تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)18) دسته‌بندی نشده / تجلیل دکتر حسن روحانی رئیس جمهور از حماسه 9 دی حامیان ورشکسته فتنه را ناراحت کرد

تجلیل دکتر حسن روحانی رئیس جمهور از حماسه 9 دی حامیان ورشکسته فتنه را ناراحت کرد

تجلیل دکتر حسن روحانی  رئیس جمهور از حماسه 9 دی حامیان ورشکسته فتنه را ناراحت کرد

american militants - 1
american militants – 1

تجلیل مجدد رئیس‌جمهور از حماسه ملت در یوم‌الله 9 دی موجب ناخرسندی ارگان رسمی سازمان سیا و عضو متواری گروهک ملی-مذهبی شد.

«مرتضی-کاف» در وبسایت رادیو فردا نوشت: رئیس دولت اعتدال در جدیدترین اظهارنظر خود که در 9 دی ابراز شد، نخواست از کنار روزی که حاکمیت آن را به نمادی علیه جنبش سبز تبدیل کرده، بی‌تفاوت و در سکوت عبور کند. حسن روحانی در تعابیری مختصر اما همدلانه با تجمع 9 دی 1388، به گونه‌ای غیرمستقیم به نقد جنبش سبز پرداخت. روحانی جمعیت نهم دی 1388 را مردمی که خواستند به یک سری اتفاقات ناخوشایند پایان دهند توصیف کرد. روحانی آشکارا از یک سو مدعی شد که لشکر بسیج شده توسط حکومت در روز 9 دی، «مردم» ایران را نمایندگی می‌کردند و متعلق به «یک جناح و گروه سیاسی» نبودند؛ و از سوی دیگر ادعا کرد که این تجمع حکومتی، نمادی از «بیعت» مردم ایران با «رهبری و اصل ولایت‌فقیه» بود.

این گروهکی فراری می‌افزاید: روحانی در بخش دیگری از سخنان اخیر خود با «حماسه» توصیف کردن 9 دی، «پیام» آن را چنین توصیف می‌کند؛ «هر فردی حرف، نقد و یا اعتراضی دارد باید در چارچوب قانون و مقررات آن را بیان کند.» رئیس دولت بنفش در این ارزیابی نیز آشکارا در سمت آن روایتی از حوادث 1388 می‌ایستد که رهبر جمهوری اسلامی آن را نمایندگی و تعریف می‌کند.

همکار ارگان سازمان سیا با ابراز ناخرسندی از اظهارات حجت‌الاسلام والمسلمین اکرمی نوشت: سخنان اخیر روحانی و تفسیر معنادار و تأمل‌برانگیز وی از 9 دی، به نوعی تکمیل‌کننده اظهاراتی بود که در روزهای گذشته به نقل از رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری منتشر شد. سیدرضا اکرمی در چند اظهارنظر و مصاحبه، حصر خانگی رهبران جنبش سبز را که از 1400 روز گذشته، «قانونی» توصیف کرد و معترضان به نتایج انتخابات 1388 را «عده معدودی آشوبگر»، و اعتراض در روز عاشورا را «توهین به مقدسات» ارزیابی کرد. اکرمی همچنین تاکید کرده: «وقتی شورای امنیت ملی به جمع‌بندی حصر سران فتنه رسیده و رهبری هم بر آن صحه گذاشتند، نباید حرفی وجود داشته باشد»؛ و نیز از ضرورت «عذرخواهی» و «تجدیدنظر» موسوی و کروبی در مواضع خود گفته است.

رادیو فردا در پایان نوشت: اینک، و با سخنان جدید و تفسیر غریب رئیس‌جمهور از 9 دی، اظهارنظر رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری تکمله‌ای معنادار یافته است. به نظر می‌رسد روحانی تداوم حضور خود در حکومت و پیشبرد برنامه‌هایش را بر جلب رضایت و تداوم اعتماد جمهوری اسلامی و به خصوص شخص رهبر جمهوری اسلامی مبتنی ساخته است.

american militants - 1
american militants – 1

یادآور می‌شود رئیس‌جمهور سال گذشته نیز در جلسه هیئت دولت با اشاره به نامگذاری 9 دی به عنوان روز بصیرت گفته بود «مردم زمانی که احساس کردند به باورها و ارزش‌های دینی و اعتقادی آنها توهین شده و بیگانگان خیال دخالت در حوزه‌های اخلاقی و اعتقادی آنان را دارند  به حرکت درآمده،  با حضور و اجتماع‌شان به بیگانگان پاسخ درخوری دادند».

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حضور مردم در این روز، برای دفاع از اسلام و مقدسات و ادای احترام به اباعبدالله‌الحسین(ع) و حمایت از انقلاب و رهبری بود، گفت: آنچه مردم را به حرکت درآورد دلدادگی مردم ایران به عاشورا و ارزش‌های انسانی برآمده از آن بود. مردم با هدف دفاع از اسلام، اهل بیت(ع) و انقلاب اسلامی به حرکت درآمدند، چون احساس کرده‌ بودند به فرهنگ عاشورا اهانت شده و بیگانگان زمینه را برای مداخله مناسب یافته‌اند.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

نظر امام خمینی در رابطه با خلاف بودن گروگانگیری با قوانین بین الملل

                      نظر امام خمینی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *