تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)16) پشیمانان و بازی با آبروی دانشجویان پیرو خط امام / گزارش نسیم از واکنش برخی دانشجویان پیرو خط امام(ره) به اظهار پشیمانی ‘ابراهیم اصغرزاده’ از تسخیر لانه جاسوسی// ‘دانشجویان پیرو خط امام هرگز از حماسه‌ای که آفریدند پشیمان نیستند’

گزارش نسیم از واکنش برخی دانشجویان پیرو خط امام(ره) به اظهار پشیمانی ‘ابراهیم اصغرزاده’ از تسخیر لانه جاسوسی// ‘دانشجویان پیرو خط امام هرگز از حماسه‌ای که آفریدند پشیمان نیستند’

گزارش نسیم از واکنش برخی دانشجویان پیرو خط امام(ره) به اظهار پشیمانی ‘ابراهیم اصغرزاده’ از تسخیر لانه جاسوسی// ‘دانشجویان پیرو خط امام هرگز از حماسه‌ای که آفریدند پشیمان نیستند’

متن

گروه سیاسی «نسیم»: در حالی که موضوع مخالفت دولت آمریکا با اعطای ویزای این کشور به حمید ابوطالبی گزینه پیشنهادی ایران برای نمایندگی کشورمان در سازمان ملل متحد و از دانشجویان سابق پیرو خط امام(ره) طی هفته‌های اخیر به یکی از موضوعات برجسته در رسانه‌های داخلی و حتی خارجی تبدیل شده است، ابراهیم اصغرزاده از دیگر دانشجویان پیرو خط امام در روزهای اخیر در گفتگویی مدعی شد که این دانشجویان حاضر هستند بخاطر تسخیر لانه جاسوسی آمریکا از گروگان‌ها و خانواده های آنها عذرخواهی کنند.

 

ابراهیم اصغرزاده، از فعالان اصلاح طلب در گفتگویی با روزنامه اعتماد اظهار داشت: «… صحبت عذرخواهی یک دولت از یک دولت دیگر نیست. بلکه صحبت همدردی با خانواده افرادی است که به هر دلیل دچار آسیب روحی و روانی شده‌اند. نه من نه آنها هیچ یک دارای پست دولتی نیستیم. این کار انسانی در نوع خود ابتکار جدیدی هم نیست چیزی حدود 16،15 سال پیش حتی در سطح رییس دولت آقای خاتمی در مصاحبه با CNN و خانم کریستین امانپور نسبت به آلام و رنجی که دیپلمات‌های امریکایی در طول 444 روز گروگانگیری کشیده‌اند ابراز همدردی کرد. خانم آلبرایت وزیر خارجه دولت کلینتون هم نسبت به مداخله سابق امریکا در امور داخلی ایران و ساقط کردن دولت ملی دکتر مصدق عذرخواهی کرد. به هر حال روابط ایران و امریکا نمی‌تواند که تا ابد گروگان گذشته باشد …..»

 

در پی انتشار این گفتگو، سیدمحمدهاشم یزدان پرست، نماینده دانشجویان شیراز در تسخیرلانه جاسوسی در پاسخ به اظهارات اصغرزاده در سایت دانشجویان پیرو خط امام متن پیام حضرت امام(ره) به ملت ایران پیرامون تشکیل جلسه شورای امنیت درباره گروگان های جاسوس را بازنشر داد.

 

* تناقض صریح و آشکار اظهارات اصغرزاده با افکار و آرمان های امام(ره)

 

در این پیام که در تاریخ ۶ آذر ۱۳۵۸ و با موضوع جلسات شوراى امنیت براى رسیدگى به مسأله جاسوسان امریکایى، خطاب به ملت ایران صادر شده است، حضرت امام(ره) فرموده بودند: «ملت ما با «شوراى امنیت» فرمایشى که از اول تکلیف آن معلوم شده موافق نیست. رسیدگى به امر شاه مخلوع و امر جاسوسان در مرکز جاسوسى، جز در ایران امکان ندارد، زیرا علائم و شواهد جرم در ایران است و قابل انتقال به غیر ایران نیست. ما قریب صد هزار شهید دادیم و چندین میلیون شاهد و بیش از صد هزار معلول داریم که امکان ندارد به خارج روند و عَرضه شوند و شهادت دهند؛ علاوه بر پرونده‏هاى بسیارى که در اینجا است. رسیدگى به امر لانه جاسوسى باید در همان محلِ به اصطلاح «سفارت» صورت گیرد، زیرا شواهد جرم در همان محل است».(صحیفه امام، ج‏۱۱، ص: ۱۳۵)

 

پوریزدان پرست همچنین، متن مصاحبه خبرنگاران با حضرت امام درباره وضعیت گروگان ها را نیز با عنوان “نظر امام خمینی در رابطه با خلاف بودن گروگانگیری با قوانین بین الملل” منتشر کرد.

 

حضرت امام در این باره می فرمایند: «قراردادهاى بین المللى اقتضا مى‏کند که جاسوس در یک مملکتى به اسم سفیر باشد یا به اسم کاردار سفیر باشد! یا نه؟ اگر سفرایى باشند، اشخاصى باشند که در یک مملکتى خیانت نخواهند بکنند، جاسوسى نمى‏خواهند بکنند، اسباب حکومت نمى‏خواهند فراهم کنند، اینها هستند که گروگان گرفتنشان صحیح نیست. و اما اینکه ملت ما عمل کرده است، این گرفتن یک دسته جاسوس است که این جاسوسها به حسب قواعد باید بازرسى و محاکمه شوند. و باید بر حسب قوانین ما با آنها عمل بشود… ما چنانچه بعد از آمدن شاه هم جاسوسها را برگردانیم این براى این است که یک تخفیفى به آنها داده‏ایم. و الّا اینها باید محاکمه‏ بشوند و در همین جا بر حسب قانون ما با آنها رفتار بشود … تنها شرط، برگشتن شاه است. و این روى تخفیفى است که ما به اینها مى‏دهیم … »(صحیفه امام، ج‏۱۳، ص: ۲۱۳)

 

با وجود چنین اظهارات صریحی از حضرت امام(ره) آنچه جای تعجب و تامل را برای بسیاری از دانشجویان خط امام و کارشناسان تاریخی و سیاسی بهمراه دارد این است که اصغرزاده چگونه خود را پیرو خط امام می داند و از طرفی چنین مواضعی را در برابر آمریکا اتخاذ کرده است.

 svmFhY_535-copy

*همدردی با گروگان های میانسال بعد از 35 سال یا همدردی با آرمیتا؟؟

 

پوریزدان پرست همچنین نوشت: «آیا گروگان‌های آمریکایی و خانواده آنها پس از ۳۵ سال نیازمند همدردی برای آلام دوران گروگانگیری هستند ولی خانواده شهدای هواپیمای سرنگون شده ایرانی محتاج همدردی نیستند؟ آیا گروگان هایی که امروز بین 55 تا 95 سال سن دارند نیاز به همدردی دارند اما آرمیتا و سایر فرزندان شهدا نیاز به همدردی ندارند؟!»

 

* اصغرزاده باید حکم نمایندگی خود از سوی دانشجویان مسلمان پیروخط امام را نشان دهد و سپس به خود اجازه دهد به نمایندگی از آن ها حرف بزند

 

“فاطمه مصلحی”، از دیگر دانشجویان پیرو خط امام(ره) در واکنش به اظهارات ابراهیم اصغرزاده، در گفتگو با «نسیم» با بیان این که «اصغرزاده نماینده دانشجویان پیرو خط امام نیست»، گفت: «وی ابتدا باید حکم نمایندگی خود را نشان دهد که دانشجویان پیرو خط امام به ایشان اعطا کرده اند و سپس به خود اجازه دهند که از جانب آنان اظهارنظر نماید. اگر آن زمان وی به عنوان یکی از اعضای شورای هماهنگی خط امام صحبت می کرد، این هیچ ارتباطی به امروز ایشان ندارد. حضرت امام نیز فرموده‌اند میزان حال فعلی افراد است. وی با کدام استناد خود را نماینده دانشجویان مسلمان پیرو خط امام می داند؟»

 

لانه جاسوسی
لانه جاسوسی

* بخش اعظم دانشجویان خط امام در سکوت به وظایف انقلابی خود عمل می کنند و اهل جنجال نیستند

 

این استاد حوزه و دانشگاه و عضو فعال دانشجویان پیرو خط امام می افزاید: «بخشی از فرزندان این ملت که در تسخیر لانه جاسوسی حضور داشتند به شهادت رسیدند. بخشی دیگر که در قید حیات هستند، همچنان در خط حضرت امام و ولایت مطلقه فقیه پایدار هستند و بخش اعظم آن دانشجویان همچنان به آرمان های امام و انقلاب وفادارند. منتهی اهل جنجال نیستند و آرام و ساکت در حال انجام وظایف انقلابی خود هستند. حالا اگر آقایان آلوده به چرب و شیرین دنیا شدند و به خاطر دنیا حاضر هستند از گذشته خود توبه کنند جای تعجب نیست. این اتفاق در طول تاریخ از زمان نبی اکرم(ص) تا به امروز کم اتفاق نیفتاده است. اتفاق تازه ای نیست. حتی اگر آقای اصغرزاده به آمریکا هم بروند و درخواست تابعیت از آمریکا هم کنند، هیچ خللی به حرکت انقلابی مردم علیه دولت ستمگر و خونریز آمریکا وارد نخواهد شد بلکه ایشان هستند که توفیق همراهی با خط حضرت امام و انقلاب را از دست می دهند که سلب این توفیق خسران بسیار بزرگی است که با هیچ چیز جبران نخواهد شد».

 

مصلحی در خصوص ادعای اصغرزاده مبنی بر این که “دانشجویان پیرو خط امام حاضر به عذرخواهی از گروگان ها هستند”، معتقد است: «وی باید به خاطر این رویکردش از ملت ایران عذرخواهی کند. ملتی که حدود 30 سال، آمریکا جوان های این مردم را به دست رژیم شاه در سیاهچال های ساواک به شهادت رساند. همچنین وی باید از خانواده شهدایی که فرزندانشان به سبب سیاست های آمریکا و حمایت هایش از صدام و تسلیح او با سلاح های شیمیایی و سلاح غیر متعارف به شهادت رسیدند، عذر خواهی کند. حرکت دانشجویان پیرو خط امام حرکت فرزندان این ملت بود و یک جریان بود. اگر کسی از جریانی ببرد و جدا شود خدشه ای به این حرکت وارد نمی شود».

 

*دانشجویان پیرو خط امام هرگز از حماسه ای که آفریدند پشیمان نیستند و به آن افتخار می کنند

 

علیرضا افشار، قائم مقام سابق وزیر کشور در امور اجتماعی و فرهنگی از دیگر دانشجویان مسلمان پیروخط امام نیز در گفتگو با «نسیم» با تأکید بر این که “دانشجویان پیرو خط امام هرگز از حماسه های که آفریدند پشیمان نیستند”، اظهار داشت: «دانشجویان پیرو خط امام به حضورشان در حماسه ای که امام آن را انقلابی مهم تر از انقلاب اول دانستند، افتخار می کنند و خط امام، خط استکبارستیزی و عدم سازش با جنایتکاران بوده و هست و اگر کسی در پیروی از خط امام، صادق باشد، نمی تواند در مورد کشوری که همچنان خونریز و مستکبر است چنین حرفی بزند».

 

ابراهیم اصغر زاده دانشجوی سابق پیرو خط امام
ابراهیم اصغر زاده دانشجوی سابق پیرو خط امام

به گفته قائم مقام سابق امور اجتماعی و فرهنگی وزیر کشور، «با بریدن چند نفر عده معدود از خط امام، هیچ خللی به مسیر و خط حضرت امام وارد نخواهد شد و مردم همچنان در مسیر روشنی که حضرت امام (ره) ترسیم کرده اند، قدم برخواهند داشت».

 

گفتنی است، تعداد معدودی از دانشجویان پیرو خط امام از جمله اصغرزاده که در جریان تسخیر لانه جاسوسی حضور داشتند، پس از فروپاشی شوروی، از دهه هفتاد تا کنون در موارد متعدد و در شرایط و موقعیت های مختلف به نقد حرکت دانشجویان پیرو خط امام در تسخیر لانه جاسوسی پرداخته و به انواع مختلف به اظهار پشیمانی از اقدام خود پرداخته اند و اظهارات خود را منسوب به دانشجویان پیرو خط امام نموده اند. این افراد معتقدند دانشجویان پیرو خط امام از اقدام خود پشیمان هستند و نگاه آن ها به حکومت استکباری آمریکا تغییر کرده و خواهان دوستی و برقراری رابطه با آمریکا هستند. در پاسخ به این اظهارات، هر بار افراد دیگری از دانشجویان پیرو خط امام اظهارات آن ها را رد نموده و گفته اند که دانشجویان پیرو خط امام همچنان بر مواضع انقلابی خود پایبند هستند و خط امام و رهبری را الگوی راه خود می دانند.

 999

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

عبدی روزن در مقر یونسکو ملاقات کردند Abdi-Rosen1 پشیمان بودی! نبودم. عذر خواهی کردی! نکردم!

باري روزن وابسته مطبوعاتی لانه جاسوسی پس از انقلاب : عباس عبدی در ملاقات در پاریس در مقر یونسکو از ما عذرخواهی کرد . عباس عبدي : روزن دروغ ميگويد

باري روزن وابسته مطبوعاتی لانه جاسوسی پس از انقلاب : عباس عبدی در ملاقات در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *