تیتر خبرها

سلام صعده

بمب فسفري مي‌زند و دل‌هاي پاك شيعيان يمن را با خاك مي‌آميزد. سخن از كشتار انسانيت است.

در همين حوالي. هيچ ابايي هم ندارد از اين كه مبادا كسي چيزي بگويد يا سازماني عليه‌اش برخيزد. حكايت‌هاي ظالم و مظلوم همواره تكرار مي‌شوند، در هر دوره‌اي به نحوي. و اينك باز هم همين حكايت در گوشه‌اي ديگر از جهان روايت مي‌شود. آري، سالها قبل از جنگ اول که حسین بدرالدین و یارانش مظلومانه به شهادت رسیدند، استان صعده، آسمانی پرستاره و آرام داشت.

اما در مدارس و حوزه‌های علمیه صعده، هیاهویی برپا بود. نوجوانان فقیر روستاها، در حال گذراندن دوره‌های تابستانی بودند. آنچه از معارف شیعی را که از کتب درسی‌شان توسط دولت حذف شده بود، در این دوره‌ها فرا می‌گرفتند و با نام و اندیشه‌های امام خمینی(ره) آشنا می‌شدند. درختی ریشه‌دار در حال بیدار شدن از خواب ۴۰ ساله بود. جوانه‌ها ظاهر شدند. سپس ساقه و بعد هم شاخه‌هایی که در برابر طوفان‌ها نشکستند…

چندي پيش اعلام شد آمريكا قراردادي را با دولت علي عبدالله صالح امضا كرده كه به موجب آن از وي در جنگ با شيعيان يمن حمايت خواهد كرد. در همين حال اطلاعاتي از منابع موثق خبري به دست آمده كه نشان مي‌دهد ارتش عربستان سعودي از بمب‌هاي فسفري براي بمباران مناطق شيعه‌نشين يمن استفاده مي‌كند.

همان بمب‌هایي كه رژيم صهيونيستي در جنگ غزه براي كشتار مسلمانان فلسطيني مورد استفاده قرار داد و طي 22 روز بيش از هزار نفر را به قتل رساند، هزاران نفر را مجروح نمود و خانه‌ها و بيمارستان‌ها و مساجد و مدارس زيادي را ويران كرد.

اقدام مشترك دولت‌هاي آمريكا، عربستان سعودي و يمن براي سركوب شيعيان يمن و نسل‌كشي در منطقه صعده از يك توطئه بزرگ خبر مي‌دهد كه با همكاري اين مثلث شوم در جريان است. اين جنايت با طراحي پيچيده‌اي همراه است كه عامل اصلي و پشت پرده ماجراي يمن را نشان مي‌دهد.

مي‌گويند طراح اصلي سازمان جاسوسي « موساد » است كه درصدد است اهداف رژيم صهيونيستي براي تسلط كامل بر يمن را محقق سازد. در سايه تحقق اين اهداف است كه رژيم صهيونيستي مي‌تواند به راحتي يهوديان يمن را به فلسطين اشغالي منتقل كند و تا حدودي ضربه سنگين مهاجرت معكوس كه از سال 1385 در اثر پيامدهاي ويرانگر جنگ‌هاي 33 روزه لبنان و 22 روزه غزه بر اوضاع امنيتي، اقتصادي، سياسي و اجتماعي اين رژيم وارد شده را جبران نمايد.

روشن است كه دولت « باراك اوباما » تحت فشار لابي صهيونيست‌ها وادار به امضاي قرارداد حمايتي از دولت يمن در جنگ با شيعيان اين كشور شده، كما اينكه عربستان سعودي نيز در اجراي دستور آمريكا وارد اين جنگ شده است . ترديدي نيست كه پيامدهاي جنگ يمن براي آمريكا، عربستان سعودي و خود يمن بسيار سنگين و منفي خواهد بود و در نهايت رژيم صهيونيستي نيز نه تنها به اهداف خود در يمن نخواهد رسيد بلكه دچار عوارض منفي اين شيطنت خود خواهد شد.

از هم‌اكنون مي‌توان خسارت‌هاي قطعي ورود آمريكا، عربستان سعودي و يمن به جنگ يمن را پيش‌بيني كرد.امروز در يمن بلوايي برپاست و شيعيان در زير آوار به سختي نفس مي‌كشند. نونهالان دیروز و جنگجویان امروز، دو سال و نیم پیش (بهار ۱۳۸۶) حماسه ضحیان را آفریدند. ارتش یمن از چهارسو با تمامی قوای توپخانه و زرهی و پیاده نتوانست مقاومت یاران الحوثی را بشکند و وارد ضحیان شود. یاد آن روزها و شبها به‌خیر.

هر شب سوره فتح را برای پیروزی‌شان تلاوت می‌کردیم. آسمان صعده دیگر آرام نبود. در روز چهارشنبه ۱۵ فروردین ۸۶ نیروهای دولتی (ارتش و قبایل سلفی) از چهار طرف به شهر حمله کردند ولی با مقاومت شدید شیعیان روبه‌رو شده و پس از پیشروی جزئی، مجبور به عقب‌نشینی شدند.

حماسه ضحیان، اکنون در الملاحیط، حرف سفیان، جبل الدخان و اطراف شهر صعده در حال تکرار شدن است. روز جمعه ۲۹ آبان ۱۳۸۸، سنگین‌ترین حملات ارتش یمن از زمین و هوا، در منطقه حرف‌سفیان نتوانست مقاومت یاران الحوثی را بشکند.

صدها کیلومتر آنطرف‌تر، روز شنبه ۳۰ آبان ۱۳۸۸ در الملاحیط و جبل الدخان، ارتش تازه‌نفس سعودی زمین‌گیر شده و حملات وحشیانه توپخانه، هواپیما، هلی‌کوپترها، زرهی و پیاده نظام عربستان، راه به جایی نبرده است. این مقاومت از جنس مقاومت حزب‌الله در جنگ ۳۳ روزه بود.

همشهری جمعه

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

كالبد شكافي الحوثي ها

اشاره كشور يمن پس از اتحاد دو بخش شمال و جنوب از سال 1990 تاكنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *