تیتر خبرها

اظهارات شكنجه شده عراق در زندان ابوغريب

با کلاه بوقي و لباس و سيم برق در ابوغريب

صدام صالح، عراقي 29 ساله كه جهانيان عكس او را با كلاه بوقي و دست روي سر ايستاده روي يك جعبه فلزي (در زندان ابوغريب) مشاهده كرده بودند و بعدا از زندان ابو غريب آزاد شده است 16 مه 2004 در يک مصاحبه مطبوعاتي گفته بود :
چند ماه پيش با مبلغي پول نقد براي خريد مبل جهت عروسي ام از خانه

خارج شده بودم. مانند بسياري از همسايگان به اتومبيلي كه از چند روز پيش در نزديكي خانه متوقف و صاحبش مشخص نبود ظنين شدم و به خواست همسايگان به ايستگاه پليس رفتم تا جريان را خبر دهم كه در آنجا مرا بازرسي بدني كردند و با ديدن آن همه پول نقد به من ظنين شدند و به آمريكاييان تحويل دادند و به زندان ابوغريب منتقل شدم. در آنجا سئوالات اين بود كه بگويم عضو القاعده هستم و پولها را از آنان گرفته ام. من با زندان ابوغريب آشنا بودم. در زمان صدام حسين، چون از رفتن به سربازي طفره رفته بودم مرا به آنجا فرستاده بودند. در آن زمان كتك و تشر زدن تنها شكنجه هايي بودند كه من به چشم خود ديدم، ولي شكنجه آمريكاييان از برهنه كردن، به بدن ادرار كردن، سگهارا به جان زنداني انداختن، گرسنگي دادن، ارعاب، بيدار نگهداشتن، عكس گرفتن با بدن كاملا برهنه و … تا نگهداشتن به حالت ايستاده و دستها بالاي سر براي مدتي طولاني و تهديد اين كه اگر دستت پايين افتد تير مي زنيم و يا اين كه سيمهايي كه به دستت بسته ايم به برق متصل مي شوند و تو را مي كشند و بود.
وي افزود: در دوران تازه، پس انجام اين گونه شکنجه و بعد از آن كه شكنجه شده بي طاقت مي شد و به التماس كردن مي افتاد بازجويي از او را آغاز مي كردند. همين شكنجه ها كه هفته ها طول كشيد مرا از عمر خود بيزار كرد به گونه اي حاضر شدم بگويم از عوامل القاعده هستم. منتظر مجازات بودم ولي نمي دانم كه چطور شد ناگهان آزادم كردند. پس از آزاد شدن متوجه شدم که انتشار عکس با آن وضعيت و اعتراض افکار عمومي سبب شد که آزادم کنند.

درباره ی مدیریت

2 دیدگاه

  1. سایت مناسبی است سپاس

  2. اللهم العن قاتلی فاطمه الزهرا(س)

    مرگ بر آمریکا.مرگ بر آمریکا.مرگ بر آمریکا.
    اللهم عجل لولیک الفرج.
    یا علی مدد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *