تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)4) یمن و حوادث آن / 6)4)1) اخبار / در یمن نمازگزاران را به آتش کشیدند

در یمن نمازگزاران را به آتش کشیدند

گزارشها از یمن حاکی از این است که گروهی از افراد مسلح به مراسم نمازجمعه در مسجدی در شمال این کشور حمله کرده و پس از آنکه در را به روی نمازگزاران بستند، بنزین رویشان پاشیدند و آنها را به آتش کشیدند.
آن گونه که در گزارشها آمده، در این حادثه کسی کشته نشده اما دست کم سی نفر دچار سوختگی یا خفگی شده اند که حال هشت نفر از آنها وخیم توصیف شده است.
این حمله در روستای بیت العماری در شهرستان عمران واقع در استان صعده در شمال یمن رخ داده است.
استان صعده صحنه درگیری میان ارتش یمن با گروهی از شیعیان زیدی مذهب به نام “جوانان مؤمن” است که تحت رهبری عبدالمالک حوثی فعالیت می کنند و برخی مقامات یمنی می گویند، نهادهایی مذهبی در ایران از حوثی و پیروانش پشتیبانی می کنند.
این سومین بار است که شهرستان عمران در استان صعده شاهد حمله به نمازگزاران می شود.
در سال 2001 شماری از نمازگزاران در این شهرستان هدف رگبار گلوله یک مرد مسلح قرار گرفتند که سه تن از آنان کشته شدند و در سال 2003 نیز انفجار بمب در یک مسجد به کشته شدن یک نفر و زخمی شدن پنجاه نفر انجامید.
آن گونه که دولت یمن اعلام کرده، در درگیریهایی که میان ارتش این کشور و گروهی از شیعیان جریان دارد، طی سال جاری میلادی دست کم 250 تن ازشیعیان و 120 نفر از نظامیان دولتی کشته شده اند.
چندی پیش جمعی از طلاب و روحانیون تهران در مقابل سفارت یمن در این شهر تجمع کردند و با محکوم کردن کشتار شیعیان یمن، خواهان تعطیلی سفارت یمن و اخراج سفیر این کشور از ایران شدند.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

كالبد شكافي الحوثي ها

اشاره كشور يمن پس از اتحاد دو بخش شمال و جنوب از سال 1990 تاكنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *