تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)11) جنایات آمریکا در جهان / 6)11)3) عراق و زندان ابوغريب / شيوه مدرن آمريكايي‌ها در شكنجه زندانيان “ابوغريب “

شيوه مدرن آمريكايي‌ها در شكنجه زندانيان “ابوغريب “

خبرگزاري فارس: آمريكايي‌ها در شيوه‌اي مدرن براي شكنجه زندانيان ابوغريب نخست آنها را به مدت 12 ساعت در صندوق كوچكي افكنده و هر 15دقيقه يك بار از آنها بازجويي به عمل مي آورند.

به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري محيط؛ منابع آگاه از وسيله مدرن نيروهايي آمريكايي در شكنجه زندانيان عراقي ابو غريب به نام ” صندوق ” خبر دادند. در اين شيوه زنداني به درون قفس و يا صندوق چوبي كوچكي انداخته مي شود. حجم صندوق از اندازه و جثه زنداني كوچكتر است.
در اين گزارش آمده است: نظاميان آمريكايي جشن هاي منظمي را براي شكنجه زندانيان بر پا كرده كه طي آن زندانيان را به درون صندوق هاي چوبي خشني افكنده كه هيج گونه فضاي تحركي براي آنها باقي نمي‌گذارد.
ارتش آمريكا جهت توجيه اين اتهام اعلام كرد: صندوق ها و قفس‌هاي مذكور براي بازجويي ساخته شده‌اند و طول مدتي كه زنداني در آنها قرار مي‌گيرد هيچ گاه از دوازده ساعت تجاوز نمي كند. در اين مدت هر پانزده دقيقه از زنداني بازجويي به عمل مي‌آيد.
آمريكا زشت ترين شيوه هاي شكنجه را به بهانه مجبور ساختن زندانيان به اعتراف عليه زندانيان گوانتانامو و ابو غريب به كار مي‌گيرد.
جان اشكروفت وزير سابق دادگستري آمريكا گفت: شيوه‌هاي مزبور در خصوص اعتراف گيري از زندانيان موفق بوده است و نمي‌توان اسم آن را شكنجه زندانيان گذاشت.
وداد ميخائيل ” وزير حقوق بشر عراق گفت: بيش از 40 هزار عراقي روزانه در بازداشتگاه‌ها شنكجه شده و حقوق آنها نقض مي‌شود.
وزير حقوق بشر عراق افزود: در حال حاضر بيش از 23 هزار شهروند عراقي در زندان هاي آمريكايي به سر مي‌برند.
ميخاييل در ادامه تعداد زنان عراقي در زندان هاي آمريكايي از سال 2006 را بيست و پنج تن دانست و افزود: از آن زمان تا كنون عمليات تحقيق در باره آنها كامل نشده است.
وي افزود: زندانيان عراقي در جريان بازجويي هاي اوليه نيز از سوي آمريكايي‌ها شكنجه مي‌شوند.
از سوي ديگر سازمان حقوق بشر “هيومان رايتس ووتش ” به شدت از رفتار ارتش امريكا با زندانيان كودك عراقي انتقاد كرده و از آنها خواست كه هرچه زودتر كودكان زنداني را به دادگاه ارجاع دهند.در حال حاضر بيش از 500 كودك عراقي توسط نيروهاي ارتش آمريكا در عراق بازداشت شده اند.
ارتش آمريكايي اعلام كرده است كه 513 كودك عراقي را به دليل اينكه تهديدي براي امنيت به شمار مي‌روند را دستگير و بازداشت كرده است.
به گزارش منتشره از سوي هيات سازمان ملل براي كمك به عراق “يونامي “؛ كودكان عراقي كه در بازداشتگاه ها به سر مي برند؛ شكنجه بدني مي‌شوند.
كارشناسان از عدم وجود آمار دقيق در خصوص تعداد زندان هاي آمريكايي در عراق خبر مي دهند. اما خبرها علاوه بر زندان ابو غريب از وجود سي و شش زندان رسمي آمريكايي در عراق حكايت دارد كه در تمام استان‌هاي عراق از جمله اقليم كردستان پراكنده شده اند.اين آمار شامل زندان‌هايي كه در پايگاههاي نظامي واقع شده‌اند؛ نمي‌شود زيرا آمار دقيقي از آنها در دست نيست.
آمريكا علاوه بر زندان ابو غريب در بغداد 4 زندان بزرگ ديگر در عراق دارد كه عبارتند از : “بوكا “در منطقه ام قصر در جنوب بصره،زندان “كروبر “در نزديكي فرودگاه بين المللي بغداد و زندان “سوسه ” در استان سليمانيه در شمال عراق.
زندان بوكا ” كه از بزرگترين زندان‌هاي آمريكايي در عراق به شمار مي رود؛ بنا به گفته يكي از افسران آمريكايي؛ بيش از 20 هزار شهروند عراقي در آنجا زنداني هستند. وزير حقوق بشر عراق پس از بازديد از زندان مذكور گفت: تقريبا 18 هزار عراقي در آنجا زنداني هستند.
ارتش آمريكا كه از ورود سازمان هاي مدافع حقوق بشر به داخل زندان‌ها ممانعت به عمل مي آورد؛ تاكنون فقط به سازمان بين المللي صليب سرخ اجاز ورود به زندان‌هاي “بوكا ” و زندان فرودگاه بصره را داده است.نيروهاي آمريكايي ورود خبرنگاران و اصحاب رسانه به بازداشتگاه ها را ممنوع اعلام كرده است.
بسياري از خانواده‌هاي عراقي هيچ گونه اطلاعي از فرزندان دستگير شده خود توسط ارتش امريكا ندارند. آن عده‌اي كه سرنخي از زندانيان خود پيدا كرده‌اند از ملاقات با آنها محروم‌اند.

درباره ی مدیریت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *