تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)4) یمن و حوادث آن / 6)4)1) اخبار / اینجا صعده است سرزمین حماسه سازان گمنام

اینجا صعده است سرزمین حماسه سازان گمنام

مردان خدا پرده پندار دریدند و با حماسه خود، نقاب از چهره دروغگویان و نیرنگ بازان سعودی برکشیدند.

اگر شیعیان مظلوم در صعده رسانه ندارند تا مظلومیت مردم بی پناهشان را و حماسه رزمندگانشان را به جهانیان نشان دهند، ما همگی رسانه آنان هستیم تا صدای آنان را به گوش دیگران برسانیم. وبلاگ ها، سایتهای خبری، بیانیه ها، مصاحبه ها، فریادها در مقابل سفارت یمن و سعودی در تهران، مشهد، آنکارا و استانبول، تریبونهای نماز جمعه، دانشگاه ها و حوزه های علمیه، همه و همه رسانه مظلومان شدند. شیعیان یمن، امروز دیگر تنها نیستند.

اکنون ناظران سیاسی و نظامی، ناباورانه این واقعیت را پذیرفته اند که شیعیان در این منطقه حساس از خاورمیانه، در حال ابراز وجود هستند. در طول پنج سال گذشته، ارتش یمن در مقابل جوانان شیعه زمینگیر شده است و امروز ارتش مجهز سعودی، حیثیت نظامی خود را برباد رفته می بیند.

در سه هفته گذشته، سعودی ها از طریق رسانه های پرتعداد خود در خاورمیانه و جهان، هر روز اعلام می کردند که فلان تعداد از عناصر الحوثی را کشته و یا فلان تعدادشان را به اسارت گرفته اند. در حالیکه هیچگونه تصویری برای اثبات ادعاهای خود منتشر نکردند. بعدا معلوم شد که در مصاف ارتش سعودی، هیچیک از یاران الحوثی به اسارت درنیامده و یا کشته نشده است. بلکه تعدادی از مردم روستاهای منطقه و یا پناهندگان سومالیایی، کشته و یا دستگیر شده بودند.

سعودی ها همچنین تلفات و خسارتهای خود را کتمان می کنند. تنها خبری که اعلام کرده اند مفقود شدن ۹ تن از سرابازان ارتش سعودی بوده است. در یکی دو روز گذشته به دروغ اعلام کردند که یاران الحوثی را شکست داده و کوهستانهای مرزی بین یمن و عربستان را پاکسازی کرده اند. اما در مقابل، دفتر الحوثی اعلام کرد که ارتش سعودی بجز بمباران هوایی و موشک باران، هیچگونه حرکت نظامی در میدانهای نبرد نداشته است.

قطعه فیلمهایی که توسط دفتر الحوثی منتشر شده نشان می دهد تعدادی از افسران و سربازان ارتش سعودی به اسارت درآمده اند. حتی برخی از اسرای مجروح به خوبی مورد معالجه قرار گرفته اند (فیلم: اسرای مجروح سعودی). همچنین فیلمهای دیگر نشان دهنده آنستکه غنایم بسیاری از ارتش سعودی بدست یاران الحوثی افتاده است. (فیلم ۱ و فیلم ۲: غنیمتهای بدست آمده از ارتش سعودی) تحلیلگران سیاسی و نظامی، انگشت به دهان مانده و توانایی تفسیر این رویدادها را ندارند. همه سکوت کرده اند. برتری نظامی یاران الحوثی، در میدانهای نبرد قابل انکار نیست.

اما شگفتی جدید این حماسه سازان گمنام، به غنیمت گرفتن چند دستگاه تانک و نفربر زرهی از ارتش سعودی است. این غنایم در منطقه جبل المدود (در نزدیکی جبل الدخان) بدست آمده، همان منطقه ای که سعودی ها ادعا کردند یاران الحوثی را شکست داده و بر آن مسلط شده اند. (فیلم: تانک و نفربرهای زرهی غنیمتی)

و شعار معروف یاران الحوثی (الله اکبر، الموت لأمریکا، الموت لاسرائیل و) همان شعاری که آغازگر نهضت شیعیان در یمن بود، بر روی قطعه پارچه ای، همچون پرچم این جنبش، در حال اهتزاز است. همان شعاری که حاکمان یمن تحمل شنیدنش را در صنعاء نداشتند اکنون بر فراز بلندترین قله های شبه جزیره عربستان طنین افکن شده است.

پیروزی نظامی، تغییرات سیاسی به دنبال خواهد داشت. پیروزی تان خجسته باد

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

كالبد شكافي الحوثي ها

اشاره كشور يمن پس از اتحاد دو بخش شمال و جنوب از سال 1990 تاكنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *