تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)4) یمن و حوادث آن / 6)4)1) اخبار / هشدار فرماندهی شیعیان یمن به عربستان سعودی

هشدار فرماندهی شیعیان یمن به عربستان سعودی

همزمان با سرکشی ملک عبدالله پادشاه عربستان سعودی به مناطق درگیری در غرب استان صعده، دفتر عبدالملک الحوثی، طی بیانیه ای هشدارآمیز، رژیم آل سعود را از ادامه حماقت در کشتار مردم بی دفاع یمن برحذر داشت. (متن بیانیه)

در ایام سرور و شادی عید سعید قربان این عید بزرگ مسلمانان جهان، رژیم آل سعود بدون وقفه مناطق غیرنظامی اعم از روستاها، اردوگاه های آوارگان و مزارع کشاورزی در استانهای صعده، عمران و الحجه را هدف بمباران هوایی و توپخانه خود قرار می دهد. سانسور اخبار جنگ صعده، توسط رسانه های عربی که تحت سیطره سعودی ها قرار دارد، ظلمی مضاعف بر این مردم مظلوم و مستضعف تحمیل کرده است. بگذریم از آوارگی و ویرانی پنج جنگ قبلی که توسط ارتش یمن بر این عزیزان تحمیل شده است.

همه ساله در چنین روزی، مردم و قبایل صعده، خود را برای برپایی جشنی باشکوه آماده می کردند و به استقبال عید ولایت امیر مومنان علی (ع) می رفتند(جشن غدیر در سال 1386). اما امسال عزادارند و امام علی (ع) و حسنین (ع) دل نگران فرزندان و شیعیان خود هستند. گویی، سادات حسنی و شیعیان مظلوم را از این ایام بابرکت، جز آتش و خون و مرگ، نصیب دیگری نیست. این مظلومیت را از مادر (س) به ارث برده اند. در آستانه عید سعید غدیر، عبدالملک الحوثی فرمانده جوان شیعیان بیانیه ای به شرح ذیل صادر کرد:

بسم الله الرحمن الرحيم

یک ماه از اولین جنگ و تجاوز نظام سعودی علیه مردم و حاکمیت کشور یمن می گذرد. علاوه بر سلاحهای سبک و سنگین، ارتش سعودی از انواع سلاحهای ممنوعه و کشتار جمعی از قبیل بمبهای فسفری، شیمیایی، آتش زا در این جنگ خانمان سوز استفاده کرده است. سه منطقه الملاحیط، رازح و شدا (واقع در غرب استان صعده و در مجاورت مرز عربستان) از زمین، هوا و دریا هدف این حملات وحشیانه قرار گرفته است. حتی مناطق و اردوگاه های آوارگان که با مرز عربستان ده ها کیلومتر فاصله دارند از آتش کینه سعودی ها در امان نمانده است. مناطق حیدان، ساقین، مجز، ضحیان، اطراف شهر صعده و دو اردوگاه آوارگان در شعلل (استان الحجه) و ضحیان، هدف قرار گرفته است.

در این بمبارانهای شدید، ده ها روستا، صدها باب منزل مسکونی و اموال عمومی و خصوصی ویران شده و مزرعه ها و دامداری های بسیاری سوخته و نابود شده اند. مرگ صدها نفر از زنان و کودکان بی دفاع، حاصل این کشتار وحشیانه ارتش سعودی بوده است. در طول این یک ماه، بیش از پنج هزار موشک، بیش از ۶۰۰ مرتبه بمباران با F16، تورنادو و آپاچی و همچنین ده ها هزار گلوله خمپاره، تانک و توپخانه بر سر این مردم بی دفاع فرود آمده است.

لذا در برابر این ظلم آشکار و تجاوز وحشیانه، به دولت سعودی هشدار می دهیم از ادامه این حماقت دست بردارد. استمرار این تجاوزگری موجب شده مردم و قبایل بسیاری برای دفاع از مظلومان و خاک سرزمینشان، آمادگی خود را اعلام کنند. بر ما نیز واجب است در پاسخ به این مطالبات مردمی، باب جهاد داوطلبانه را به روی غیرتمندان و آزادگان که نسبت به تجاوز اجنبی علیه کشورشان، احساس مسئولیت دارند، باز کنیم و در جبهه های جدید و با روشهای گوناگون و امکانات بیشتر، وارد این معرکه شویم.

والله سبحانه وتعالى ناصر عباده المستضعفين و هو القاهر فوق عباده
عليه توكلنا وهو حسبنا ونعم الوكيل نعم المولى ونعم النصير

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

كالبد شكافي الحوثي ها

اشاره كشور يمن پس از اتحاد دو بخش شمال و جنوب از سال 1990 تاكنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *