تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)4) زندگی نامه شهداي گرانقدر دانشجوي پیرو خط امام / 2)4)31) شهید جلیل شرفی / يادداشت منتشر نشده از شهيد «جليل شرفي» دلاورمرد جبهه سوسنگرد دانشجوي دانشگاه امير كبير و از دانشجويان پيرو خط امام

يادداشت منتشر نشده از شهيد «جليل شرفي» دلاورمرد جبهه سوسنگرد دانشجوي دانشگاه امير كبير و از دانشجويان پيرو خط امام

شهادت شهد زندگی

آنان که رفتند کار حسینی کردند و آنان که ماندند باید کار زینبی کنند والا یزیدی اند

 

هر شهید کربلایی دارد که خاک آن کربلا تشنه خون اوست ،و زمان انتظار می کشد تا پای آن شهید بدان کربلا رسد و آنگاه خون شهید جاذبه ی خاک را خواهد شکست و ظلمت را خواهد درید و معبری از نور خواهد گشود و روحش را از آن ، به سفری خواهد برد که برای پیمودن آن هیچ راهی جز شهادت وجود ندارد…

 

آنچه از نظرتان مي‌گذرد يادداشت‌هاي وصيت‌‌گونه‌اي است كه از شهيد «جليل شرفي» به جا مانده؛ وصايايي كه با خون نگاشته و باري است كه بر دوش‌مان نهاده است:

 

عزيزان مخلصي كه از اوايل جنگ تاكنون مي‌شناخته‌ام و برخي شهيد شده و برخي ديگر هنوز مشغول به جانبازي، فرزنداني كه مفاهيم دنيوي از وصف آنها عاجز است و از قدرت قلم و ذهن وصف آنها خارج است، بشريت بايد در مقابل آنها تعظيم كند.

 

اين فرزندان عزيز اسلامي از صحابي بدر و احد ارجح‌اند؛ چه، اگر صحابي پيامبر به اين مفتخرند كه در ركاب پيامبر جنگيده‌اند و جزء سپاه اسلام و تحت زعامت شخص پيامبر جنگيده‌اند ولي همين لشكريان در جاي ديگر سر تقسيم غنايم بر پيامبر مي‌شورند و در برخي موارد خلاف رأي رسول‌الله «ص» عمل مي‌كنند و متابعت هواي خود مي‌كنند، ولي ذريه پاك پيامبر به اين مفتخر است كه چنان مريداني دارد كه بدون كوچك‌ترين چشم‌داشتي و خالصانه و مشتاق و حريصانه به جبهه مي‌آيند و چنان از حريم مقدس اسلامي دفاع مي‌كنند كه وصف ناكردني است.

 

يكپارچه نور، يكپارچه ايمان و اخلاص، فتبارك‌الله احسن الخالقين به چنين افرادي. اي كاش فرصتي بود تا سري به زيارتگاه آنان مي‌زديم و خاكشان را سرمه چشم مي‌كرديم؛ بندگان پاك‌باخته‌اي كه راستي خداوند به وجودشان و به ايثار و ايمان‌شان افتخار مي‌كند و افتخار تاريخ اسلامند و بشريت؛ و اين همه پيروزي و موفقيت در جبهه‌ها را مديون همين‌ها هستيم؛ همان‌هايي كه امام عزيزمان به بوسيدن بازويشان افتخار مي‌كند كه به عهد خود وفا كردند و خدا هم به عهدش نسبت به آنها وفادار ماند كه خود گفته «اوفوا بعهدي اوف بعهدكم».

 

*ما با خيل شهيدان زنده‌ايم

 

من بايد از شما عذرخواهي كنم از اينكه نمي‌توانم ايثارگري و مقام خلوص چنين نفوس مطمئنه‌اي و بندگان پاكباخته‌اي را به رشته تحرير آورم كه خداوند به داشتن چنين بندگاني افتخار مي‌كند و خطاب به آنها مي‌فرمايد «ارجعي الي ربك» و فلسفه آفرينش، تربيت چنين افرادي است.

 

مقام والاي آنها را قلوب پاك و بي‌آلايش مي‌خواهد تا درك كند. آنها را، حسين علم‌الهدي، محمد فاضل، حسين بهرامي، محسن چريك، محمد طرح‌چي، شهشهاني و ناصر تركان و … را نمي‌توان با نوشتار توصيف كرد؛ ما با خيل شهيدان زنده و يا به عبارت ديگر با اولياء الهي ملازم هستيم كه هر لحظه انتظار بهشت را مي‌كشند و برخي از آنان تا مدتي ديگر به آنجا مي‌شتابند…

 

خب؛ حال اگر كسي از ما بپرسد كه از اين اوقات شريفه چه نصيب و توشه‌اي گرفته‌ايد؟ چه جواب مي‌دهيم؟ و راستي چه جواب مي‌دهيم اگر خداي ناكرده غفلت‌ها و هواهاي نفساني به خود مشغول‌مان كند و موقعيت حساس فعلي را درك نكنيم.

 

 

*امرز بار رسالت رسول اكرم (ص) بر دوش ماست

 

به ياد داشته باشيم كه امروز تمامي اسلام در مقابل تمامي كفر قرار گرفته و رسالت جامعه، ادامه رسالت پيامبر اكرم «ص» است هم‌چنانكه آيه شريفه مي‌فرمايد «…لتكونوا شهداء علي الناس و يكون الرسول عليكم شهيدا» يعني همان‌طور كه رسول بر شما اسوه است، اي مسلمين شما هم بايد اسوه بر جوامع ديگر باشيد.

 

جامعه ما بايد بداند امروز همان وظيفه‌اي را كه رسول‌اكرم «ص» چون اسوه، بر عهده داشت همان بار به دوشش نهاده شده كه بايد كارهايي انجام بدهد كه رسول اكرم صلي الله و عليه و آله مي‌كرد. پيامبر خون دل مي‌خورد و جامعه ما بايد خون دل بخورد؛ امروز تمام توان خود را بسيج كند كه دنيا را نجات بدهد همان‌طور كه رسول اكرم«ص» تمام توانش را جمع كرد كه دنيا را نجات بدهد.

 

از درگاه الهي خالصانه بخواهيم كه پيوسته ايام ما را در خط اسلام و ولايت فقيه و پيرو اهل‌بيت عصمت و طهارت قرار دهد و حتي يك لحظه و يك آن، به خودمان وانگذارد كه اگر براي يك لحظه هم از ياد خدا غافل شديم مستحق عذاب خداونديم.

 

چه بسا سال‌ها عبادت كه با يك عمل حساب نشده و يك كار خلاف امر خداوند و يك امر نفساني و يك لحظه اطاعت شيطان از بين مي‌رود. عمر اين دنيا كه آدم مي‌بيند، بايد هر لحظه آماده باشد و جوابي را براي قيامت خود آماده كرده باشد. به هر حال هر چه باشد و هر چقدر هم سخت باشد اين دنيا مي‌گذرد.

 

به ياد زندگي حضرت علي «عليه‌السلام» بيفتيم كه چقدر نسبت به ايشان سخت مي‌گرفتند ولي هرگز صبر خود را از دست نداد و هميشه به درگاه خداوند شكر مي‌كرد. وقتي كه هدف جلب رضاي خدا باشد بايد به آنچه كه خداوند براي ما مقرر فرمود راضي باشيم. نكند خداي ناكرده شكايتي كنيم كه اين خيلي ضايع مي‌كند اعمال ما را.

 

 

*با همتي واسع بايد در مقابل فتنه‌گري شياطين بايستيم

 

بايد از خداوند بخواهيم آنچه مصلحت و خير ماست به ما عطا فرمايد و بر مقدرات خود صابر و شكرگزار باشيم تا زمينه الطاف و نعمات ابدي را با توسلات خود فراهم آوريم. انشاءالله. اگر هدف‌مان خدا باشد و كارمان در جهت جلب رضايت او باشد، هيچ مانعي نمي‌تواند ما را از پاي درآورد. همين جبهه‌هاي خودمان را كه نگاه كنيم مي‌بينيم با آنكه شرق و غرب با ما طرف هستند ولي چون نهضت ما و جنگ در راه خداست هرگز نتوانسته‌اند صدمه چنداني به ما بزنند و اين نيست مگر به لطف و عنايتي كه خداوند به بندگان مخلص خود دارد.

 

در زماني كه همه شياطين كمر به قلع و قمع مسلمين بسته‌اند و در تمامي ممالك اسلامي مشغول فتنه و آدم‌كشي شده‌اند، همتي واسع بايد تا در مقابل آن به پاخيزد و شر اين شياطين را از صحنه روزگار براندازد و چه ملتي بهتر از امت اسلامي ايران و چه رهبري شايسته‌تر از اين ذريه پاك پيامبر خميني عزيز كه بتواند با اتكال به نيروي لايزال الهي و تحت فرماندهي مستقيم امام زمان (عج) اين واجب را به انجام برساند.

 

هر چند در اين راه مقدس، سرمايه‌هاي عزيزي را از دست بدهيم ارزش اين را دارد كه موقعيت بس خطير است و حساس و بايد همت كرد و هر چه سريع‌تر اين راه را گشود به هر قيمتي كه شده، كه اين بستگي به همت و ايثار و گذشت همگي ما دارد و موضوع موجوديت اسلام مطرح است.

 

 

*اگر خاتمه‌اي هم براي جنگ است بايد تنها به نفع اسلام باشد

 

نبايد از يادمان برود كه بايد از خدا بخواهيم كه در جنگ فقط و فقط مصالح اسلام و مسلمين در نظر گرفته شود ولا غير و اگر هم خاتمه‌اي براي جنگ باشد بايد تنها به نفع اسلام باشد. هم‌چنانكه تاكنون فقط به خاطر اسلام مقاومت كرده و جلو اينها را گرفته‌ايم و بحمدالله هر روز كه صدمات بزرگ‌تري وارد مي‌كنيم، تنها اسلام در مدنظر است و گرنه خاك، وطن و… امثال اينها معني نمي‌دهد. پس نبايد يك وقت در خاطر ما اين بگذرد كه صلحي انجام بگيرد و يا جنگ تمام شود بدون اينكه منافع اسلام و مسلمين اعم از عراق و يا ايران تامين شود.

 

بعد از گذشت حدود سه سال از آغاز جنگ نابرابر قواي شيطاني صدام با لشكريان اسلام هنوز بيش از پيش و موفق‌تر از قبل، به ياري خداوند در جبهه‌ها حماسه‌آفريني مي‌شود و شكست‌هاي پي‌درپي بر پيكر شيطان بزرگ و اياديش وارد مي‌شود و اين مايه افتخار و سربلندي ملت ماست و اين نيست مگر به خاطر وجود مقدس امام عزيزمان و دعاهاي شب و نيمه‌شب اين فرزند رسول‌الله و دعاي خير ملت اسلامي پشت جبهه و دلاوري و شجاعت برخاسته از ايمان و اعتقاد عميق رزمندگان به اهداف انقلاب اسلامي و پيروي بي‌چون و چرا از اوامر امام بزرگوارمان.

 

 

*بچه‌ها با دست خالي و حتي يك مشت خاك! تانك هم تصرف كرده‌اند

 

اي كاش همه مردم مي‌توانستند به اينجا يا به ساير جبهه‌ها بيايند و قدرت لايزال خداوندي و نيروي ايمان فرزندان خود را ببينند و گرچه از طريق راديو و تلويزيون و از اين قبيل، از اوضاع با خبر مي‌شوند ولي اگر مي‌توانستند بيايند اين اطمينان و ايمان به قلب‌شان مي‌رسد كه هيچ نيرو و قدرتي نمي‌تواند با نيروي ايمان مقابله كند. اينها قصه و داستان و دلخوش كنك نيست كه لقلقه زبان ما باشد بلكه اين امر در همگي جبهه‌ها تحقق مي‌يابد.

 

شايد بگوييم چگونه دست خالي مي‌تواند با تانك و زره‌پوش هماورد باشد ولي خدمت شما بايد عرض كنم كه اينها به خدا قسم راست است حتي برخي پيش آمده كه بچه‌ها با دست خالي حتي تانك هم تصرف كرده‌اند حتي با دست خالي، فقط با يك مشت خاك! كه عراقي‌ها خيال كرده‌اند كه اين در دستش نارنجك است و تسليم او شده‌اند.

 

 

*باورمان شده كه جبهه‌ها را امام زمان (ع) فرمانده و رهبر است

 

اينها قصه نيست واقعيت است، ياري خداوند است كه اگر نبود حمايت خداوندي ما همان روزهاي اول سقوط كرده بوديم، همان روزهايي كه عراق تا نزديكي اهواز پيش آمده بود. و الان همين نيروي ايمان و حمايت الله بوده كه چند صد كيلومتر اينها را تا مرز عقب زده‌اند والا نيروهاي تانك و توپ كه اينها چندان كاري ازشان برنمي‌آيد، من قادر نيستم اعجاز خداوند و قدرت نيروي ايمان را در اين چند سطر و با اين ذهن قاصر براي شما بازگو كنم؛ همين‌قدر مي‌توانم بگويم كه اگر كسي چنين حرفي زد كه نيروي ايمان چيست؟ چگونه مي‌تواند جلو تانك و زره‌پوش بايستد جوابش را محكم بدهند و توي دهنش بزنيد. در برخوردهاي روزمره بايد هميشه مسئله جنگ زنده باشد و در بحث‌ها مي‌بايست حتما از دلاوري رزمندگان اسلام در جبهه‌ها و هدف آنها يادآوري شود.

 

 

*رزمنددگان سربازان امام زمان هستند كه در خواب و بيداري از او فرمان مي‌گيرند

 

من كمتر از آنم كه بتوانم مقام والاي الهي اين عزيزان را به رشته تحرير آورم. بنا به فرمايش امام نبايد توقع داشت كه بتوان اين همه خلوص و ايثار را تعريف كرد فقط همين‌قدر مي‌توان گفت “سرباز امام زمان «عليه‌السلام» ” و اين تنها تعريف جامع‌الاطرافي است كه همه چيز در آن نهفته است؛ سربازاني كه فرمانده خود را به كرات با چشم خود مي‌بينند و چه در عالم خواب و چه در عالم شهادت از ايشان فرمان مي‌گيرند و اين ديگر باور و يقين همه شده است كه عمليات و جبهه‌ها را امام زمان فرمانده و رهبر است.

 

من خيلي متاسفم از اينكه نتوانستم از اين اوقات مناسبي كه ايجاد مي‌شده در مسير الي‌الله قدمي بردارم و نتوانسته‌ام همسفر عزيزاني باشدم كه امام‌مان در حق‌شان آن همه قدرداني كرده و نه كوچك‌ترين رسولي بر پيام‌شان و نه ضعيف‌ترين رونده راهشان و نه كمترين پاسداري بر خون‌شان. چه بسا عزيزاني كه هم‌سنگران ما بودند و به ديدار خدا رفتند و كم‌ترين اثري در ما نكرد، كوچك‌ترين درسي از آنها نگرفتيم و كم‌ترين استفاده‌اي نكرديم. اگر خدا ما را به خاطر همين عدم قدرشناسي هم كه شده گرفتار عذاب خود كند، دور از عدالت او نخواهد بود.

 

 

عزيزاني كه دشت‌ها و كوهساران را، درون سنگرها و پشت خاكريزها را به فرمايش امام با راز و نيازهاي خود عطرآگين نمودند. خاكريزهايي كه خودت ميداني هر متر به متر آن و هر وجب به وجبش يادآور شهيدان عزيزي است كه بر اين خاك سجده كردند و به معراج پركشيدند و سنگرهاي آن كعبه عاشقاني است كه دسته دسته به سوي معشوق مي‌شتافتند، همچون مگاسيس، هويزه و سويداني و دغاغله و حمله 31 شهريور و… ذهن وسيع و روح بلندي مي‌خواهد تا بتواند تنها لحظه‌اي از زندگي و حالات گذشته شهيدان را بازگو كند،‌ من خيلي دلم مي‌خواست از روحيات و حالات عزيزاني بنويسم كه حقيقتا مقام خليفه‌اللهي خود را انجام داده‌اند، «فتبارك الله احسن الخالقين»

 

از خداوند بخواهيم همواره ما را همچون گذشته مورد عنايت خاص خويش قرار دهد، تا بقاياي اين جرثومه فساد را از اين مملكت بقيه‌الله الاعظم بيرون برانيم و داغ صلح را بر دل سازشكاران نابكار بنشانيم و به آنان بفهمانيم كه امتي كه شهادت را سعادت مي‌داند، همواره پيروز است. انشاءالله تعالي.

 

*چه خيال باطلي كرده‌اند آنها كه دل به هيئت‌هاي صلح و از اين مزخرفات بسته‌اند

 

چه خيال باطلي كرده‌اند آنها كه دل به هيئت‌هاي صلح و از اين مزخرفات بسته‌اند و يا صحبت از صلح و پايان جنگ را مي‌كنند. اينها همه خلاف فرمايش امام است، امروز مسئله اصلي ما جنگ است و همه كارهاي ما بايد در رابطه با جنگ و سقوط صدام باشد و همه همت ما بايد در تقويت‌ جبهه‌ها باشد. اگر خداي ناكرده از فكرها بيرون كه جنگي داريم عواقب بدي دارد كه كوچك‌ترين و كم‌‌ترين آثار آن همين نق و نوق بيجاي بعضي‌هاست كه مي‌شنويم و غافل از اين هستند كه اينها در اثر بروز جنگ است كه اين مسائل پيش آمده، و يا اينكه كمتر به جبهه‌ها مي‌روند و يا كمك نقدي و جنسي كمتر مي‌كنند و يا حداقل بايد مردم را به اين كمك‌ها تشويق كرد. چون تشويق كردن هم خيلي اجر دارد.

 

اميداريم كه خداوند ما را در زمره سربازان امام زمان قرار دهد و سايه نايب بر حقش و ذريه پيامبر عظيم‌الشانش را از سرما كم نگرداند و رزمندگان در تمام جبهه‌هايش را نصرت و ياري عنايت فرمايد و هر چه زودتر اين جنگ به نفع اسلام و مسلمين خاتمه پيدا كند.

«جليل شرفي»

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

حدیث عشق - خاطرات شهيد جليل شرفي از دانشجويان مسلمان پيرو خط امام و دانشجوي دانشگاه اميركبير از روزهاي بيادماندني دفاع مقدس و مناجاتهاي او

حدیث عشق – خاطرات شهيد جليل شرفي از دانشجويان مسلمان پيرو خط امام و دانشجوي دانشگاه اميركبير از روزهاي بيادماندني دفاع مقدس و مناجاتهاي او

حدیث عشق – خاطرات شهيد جليل شرفي از دانشجويان مسلمان پيرو خط امام و دانشجوي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *