تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)6) طبس و حمله نظامی آمریکا / 2)6)7)شهید محمد منتظر القائم تنها شید تجاوز آمریکا به ایران / محمد منتظرقائم فرمانده سپاه یزد، تنها شهید واقعه تجاوز آمریکا به ایران از طریق بیابان طبس و بمباران هلی کوپترهای بجا مانده به دستور بنی صدر

محمد منتظرقائم فرمانده سپاه یزد، تنها شهید واقعه تجاوز آمریکا به ایران از طریق بیابان طبس و بمباران هلی کوپترهای بجا مانده به دستور بنی صدر

شهید منتظر قائم فرمانده شهید سپاه یزد که قربانی خیانت لیبرالها گردید
شهید منتظر قائم فرمانده شهید سپاه یزد که قربانی خیانت لیبرالها گردید
جسد یکی از متجاوزین آمریکایی پس از سوختن و فرار مفتضحانه سایر متجاوزین
جسد یکی از متجاوزین آمریکایی پس از سوختن و فرار مفتضحانه سایر متجاوزین

تاریخ انتشار : شنبه ۶ ارديبهشت ۱۳۹۳

محمد منتظر قائم تنها شهید واقعه تهاجم آمریکا به ایران از طریق طبس و بمباران هلی کوپترهای بجا مانده به دستور بنی صدر است.

محمد منتظرقائم در سال ۱۳۲۷ هجری شمسی در یک خانواده مذهبی و کم‌بضاعت در شهر فردوس به دنیا آمد. پس از پایان سوم دبستان به یزد نزد اقوام پدری خود رفت و در آنجا به ادامه تحصیل پرداخت. همزمان با قیام ۱۵ خرداد، محمد همراه پدر، در صف مبارزه با طاغوت درآمد و به تکثیر و پخش اعلامیه‌های امام خمینی پرداخت. او با خلوص خاصی، عکس امام را به شیفتگان می‌رساند و با هم‌کلاسی‌هایش، بی‌پروا علیه رژیم شاه بحث می‌کرد.

 

محمد بعد از پایان دبیرستان به خدمت سربازی رفت و پس از پایان خدمت در شرکت برق توانیر مشغول به کار شد و همزمان با هدف برانداختن نظام شاهنشاهی و استقرار حکومت اسلامی با تشکیل گروهی به مبارزه پرداخت. در سال ۱۳۵۱ هـ.ش. اعضای گروه شناسایی و محمد نیز دستگیر و زندانی شدند و محمد تحت شکنجه‌های وحشیانه مأموران ساواک قرار گرفت؛ اما جانانه در مقابل شکنجه‌ها مقاومت می‌کرد و شکنجه‌گران را به ستوه آورد. سرانجام پس از ۱۵ ماه تحمل شکنجه و زندان، در حالی که هیچ اعترافی نکرده بود به‌ناچار او را آزاد نمودند.

 

پس از آزادی از زندان همچنان به مبارزه ادامه می‌دهد و به همکاری با سازمان منافقین که آن زمان وجهه خوبی میان مردم داشت، پرداخت؛ اما بعد از انحراف و تغییر ایدئولوژی سازمان، رابطه خود را با آن قطع کرد؛ ولی همچنان به مبارزه علیه رژیم شاه ادامه می‌داد. محمد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، خود را وقف انقلاب نمود و به‌عنوان نخستین فرمانده سپاه پاسداران استان یزد انتخاب شد و مسئول بنیان‌گذاری و تشکیل سپاه یزد و تصفیه کمیته گردید. او سپاه را گسترش داد و با قاطعیت با ضدانقلاب به مبارزه برخاست.

مشکل بزرگ آقای رئیس‌جمهور

تلفن محرمانه ریاست جمهوری در کاخ سفید به صدا درآمد. منشی مخصوص رئیس گوشی را برداشت و با اضطراب به اتاق رئیس جمهور وصل کرد. مکالمه فرد ناشناس ۲۰ دقیقه طول کشید؛ پس از پایان مکالمه، رئیس جمهور به‌سرعت از منشی خواست تا یادداشتی را که در پاکت قرار داده شده به ستادکل بفرستد.

پس از فرار آمریکایی‌ها از ایران، کاخ سفید اعلامیه‌ای به این شرح پخش کرد:

«آمریکا در عملیاتی در صحرای طبس جهت آزادی جان گروگان‌های اسیر در ایران با شکست روبه‌رو شد و اسناد سری و مهمی در درون هلی‌کوپترها به جای مانده است».

پس از اینکه مدت زمان کوتاهی از پخش این اعلامیه از جانب کاخ سفید سپری شد، به‌دستور مستقیم بنی‌صدر، که در آن زمان سمت فرماندهی کل قوا را داشت، هلی‌کوپترهای به جا مانده از عملیات آمریکایی‌ها بمباران شد و اسناد سری و مهم باقی‌مانده در آتش سوختند و محمد منتظرقائم ــ فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یزد ــ که در منطقه از هلی‌کوپترها محافظت می‌کرد، به شهادت رسید.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

خون شهید محمد منتظر قائم فرمانده سپاه یزد موجب رسوایی دوستان ایرانی سلطه گران آمریکایی گردید

خون شهید محمد منتظر قائم فرمانده سپاه یزد موجب رسوایی دوستان ایرانی سلطه گران آمریکایی گردید …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *