تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / جناب ابراهیم اصغر زاده دانشجوی اسبق خط امام: عذر خواهی آمریکا از «آرمیتا» انسانی تر است! چرا برای آرمیتا دل نمی سوزانید!؟ آیا جنابعالی نیز مانند روشنفکران دوران جنگ دوم از واقعیات نبریده اید که در دوران اشغال کشور توسط متفقین کتاب دعا و دیوان حافظ میسوزاندند و آنها را علت عقب ماندگی مردم ایران میدانستند؟

جناب ابراهیم اصغر زاده دانشجوی اسبق خط امام: عذر خواهی آمریکا از «آرمیتا» انسانی تر است! چرا برای آرمیتا دل نمی سوزانید!؟ آیا جنابعالی نیز مانند روشنفکران دوران جنگ دوم از واقعیات نبریده اید که در دوران اشغال کشور توسط متفقین کتاب دعا و دیوان حافظ میسوزاندند و آنها را علت عقب ماندگی مردم ایران میدانستند؟

 جناب ابراهیم  اصغر زاده اسبق دانشجوی خط امام: عذر خواهی آمریکا از «آرمیتا» انسانی تر است! چرا برای آرمیتا دل نمی سوزانی!؟ آیا جنابعالی نیز مانند روشنفکران دوران جنگ دوم از واقعیات نبریده اید که در دوران اشغال کشور توسسط متفقین کتاب دعا و دیوان حافظ میسوزاندند و آنها را علت عقب ماندگی مردم ایران میدانستند.

آرمیتا برای منافع ملی، احتیاج به همدردی دارد یا گروگانهای سی سال پیش؟!
آرمیتا برای منافع ملی، احتیاج به همدردی دارد یا گروگانهای سی سال پیش؟!
آرمیتا  برای منافع ملی،  احتیاج به همدردی دارد یا گروگانهای سی سال پیش؟!
آرمیتا برای منافع ملی، احتیاج به همدردی دارد یا گروگانهای سی سال پیش؟!
آرمیتا احتیاج به همدردی دارد یا گروگانهای سی سال پیش؟!
آرمیتا  برای منافع ملی،  احتیاج به همدردی دارد یا گروگانهای سی سال پیش؟!

 487549_172

ابراهیم اصغرزاده دانشجوی اسبق خط امام : عذرخواهی از آمریکا کاری انسانی است!

 خبرگزاری تسنیم: ابراهیم اصغرزاده درباره حمید ابوطالبی، دیپلمات معرفی شده ایران برای نمایندگی سازمان ملل گفت: تقاضای شخصی من از آقای ابوطالبی این است که به خاطر حل مساله و گره‌گشایی، خود ایشان از این مسئولیت انصراف دهند.

فعال تندرو اصلاح طلب ضمن فراخواندن ابوطالبی به استعفا؛

ابراهیم اصغر زاده دانشجوی سابق پیرو خط امام
ابراهیم اصغر زاده دانشجوی  اسبق پیرو خط امام

به گزارش گروه “رسانه‌های دیگر” خبرگزاری تسنیم، جهان نیوز نوشت؛ ابراهیم اصغرزاده که اخیرا گفته حاضر است از خانواده‌های گروگان‌های امریکایی عذرخواهی کند، در گفتگو با اعتماد عنوان کرد: صحبت عذرخواهی یک دولت از یک دولت دیگر نیست. بلکه صحبت همدردی با خانواده افرادی است که به هر دلیل دچار آسیب روحی و روانی شده‌اند. نه من نه آنها هیچ یک دارای پست دولتی نیستیم. این کار انسانی در نوع خود ابتکار جدیدی هم نیست چیزی حدود 16،15 سال پیش حتی در سطح رییس دولت آقای خاتمی در مصاحبه با CNN و خانم کریستین امانپور نسبت به آلام و رنجی که دیپلمات‌های امریکایی در طول 444 روز گروگانگیری کشیده‌اند ابراز همدردی کرد.

خانم آلبرایت وزیر خارجه دولت کلینتون هم نسبت به مداخله سابق امریکا در امور داخلی ایران و ساقط کردن دولت ملی دکتر مصدق عذرخواهی کرد. به هر حال روابط ایران و امریکا نمی‌تواند که تا ابد گروگان گذشته باشد وقتی یکی از وزرای دولت قصد داشت از محل ساختمان سفارت امریکا برای دفتر کارش استفاده کند امام خمینی(س) مخالفت کردند و گفتند مگر قرار است قطع رابطه با امریکا تا ابد طول بکشد. حالا هم ملت ایران تجربه دوران احمدی‌نژاد را پشت سر گذاشته‌اند و هوشمندانه با انتخاب شخصی مانند حسن روحانی سایه جنگ و انزوا را از سر کشور دور ساخته‌اند باید به ابتکار عمل دولت میدان داد. تاکید می‌کنم که روابط ایران و امریکا نمی‌تواند تا ابد در بن بست باقی بماند و باید گره‌گشایی شود. مسائلی در روابط دو کشور وجود دارد که اگر گره گشایی نشود به صورت مزمن سایه بر حوادث بعدی خواهد انداخت. رابطه ایران و امریکا چه بخواهیم و چه نخواهیم گروگان یک اتفاق تاریخی است که در 35 سال پیش رخ داده است.

وی در ادامه به موضوع دفن ریچارد فرای در اصفهان پرداخت و منتقدان این اقدام را مورد اهانت قرارداد: همین ماجرای ایرانشناس و ایران دوست شهیر امریکایی مرحوم ریچارد فرای که وصیت کرده است در کنار استادش پروفسور آرتور پوپ در اصفهان دفن شود چگونه بازیچه دست عده‌یی کم خرد و خودسر قرار گرفت که هیچ درکی از موقعیت و تمدن ایرانی ندارند. من از سکوت آقای رییس‌جمهور و اعضای کابینه ایشان تعجب می‌کنم که خودشان را به ندیدن و نشنیدن زده‌اند.

اصغرزاده درباره حمید ابوطالبی، دیپلمات معرفی شده ایران برای نمایندگی سازمان ملل هم پیشنهاد عجیبی مطرح کرده است: تقاضای شخصی من از آقای ابوطالبی این است که به خاطر حل مساله و گره‌گشایی، خود ایشان از این مسوولیت انصراف دهند. این اقدام ابوطالبی سبب می‌شود که هم موضوع حل شده و هم دولت ایران عقب‌نشینی نکند. چون دیگر موضوع از مجاری دیپلماتیک به سطح عمومی کشیده شده و برای طرفین تبدیل به موضوعی حیثیتی و پرستیژی شده عقب‌نشینی آقای روحانی از معرفی ابوطالبی باعث می‌شود که در داخل کشور برای رییس‌جمهور مشکلاتی پیش بیاید.

انتهای پیام/

خبرگزاری تسنیم: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه‌های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای بازنشر می‌شود.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

کربلای حسینی مرقد سالار شهیدان

سید محمد هاشم پوریزدانپرست سفرنامه مصور کربلا و عتبات عالیات

                              …