تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)4) یمن و حوادث آن / 6)4)1) اخبار / آنچه در یمن اتفاق می افتد شکوفایی شیعه است

آنچه در یمن اتفاق می افتد شکوفایی شیعه است

مطلب زیر به نقل از خبرگزاری رسا عینا درج می شود:

http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/?id=70091

خبرگزاری رسا ـ عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب ضمن محکوم کردن کشتار مسلمانان در یمن گفت: دولت عربستان وارد یک ریسک بسیار بزرگ شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، دکتر سید علی موسوی نژاد عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب قم شب گذشته در همایش حمایت از مسلمانان یمن که در سالن قدس مدرسه عالی امام خمینی (ره) برگزار شد طی سخنانی کشتار مردم یمن توسط ارتش این کشور و همچنین دولت عربستان را محکوم کرد.
وی همچنین ضمن بررسی سابقه حضور تشیع در یمن، مذهب زیدیه، سابقه تاریخی و گرایشات کنونی این فرقه و همچنین جریان الحوثی بر ضرورت هوشیاری در قبال اتفاقات یمن تاکید کرد و گفت: برخی ها در صدد هستند اطلاعات غلط به دنیای اسلام بدهند و وانمود کنند که گروه درگیر در جریان های یمن یک گروه افراطی هستند و متاسفانه برخی از رسانه های ما نیز در این خصوص دچار خلط و اشتباه می شوند.
وی تصریح کرد: سابقه حضور اسلام در یمن به دعوت حضرت علی (ع) از مردم این کشور به اسلام برمی گردد در سایر دوره ها نیز مردم یمن ولاء و محبت عملی خود را به اهل بیت ثابت کرده اند.
وی بیان داشت: اتفاقات دوران غیبت صغری اینها را به سمت اهل بیت کشاند.
این استاد دانشگاه با اشاره به سابقه شکل گیری زیدیه یاد آور شد: پیشوایان زیدیه بر منهاج اعتقادی اهل بیت بودند جریاناتی در قرن 6 به بعد در زیدیه به وجود آمد که گرایش به معتزله دارند.
وی با بیان این که مطلقا زیدیه نسبت به ائمه اثنی عشر دیدگاه نامناسب و ناخوشایند نداشته اند گفت: زیدیه مفهوم عامی از اهل بیت را قبول دارند و کتابهایشان نیز پر است از قال الصادق و …
عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب با بیان اینکه ما نباید مباحث و جریانات یمن را خلط کنیم اظهار داشت: زیدیه در بحث مهدویت با ما بیشترین اشتراک را داشتند.
این استاد دانشگاه همچنین گفت: تاثیر عمیق این بیداری که در یمن اتفاق افتاده است نشات گرفته از افکار امام و انقلاب اسلامی است و خودشان نیز این موضوع را به صراحت اعلام کردند.
وی تاکید کرد: فاصله زیادی بین زیدیه و اثنی عشریه در حال حاضر وجود ندارد و بسیاری از اینها به امام و رهبری عشق می ورزند و ما باید قدردان این موضوع باشیم.
این استاد دانشگاه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تبلیغات صورت گرفته علیه ایران در خصوص کمک تسلیحاتی به گروه الحوثی تصریح کرد: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد زیرا که کشور یمن در چهارراه مواصلاتی اسلحه دنیا قرار گرفته است.
عضو هیات علمی دانشگاه ادیان و مذاهب در ادامه با محکوم کردن این جنایات گفت: دولت عربستان با دخالت در این درگیری ها وارد یک ریسک بسیار بزرگ می شود.
وی تاکید کرد: آینده درخشانی در یمن متصور است و اگر ما به موقع آن ها را یاری و اعلام موضع نکنیم دچار خسارت خواهیم شد.
موسوی نژاد در پایان تصریح کرد: به نظر من آنچه در یمن اتفاق می افتد شکوفایی شیعه است.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

كالبد شكافي الحوثي ها

اشاره كشور يمن پس از اتحاد دو بخش شمال و جنوب از سال 1990 تاكنون …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *