تیتر خبرها
خانه / بخش 14) افاضات ضد انقلابی / 14)1) صادق زیبا کلام و افاضات عالمانه و مدبرانه! / خوش خیالی دکتر صادق زیباکلام و خیال لف لف خوردن رؤیای شیرین ارتباط با آمریکا: توافق ژنو تَرَک برداشتن نگاه ایران به غرب و آمریکا در مصاحبه با یک روزنامه بیگانه (با نقد در پاورقی)

خوش خیالی دکتر صادق زیباکلام و خیال لف لف خوردن رؤیای شیرین ارتباط با آمریکا: توافق ژنو تَرَک برداشتن نگاه ایران به غرب و آمریکا در مصاحبه با یک روزنامه بیگانه (با نقد در پاورقی)

 

خوش خیالی دکتر صادق زیباکلام و خیال لف لف خوردن رؤیای شیرین ارتباط با آمریکا: توافق ژنو تَرَک برداشتن نگاه ایران به غرب و آمریکا   در مصاحبه با یک روزنامه بیگانه (با نقد در پاورقی)

به نقل از سایت شخصی این شخص

درمصاحبه با دویچه‌وله فارسی

سوم آذر 1392

من آمریکا را خیلی خیلی دوست دارم و برای ارتباط با آن سی سال است شب و روز خواب خوش میبینم!
من آمریکا را خیلی خیلی دوست دارم و برای ارتباط با آن سی سال است شب و روز خواب خوش میبینم!

در نخستین ساعات روز ۳ آذر ۱۳۹۲ (۲۴ نوامبر ۲۰۱۳) اعلام شد که نمایندگان ایران و گروه موسوم به ۱ + ۵ (اعضای دائم شورای امنیت و آلمان) بر سر ادامه برنامه هسته‌ای جمهوری اسلامی با هم به توافق رسیدند؛ بر اساس این توافق دو طرف در ۶ ماه آینده متعهد به انجام تعهداتی می‌شوند. این توافق پس از ۴ روز جلسات فشرده در نشست “ژنو ۳” در سوئیس به دست آمد.

در همین زمینه صادق زیباکلام استاد دانشگاه تهران و تحلیل‌گر مسائل سیاسی در گفت‌وگو با دویچه‌وله به تاثیر این توافق بر مسائل سیاسی و اقتصادی داخل ایران پرداخته است. فشرده‌‌ی مهم‌ترین بخش‌های سخنان صادق زیباکلام را در زیر می‌خوانید:

563029_343997972399899_1912563293_nآن‌چه که سوم آذرماه ۱۳۹۲ در ژنو اتفاق افتاد، یک نقطه‌عطف در تاریخ جمهوری اسلامی ایران خواهد بود. در هر کشوری و برای هر ملتی یک‌سری مقاطع تاریخی وجود دارند که می‌گوییم “قبل از آن تاریخ، بعد از آن تاریخ”. مثلا می‌گوییم قبل از جنگ، بعد از جنگ، قبل از دوم خرداد، بعد از دوم خرداد، نثر و ادبیات قبل از مشروطه، بعد از مشروطه. باور کنید که بعدها: ۵، ۱۰، ۲۰ یا ۳۰ سال دیگر خواهند گفت “قبل از ژنو، بعد از ژنو”. به توافقی که صورت گرفته است چنین اعتقادی دارم.

 اصلا جزییات این توافق مهم نیست. این‌که آن‌ها گفته‌اند چه‌کار می‌کنند و ما گفته‌ایم چه‌کار می‌کنیم، آن‌ها گفته‌اند که غنی‌سازی سه‌درصد را به رسمیت می‌شناسیم یا ما اعلام پیروزی کنیم و بگوییم که در نتیجه‌ی مقاومت ما آن‌ها مجبور شده‌اند و… هیچ‌کدام این‌ها مهم نیست. مهم این است که برای اولین‌بار، بعد از ۳۵ سال، آن نگاه خصمانه، آن نگاه غیظ و غضب‌آلود به غرب و به آمریکا[1]، ترک برداشته است و این اتفاق مهمی است که در ژنو افتاده است.

معتقدم تمام آن نگاه و آن جهان‌بینی‌ که جمهوری اسلامی ایران داشت، این‌که باید با استکبار مبارزه کنیم، باید با آمریکا مبارزه کنیم، باید صهیونیسم را از بین ببریم، باید اسراییل را نابود کنیم، آمریکا در حال از بین رفتن است، غرب دارد از بین می‌رود و… این زبان و این نگاه، از سوم آذر به بعد، یک نقطه‌عطف تاریخی پیدا خواهد کرد[2]. ما از سه آذر به بعد، شاهد غروب و از بین رفتن این نگاه به غرب خواهیم بود[3]. بنابراین، اصلا مهم نیست که جزییات این توافق دقیقا چیست. مثل این‌که قرار است با اورانیوم ۲۰ درصد غنی شده که ۲۰۰ یا ۲۵۰ کیلو داریم چه بکنیم یا قرار شد فردو را چه‌کار کنیم، آن‌ها قرار شد پنج میلیارد آزاد کنند یا ۱۰ میلیارد، قرار شده قطعات هواپیما به ما بدهند یا قرار شد فعلا فقط دارو را از تحریم‌ها حذف کنند. هیچ‌کدام این‌ها مهم نیستند. مهم آن ترک است، یک گنبدی ترک برداشت[4].

موش موشی! با این همه استعداد و علم و دانش موش نخوردت!!!!
موش موشی! با این همه استعداد و علم و دانش موش نخوردت!!!!

بعد از توافق ژنو اصول‌گرایان تندرو خواهند گفت مقاومت ما باعث پیروزی شد، مقاومت ما باعث شد که غرب عقب‌نشینی کند، مقاومت ما باعث شد که آمریکایی‌ها مجبور شوند غنی‌سازی را بپذیرند و… در حالی که اصلا دعوا بر سر غنی‌سازی نبود. اصلا دعوا بر سر این نبود که ما چه‌کار داریم می‌کنیم، غربی‌ها چه می‌گویند، غربی‌ها چه می‌خواهند و… نه، بحث بر سر بی‌اعتمادی بوده است. مشکل اساسی و بنیادی غربی‌ها با فعالیت‌های هسته‌ای ما این بود که اعتماد نداشتند که ما داریم چه‌کار می‌کنیم. آن‌چه اتفاق افتاده، این است که برای اولین بار، بعد از ۳۵ سال، غربی‌ها خیلی محتاطانه حاضر شد‌ه‌اند که به ما اعتماد کنند[5]. دولت جدید، یعنی آقای ظریف و تیم مذاکره کننده، با استادی تمام، توانستند اعتماد غربی‌ها را جلب کنند که حداقل غربی‌ها یک ریسک شش ماهه را بپذیرند. مسئله مهم این است. یعنی این‌که ما به غربی‌ها اعتماد کردیم، غربی‌ها هم به ما اعتماد کردند[6]. این مهم است، حال این‌که روزنامه‌ی کیهان بگوید توی دهن زدیم، گرفتیم، مقاومت ما پاسخ داد و… به نظر من، طبیعی است که آن‌ها این چیزها را خواهند گفت[7].

توافق ژنو در کوتاه‌مدت، در وضعیت اقتصادی ایران امید به وجود می‌آورد. خود نفس این‌که امید به وجود می‌آورد، این‌که نوری در انتهای تونل پیدا شده، خود باعث می‌شود که قیمت دلار پایین بیاید. خود این باعث می‌شود که مردم از نظر روانی مقداری آسایش و آرامش پیدا کنند[8].

پینوشه ژنرال آمریکایی و جنایتکار بی نظیر و قتل عام کننده مردم شیلی لحظاتی پس از پیروزی کودتا
پینوشه ژنرال آمریکایی و جنایتکار بی نظیر و قتل عام کننده مردم شیلی لحظاتی پس از پیروزی کودتا

در زبان انگلیسی یک ضرب‌المثل است که می‌گوید: «رُم یک‌روزه ساخته نشد». قطعا اصول‌گرایان تندرو برای این که نشان بدهند ما هم‌چنان قدرت را در دست داریم، ما هم‌چنان هستیم و کسی فکر نکند اتفاق خاصی افتاده، ممکن است اگر قرار بود تعدادی از زندانیان سیاسی آزاد شوند، این تصمیم را لغو کنند، روزنامه‌های بیشتری را ببندند و آدم‌های بیشتری را دستگیر کنند[9].

توافق ژنو نشان داد که مردم از خط رادیکالیسم خسته شده‌اند[10]، مردم از این تندروی خسته‌ شده‌اند، مردم خسته شده‌اند از این که دائم شعار بدهند و مرگ و نابودی و نیستی دیگران را آرزو کنند[11] و با همه‌ی دنیا سر جنگ و ستیز داشته باشند[12]. بنابراین، در بلندمدت فضای سیاسی در داخل کشور بازتر خواهد شد. مطبوعات بیشتری ظاهر خواهند شد، سانسور از ارشاد کنار خواهد رفت، زندانیان سیاسی خیلی بیشتری، ظرف ماه‌های آینده آزاد خواهند شد و آقای مهندس موسوی، خانم زهرا رهنورد، جناب حجت‌السلام کروبی از حصر خارج خواهند شد. این‌ها آینده‌ی اجتناب‌ناپذیر ایران خواهد بود[13].

اصلاح طلبان فراری در کنار بوش رئیس جمهور سابق آمریکا
اصلاح طلبان فراری در کنار بوش رئیس جمهور سابق آمریکا[1] – غرب را با آمریکا ایشان قاطی کرده است! ایشان همه مشکلش عدم رابطه با آمریکا بوده است و سی سال برای مذاکره با آمریکا ناله نموده است و در فراغ عدم ارتباط با  آن آه  کشیده است. و حل همه مشکلات کشور را در عدم وجود این رابطه دانسته است. مذاکره با اروپا که از بعد از انقلاب وجود داشته و ارتباط بجز در مقاطعی کوتاه وجود داشته است و ارتباط اقتصادی و رفت و آمد که بوده است!!! و چیزی هم به ما نماسیده است!

[2] – اعجاب انگیز این است که تازه جنگ آمریکا با جهان اسلام آغاز شده است و آقای صادق زیبا کلام لیبرال هنوز در خواب به سر میبرد و در خواب پنبه دانه ارتباط و تسلیم به آمریکا میبیند و گهی لف لف میخورد و گه دانه دانه!!

[3] متآسفانه ایشان معمولا آرزوهای ایدئولوژیک لیبرالی خود را به عنوان تحلیل به خورد دانشجویان بیچاره که از سر ناچاری در سر کلاس درس او حاضر میشوند و شنوندگان سخن خود میدهد!

[4] – هنوز مرکب قلم های امضا کننده  آمریکایی خشک نشده است که زیر قرار داد زدند و گزینه نظامی را روی میز خود نشان دادند و ایران را به ژنو 2 در مورد سوریه راه ندادند!!  خوا ب و خیالات خوش  لیبرالی  ایشان جالب و نشانگر همان راه و روشی است که لیبرالهای اول انقلاب به دنبال آن بودند.

[5] – ساده لوحی لیبرالی  چقدر خوب خود را در اینجا نشان میدهد! آیا آمریکا نمی داند ما به دنبال سلاح اتمی نیستیم!؟ آیا آمریکا باید به ما که کشور مظلومی هستیم اعتماد کند!؟ آیا ما آنهمه جنایت کرده ایم یا جنایتکاران منفجر کننده بمب اتم در شهرهای مسکونی!؟

[6] – غربیها سی سال است ما را تحریم و به هر جنایتی در حق ما دست زده اند و مشکل آنان انقلاب اسلامی و استقلال ما و تأثیر پذیری مسلمانان از انقلاب اسلامی است. و آنان به ما اعتماد کردند در حقیقت پذیرش اتهامات آنان در حق انقلاب ماست! چیزی که سی سال است لیبرالهای همراه با  اساتید و اربابان خود نظام اسلامی را به آن متهم میسازند.

[7] – ظاهرا کیهان یک لولوی سر خرمن شده است که صدای طرفداران انقلاب را به وسیله آن لیبرالهای میخواهند خفه کنند.

[8] – خوش خیالی لیبرالها که حل مشکلات را سی سال به دم ارتباط با آمریکا بسته بودند تنها  دو سه در صد کاهش قیمت دلار بوده است! و این نشان از بی پایگی تحلیلهای آنان است.

[9] – آیا چنین شده است!؟ اینها تئوری بافی لیبرالی است که توهم توطئه از درون دارد و  دشمنان جنایتکار و شیطان بزرگ را به فراموشی میسپارد و طرفداران انقلاب را نسبت به آنان دچار توهم توطئه میداند. همان خوشبینی مصدق که علیرغم تمام سازشها با آمریکا بر باد داد و با یک کودتای انگلیسی آمریکایی ساقط شد و نهضت ملی شدن صنعت نفت را  با شکست مواجه نمود و آمریکا را بر سر نوشت ما ربع قرن حاکم نمود!

[10] – احتمالا خودشان را جای مردم گذاشته اند! حزب توده نیز نام خود را توده گذاشته بود و روزنامه اش نیز نام مردم داشت و این در حالی بود که نوکر متبلور شوریوی بود!

[11] – آیا بر علیه کسی که هواپیمای مسافربری را با 290 مسافر سرنگون کرده و به ناخدای نامرد و نا جوانمرد آن که با اطلاع کافی از مسافربری بودن هواپیما آن را ساقط نموده است مدال ملی دادند شعار مرگ دادن را باید اینچنین توصیف نمود!؟ ملت ایران بر علیه دو کشور بخصوص شعار مرگ داده اند یکی اسرائیل و دیگری آمریکا! هیچگاه شعاری بر علیه آلمان و فرانسه داده نشده است! چرا چون آنان مستقیما در جنایات بر علیه ملت ما شرکت داشته اند. احتمالا ایشان و سایر لیبرالها که از مقاومت خسته شده و بریده اند  را مردم  پنداشته اند. جریانی که از قبل از انقلاب بریده بودند و اسناد ارتباط آنان پس از انقلاب نیز با لانه جاسوسی آمریکا  توسط  دانشجویان مسلمان پیرو خط امام بیرون آمد.

[12] – ایا همه جهان چند کشور استعماری جنایتکار صاحب حق وتو هستندد که خاک افغانستان و عراق را به توبره کرده و از اسرائیل این جرثومه فساد و جنایت حمایت مینمایند تا  بتوانند مسلمانان را غارت و از بیداری آنان جلو گیری نمایند و نفت آنان را به ارزانترین قیمت در رگ صنایع خود جاری سازند و ملل مسلمان را به استضعاف وبکشانند.

[13] – آینده انقلاب اسلامی کنار رفتن خوش خیالی است! و به زودی عوامل آگاه و ناآگاه سلطه طلبان بین المللی و نوکران با مزد و بی مزد استکبار در کشور ما رسوا خواهند شد! و علت آن پیمان شکنی این جنایتکاران ضد انسان و رسوا شدن عوامل و پیاده نظام آنان در داخل کشور است. یقینا به زودی نسلی ضد آمریکایی تر و با شعار مرگ بر آمریکا ریشه لیبرالهای بی دین و بی وطن را مانند نسل قبلی آنان رسوا و از صحنه سیاسی کشور حذف خواهد نمود.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

من آمریکا را خیلی خیلی دوست دارم و برای ارتباط با آن سی سال است شب و روز خواب خوش میبینم!

صادق زیبا کلام یکی از باقیماندگان نسل لیبرالهای منقرض شده ایرانی در حالی که فراموش نموده است که امام فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است، بیان داشت : شعار مرگ بر آمریکا مهم نیست؛ سیاست پشت این شعار مهم است! / 30 یا 35 سال پیش «مرگ بر آمریکا» اعتبار زیادی داشت. آن زمان امثال چه‌گوارا به عنوان قطب مبارزه با امپریالیست، بر افکار عمومی حکومت می‌کردند. اما پس از گذشت این زمان معیارهای جهان تغییر کرده است.

i love usa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *