم شهدا،ايثارگران،روحانيون، نيروهاي نظامي و انتظامي، پيشاپيش مردم،خاطره شكست آمريكا در صحراي طبس را يادآور شدند.

راهپيمايان همچنين، خاطره دلاوريهاي شهيد اين حادثه محمد منتظر قائم اولين فرمانده سپاه منطقه يزد را زنده كردند.

در اين راهپيمايي، بار ديگر حمايت از مسوولان نظام در استفاده صلح‌آميز از انرژي هسته‌اي مورد تاكيد قرار گرفت.

در پايان، قعطنامه راهپيمايي قرائت و پرچم آمريكا و اسراييل با فرياد الله‌اكبر مردم به آتش كشيده شد.

ايرنا – 4 ارديبهشت 86

شهردار طبس گفت: عمليات اجرايي 42 پروژه عمراني با اعتباري معادل 20 ميليارد ريال توسط شهرداري طبس آغاز شد.

حسين مخلصي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)- منطقه يزد- با بيان اين مطلب تصريح كرد: اهم اين پروژه‌ها كه از اوايل سال جاري آغاز شده است شامل روكش آسفالت و جدول‌گذاري و بهسازي بلوار شهيد عباسپور، زيرسازي و جدول‌گذاري و آسفالت بلوار صد متري صدا وسيما، روكش آسفالت و همچنين بهسازي بلوار و فلكه معلم طبس، روكش آسفالت بلوارهاي شهيد بهشتي جنوبي و شمالي، نصب تنديس انرژي هسته‌اي، نصب تنديس نماز و تنديس حي علي الصلاه و …. است.

وي افزود: 60 درصد از اعتبارات شهرداري به 42 پروژه عمراني اختصاص يافته است كه اين پروژه‌ها تا پايان سال جاري به بهره‌برداري خواهد رسيد.

مخلصي به ايسنا گفت: عمليات احداث ميدان دانشگاه كه چندين سال است مشكلاتي براي رانندگان فراهم كرده، مطالعات آن انجام و مبلغ 160 ميليون تومان به اين امر اختصاص يافته كه تا پايان سال جاري اجرا خواهد شد.

وي همچنين به پروژه بهسازي ميدان ورودي باغ گلشن و ورودي از طرف ديهشك نيز اشاره كرد كه عمليات آن آغاز و با اصلاح هندسي ميدان جنب نيروگاه و نصب تنديس انرژي هسته‌اي ادامه پيدا خواهد كرد.

شهردار طبس در پايان خاطرنشان كرد: حدود 60 هزار متر مربع عمليات آسفالت، جدول‌گذاري، بهسازي معابر و بلوارهاي سطح شهر با اعتباري معادل 3 ميليارد ريال از اعتبارات سال 1385 در سال گذشته صورت گرفته است.

ايسنا – 3 ارديبهشت 86

آيين روز شكست آمريكا در صحراي طبس

شوراي هماهنگي تبليغات اسلامي استان يزد با صدوراطلاعيه‌اي از مردم اين استان دعوت كرد در آيين “روز شكست آمريكا در صحراي طبس” چهارشنبه هفته جاري بطور فعالانه شركت كنند.

در بخشي از اين اطلاعيه كه نسخه‌اي از آن روز دوشنبه به دفتر ايرنا ارسال شد آمده‌است:پنجم‌ارديبهشت هرسال، تداعي‌كننده حادثه‌معجزه‌آساي شكست مفتضحانه شيطان بزرگ در صحراي طبس و شهادت اولين فرمانده‌سپاه پاسداران انقلاب اسلامي استان يزد (محمد منتظر قائم) است.

اين اطلاعيه افزوده است:‪ ۲۷سال از نصرت پرودگار و به خاك مذلت كشيده شدن سپاه ابرهه زمان، توطئه تجاوز و حضور غيرمجاز نيروهاي آنان در ساعات سياه شب و به دور از توجه مرزداران در صحراي طبس مي‌گذرد.امااراده الهي و امداد غيبي خداوند در قالب توفان شن، ماموريت افشاي اين جنايت بزرگ را به عهده گرفت.

اين شورا در اطلاعيه خود اضافه كرد: به همين مناسبت ، مراسم يادبودي به همراه دعاي توسل، سه‌شنبه هفته جاري، پس از نماز مغرب و عشا در مسجد روضه محمديه شهر يزد برپا مي‌شود.

آيين كويرنوردي از ديگر برنامه‌هاي اين شورا به همين مناسبت اعلام شده است كه از سه‌شنبه‌از منطقه “رباط خان” آغاز و صبح چهارشنبه در محل مسجد شكر صحراي طبس ختم مي‌شود.

تعداد ديگري از سازمانها و نهادهاي يزد نيز امروز با انتشار اطلاعيه‌هاي جداگانه، مردم اين استان را به حضور گسترده در مراسم روز پنجم ارديبهشت، سالروز شكست آمريكا در صحراي طبس فراخواندند.

هواپيماهاي آمريكايي، ‪ ۲۷سال قبل با هدف آزادسازي گروگان‌هاي لانه جاسوسي خود به ايران حمله كردند كه در صحراي طبس بر اثر توفان شن سرنگون شدند.

در جريان اين تهاجم،محمد منتظر قائم نخستين فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي استان يزد شهيد شد.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

چرا قرارداد 1975 مرزی الجزایر میان عراق و ایران ، متزلزل شد؟

  چرا قرارداد 1975   مرزی  الجزایر میان عراق و ایران ، متزلزل شد؟ گر چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *