تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)4) یمن و حوادث آن / 6)4)1) اخبار / تکرار فجايع حلبچه در «صعده» و سکوت خفت بار رسانه اي

تکرار فجايع حلبچه در «صعده» و سکوت خفت بار رسانه اي

امروز بعد از گذشت بيش از بيست سال از واقعه حلبچه، تصوير طاغوتيان بار ديگر در لباسي جديد و در مکاني بسيار شبيه به حلبچه تکرار شده است.

به گزارش «سلام شيعه» تاريخ که در صفحات خود دستاوردهاي نيک بشري را حفظ مي کند، اعمال ننگين طاغوتيان و ريختن خون بي گناهان را نيز حفظ خواهد نمود. حافظه تاريخ، سرگذشت طاغوتيان را در خود جمع کرده و صفحات آن، از جرايم خونبار آنان سياه شده است… زمان و مکان و دايره جرم و استبداد امروز و بار ديگر به چهره خونريز جديدي که در «صعده» کودکان و زنان بيگناه را مي کشد، برگشته.

آيا چهره امروز صعده با چهره ديروز حلبچه تفاوتي دارد؟!

نه. طاغوتيان و مجرمان، دانش آموزان همان مکتب سفاکي هستند که فقط فرعونيان و افراد خونريز را ثبت نام مي کند. کساني که در دلهاي سختشان ذره اي وجدان انساني يافت نمي شود.

حدود بيست سال پيش، اجساد کودکان و جوانان و پيران در وسط کوچه ها و راهها پراکنده شد، امروز همان تصاوير در جايي ديگر تکرار مي شود. تصوير جرم و جنايت هيچ فرقي نکرده است. امروز در صعده شهيد، به ياد حلبچه و هموطنان آواره جنوب مي افتيم.

ما براي اينکه جنايتکاران اين اعمال را در جاهاي ديگر تکرار نکنند و خون بي گناهان بيش از اين ريخته نشود، از همه آزادگان و قلمهاي پاک دعوت مي کنيم که اين اعمال جنايتکارانه را محکوم نمايند.

براي اينکه جنايتکاران بدون مجازات رها نشوند؛ بايد فريادهامان براي نجات مظلومين در صعده شهيد بلند شود، زيرا انسانيت و جهان آزاد اگر بر اين همه جنايات هولناک سکوت کند، لکه ننگي بر پيشاني او و داعيان حقوق بشر خواهد بود.

با پيگيري اخبار حوادث صعده و مناطق ديگر يمن سکوت خفّت بار رسانه هاي عربي را مشاهده مي کنيم که هر روز براي کشتار شيعيان عراق بر طبل قتل مي کوبند، رسانه هاي عربي اين روزها در برابر کشتارهاي صعده نيز هيچ حرکتي از خود نشان نمي دهند، گويي صعده، اين شهر مسلمان نشين شيعه از کهکشاني ديگر است، عليرغم اينکه در کوچه هاي آن، اجساد بي گناهان ريخته شده و ناله مظلومان شنيده مي شود، تنها به خاطر اينکه آنها پيرو مکتب عظيم اهل بيت پيامبر(عليهم السلام) مي باشند.

اي شيعيان مظلوم صعده خدا با شماست، عليرغم ميل طاغوتيان، و امروز حلبچه شهيد بر تو مي گريد…

به قلم: شريف الشامي

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

كالبد شكافي الحوثي ها

اشاره كشور يمن پس از اتحاد دو بخش شمال و جنوب از سال 1990 تاكنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *