تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)6) طبس و حمله نظامی آمریکا / 2)6)4) خاطرات مسئولان آمریکایی در رابطه با تسخیر لانه جاسوسی / جيمي كارتر ماجراي لانه جاسوسي را علت شكست در انتخابات رياست جمهوري سال 1980 دانست

جيمي كارتر ماجراي لانه جاسوسي را علت شكست در انتخابات رياست جمهوري سال 1980 دانست

در كتاب خاطرات خود

خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور دموكرات اسبق آمريكا در كتاب جديد خاطراتش شكست تلاش‌ها براي آزادي گروگان‌هاي لانه جاسوسي واشنگتن در تهران را عامل شكست خود در انتخابات سال 1980 مطرح كرد.

 

به گزارش فارس به نقل از شبكه تلويزيوني “فاكس‌نيوز “، “جيمي كارتر ” رئيس‌جمهور اسبق آمريكا در بخش‌هايي از خاطراتش كه در كتاب جديدي تحت عنوان “خاطرات كاخ‌سفيد ” منتشر شده، اعلام كرد: تلاش‌هايم براي نجات ديپلمات‌هاي آمريكايي به گروگان گرفته شده توسط ايران بايد كارساز مي‌شد اما متأسفانه تمام آن تلاش‌ها خنثي شدند و شكست اين مأموريت نقش مهمي در عدم انتخاب مجدد من به عنوان رئيس‌جمهور آمريكا در سال 1980 داشت.

اين رئيس‌جمهور دموكرات اسبق آمريكا در اين كتاب از چندين رئيس‌جمهور آمريكا از جمله “بيل كلينتون ” و “باراك اوباما ” بدليل عدم موفقيت در وارد آوردن فشار كافي بر اسرائيل براي متوقف كردن شهركسازي‌ها در كرانه باختري بشدت انتقاد كرده است.

كارتر در اين كتاب همچنين سختي‌هايي را كه در كار كردن با مجلس نمايندگان وقت آمريكا به رياست “توماس پي. اونيل ” متحمل شده و همچنين شكست‌هاي خود براي پيشبرد برنامه‌هايش در كنگره آن زمان را شرح داده است.

 

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

معجزه طبس، از زبان مقامات آمريكايي، در تمام طول راه بازگشت از عملیات شکست خورده در طبس احساس پوچي و پژمردگي مي‌كردم.

“در تمام طول راه بازگشت (از طبس ) احساس پوچي و پژمردگي مي‌كردم. آه. آه. …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *