تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)4) یمن و حوادث آن / 6)4)1) اخبار / به اتش كشيدن 25 شيعه يمني در زندانهاي عربستان سعودي !

به اتش كشيدن 25 شيعه يمني در زندانهاي عربستان سعودي !

25 نفر از آنها را در منطقه “خميس مشيط ” در سطل‌هاي زباله انداخته و پس از ريختن سوخت بر روي آنها به آتش کشيده شدند مدارک اين جنايت توسط سازمان‌هاي مدافع حقوق بشر به صورت مستند موجود است.

به گزارش شيعه نيوز به نقل از شبكه خبري العالم “سيف علي الوشلي” رياض را به مشارکت مستقيم در درگيري‌هاي ارتش يمن عليه جنبش شيعي حوثي‌ها متهم کرد و افزود: اطلاعاتي قطعي موجود است که نشان ‌مي‌دهند ارتش يمن و ارتش عربستان سعودي از پايگاه‌هاي مشترکي در مناطق مجاور جبل الدخان در منطقه نجران عليه حوثي‌ها فعاليت مي‌کنند.

وي دخالت و همکاري عربستان سعودي با ارتش صنعا براي سرکوب جنبش حوثي‌ها را نقض حاکميت و کرامت يمن دانست و افزود: حوثي‌ها با ايستادگي در برابر نيروهاي يمني و عربستاني ، با آنان درگير شدند و زيان‌هاي سنگيني به ارتش يمن و عربستان سعودي در منطقه وارد کردند به طوري که نيروهاي مرزي سعودي از حوثي‌ها درخواست کردند از هدف قرار دادن مناطق عربستاني دست بردارند و تعهد کردند که از تکرار همکاري با ارتش يمن دست بکشند.

الوشلي با بيان اينکه پيش از اين نيز جنگنده‌هاي عربستان سعودي در بمباران مناطق صعده مشارکت ‌داشته‌اند، تصريح کرد: اين حقائق آشکارا ميزان دخالت و دشمني عربستان (با شيعيان يمن) و مشارکت ارتش رياض در درگيري‌هاي صعده را نشان مي‌دهد.

وي با اشاره به وجود يگان‌هاي ويژه ارتش عربستاني که در حملات به منطقه صعده ارتش يمن را همراهي مي‌کنند، اظهار داشت: اين اقدام به منزله تجاوزي آشکار، نقض حاکميت و تجاوز ضد ملت و سرزمين يمن به شمار مي‌رود.

اين سياستمدار کهنه کار يمني همدستي رياض با صنعا را در راستاي نسل کشي مردم صعده دانست و افزود: هم اينک هزاران تن از مردم يمن که به خاطر سختي اوضاع معيشتي و اقتصادي در اين کشور در پي يافتن لقمه ناني وارد خاک عربستان شده بود؛ در زندان‌هاي رياض به سر مي‌برند.

الوشلي با بيان اينکه حقوق زندانيان يمني در سلول‌‌هاي عربستان نقض مي‌شود؛‌ از به آتش کشيده شدن 25 نفر از زندانيان يمني در عربستان سعودي پرده برداشت و افزود: سال گذشته 25 نفر از آنها را در منطقه “خميس مشيط ” در سطل‌هاي زباله انداخته و پس از ريختن سوخت بر روي آنها به آتش کشيده شدند مدارک اين جنايت توسط سازمان‌هاي مدافع حقوق بشر به صورت مستند موجود است.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

كالبد شكافي الحوثي ها

اشاره كشور يمن پس از اتحاد دو بخش شمال و جنوب از سال 1990 تاكنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *