تیتر خبرها
خانه / بخش 5) جنگ تحمیلی / 5)3) شخصیت های جنگ / 5)3)1) فرماندهان دفاع مقدس / 5)3)1)2) شهيد مهدي زين الدين / مادر شهيدان زين‌الدين: نگران برخي خانواده شهدا هستم؛ عهد ما با ولايت تا آخرين لحظه عمر است

مادر شهيدان زين‌الدين: نگران برخي خانواده شهدا هستم؛ عهد ما با ولايت تا آخرين لحظه عمر است

مادر شهيدان زين‌الدين در گفت‌وگو با فارس:

نگران برخي خانواده شهدا هستم؛ عهد ما با ولايت تا آخرين لحظه عمر است

خبرگزاري فارس: مادر شهيدان مهدي و مجيد زين‌الدين با بيان اينكه راهي كه برخي خانواده شهدا انتخاب كرده‌اند، ما را نگران كرده است،‌‌ گفت: خانواده شهدا با شهيدان خود، امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري عهد و پيمان بسته‌ا‌ند و همه بايد تا آخرين لحظه عمر پاي عهد و پيمان خود باشيم.

— زينب اسلام‌دوست در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص ديدار خانواده شهدا با مقام معظم رهبري بيان داشت: چهار روز است كه با حضور رهبر معظم انقلاب، شهر قم به خورشيد فروزان امامت و ولايت منور شده است كه بايد براي اين نعمت خداوند را خالصانه شكر كرد.

وي گفت: حضور پرنور ايشان و علاقه و اشتياق مردم نسبت به رهبر فرزانه انقلاب اين احساس را در ذهن‌ها تداعي كرد كه اگر امام زمان (عج) ‌تشريف بياورند مردم چه خواهند كرد.

مادر شهيدان زين‌الدين ادامه داد: مردم ما عاشقانه نسبت به رهبر انقلاب كه سلاله پاك اميرالمؤمنين(ع) و نايب امام زمان هستند‌، احساس ارادت و محبت دارند.

*بايد با همه وجود قدر خورشيد ولايت را دانست

اسلام‌دوست، بيان داشت: ولايت فقيه مانند نخ تسبيحي است كه همه اجزاي اين انقلاب را دور هم جمع مي‌كند و بايد با همه وجود قدر خورشيد ولايت را دانست.

وي ادامه داد: رهبر معظم انقلاب وقتي به عنوان جانشين امام خميني (ره) انتخاب شدند،‌ ‌آيت‌الله بهاءالديني كه يك عالم بسيار وارسته و يك مؤمن حقيقي هستند،‌ با اينكه 50 سال از ايشان بزرگتر بودند، وقتي رهبر معظم انقلاب را ديدند، ‌دست بر سينه گذاشتند و گفتند: «السلام عليك يا ولي‌الله»؛ رفتار اين فقيه عالم وارسته براي همه ما سند بسيار بزرگ و مهمي براي دفاع و اطاعت از ولايت فقيه را پيش روي ما قرار داد.

اسلام‌دوست با ذكر خاطره‌اي از شهيد مهدي زين‌الدين بيان داشت: آقا مهدي هروقت كه رانندگي مي‌كرد خيلي باسرعت‌ مي‌راند؛ يك بار به همراه ايشان به دزفول مسافرت مي‌كرديم؛ آن‌روز متوجه شدم كه او كه با سرعت 90 كيلومتر حركت مي‌كند؛ وقتي دليلش را پرسيدم و گفتم: “آقا مهدي چقدر آهسته رانندگي مي‌كني، حوصله‌ام سر رفت “؛ او ‌گفت: «به خاطر اطاعت از امر ولي فقيه».

مادر شهيدان زين‌الدين گفت: گويا نماينده امام(ره) در لشگر، از همه خواسته بود كه با سرعت كمتري رانندگي كنند و ايشان به خاطر اطاعت از او كه اطاعت از امام بود، روي نفس خود پا گذاشت و از كاري كه بسيار لذت مي‌برد، چشم دوخت.

وي با اشاره به حمايت برخي خانواده شهدا از جريان فتنه اظهار داشت: زمينه بسياري از رفتارها در گذشته شكل گرفته است؛ شهداي بزرگوار انقلاب اسلامي نيز اگر به درجه رفيع شهادت رسيدند، به دليل زمينه‌هاي وجودي است كه از دوران كودكي در آنها شكل گرفت.

اسلام‌دوست بيان داشت: اگر انسان به دنبال حقيقت باشد و آن را دنبال كند و زمينه پذيرش حق را در خود تقويت كند، به راه حق نيز هدايت خواهد شد، اما اگر حق را ناديده گرفت به تباهي خواهد رفت.

مادر شهيدان زين‌الدين گفت: انتساب به شهيدان هيچ دليلي بر مصونيت انسان از خطا و اشتباهات نمي‌شود؛ و اين‎طور نيست كه خانواده شهدا مانند خود شهيد باشند.

*نگران برخي خانواده‌ شهدا هستيم

وي با بيان اينكه براي برخي از خانواده‌هاي شهدا نگران هستم، گفت: راهي كه اين خانواده‌ها دنبال مي‌كند ما را بسيار نگران كرده است كه ممكن است يا در اثر تحريك اطرافيان آنها باشد يا دليلش همان زمينه‌هايي است كه در وجود خود تقويت نكرده‌اند.

مادر شهيدان زين‌الدين بيان داشت:‌ اين را هم بايد در نظر داشته باشيم كه از ابتداي خلقت آدم تا خاتم، هميشه اسباب انحراف را شياطين براي ما فراهم مي‌كنند؛ لذا لازم است كه با بصيرت و كسب حقيقت و معرفت و شناخت حقيقي از خداوند، بدانيم كه در عرصه‌هاي مختلف و در لحظه ‌لحظه عمرمان هميشه در معرض خطر انحراف هستيم.

وي با اشاره به سخنان خود در ديدار با مقام معظم رهبري گفت:‌ خانواده شهدا با شهيدان خود، امام خميني(ره) و مقام معظم رهبري عهد و پيمان بسته‌ا‌ند و همه بايد تا آخرين لحظه عمر پاي عهد و پيمان خود باشيم.

به گزارش توانا، شهيد «مهدي زين‌الدين» در سال 1338 در شهر قم متولد شد؛ در دوران نوجواني اوقات فراغتش را در كتاب فروشي پدر مي‌گذراند و پس از پايان تحصيلات متوسطه با رتبه چهار در ميان پذيرفته شدگان دانشگاه شيراز تحصيلات تكميلي را آغاز كرد.

اين شهيد والامقام پس از پيروزي انقلاب اسلامي، ابتدا به جهاد سازندگي و سپس به جمع سبزپوشان سپاه پيوست و فعاليت خود را در اطلاعات و عمليات سپاه قم ادامه داد و با شروع جنگ تحميلي با طي دوره آموزش كوتاه نظامي همراه با يك گروه صد نفره عازم جبهه شد.

مسئوليت اطلاعات و عمليات قرارگاه نصر، فرماندهي تيپ عليّ‌بن ‌ابي‌طالب (عليه السلام) و فرماندهي لشكر خط‎شكن 17 عليّ‎بن ابي‎طالب از جمله مسئوليت‌هاي شهيد مهدي زين‌الدين است.

شهيد زين الدين به همراه برادرش مجيد زين‌الدين كه مسئول اطلاعات و عمليات لشكرعليّ‌بن ‌ابي‎طالب(ع) بود، براي شناسايي از باختران (كرمانشاه) به سمت سردشت در حال حركت بود كه با ضدانقلاب درگير شد و به فيض شهادت رسيد.

شهيد مجيد زين‌الدين نيز در سال 1343 در تهران متولد شد؛ بيش از سيزده سال نداشت كه در كوران حوادث انقلاب عليه طاغوت قرار گرفت و با كمك برادرش شهيد مهدي زين‌الدين به انتشار اعلاميه‌ها و نوارهاي امام خميني(ره) كه پدرش در اختيارش قرار مي‌داد؛ پرداخت.

پس از آن به عضويت سپاه پاسداران در لشگر عليّ‌بن ‌ابي‏طالب(ع) كه برادرش مهدي، فرماندهي آن را به عهده داشت، درآمد و به واسطه آن جوش و خروش و استعدادي كه در وي بود، به سرعت مراحل كمال را در ابعاد مختلف خصوصاً در بعد رزمي طي كرد و در قسمت اطلاعات و عمليات مشغول شد و در لشگر 17 عليّ‌بن‌ابي‎طالب(ع) مسئوليت فرماندهي يكي از تيپ‌ها را به‎عهده گرفت.

شهيد مجيد زين‌الدين در پي شركت در بسياري از عمليات‌ها كه آخرين آنها عمليات غرورآفرين خيبر بود، به منزلگه مقصود شتافت و به همراه برادرش مهدي زين‌الدين به‌سوي ديار قرب الهي پرگشود و به جمع محفل عاشقان الله پيوست.

*خداوند امروز از ما همت، اراده و شهادت‌طلبي مي‌خواهد

در بخشي از وصيت‌نامه سردار رشيد اسلام شهيد مهدي زين‌الدين آمده است: نخستين شرط لازم براي پاسداري از اسلام، اعتقاد داشتن به امام حسين(ع) است. هيچ كس نمي‌تواند از اسلام پاسداري كند در حالي كه ايمان و يقين به اباعبدالله‌ الحسين(ع) نداشته باشد.

اگر امروز ما در صحنه‌هاي پيكار مي‌رزميم و اگر امروز ما پاسدار انقلابمان هستيم و اگر امروز پاسدار خون شهدا هستيم و اگر مشيت الهي بر اين قرار گرفته كه به دست شما رزمندگان و ملت ايران، اسلام در جهان پياده شود و زمينه ظهور حضرت امام زمان(عج) فراهم شود، به واسطه عشق، علاقه و محبت به امام حسين(ع) است. من تكليف مي‌كنم شما «رزمندگان» را به وظيفه عمل كردن و حسين‌وار زندگي كردن.

در زمان غيبت كبري به كسي «منتظر» گفته مي‌شود و كسي مي‌تواند زندگي كند كه منتظر باشد، منتظر شهادت، منتظر ظهور امام زمان(عج). خداوند امروز از ما همت، اراده و شهادت‌طلبي مي‌خواهد.

انتهاي پيام/

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *