تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)7) اسلام آمریکایی / باز خواني پرونده «جمعه خونين» از زبان روژه گارودي

باز خواني پرونده «جمعه خونين» از زبان روژه گارودي

روژه گارودي، (انديشمند مسلمان) با اشاره به حوادث جمعه خونين مكّه تأكيد كرد: اين كار فقط از عهده حكومت سركوبگر سعودي بر مي آمد كه چنين كشتار وحشيانه اي را رقم بزند. و ادّعاي تلويزيون سعودي مبني بر اينكه حجّاج ايراني متجاوز هستند، به هيچ وجه صحّت ندارد.

به گزارش «سلام شيعه» در مقاله اي كه در آن تاريخ در روزنامه جان افريك پاريس به قلم گارودي منتشر شد، وي‌ با اشاره به وجود مزدوراني از امريكا، فرانسه و آلمان در درون حكومت سعودي، جهت تعليم نيروهاي سركوبگر ، واقعه كشتار حجاج ايراني را ناشي از عدم صلاحيّت حكّام سعودي از جهت اخلاقي و سياسي براي اداره اماكن مقدّسه اسلامي دانست.

روژه گارودي از اعضاي سابق كميته مركزي حزب كمونيست فرانسه، كه از سالها پيش به اسلام گرويده و فريضه حج را نيز به جا آورده، بيان داشت: مسجد الحرام براي تمام مسلمانان است و كسي حقّ ندارد ادّعاي مالكيت و تسلّط بر آن را داشته باشد.

وي سپس به هزينه گزافي كه دولت سعودي براي خريد اسلحه از آمريكا صرف مي كند، اشاره كرد و گفت: به نسبت جمعيت، عربستان سعودي در مكان دوّم جهان از نظر هزينه هاي نظامي قرار دارد.

وي افزود: ريگان تحويل اسلحه به سعودي را مشروط به اين امر كرده كه سعودي نبايد اين اسلحه را بر ضدّ همپيمانان آمريكا به كار گيرد، و اين بدان معني است كه آل سعود از اسلحه خريداري شده، تنها مي تواند بر ضدّ كشورهاي اسلامي استفاده كند!

گارودي تأكيد كرد: ظاهراً حمايت از مصالح آمريكا تنها چيزي است كه امراي سعودي بايد بر آن اهتمام داشته باشند و با اين حساب، احترام ساحت به حرمين شريفين از دايره وظايف آنان خارج است…

وي اظهار داشت: اگر فاجعه مكّه مورد رضايت و خوشحالي دشمنان اسلام نبود، پيامهاي تبريك آنان از آمريكا گرفته تا تل آويو به سوي حكّام عربستان سرازير نمي شد.

اين حكّام، اسلام را به آن شكلي تصوير مي كنند كه دشمنان اسلام مي خواهند؛ يعني بر اساس اصول دروغين و منافقانه اي كه دست يك دزد كوچك را قطع مي كند،‌ در حالي كه فساد و انحطاط مستانه از نشئه دلارهاي نفتي را پنهان مي سازد.

وي افزود: اگر مسلمانان جهان مي خواهند چهره حقيقي اسلام را به جهان نشان دهند، بايد بر عدم وجود هر گونه پيوند يا وجه مشتركي بين اسلام سعودي و اسلام اصيل تاكيد نمايند.

مسلمانان بايد خود را از قيد و بندهاي مدّعيان «زهد سعودي» و ادّعاهاي ديني نيرنگ بازانه آنها آزاد كنند؛ ‌زيرا فقط در اين صورت است كه عصر شكوفايي اسلام حقيقي و قرآن مبين شروع خواهد گشت.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

استادان اسلام امریكایی

یكی از بزرگترین موانع تكامل و دستیابی به حقیقت، چه در حوزه معارف دینی و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *