تیتر خبرها

شهادت هيچ فرماندهي به اندازه مهدي باكري مرا متأثر نكرد

جام جم آنلاين:

محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: باكري قابليت‌ها و ظرفيت‌هاي زيادي داشت و شايد شهادت هيچ فرماندهي اين قدر روي من اثر نگذاشت.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز، محسن رضايي ظهر امروز پنجشنبه همزمان با سالگرد عمليات‌ بدر و خيبر و شهادت سرداران رشيد آذربايجان، شهيد مهدي و حميد باكري، علي تجلايي، مرتضي ياغچيان و حسن شفيع‌زاده، يادگاران هشت سال دفاع مقدس و خانواده معظم شهدا، جانبازان و آزادگان در مسجد جامع تبريز با اشاره به دوران دفاع مقدس اظهار داشت: حادثه دفاع مقدس امتحان سختي براي ايران اسلامي بود.

وي افزود: اين جنگ تحميلي با سرنوشت سياسي ما گره خورده بود و اگر ايران در اين جنگ كه توسط استكبار جهاني با تمام قوا تحميل شده بود، شكست مي‌خورد علاوه بر از دست دادن مرزهاي جغرافيايي، استقلال و آزادي به دست آمده از خون هزاران شهيد انقلاب اسلامي را نيز از دست مي‌داد.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در زمان جنگ در ادامه به اتحاد بي‌سابقه دولت‌هاي شرق و غرب اشاره كرد و گفت: در هيچ جنگي دولت‌هاي شرق و غرب اين چنين باهم متحد نشده بودند، چرا كه معمولاً در مقابل هم قرار مي‌گرفتند، اما در هشت سال دفاع مقدس باهم به تفاهم رسيدند تا مثل راهزنان و غارتگران به كاروان انقلاب ايران اسلامي حمله برند و مال‌التجاره انقلاب را كه عبارت بود از استقلال و آزادي به غارت ببرند.

وي تاكيد كرد: درست در اين زمان بود كه دليرمرداني از جاي جاي ايران اسلامي بپا خاسته و اسلحه به دست گرفتند و توطئه‌هاي اين غارتگران تاريخ را در نطفه خفه كردند.

رضايي با بيان اينكه شكست استكبار جهاني در هشت سال دفاع مقدس معجزه بود، اظهار داشت: چرا كه طبق ارزيابي‌هاي نظامي دشمنان، شكست ايران در اين جنگ قطعي بود، اما با ظهور دليرمرداني چون باكري‌ها، تجلايي‌ها، ياغچيان‌ها و شفيع‌زاده‌ها محاسبات و معادلات دشمن به هم خورد.

وي تصريح كرد: دشمنان ما هيچ‌وقت روي ايمان، اخلاص، غيرت، توانمندي و در نهايت، روحيه شهادت‌طلبي جوانان برومند ايران اسلامي، حساب باز نكرده بودند.

رضايي در ادامه، اقتدار سياسي، نظامي و امنيتي كنوني ايران اسلامي را محصول تجارب هشت سال دفاع مقدس دانست و خاطرنشان كرد: اگر امروز ايران اسلامي در زمينه‌هاي مختلف سياسي، نظامي، فناوري و … در اوج افتخار است و اگر امروز، استكبار جهاني در مقابل انقلاب اسلامي سر تسليم فرود مي‌آورد، ريشه در هشت سال دفاع مقدس دارد.

وي اظهار داشت: شهداي ما اقتدار خود را در آن زمان به نمايش گذاشتند و سيلي محكمي به صورت ابرقدرت‌ها زدند تا هرگز به فكر تعرض به ايران اسلامي نيفتند.

دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام در ادامه گفت: ما اگر مي‌خواهيم در تمام زمينه‌ها خصوصاً اقتصاد و مديريت كشور به موفقيت برسيم بايد به مديريت و خلاقيت امثال باكري‌ها روي بياوريم و دوباره به باكري‌‌ها برگرديم تا بتوانيم مثل زمان جنگ كشور را به نحو احسن اداره كنيم.

رضايي در ادامه به اخلاص شهيد باكري تاكيد كرد و افزود: محبت در امتداد اخلاص است و چون باكري انساني مخلص بود، دل‌ها را زود فتح مي‌كرد و محبت او به دل مردم ما افتاد.

رضايي افزود: شهيد باكري انصافاً در دوران فرماندهي‌اش در زمان جنگ خوب درخشيد و انس و عاطفه‌اي را كه من با رزمندگان آذربايجان خصوصاً امثال باكري‌ها داشته‌ام، فراموش شدني نيست.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

خاطرات كوتاه از شهيد مهدي باكري فرمانده لشكر عاشورا

خاطرات كوتاه از شهيد مهدي باكري فرمانده لشكر عاشورا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *