تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)2) نهضت جهاني اسلام / 6)2)4)بيداري اسلامي در كشورهاي اسلامي / نظر سيدحسن نصرالله درباره انقلاب مردم مصر بر عليه نظام ديكتاتور حسني مبارك

نظر سيدحسن نصرالله درباره انقلاب مردم مصر بر عليه نظام ديكتاتور حسني مبارك

نظر سيدحسن نصرالله درباره انقلاب مصر

وي ضمن ابراز همبستگي با مصري‌ها در انقلابشان گفت كه ما در مقابل يك انقلاب واقعي و كامل در مصر هستيم، انقلابي كه مسيحيان نيز در كنار مسلمانان و ساير اديان و زن و مرد و كوچك و بزرگ و بويژه جوانان در آن نقش دارند.

دبيركل حزب‌الله با اشاره به اينكه ديكتاتورهاي حامي آمريكا در منطقه دوام زيادي نخواهند داشت، تصريح كرد كه با اين حال آمريكا نمي‌خواهد تجربه انقلاب اسلامي ايران دوباره تكرار شود.

 

سيد “حسن نصرالله ” دبيركل حزب‌الله لبنان در سخنراني امروز خود در گردهم‌آيي عليه پيمان “كمپ ديويد ” و حمايت از ملت مصر كه سخنانش به طور مستقيم از شبكه‌هاي المنار لبنان و العالم بخش مي‌شد، گفت كه موضوع اعلام موضع حزب‌الله لبنان در قبال حوادث تونس و مصر به علت تعهد حزب‌الله به قرار گرفتن در كنار مظلومان و مقابل ظالمان است.

 

*حزب‌الله در كنار مظلومان و مقابل ظالمان مي‌ايستد

 

سيد حسن نصرالله دبيركل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنراني امروز خود اظهار داشت: اگر نگاهي به گذشته بياندازيم ملاحظه مي‌كنيم كه خواهند گفت، معترضيني كه در شهرهاي مصر و ميدان التحرير تجمع كرده‌اند، را گروه‌هاي حماس و حزب‌الله يا سپاه پاسداران انقلاب اسلامي تحريك و تشويق مي‌كنند، ما در اين زمينه تجربه تلخي از رژيم مصر داريم.

 

نصرالله در ادامه اين سخنراني به موضوع اسارت تعدادي از اعضاي حزب‌الله در مصر اشاره كرده و گفت كه حزب‌الله تنها به دنبال اين بود كه برادران مبارز در غزه غذا و دارو بفرستد، اما آنها با بزرگنمايي و تحريف اين واقعه سعي كردند تا آن را تلاش حزب‌الله براي گسترش تشيع در مصر قلمداد كنند.

 

*حزب الله همبستگي خود را با ملت مصر اعلام مي‌كند

 

به گزارش فارس ، سيدحسن نصرالله افزود: ما تمام اين تهمت‌ها را به جان خريديم و گله‌اي نكرديم اما اكنون ما همبستگي و ايستادگي خود را در كنار ملت مصر و جوانانش اعلام مي‌كنيم همان طور كه همبستگي و ايستادگي خود را در كنار ملت ملت تونس و جوانانش نيز اعلام مي‌نماييم، اما پيش از پرداختن به سخنانم لازم است از دو ملت تونس و مصر به خاطر تاخير چند روزه در اعلام مواضعمان عذر خواهي و تاكيد مي‌كنم اين تاخير نه به خاطر ترديد و شگفت زدگي يا تامل در حوادث بوده چراكه تمام احزاب لبناني كه تاريخي ديرينه در مقاومت در برابر طرح‌هاي صهيونيستي – آمريكايي در منطقه دارند، هيچ‌گاه در نزاع ميان حق و باطل موضع نظارگر را بخود نخواهند گرفت و بدانيد هميشه نگران شما بوده است.

 

*جنبش مردم مصر يك انقلاب واقعي است

 

وي ضمن ابراز همبستگي با مصري‌ها در انقلابشان گفت كه ما در مقابل يك انقلاب واقعي و كامل در مصر هستيم، انقلابي كه مسيحيان نيز در كنار مسلمانان و ساير اديان و زن و مرد و كوچك و بزرگ و بويژه جوانان در آن نقش دارند.

 

دبيركل حزب‌الله لبنان ادامه داد: ما اكنون در برابر انقلاب ملي و واقعي ملت مصر قرار داريم كه در آن مسلمانان و مسيحيان و جريان‌ها و جناح‌هاي مختلف اسلامگرا و سكولار و ملي و قومي در كنار هم در انقلاب مشاركت دارند و همه مصري‌ها اعم از زن و مرد و جوان و پير و دانشمند و كشاورز و نخبه حضور دارند، با اين حال حضور جوانان مصري در اين انقلاب از اهميت ديگري برخوردار است و به همين دليل است كه ما مي‌گوييم در برابر يك انقلاب واقعي قرار داريم كه نتيجه خواست، اراده و عزم ملت مصر است و همين خواست و اراده و عزم است كه شهيد و زخمي تقديم انقلاب مي‌كند و در اعتصاب بسرمي‌برد تا خود تصميم بگيرد كه چه مي‌خواهد و چه بايد انجام دهد و تا چه اندازه بايد انجام دهد و به كجا مي‌خواهد برسد و اوست كه تصميم مي‌گيرد چه بگويد و چه انجام دهد و تمام سخناني كه گفته آنها از خارج تحريك و تامين مي‌شوند،‌ اتهاماتي بيش نيستند و در عين حال هر كمكي كه از بيرون به رژيم مصر شود، مطمئن هستيم كه در برابر اراده ملت مصر و جوانانش درهم خواهد شكست.

 

*مهم‌ترين وظيفه ما تبيين ماهيت واقعي انقلاب مصر است

 

سيد حسن نصرالله گفت: ما از همان روز اول با برادران مصري‌مان كه در عرصه حضور دارند مشورت كرديم و آنها به ما گفتند كه از موروثي شدن حكومت ناراضي‌اند و عليه آن بپا خواهند خاست، امروز همه چيز به پايان رسيد و من از برخي از تلويزيون‌هاي رسمي مصر سخناني شنيديم كه ما از آن واهمه نداريم و مطمئن هستيم اين سخنان اتهاماتي بيش نيستند كه در برابر اصالت و پاكدامني مصري‌ها سقوط خواهد كرد و امروز ما همبستگي خود را با ملت مصر و دفاع از اين انقلاب اعلام و تاكيد مي‌كنيم يكي از مهمترين مسئوليت‌هايي كه بر عهده ماست تبيين ماهيت واقعي و حقيقي اين انقلاب است.

 

*انقلاب مصر تسليم شدن در برابر آمريكا را نمي‌پذيرد

 

به گزارش فارس، سيد “حسن نصرالله ” در ادامه سخنراني خود ماهيت و محور اصلي انقلاب مصر را اسلامي بودن دانست و گفت كه تفسيرهاي بسياري از دوستان اسرائيل و آمريكا مي‌شنويم كه سعي دارد اين انقلاب را انقلاب نان و گرسنگي معرفي كند، اما حقيقت آن است كه بر اساس افرادي كه در مصر تجمع كرده‌اند، ما در مقابل انقلاب كاملي قرار داريم كه انقلاب فقرا و آزادگان و انقلاب كساني است كه خواري و ذلت را رد مي‌كنند، اين انقلاب براي كساني است كه تسليم شدن در برابر آمريكا را رد مي‌كنند و اين انقلاب انساني، سياسي، اجتماعي و عليه ظلم و استبداد و فساد و گرسنگي و از بين بردن امكانات كشور و عليه سياست‌هاي دولت مصر در زمينه درگيري‌هاي اعراب و اسرائيل است.

 

* بايد برچسب‌هايي كه آمريكايي‌ها به انقلاب مصر مي‌زنند، بزداييم

 

دبيركل حزب‌الله لبنان تصريح كرد كه از مهم‌ترين وظايف كساني كه با انقلاب مصر اعلام همبستگي مي‌كنند، پاك كردن آن از تمام چيزهايي است كه آمريكايي‌ها و اسرائيلي‌ها مي‌خواهند به آن بچسبانند، ما قبلا شنيده بوديم كه انقلاب در تونس به دست آمريكا ايجاد شد و با هماهنگي و همكاري آمريكاييها ايجاد شده است، اين ظلم بزرگي به هر انسان عربي و مسلمان و آزاده است كه اين گونه در قبال انقلاب‌هاي مصر و تونس فكر كند، اين ظلم و اهانتي عليه ملت تونس و مصر است، و اراده و فرهنگ اين جوانان و ملت‌ها را زير سوال مي‌برد.

 

* براندازي رژيم مبارك از سوي آمريكا اهانت و ظلم به ملت مصر است

 

وي ادامه داد: چه كسي مي‌تواند باور كند كه آمريكا رژيمي را براندازي كند كه اين همه خدمات مفيد و ارزنده به آن ارزاني داشته و مخلصانه و صادقانه در خدمت منافع و آرمان‌ها و پروژه‌هاي آن در منطقه كار كرده است، حتي اگر از مقامات جمهوري خواه و دموكرات نيز اين موضوع را بشنويم، اما ممكن است كسي اينگونه باور كند كه آمريكا به اين صورت نظام مبارك را براندازي كند؟

 

*امام خميني(ره) شخصيتي صادق و وفادار به ملت و معتقد به نظام بود

 

نصرالله تصريح كرد كه اين همان چيزي است كه در انقلاب سال 1979 در ايران اسلامي نيز شنيديم، در آن زمان مي‌گفتند كه امام خميني(ره) وابسته به سيا است و دولت آمريكا انقلاب اسلامي را در اصفهان و ساير شهرهاي ايران ايجاد كرده است، اما حقيقتي كه با پيروزي انقلاب و گذشت سال‌هاي متمادي واضح شد، اين بود كه ايشان شخصي وفادار و صادق و معتقد به اسلام بود و به دنبال خواسته‌هاي ملت و امت اسلام بود، در مورد جوانان مصر و تونس نيز وضع به همين صورت است.

 

*مبارك بدترين ديكتاتور منطقه است

 

دبيركل حزب‌الله لبنان ابراز داشت كه البته آمريكايي‌ها تلاش مي‌كنند كه اين انقلاب را براي خود مصادره كنند، آنها مي‌خواهند به اين ترتيب وجهه خود را در منطقه بهبود بخشند و خود را حامي ملت‌ها بنامند، آنهم بعد از اينكه ده‌ها سال از بدترين ديكتاتور‌هاي منطقه كه همان حسني مبارك است، حمايت كردند.

 

*بيشتر ملت عربي و اسلامي دشمن سياست‌هاي آمريكا در منطقه هستند

 

وي به پروژه‌هاي اطلاعاتي و تحقيقاتي آمريكايي‌ها در زمينه مردم خاورميانه اشاره كرده و گفت كه آنها از سالهاي طولاني ما را زير نظر دارند، آنها پروژه‌هاي زيادي را براي شناخت رويكردهاي ملت‌هاي منطقه انجام داده‌اند، نتيجه اين پروژه‌ها و تحقيقات نيز در روزنامه‌هاي آنها موجود است، نتيجه اين پروژه‌ها به اين صورت است كه بيشتر ملت عربي و اسلامي دشمن سياست‌هاي آمريكا در منطقه هستند، البته اين بدان معني نيست كه با مردم آمريكا دشمن هستند، چرا كه بسياري از مردم آمريكا نيز از سياست‌هاي كشورشان در خارج خبر ندارند و بسياري اين سياست‌ها را قبول نمي‌كنند.

 

نصرالله به جنگ 33 روزه در لبنان و جنگ 22 روزه در غزه اشاره كرده و گفت كه اين جنگ‌ها با حمايت آمريكا از اسرائيل انجام شد، در عراق و افغانستان نيز اين كشور به صورت مستقيم وارد عمل شد، آمريكا در زمينه حقوق بشر و آزادي نيز سياست‌هاي دوگانه‌اي دارد.

 

* رژيم هاي عربي و ديكتاتور حامي آمريكا نزد ملت‌ها ارزشي و اعتباري ندارند

 

به گفته نصرالله، نتايج اين تحقيقات نشان داد كه تغييرات بزرگي در منطقه در حال وقوع است، آنها فهميده‌اند كه رژيم هاي عربي و ديكتاتور حامي آمريكا و غرب كه بر خلاف اراده ملت‌ها با آمريكا و اسرائيل همكاري مي‌كنند، نمي‌توانند زياد سر پا بمانند، آنها فهميده‌اند كه سران كشورهاي عربي نزد ملت‌ها ارزش و اعتباري ندارند، تحقيقات آنها نشان داده است كه برخي سران عربي و اسلامي كه سرافرازانه در زمينه فلسطين اعلام موضع كرده‌اند، مورد اعتماد و محبوب ملت‌ها هستند.

 

*آمريكا نمي‌خواهد تجربه انقلاب ايران دوباره تكرار شود

 

سيد حسن نصرالله افزود: به همين علت است كه آمريكا نگران آينده منطقه است،‌آنها از تجربه تلخ انقلاب اسلامي ايران براي خود عبرت گرفته‌اند و نمي‌خواهند كه اين موضوع دوباره براي آنها تكرار شود، آنها مي‌دانند كه همپيمانان آمريكا و غرب آينده خوبي در منطقه ندارند.

 

 

* تنها امنيت و منافع اسرائيل براي آمريكا مهم است

 

وي در ادامه سخنان خود تاكيد كرد كه تنها چيزي كه براي آمريكايي‌ها در منطقه مهم است، امنيت و منافع اسرائيل است، ‌براي آنها مهم نيست كه در كشورهاي منطقه چه كسي قدرت را در دست داشته باشد، براي آنها تنها اين مهم است كه كسي كه قدرت را در اين كشورها در دست دارد، و رئيس‌جمهور فلان كشور در راستاي منافع اسرائيل كار كند.

 

نصرالله ادامه داد: آنها مي‌دانند كه مقابله و درگيري‌هاي خونين در اين انقلاب براي آنها نتيجه‌هاي مصيبت‌باري دارد، به همين علت است كه‌ آمريكا مي‌خواهد در اين انتقال قدرت در مصر منافع خود را تامين كند، آنها مي‌خواهند در اين انتقال، مناسبات و پروژه‌هاي خود را در منطقه محافظت نمايند.

 

*حمايت صريح اسرائيل از مبارك و ديكتاتورهاي منطقه

 

به گزارش خبرگزاري فارس، دبيركل حزب‌الله لبنان در ادامه سخنراني امروز خود در گردهم‌آيي عليه پيمان كمپ ديويد و حمايت از ملت مصر گفت: نگاه كنيد كه اسرائيلي‌ها از 14روز پيش چگونه از حوادث مصر آشفته شده‌اند، قصد ندارم رژيمي را كه ملت آن امروز آن را به چالش كشيده است، توصيف كنم اما مي‌گويم كه نگاه كنيد كه اسرائيلي‌ها در مورد ارزيابي رژيم مصر و خدمات استراتژيك آن به اسرائيل از زمان پيمان “كمپ ديويد ” تا به امروز اتفاق نظر دارند. اسرائيل امروز از درد شديدي سخن مي‌گويد و به خاطر بخت استراتژيك خود و از دست دادن همپيمان قدرتمند خود در منطقه رنج مي برد.

 

وي اظهار داشت: اسرائيلي‌ها در مورد حمايت از رژيم مصر و رئيس آن اتفاق نظر دارند و در نهايت بي‌شرمي اعلام مي‌كنند كه حامي اسرائيل در منطقه رژيم‌هاي ديكتاتور است و آمريكايي‌ها را سرزنش مي‌كنند.

 

*رژيم صهيونيستي براي حفظ مبارك براي محافل تصميم ساز دنيا فشار مي‌آورد

 

نصرالله تصريح كرد: ما در مقابل يك صحنه روشن و آشكار هستيم كه آنرا در مقابل ملت‌هاي عربي و اسلامي قرار مي‌دهيم ؛ رژيمي هست كه اسرائيل به اتفاق آراء خواهان آن است و شبانه‌روز تلاش مي‌كند و بر محافل سياسي تصميم‌گيرنده در جهان فشار مي‌آورد تا از آن حمايت كنند و در مقابل ملت اين رژيم خواهان سرنگوني آن است و ميادين پر از ميليون‌ها نفر است و صدها شهيد و هزاران مجروح داده‌اند و اكنون سوالي كه از مراجع ديني در كل جهان و تمامي آزادگان مطرح است اين است كه شما بايد در كدام جبهه قرار بگيريد؟ در جبهه اسرائيل مدافع اين رژيم و يا جبهه ملت مصري كه خواهان سرنگوني اين رژيم است؟

 

وي همچنين تاكيد كرد: من به تمامي كساني كه به روز حساب ايمان دارند مي‌گويم كه خداوند در مورد موضع‌گيري در اين لحظه تاريخي سوال خواهد كرد زيرا اين مسئله قضيه ملت، امت، تاريخ و آينده است و كساني كه امروز اعلام بي‌طرفي مي‌كنند و يا در جبهه ديگري هستند اگر اين انقلاب ناكام بماند در طول دهه‌هاي ديگر به دليل نتايج آن محاسبه خواهند شد.

 

*انقلاب مصر چهره منطقه را به نفع مقاومت تغيير مي‌دهد

 

سيد “حسن نصرالله ” در ادامه سخنراني خود در مراسم حمايت از ملت مصر گفت: موضع ما بايد به طور قاطع ايستادگي در كنار ملت وفادار مصر و جوانان شجاع آن باشد، به ملت مصر به ويژه جوانان آن مي‌گويم كه ما در امور داخلي شما دخالت نمي‌كنيم شما خود تصميم مي‌گيريد كه چكار كنيد اما به عنوان دوست و برادر مي‌خواهيم ايمان، احساس و تمايلات خود را بيان كنيم.

 

وي اظهار داشت: ايمان ما مي‌گويد كاري كه شما انجام مي‌دهيد واقعا بزرگ و از مهم‌ترين فصل‌هاي تاريخ امت است، پيروزي شما چهره منطقه را به طور كامل به نفع ملت ما تغيير خواهد داد، شما وارد نبرد كرامت عربي شده‌ايد، كرامتي كه برخي حكام در طول دهه‌هاي گذشته آن را خوار كرده و به آن اهانت كرده‌اند.

 

وي افزود: كاري كه شما انجام مي‌دهيد اهميت آن كمتر از پايداري تاريخي مقاومت لبنان در جنگ 33 روزه و پايداري تاريخي در جنگ غزه نيست، ما در چهره شهداي شما چهره شهداي خود را مي‌بينيم و در پايداري شما در ميادين پايداري قهرمانان مقاومت در لبنان و فلسطين در مقابله با تمامي جنگ‌ها را مشاهده مي‌كنيم.

 

*اي كاش در كنار معترضان مصري جانم را فدا مي‌كردم

 

نصرالله خطاب به ملت مصر و جوانان آن تصريح كرد: ملت مظلوم ما امروز اميدهاي زيادي به شما، ثبات و پيروزي قاطع شما دارد و چه بسا به حق گفته‌اند كه مصر “ام‌ الدنيا ” است ما به توانايي شما براي ايجاد تغيير ايمان داريم و مشتاق روزي هستيم كه ببينيم جايگاه تاريخي و متمدن مصر را به آن بازگردانده‌ايد.

 

وي در پايان گفت: اي جوانان عزيز مصر از بيروت چه مي‌توانم در پايان سخنانم به شما بگويم؟ اي كاش ما با شما در ميدان التحرير، ميادين قاهره، خيابان‌هاي اسكندريه، اسماعيليه،سوئز و ديگر شهرهاي بزرگ مصر بوديم، خدا مي‌داند كه چقدر اشتياق دارم كه اي كاش مي‌توانستم با شما باشم و خون و جانم را همانند يك جوان مصري براي اين اهداف شريف و گرانقدر فدا مي‌كردم.

 

نصرالله كه سخنانش با كف زدن ممتد حضار همراه بود، افزود: من امروز به نمايندگي از سوي حزب‌الله لبنان و تمامي گروه‌هاي مقاومت اسلامي لبنان و حزب ملي و تمامي كساني كه در اينجا تجمع كرده‌اند اعلام مي‌كنم كه تمامي امكانات خود را در اختيار ملت مصر و جوانان آن قرار مي‌دهيم و دعا مي‌كنيم و اميدواريم كه خداوند شما را پيروز و ثابت قدم گرداند و تمامي مستضعفان جهان را عزيز بدارد.

 

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

فی ذکری القتل ضیوف الرحمن و قتل حجاج بیت الله الحرام من الایرانیین و فلسطینیین الثورییون و سایر المسلمین فی المجزرة فی بلد امن الله فی المکّة المبارکة ۶ ذی الحجة الحرام عام ۱۴۰۷ بید آل سعود و وهابیون الارهابیون العملاء الصهاینة و الامریکییون

حج فی کلام الامام الخمینی (قدس سره) 25 .فی ذکری القتل ضیوف الرحمن و قتل حجاج بیت الله الحرام من الایرانیین و فلسطینیین الثورییون و سایر المسلمین فی المجزرة فی بلد امن الله فی المکّة المبارکة ۶ ذی الحجة الحرام عام ۱۴۰۷ بید آل سعود و وهابیون الارهابیون العملاء الصهاینة و الامریکییون

حج فی کلام الامام الخمینی (قدس سره) 25 .فی ذکری القتل ضیوف الرحمن و قتل حجاج بیت الله الحرام من الایرانیین و فلسطینیین الثورییون و سایر المسلمین فی المجزرة فی بلد امن الله فی المکّة المبارکة ۶ ذی الحجة الحرام عام ۱۴۰۷ بید آل سعود و وهابیون الارهابیون العملاء الصهاینة و الامریکییون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *