تیتر خبرها

حمله‌ی نیروهای کماندویی آمریکا به طبس و شکست مفتضحانه آنان

در شامگاه 24 اوریل 1980 گروه عملیات ویژه سری شامل 90 نفر از کماندوهای ویژه‌ی دلتا ارتش امریکا با دهها فروند هواپیمای لجستیکی و هلی‌کوپترهای نظامی برای آزادی 16گروگان سفارت اشغال شده‌ی امریکا در 13 آبان 58 در تهران، به طور مخفیانه از فرودگاه نظامی در قاهره و ناو اتمی «یو اس اس نیمیتز» در دریای عمان از مرزهای جنوب شرقی ایران عبور کردند و وارد فرودگاه اضطراری صحرایی در صحرای طبس شدند تا از آنجا به کمک 8 فروند هلی کوپترهای تاکتیکی و 6فروند هواپیمای C-130 نیروها و امکانات و تجهیزات لازم را به تهران منتقل کنند و از آنجا طی یک عملیات رهایی گروگان با استفاده از آخرین تجهیزات و امکانات نظامی کارکنان سفارت امریکا که در خود سفارت و 3 تن دیگر در وزارت نیروی دلتای ارتش امریکا برای عملیات های ویژه و سریخارجه نگهداری می شدند را آزاد و به همراه خود به طبس و از آنجا به امریکا ببرند. پیروزی در این عملیات که به «پنجه عقاب» نام‌گذاری شده بود و بارها در صحرای آریزونا و ساختمان‌های شبیه سازی شده تمرین شده بود، صد درصد توسط طراحان و کارشناسان وزارت جنگ امریکا تضمین شده بود. بد نیست بدانید که چند هفته قبل از عملیات نمونه ای از خاک منطقه طبس به امریکا منتقل شد تا روی آن آزمایشات لازم انجام بگیرد. همه چیز درست و حساب شده بود. این اقدامی بود که برژینسکی (مشاور امنیت ملی وقت امریکا) آن را «عمل مناسب برای اثبات حاکمیت امریکا» نامید.

دانشجویا انقلابی با هماهنگی با نماینده امام سفارت امریکا را تسخیر کردندهمچنین اشغال سفارت امریکا که در تاریخ سیاسی جهان بی‌سابقه بود شوک شدیدی را به فضای سیاسی جهان وارد کرده و امریکا در کمال قدرت افکار عمومی ملت خود و کشورهای غربی را به همراه خود داشت.

در تمام مدت بیش از 200 روزی که کارکنان سفارت امریکا اسیر نیروهای انقلاب بودند، کارتر رییس جمهور وقت امریکا به کلی خواب و خوراک خود را از دست داده بود. بعد از جنگ ویتنام این بزرگترین بحران امنیتی برای امریکا بود. حمله یگان‌های ویژه سری دلتا می‌توانست تسکینی بر آلام همه امریکایی‌های تحقیر شده باشد. آنها با اتکا به قدرت نظامی و اطلاعاتی خود طرحی بسیار دقیق برای این عملیات آماده کرده بودند.

امام خمینی برای ایران پیروزی به ارمغان آوردما فرض می‌كنیم كه همچو قدرتی برای آن قدرتمندان باشد كه بریزند بكشند و همه چیز را از بین ببرند، معذلك ما چون بحق هستیم نباید بترسیم.

در صورتی كه نه اینطور هم نیست مسائل، آقای كارتر از روز اول هی با فریاد و با صدا می‌خواست تحمیل كند. اگر شما یادتان باشد اولی كه این جوان‌های ما رفتند و این لانه‌ی جاسوسی را گرفتند، هی مسائلی را اینها پخش می‌كردند، یعنی آنها تعلیم می‌دادند و اینهایی كه در ایران داشتند اینها پخش می‌كردند «بناست كه بیایند به لانه جاسوسی و چتر بازها بیایند و اینها را بی‌هوش كنند و عرض می‌كنم كه وارد بشوند و چه بكنند یا همه تهران را بیهوش بكنند». وقتی كه اعتنا به این حرف نشد معلوم شد مساله این نیست. حالا هم كه اینها امتحان كرده‌اند كه آمدند و با آن تجهیزاتی كه می‌گویند زیاد بوده است آمدند و در ایران هم پیاده شدند، خوب ضربه سیاسی خوردند، ضربه روحی خوردند

در هر صورت ما از اینطور ارعاب‌ها نمی‌ترسیم. من نمی‌گویم كه ما یك قوه سلاح زیادی داریم كه می‌توانیم با همه قدرت‌ها طرف بشویم، همچو چیزی ما نمی‌گوئیم. آنها شاید به اندازه‌ی جمعیت ایران قوای انتظامی داشته باشند فرض كنید. ما می‌گوئیم كه ما اتكال به یك مبدایی داریم به اتكال به آن مبدا، از مردن نمی‌ترسیم، شما هم آخر كارتان این است كه بیائید همه ما را بكشید همانی كه جوان‌های ما كرارا از من خواستند كه شما دعا كنید ما شهید بشویم كسی كه می‌گوید دعا كنید شهید بشویم دیگر نمی‌ترسد از اینكه آقای كارتر بفرستد اینها را به شهادت برسانند. بنابراین ابدا خوفی از این مسائل نیست. قوی باشید، قدرتمند باشید، اتكال به خدا بكنید. یك نفر شما وقتی اتكال به خدای تبارك و تعالی دارد، با عده ای از آنها می‌تواند مقابله بكند.

اینها اگر هم یك وقتی بی عقلی كنند و فرض كنید بریزند به ایران، این جوان‌های ما آنها را با چنگ و دندان از بین می‌برند، نمی‌گذارند اینها یكی‌شان هم بروند. اگر هم این كاری كه كرده بود رسیده بود به آنجایی كه بیایند در تهران و بیایند در این لانه جاسوسی آنوقت می‌فهمیدند كه با چه اشخاصی طرف هستند. در هر صورت من از شماها تشكر می‌كنم كه خودتان بدون اینكه غیر از خدا یك كسی وادارتان بكند (این چیزی است كه از مبدا الهی جوشش پیدا كرده) خودتان وارد این میدان شدید، اینطور نبوده است كه یك كسی بیاید شما را وادار بكند. سرتاسر ایران یكدفعه سپاه پیدا شد، نه یك جمعیتی بودند كه بروند یكی یكی اینها را اسم نویسی كنند و چه، نه مساله الهی بود.

امریکا اگرچه تهدیه به حمله نظامی کرده بود اما به دلیل شرایط خاص ابتدای پیروزی انقلاب ملت ایران بی دفاع بود، ارتش هنوز از عناصر ضد انقلاب تسویه نشده بود و نیروهای انقلاب هنوز سازماندهی منسجم برای مقابله با چنین عملیات پیچیده‌ای را نداشتند.

امریکا در مراحل اولیه حمله به ایران دچار شکست شد.در آن نیمه‌های شب ملت ایران هیچ مدافعی نداشت بجز لطف حضرت حق و لشگریانی که هیچ کس آن را به حساب نمی‌آورد. قبل از رسیدن هواپیماها به طبس سه فروند از هلی کوپترها به نوبت دچار نقص فنی شده و مجبور به فرود اضطراری در اطراف کرمان شدند. شن‌های بیابان و بادی که هرگز پیش بینی نمی‌شد نیز به یاری ملت خدایی شده ایران آمد. باد+شن= توفان. این توفان شن ناگهانی در صحرای طبس ترس و وحشت مبهمی که از ساعتی قبل چریک‌های ویژه یگان دلتا را در بر گرفته بود تصدیق کرد. آن‌ها به خوبی احساس می‌کردند که در یک دام ناشناخته افتاده‌اند. آنها این عملیات را نحس می‌دانستند و همان لشگر نادیدنی لکه ننگ گروه دلتا را هم برای همیشه به تاریخ امریکا نشاند.

امریکا از ابتدای پیروزی انقلاب پی در پی از ملت ایران تحقیر و پس گردنی دریافت کرده است.

1-       پیروزی انقلاب اسلامی و فرار شاه و سرنگونی رژیم تحت حمایت کامل امریکا.

2-    شکست مقاومت‌های مستقل امریکا با استفاده از ارتش شاهنشاهی ایران برای مقابله با پیروزی انقلاب از مهرماه تا بهمن ماه 1357. (این اقدامات سرکوبگرانه علیه ملت ایران پس از آنی بود که شاه نتوانسته بود جلوی موج نهضت ملت ایران را بگیرد.)

3-    شکست کودتای امریکایی نیروی زمینی شاهنشاهی شب 22 بهمن 1357 که تصمیم داشت با یگان‌های زرهی کل مراکز انقلاب از جمله مدرسه رفاه (محل اقامت رهبران انقلاب) را منهدم نماید.

4-    شکست کودتای امریکایی نوژه که قرار بود توسط افسران تسویه نشده‌ی نیروی هوایی ارتش اجرا و طی آن کلیه مراکز انقلاب در تهران از جمله مدرسه رفاه (محل اقامت حضرت امام و رهبران انقلاب) بمباران شود.

5-       شکست عملیات نظامی امریکا در طبس.

6-       شکست امریکا در تحریم اقتصادی ایران از سال 1359.

7-       شکست امریکا در جنگ غیر مستقیم علیه ایران توسط عراق پس از 8 سال.

8-       شکست امریکا در جنگ مستقیم (نفتکش‌ها)  علیه ایران.

9-       شکست امریکا در به انزوا کشاندن ایران در طول سال‌های پس از انقلاب.

10-   شکست امریکا در نابود کردن حزب الله لبنان در لبنان و جلوگیری از مقابله این جوانه انقلاب اسلامی با اسراییل.

11-   شکست امریکا در طرح تهاجم فرهنگی علیه ایران در زمان کلینتون.

12-   شکست امریکا در طرح تحریم سراسری علیه ایران (داماتو در زمان بوش پدر).

13-   شکست امریکا در طرح مهار دوجانبه در زمان کلینتون.

14-   شکست امریکا در طرح محور شرارت در زمان بوش پسر.

15-   شکست امریکا در رویارویی سیاسی با ایران در عراق.

16-   شکست امریکا در طرح محور شرارت که ایران را در کنار صدام و کره شمالی قرار داده و به آن حمله کند.

17-   شکست  امریکا در جلوگیری از رشد تکنولوژیک و اقتصادی ایران با استفاده از  باج دهی و فشار سیاسی به سایر کشورها.

18-   شکست امریکا در جلوگیری از توسعه اتمی ایران.

19-   و انشا الله به زودی شکست نهایی و فروپاشی امریکا.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

خاطراتی از حاج احمد آقا درباره تسخیر لانه جاسوسی

خاطراتی از حاج احمد آقا درباره تسخیر لانه جاسوسی   دانشجویان مسلمان پیرو خط امام …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *