تیتر خبرها

علامه بدرالدین الحوثی

علامه بدرالدین امیرالدین الحوثی از سادات حسني و دومين عالم بزرگ زيدي (پس از علامه مجدالدين المؤيدي) متولد سال ۱۳۴۵ هـ.ق و در حال حاضر ۸۳ ساله، از مراجع و علماي بزرگ و شامخ حوزه علميه صعده می باشد كه به علم، تقوي، زهد، صبر و جهاد در ميان زيديه معروف است و تعداد تأليفاتش به 34 كتاب ارزشمند مي‏رسد.

علامه بدرالدين الحوثي در سال ۱۹۹۴ م هنگام جنگ جدايي‏طلبان جنوب، جهت در امان ماندن از شر علی محسن صالح که منزل ایشان را ویران کرد و به منظور ديدار با علما و آشنايي نزديك با حوزه‏هاي علميه قم به ايران سفر کرده و پس از هفت ماه به يمن بازگشت.

علی محسن صالح در جنگ اول صعده در ۲۰۰۴ م توسط عبدالکریم خیوانی سردبیر شجاع نشریه الشوری به علي كاتيوشا ملقب شد. علی محسن برادر ناتنی رئیس جمهور یمن علی عبدالله صالح است که از یک مادر متولد شده اند. علی محسن گرایش سلفی دارد و در دو دهه گذشته در اعزام مجاهدان سلفی یمن به افغانستان، چچن و بوسنی و شکل گیری سازمان القاعده نقش فعالی را ایفا کرده است. از همین رو توسط آمریکایی ها متهم شناخته شده و از دولت یمن خواسته شده تا او را جهت بازجویی و محاکمه تحویل آمریکا دهد. در دو سه سال اخیر فرماندهی جنگ در صعده به عهده علی محسن بوده است. برخی معتقدند که سرکوب و کشتار شیعیان در صعده بهانه ای برای تحویل ندادن علی محسن به آمریکایی ها است. براساس این تحلیل جنگ دولت با شیعیان به این زودی ها به پایان نمی رسد.

علامه بدرالدين تعدادي فرزند ذكور دارد، از جمله: شهید حسين ۴۵ ساله، يحيي ۴۲ ساله و عضو  سابق مجلس نمايندگان، محمد، عبدالملک و عبدالسلام.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

كالبد شكافي الحوثي ها

اشاره كشور يمن پس از اتحاد دو بخش شمال و جنوب از سال 1990 تاكنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *