مطالب تصادفی

علامه بدرالدین الحوثی

علامه بدرالدین امیرالدین الحوثی از سادات حسنی و دومین عالم بزرگ زیدی (پس از علامه مجدالدین المؤیدی) متولد سال ۱۳۴۵ هـ.ق و در حال حاضر ۸۳ ساله، از مراجع و علمای بزرگ و شامخ حوزه علمیه صعده می باشد که به علم، تقوی، زهد، صبر و جهاد در میان زیدیه معروف است و تعداد تألیفاتش به ۳۴ کتاب ارزشمند می‏رسد.

علامه بدرالدین الحوثی در سال ۱۹۹۴ م هنگام جنگ جدایی‏طلبان جنوب، جهت در امان ماندن از شر علی محسن صالح که منزل ایشان را ویران کرد و به منظور دیدار با علما و آشنایی نزدیک با حوزه‏های علمیه قم به ایران سفر کرده و پس از هفت ماه به یمن بازگشت.

علی محسن صالح در جنگ اول صعده در ۲۰۰۴ م توسط عبدالکریم خیوانی سردبیر شجاع نشریه الشوری به علی کاتیوشا ملقب شد. علی محسن برادر ناتنی رئیس جمهور یمن علی عبدالله صالح است که از یک مادر متولد شده اند. علی محسن گرایش سلفی دارد و در دو دهه گذشته در اعزام مجاهدان سلفی یمن به افغانستان، چچن و بوسنی و شکل گیری سازمان القاعده نقش فعالی را ایفا کرده است. از همین رو توسط آمریکایی ها متهم شناخته شده و از دولت یمن خواسته شده تا او را جهت بازجویی و محاکمه تحویل آمریکا دهد. در دو سه سال اخیر فرماندهی جنگ در صعده به عهده علی محسن بوده است. برخی معتقدند که سرکوب و کشتار شیعیان در صعده بهانه ای برای تحویل ندادن علی محسن به آمریکایی ها است. براساس این تحلیل جنگ دولت با شیعیان به این زودی ها به پایان نمی رسد.

علامه بدرالدین تعدادی فرزند ذکور دارد، از جمله: شهید حسین ۴۵ ساله، یحیی ۴۲ ساله و عضو  سابق مجلس نمایندگان، محمد، عبدالملک و عبدالسلام.

About مدیریت

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>