تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)4) یمن و حوادث آن / 6)4)1) اخبار / بمباران شیمیایی صعده توسط عربستان و یمن

بمباران شیمیایی صعده توسط عربستان و یمن

سخنگوی مسلمانان حوثی یمن اعلام کرد که نیروهای عربستان و یمن برای سرکوبی شیعیان استان صعده، این منطقه را بمباران شیمیایی می کنند.

به گزارش «شیعه نیوز» به نقل از شبکه ایران، محمد عبدالسلام سخنگوی این گروه اعلام کرد که نیروهای ارتش یمن و عربستان برای سرکوبی مسلمانان شیعه از گاز های سمی و بمب فسفری استفاده می‌کنند.

وی افزود: شواهد و دلایل محکمی در دست است که نشان می‌دهد عربستان از بمب‌های فسفری، آتش زا و نیز گازهای سمی در جنگ علیه صعده استفاده می‌کند و این درحالی است که رسانه‌های خبری با سانسور اخبار جنگ، سعی دارند بر جنایاتی که نیروهای یمن و عربستان علیه مردم این استان مرتکب می‌شوند، سرپوش بگذارند.

محمد عبدالسلام در بخش دیگری اظهار داشت که ارتش عربستان همچنان به بمباران هوایی، موشکی و توپخانه‌ای روستاها، زمین‌های کشاورزی و شهرستان‌های مختلف استان صعدة، عمران و حجه ادامه می‌دهد.

وی با اشاره به اینکه دولت سعودی، شهروندان یمن و روستاهای استان صعده و منازل آنان را مورد هدف قرار داده و مزارع را به آتش کشیده است، گفت: در شهر “ساقین” و منطقه “مذاب” که دو منطقه دور از درگیری هستند، صدها تن از جمله زنان و کودکان به‌دست نظامیان عربستان کشته یا زخمی شده‌اند.

به نوشته المنبر، رهبر شیعیان الحوثی، این ادعا را که هدف قرار گرفتن اهالی شمال یمن از سوی دولت عربستان ناشی از اشتباه فنی یا برای حمایت از شهروندان یمنی در برابر حوثیان است، رد و تاکید کرد: این پذیرفتنی نیست، بویژه آنکه شهرهای بمباران شده یمن مثل “ملاحیط”، “رشدا” و “راجح” از شهرهای مناطق مرزی نیستند.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

كالبد شكافي الحوثي ها

اشاره كشور يمن پس از اتحاد دو بخش شمال و جنوب از سال 1990 تاكنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *