تیتر خبرها
خانه / بخش 7) انتخابات نامه 88 / 7)3) مصاحبه ها / رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:حصر سران فتنه موسوی و کروبی، قانونی است

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:حصر سران فتنه موسوی و کروبی، قانونی است

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو مجمع روحانیون مبارز در گفت و گویی به تشریح علل شکل‌گیری حماسه 9 دی و رفع حصر سران فتنه پرداخت.

حجت‌الاسلام سیدرضا اکرمی رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری و عضو مجمع روحانیون مبارز در گفت و گو با دانا،‌ در خصوص فتنه 88 و ریشه قیام مردمی 9 دی اظهار داشت:‌ سال 88  یک سال ویژه‌ای بود چرا که جمعیت زیادی که حدودا بالای 80 درصد بودند در انتخابات شرکت کردند. اما حین برگزاری انتخابات هیجان و اضطراب‌هایی در اثر حواشی از جمله ماجرای مناظره آقای احمدی نژاد که در آن به پسران و شخص آقای هاشمی و ناطق تهمت‌هایی زده شد، به وجود آمد.جا داشت حجت‌الاسلام والمسلمین اکرمی در این بخش از اظهارات خود به این واقعیت غیرقابل انکار و مستند می‌پرداختند که فتنه 88 ریشه بیرونی داشت و آشکارا از سوی مثلث آمریکا و اسرائیل و انگلیس مدیریت می‌شد.
خطبه‌های نماز جمعه رهبر معظم انقلاب
حجت را تمام کرد
وی افزود: بعد از برگزاری انتخابات جمعیتی در میدان ولی‌عصر(عج) داشتیم و پس از آن نیز اردوکشی به راه افتاد و عده‌ای کشته شدند که بالاخره با خطبه‌های الهی نمازجمعه رهبر معظم ‌انقلاب در 29 خرداد تقریبا موضوع جمع شد و حجت تمام برای همه تمام شد. اما عده‌ای اندک و آشوبگر ادامه دادند تا ماجرا به روز عاشورا رسید و  برخی‌ها در تعدادی از خیابان‌های تهران رفتاری خلاف فضیلت و اخلاق از خود نشان داده و به ساحت مقدس امام حسین(ع) اهانت کردند.
حجت‌الاسلام اکرمی تصریح کرد: البته در روز قدس نیز برخی شعارهای ناصحیح داده شد و در دانشگاه تهران نیز عکس امام را پاره کردند و مجموع این اقدامات روی هم انباشته شد تا در روز 9 دی 88 مردم تهران به صحنه آمدند و حوادث تلخ آن دوران را شست و شو دادند و ماجرا را تمام کردند.
9دی برگ برجسته‌ای در تاریخ انقلاب است
عضو مجمع روحانیون مبارز ادامه داد: جمعیت بسیاری در تهران و دیگر شهرها گرد هم آمدند و رفتار فتنه‌گران را محکوم کردند. به نظر می‌رسد آن روز خودش به تنهایی یک برگ برجسته و تاریخی در طول انقلاب است و همه دنیا و مخالفان باید بدانند که مردم ایران نسبت به مقدسات دینی مثل روز قدس، روز عاشورا، امام و رهبری و … حساسیت دارند و هیچ چیز نباید این ارزش‌ها را تحت‌الشعاع قرار دهد و امسال نیز باید برای پنجمین سال به این برنامه توجه شود.
نباید بر حصر سران فتنه ان‌قلتی باشد
حجت‌الاسلام  اکرمی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص حصر سران فتنه نیز خاطرنشان کرد: من در این مسئله دو چیز را حکم و قول‌الفصل می‌دانم. به عقیده من قانون و سخنان مقام معظم رهبری برای من معیار بوده و هست.
وی اضافه کرد: وقتی شورای امنیت ملی بعد از بررسی لازم به جمع‌بندی «حصر سران فتنه» رسیده‌اند و رهبری هم بر آن «صحه» گذاشتند نباید حرفی و انقلتی وجود داشته باشد.
سران فتنه عذرخواهی کرده
و در مواضع خود تجدیدنظر کنند
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری توضیح داد: در این قضیه دوطرف وجود دارد. اگر بخواهیم این ماجرا  حل و فصل شود، نباید یکطرفه تصمیم گرفت. آن طرفی که این ماجرا را به وجود آوردند و سکوت کردند باید عذرخواهی کرده و تجدیدنظر کنند و رهبر معظم انقلاب نسبت به اینکه دشمن به ما طمع و امید داشته باشد به شدت ناراحتند و می‌فرمایند که باید دشمن را از خودتان مایوس کنید.
وی با بیان اینکه «دشمن دشمن است»، گفت:  باید عاملان حوادث سال 88 در مواضع خود تجدید نظر کنند تا در طرف مقابل هم تغییری حاصل شود و آن وقت است که می‌توان از حل شدن این مسئله حرف زد.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

هشدار انقلابی محسن رضایی به سران فتنه: موسوی و کروبی عمله آمریکا هستند. احساس تکلیف کنم وجودم را فدای انقلاب می‌کنم

هشدار انقلابی محسن رضایی به سران فتنه: موسوی و کروبی عمله آمریکا هستند. احساس تکلیف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *