تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)4) یمن و حوادث آن / 6)4)2) مقالات / حسین بدرالدین الحوثی به امام خمینی اقتدا كرده بود

حسین بدرالدین الحوثی به امام خمینی اقتدا كرده بود

حسین بدرالدین الحوثی، رهبر شهید شیعیان زیدی یمن بارها به حركت‌های امام خمینی(‌ره) در طول مبارزاتش اشاره می‌كند.سخنرانی‌های حسین بدرالدین كه در واقع تدریس معارف اسلامی توسط وی در مدارس علمیه زیدی بوده به صورت جزوه و فایل PDF درآمده است كه ذیلا به برخی از این سخنرانی‌ها در رابطه با حضرت امام خمینی (ره) اشاره می‌شود

حسین بدرالدین الحوثی همچون شهدای انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی در ایران و شهدای حزب‌الله در لبنان و همه آزادگان حق‌طلب در سراسر جهان به امام خمینی (ره) اقتدا كرد و با تمسك به اصل برائت از دشمنان اسلام، حركت خود را پس از آن آغاز كرد كه آمریكا به بهانه مبارزه با تروریسم القاعده، نیروهای نظامی و امنیتی خود را در خاك یمن مستقر كرده بود.
او با درك درست زمان خود، مسئولیت تاریخی‌اش را به خوبی انجام داد و به همراهی یارانش، شعار مرگ بر آمریكا و مرگ بر اسرائیل را به مدت یكسال در مساجد بزرگ یمن فریاد زد.
تلاش‌های دولت مزدور یمن در خاموش كردن این صدا بی‌فایده بود، حسین در مقابل حمله نظامی ارتش یمن به دفاع پرداخت و پس از سه ماه جهاد در سال 2004 به همراه جمعی از یارانش به شهادت رسید.
حسین بدرالدین، نوری بود در آسمان تاریك یمن و چون قیامش خدایی بود، هرگز فانی نخواهد شد. قیام حسین الگویی شد برای پیروان مكتب اهل بیت در یمن كه در برابر ظلم سكوت نكنند.
حسین بدرالدین تقریبا در تمامی سخنرانی‌هایش از امام خمینی (ره) نام برده و به سخنان ایشان اشاره كرده است.
این اشارات كافی بود تا دولت یمن، تصور كند ایران از حسین بدرالدین حمایت مالی و نظامی كرده یا دست حزب‌الله را در جریان صعده ببیند و علامه بدرالدین و یارانش را اثنی‌عشری بداند، غافل از آنكه ارتباط حسین بدرالدین و یا شیعیان یمن با انقلاب اسلامی ایران، ارتباطی روحی، فكری، معنوی و عاطفی بوده است.
آنان بر اساس اعتقادات و معیارهای خود، از اندیشه‌های امام (ره) و انقلاب اسلامی الگو گرفته‌اند.
سخنرانی‌های حسین بدرالدین كه در واقع تدریس معارف اسلامی توسط وی در مدارس علمیه زیدی بوده به صورت جزوه و فایل PDF درآمده است ذیلا به برخی از این سخنرانی‌ها در رابطه با حضرت امام خمینی (ره) اشاره می‌شود:

در سخنرانی خطر دخول أمریكا الیمن (خطر ورود آمریكا به یمن) چنین می‌گوید: الإمام الخمینی رحمة الله علیه، سمی أمریكا بأنها الشیطان الأكبر وأنها هی وراء كل شر، لأن من یحكم أمریكا ویهیمن علی أمریكا هم الیهود… (امام خمینی رحمة الله علیه، همانا آمریكا را شیطان بزرگ نامید چون در ورای هر فتنه ای قرار دارد و حاكمان اصلی آمریكا و كسانی كه بر آمریكا مسلط شده اند یهودی هستند) در همین سخنرانی می گوید چون امام خمینی (ره) امامی عادل و متقی است لذا دعوتش رد كردنی نیست، سپس می افزاید: إن كل من وقفوا ضد الثورة الإسلامیة فی إیران فی أیام الإمام الخمینی رأیناهم دولة بعد دولة یذوقون وبال ماعملوا، من وقفوا مع العراق ضد الجمهوریة الإسلامیة، والتی كانت ولاتزال من أشد الأعداء للأمریكیین والإسرائیلیین، حیث كان الإمام الخمینی رحمة الله علیه یحرص جدا علی أن یحرر العرب ویحرر المسلمین من هیمنة أمریكا ودول الغرب ویتجه للقضاء علی إسرائیل، لكن الجمیع وقفوا فی وجهه ورأینا كل من وقفوا فی وجهه كیف أنهم ضربوا من قبل من أعانوهم… الكویت ضرب من قبل العراق… والسعودیة أیضا، الیمن نفسه شارك بأعداد كبیرة من الجیش ذهبوا لیحاربوا الإیرانیین لیحاربوا الثورة الإسلامیة فی إیران. من المتوقع أن الرئیس وأن الجیش الیمنی لابد أن یناله عقوبة ماعمل (تكبیر حضار)
(مشاهده كردیم تمام كسانی كه در زمان امام خمینی (ره) در مقابل انقلاب اسلامی ایران ایستادند و تمام كشورهایی كه در كنار عراق ضد جمهوری اسلامی جنگیدند، یكی پس از دیگری به سزای اعمال خود رسیدند. جمهوری اسلامی تا به امروز هم دشمن اصلی آمریكا و اسرائیل است، امام خمینی (ره) علیه نسبت به آزادی اعراب و مسلمین از سلطه آمریكا به شدت علاقه‌مند بود و برای نابودی اسرائیل تلاش می‌كرد ولی همه كشورها در مقابلش صف‌آرایی كردند و دیدیم كشورهایی كه مقابل امام قرار گرفتند چگونه از سوی آنها كه به كمكشان رفته بودند ضربه خوردند. كویت و همچنین عربستان سعودی از سوی عراق مورد تجاوز قرار گرفتند. كشور یمن هم تعداد زیادی نیروی نظامی برای جنگ با انقلاب اسلامی در ایران به عراق فرستاده بود، پیش‌بینی می‌شود كه رئیس و ارتش یمن، كیفر اعمال خود را ببینند. تكبیر حاضران)
وی در سخنرانی دیگری ضمن نقل حوادث جنگ صفین و فتنه‌ای كه در صفوف سپاه امام علی (ع) ایجاد شد، كلامی از امام خمینی (ره) را در این خصوص ذكر می‌كند سپس با ذكر تبعات هیمنه آمریكا بر كشورهای منطقه و خطرات ورود آمریكا به یمن چنین می‌گوید: یجب علی الیمنیین أن لایرضوا بهذا و أن یغضبوا وأن یخرجوهم، تحت أی مبرر كان دخولهم (بر یمنی‌ها واجب است كه به سلطه آمریكا بر كشورشان با هر بهانه‌ای كه بوده، راضی نشوند و آنان را اخراج كنند)
در یكی دیگر از سخنرانی‌هایش به نام الإرهاب والسلام (تروریسم و صلح) درباره معنای دو اصطلاح ترور و جهاد در فرهنگ اسلامی و تفاوت معنای آن در فرهنگ آمریكایی مطالبی را مطرح می‌كند.
وی سپس درباره حزب‌الله می‌گوید: حزب الله فی لبنان هل التزم الصمت والسكوت؟ أم أنه مجامیع من المؤمنین تشبعوا بروح القرآن الكریم التی كلها عمل وجهاد، كلها وحدة كلها أخوة كلها إنفاق كلها بذل؟ وذلك الحزب یعیش رافعا رأسه، مجامیع من المؤمنین تعیش رافعة رأسها، تتحدث بكل ماترید ضد إسرائیل… (آیا حزب‌الله در لبنان سكوت پیشه كرد؟ یا اینكه آنان گروه‌های مؤمن سیراب شده از روح قرآنی هستند كه تماما عمل و جهاد است، سراسر وحدت، برادری، انفاق و بخشش است؟ و آن حزب سربلند زندگی می‌كند. گروه‌های مؤمنی هستند كه سرافرازند و بر ضد اسرائیل هرچه بخواهند می گویند…)
سپس با انتقاد از ورود آمریكا به یمن، سؤال می كند آیا برای مبارزه با سه تروریست نیازی به آمدن آمریكایی‌ها جهت آموزش ارتش یمن بود؟ آمدن آمریكایی‌ها به یمن ابتدای شر است، آمده‌اند كه پایگاه‌های نظامی راه بیاندازند و پس از آن آمریكا بر یمن مسلط خواهد شد و همه امور ما را فاسد خواهد كرد.

در سخنرانی دیگری با عنوان لا عذر للجمیع أمام الله (در پیشگاه خدا هیچ عذری پذیرفته نیست) می گوید: الإمام الخمینی الذی عرف الحج بمعناه القرآنی الكامل هو من عرف كیف یتعامل مع الحج، فوجه الإیرانیین إلی أن یرفعوا شعار البراءة من أمریكا، البراءة من المشركین، البراءة من الإسرائیل… (امام خمینی كسی كه حج را به معنای قرآنی و كامل آن معرفی كرد و طریقه ادای حج را روشن ساخت، به ایرانیان آموخت شعار برائت از آمریكا، برائت از مشركان، برائت از اسرائیل را سردهند)

منبع: فارس

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

جنگ الحوثی‌ها برای شکستن ستون خیمه اسلام آمریکایی

جنگ امروز یمن یک جنگ معمولی نیست. جنگی تمام عیار با اسلام آمریکایی است. ورود …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *