تیتر خبرها

دشمنان پرواز(سقوط هواپیمای مسافربری ایران)

بچه های عزیز! سال ها پیش یعنی درست شانزده سال پیش در 12 تیرماه سال1367 در جنوب کشور ما در منطقه خلیج فارس، وقتی که یک هواپیمای مسافربری ایران از فرودگاه بندرعباس به مقصد یک کشور خارجی همسایه ما پرواز کرد، یک کشتی جنگی کشور آمریکا در خلیج فارس بود. مسافرهای این هواپیما 274 نفر بودند که 65 نفر آنها دوستان کوچولوی خوب ما بودند که آن موقع شاید هم سن و سال الان شما بچه های گلم بودند. بله بچه ها! ساعت 24:10 صبح بود که ناگهان کشتی آمریکا به هواپیمای مسافربری ماحمله کرد و با یک موشک این هواپیما منفجر کرد. در این حادثه، همه مسافران بی گناه آن هواپیما کشته شدند.

دشمنان کشور ما

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، کشور ما ایران دشمنان زیادی داشت که می خواستند به هر صورتی که هست به انقلاب ما آسیب برسانند. همیشه نقشه های شیطانی وکارهای زشت آن ها به کشورو مردم ما آسیب های زیادی زده است. یکی از این نقشه ها حمله به هواپیمای مسافربری ما بود، هواپیمایی که قصد جنگ نداشت و فقط برای رساندن مسافرهای به پرواز درآمده بود؛ ولی با حمله کشتی جنگی آمریکا که یکی از بزرگترین دشمنان کشور ماست سقوط کرد و در آب های دریای خلیج فارس غرق شد. بله بچه ها! دشمنان ما همیشه به فکر ضرر زدن به کشور و مردم ما هستند و ما باید با چشم و گوشی باز با آنها بجنگیم و به آنها اجازه ندهیم که به کشور ما وارد شوند.

قصه غصه ها

بچه های خوبم! قصه غصه ها، دشمنی ها، جنگ ها و ظلم ها انگار هیچ وقت تمامی ندارد، همیشه ظالمانی هستند که برای رسیدن به هدف های زشت و بدشان دست به هر کاری می زنند؛ حتی ریختن خون انسان های بی گناه. مثل کسانی که داخل هواپیمای ایرباس بودند و توسط آمریکایی ها کشته شدند.

هواپیمای مسافربری ایران در حالی مورد حمله قرار گرفت و سقوط کرد که قصد جنگ نداشت و کسانی که در آن هواپیما بودند برای جنگیدن نمی رفتند، بلکه مسافران زن ها و مردها و بچه ها و پیر و جوان هایی بودند که سفر می کردند و دشمن به صورت ناگهانی به آنها حمله کرد. هواپیما در آسمان منفجر شد و بعد به درون آب های خلیج فارس افتاد و غرق شد.

بچه های گلم! بدن های تکه تکه شده مسافران در آن آب های پاک، نشانه ظلم و ستم کسانی است که سنگدلی و بی رحمی آنها به همه جهانیان ثابت شده است و ما وظیفه داریم تا هیچ وقت اجازه ندهیم که دشمنان ما، به هدف های خودشان برسند.

دشمنان دروغگو

عزیزان من! باهوش و زکاوتی که در وجود هر کدام از شما گل های این سرزمین سبز سراغ داریم، می دانیم که هزگر فریب دشمنان را نمی خورید. چیزی را که امروز باید بدانید این است که بعد از دوازدهم تیرماه سال 1367 که در آن حادثه دلخراش و تلخ سقوط هواپیمای ایران توسط ناو جنگی آمریکا اتفاق افتاد، دشمن ما که دید همه جهان فهمیدند که چقدر ظالم و بی رحم و زورگو است برای فریب مردم گفت که هواپیمای مسافربری ایران را با یک هواپیمای جنگی اشتباه گرفته است؛ امّا همه می دانستند که این یک دروغ است که کشور آمریکا برای جلوگیری از آبروریزی اش می گوید. لازم است که شما بچه ها از همین حالا یاد بگیرید که دوست و دشمن را چطور باید شناخت و هیچ وقت فریب هیچ کس را نخورید. چون دشمنان کشور ما همیشه در کمین سرزمین سبز ما نشسته اند و شمابچه های خوب هم روزی بزرگ می شوید و آینده این سرزمین در دستان کوچک اما توانای شماست.

دریای غصه دار

بچه ها! امروز دریای خلیج فارس غمناک و پرغصه است. غصه تلخ کشته شدن انسان های بی گناهی که بعضی از آنها حتی بدن هایشان هم پیدا نشد؛ امّا دریا حتما می داند که آنها چقدر پاک بودند و چقدر بی گناه. امروز خورشید هم غمگین می تابد؛ زیرا او هم شاهد این حادثه تلخ و تکان دهنده بوده و هست. امروز دل های ایرانیانی که همیشه و همه جا همراه و هم درد همدیگر هستند پر از غصه است. غصه هایی که انگار تمامی ندارند. تا دشمنان ما هستند این اتفاقات ممکن است به هر شکلی بیفتد؛ امّا امروز همه مردم ایران از کوچک و بزرگ یک صدا می گویند که راه شهیدان همیشه ادامه دارد و ما با چشمان بیدار و گوش های باز و با تمام جان و مال خود از کشور عزیزمان محافظت می کنیم. روح همه شهیدان ایران اسلامی شاد و زنده باد!

گلبرگ :: تیر 1383، شماره 52

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

سقوط هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران توسط ناو آمریكایی

دوازده تیر 1367 سالگرد سرنگوني هواپيماي مسافربري ايراني توسط مدعيان طرفداري از حقوق بشر سقوط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *