تیتر خبرها
خانه / بخش 6) آمریکا و نظام سلطه / 6)1) قهرمانان مقاومت در برابر نظام سلطه در جهان / 6)1)1) عماد مغنيه / عماد مغنيه:اسراييلي ها و آمريكايي هافكر مي كنند كليد امور جهان در دست من است

عماد مغنيه:اسراييلي ها و آمريكايي هافكر مي كنند كليد امور جهان در دست من است

ويژه نامه اولين سالگرد شهادت «عماد مغنيه»:

خبرگزاري فارس: روزنامه صهيونيستي معاريو در تحليلي در باره ترور عماد مغنيه، اين گونه اعتراف مي كند: “مغنيه به خون يهوديان تشنه بود و بسياري از آن ها را كشت، لذا خبر مرگ او براي ما خوش حال كننده بود، اما نگراني يهوديان آن است كه پس از مغنيه چندين مغنيه ديگر ظهور خواهد يافت!

عماد مغنيه از فرماندهان ارشد مقاومت اسلامي لبنان پس از حدود سه دهه مجاهدت و مبارزه عليه اشغالگران صهيونيست، عاقبت مزد خود را ستاند و به خيل شهدا پيوست. عماد فرزند خانواده اي متشكل از پدر و مادر و سه پسر بود كه همزمان با حمله اسراييل به جنوب لبنان در سال 1982 از صور به ضاحيه جنوبي بيروت كوچ كردند. دو برادرش جهاد و فؤاد پيش از او در سال هاي 1984 و 1994 به شهادت رسيدند و اينك نوبت او سرآمد تا به كاروان شهداي مقاومت اسلامي لبنان بپيوندد.
شهيد مغنيه بيش از بيست سال تحت تعقيب دستگاههاي اطلاعاتي و امنيتي آمريكا و اسراييل بود و 25 ميليون دلار براي او جايزه تعيين كرده بودند. دشمنانش او را روباه، ساحر، معما، شبح، استراتژيست، مغز متفكر نظامي و شخصيت شماره دو حزب الله لقب داده بودند. روزنامه هاآرتص چاپ اسراييل از او به عنوان سر افعي تعبير نمود و تاكيد كرد مغنيه بيش از نصرالله تحت تعقيب اسراييل بود.
انفجارات و آدم ربايي هاي لبنان در دهه هشتاد ميلادي و نيز حوادث برون مرزي از ربودن هواپيماي آمريكايي تى.دبليو.اي در سال 1985 گرفته تا انفجار مقر يهوديان آرژانتين در سال 1994 و عمليات عليه آمريكايي ها در عربستان در سال 1996همه به او نسبت داده مي شد. حتي از ارتباط او با بن لادن و ايمن ظواهري در سودان سخن گفته شده و به همين دليل اسراييل او را “بن لادن شيعي ” لقب داده بود. از حضور و فعاليت او در ايران و عراق و افغانستان و پاكستان و ديگر مناطق خاورميانه هم گزارش هايي از سوي دستگاه هاي اطلاعاتي امريكا منتشر شده بود.
اين همه تلاش براي آن بود كه از عماد چهره اي خشن و تروريست در حد سران القاعده تصوير كنند و در مقابل تروريسم آشكار و دولتي اسراييل را ناديده انگاشته و بلكه آن را تحت عنوان دفاع از خود، توجيه نمايند و البته اين گونه جنگ تبليغاتي و رواني در قاموس آمريكا و اسراييل عليه جنبش مقاومت در لبنان و نيز فلسطين تازگي ندارد.
اما در مقابل دوستان عماد از وي به عنوان فرماندهي شجاع، متواضع، خلاق، بي ادعا، از جان گذشته و شهادت طلب ياد مي كردند. عماد در دهه هفتاد ميلادي به خاطر علاقه به آرمان فلسطين، به صفوف جنبش فتح پيوست و سپس وارد جنبش امل شد و اوايل دهه هشتاد ميلادي گمشده خود را در حزب الله يافت. عماد به سرعت نبوغ خود را نشان داد و در امور سازماندهي و نظامي و عملياتي عليه اشغالگران طرح هاي تازه اي ارائه كرد. وي يار نزديك سيد حسن نصرالله بود و سيد به او علاقه وافري داشت و همواره نبوغ او را مي ستود.
درمبارزات ضد صهيونيستي درجنوب لبنان و به ويژه جنگ سي و سه روزه نقش چشمگيري داشت. بااين حال هيچگاه در انظار نبود و افزون بر روحيه تواضع و فروتني خاصي كه داشت، به خاطر ملاحظات امنيتي زندگي او كاملا مخفيانه بود.
بسيار اتفاق مي افتاد كه در جنوب لبنان هنگام عبور از محورها مدت ها معطل مي شد تا مجاهدان حزب الله او را تاييد كرده و به او مجوز عبور بدهند و تنها وقتي او را مي شناختند كه نام واقعيش را درمي يافتند! نصر الله بارها گفته بود به او غبطه مي خورد كه اين چنين متواضعانه در ميان رزمندگان حزب الله تردد مي كند، در حالي كه او براي تردد نيازمند تشريفات و محافظ است!
عماد خود گفته بود: اسراييلي ها و آمريكايي ها خيلي مرا بزرگ مي كنند و مسئوليت بسياري از عمليات ها و حوادث را بر عهده من مي نهند، گويي فكر مي كنند كليد امور جهان در دست من است! عماد مي افزايد: من تنها بخشي كوچك از مجموعه جهادي حزب الله هستم كه در راه آرمان هاي مقدس مقاومت انجام وظيفه مي كنم.
عماد از مردان بي ادعايي بود كه هيچ تمايلي به تظاهر و قرار گرفتن در منظر عموم نداشت و گمنامي را بر نام و نشان ترجيح مي داد. حتي گفته مي شود تمايلي به دخالت در مسايل سياسي نداشت و تنها در حوزه تخصصي خود يعني امور نظامي و عملياتي با ذكاوت و صداقت خاصي كار مي كرد. بنابراين طبيعي است كه از اين مرد افسانه اي اطلاعات زيادي در دست نباشد و چه بسيار اسراري از ابعاد شخصيتي او وجود دارد كه همراه او رفت و شايد تنها نزديكان و ياران او از آن خبر دارند.
رژيم صهيونيستي رسما دخالت خود را در ترور عماد نفي كرد، اما نمايندگان پارلمان اسراييل(كنيست) براي تبريك به ايهود اولمرت صف كشيدند و اولمرت هم ترور عماد مغنيه را به رييس موساد مائير دغان تبريك گفت و موساد كه سال ها دچار ركود و ناكامي هاي زيادي شده بود گويي جان تازه اي گرفت. هر چند نگراني از واكنش احتمالي حزب الله سراسر اسراييل و حتي منافع اين رژيم را در اقصي نقاط جهان فرگرفته است. از آن سو در ايالات متحده هم وزارت خارجه آمريكا اعلام كرد جهان پس از عماد مغنيه بهتر از گذشته شده است!
در هر حال عماد با اقدام تروريستي و زبونانه دشمنان ديرين خود از خاك به افلاك پركشيد و اكنون بار مسئوليت خود را به نصرالله و ديگر رهبران و مجاهدان حزب الله سپرده است. به تعبير مبالغه آميز دشمنان، جادوگر مقاومت از ميان رفت، اما اكسير او برجا مانده و به گفته نصرالله در مراسم تشييع وي، ده ها هزار رزمنده مقاومت را در مكتب خود پرورش داده است. با توجه به اين واقعيت است كه روزنامه صهيونيستي معاريو در تحليلي در باره ترور عماد، اين گونه اعتراف مي كند: “مغنيه به خون يهوديان تشنه بود و بسياري از آن ها را كشت، لذا خبر مرگ او براي ما خوش حال كننده بود، اما نگراني يهوديان آن است كه پس از مغنيه چندين مغنيه ديگر ظهور خواهد يافت! ”
بي ترديد خون عماد مغنيه همانند ساير شهداي حزب الله منشا بركات بسيار خواهد بود. اگر خون شهيد راغب حرب و سيد عباس موسوي زمينه ساز خروج اشغالگران از جنوب لبنان و پيروزي و سرافرازي مقاومت اسلامي لبنان گرديد، خون عماد مغنيه آن گونه كه دبيركل حزب الله تصريح كرد، به اذن خدا موجب نابودي اسراييل خواهد شد.

*فرزان شهيدي

ويژه نامه اولين سالگرد شهادت «عماد مغنيه»

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

هميشه پيش‌بيني‌هاي حاج رضوان درباره‌ي دشمن درست از آب در مي آمد

ويژه نامه اولين سالگرد شهادت «عماد مغنيه»: خبرگزاري فارس:در جنگ 33 روزه‌ي لبنان بي‌نظير بود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *