تیتر خبرها
خانه / بخش 14) افاضات ضد انقلابی / 14)1) صادق زیبا کلام و افاضات عالمانه و مدبرانه! / افاضات جدید نابغه سیاسی قرن و متفکر بزرگ جهان سوم و تئوریسین «با دیدن دشمن، سر کبک به زیر برف!» و عاشق مذاکره و مغازله با سلطه طلبان جنایتکار صاحب حق وتو و منفجر کنندگان بمب اتم در شهرهای مسکونی جناب پرفسور صادق زیباکلام: «موضوع هسته‌ای هیچ توجیه اقتصادی ندارد» و «: زمانی که اعراب و فلسطینی‎ها اعتقاد به نابودی اسرائیل ندارند و به این معتقد هستند که یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل اعتقاد دارند که من هم این اعتقاد را دارم؛ این نابودی اسرائیل که بخشی از جوهره جمهوری اسلامی ایران آمده است بر چه اساسی است»

افاضات جدید نابغه سیاسی قرن و متفکر بزرگ جهان سوم و تئوریسین «با دیدن دشمن، سر کبک به زیر برف!» و عاشق مذاکره و مغازله با سلطه طلبان جنایتکار صاحب حق وتو و منفجر کنندگان بمب اتم در شهرهای مسکونی جناب پرفسور صادق زیباکلام: «موضوع هسته‌ای هیچ توجیه اقتصادی ندارد» و «: زمانی که اعراب و فلسطینی‎ها اعتقاد به نابودی اسرائیل ندارند و به این معتقد هستند که یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل اعتقاد دارند که من هم این اعتقاد را دارم؛ این نابودی اسرائیل که بخشی از جوهره جمهوری اسلامی ایران آمده است بر چه اساسی است»

افاضات جدید نابغه سیاسی قرن و متفکر بزرگ جهان سوم و نلسون ماندلای ایرانی  و تئوریسین «با دیدن دشمن، سر کبک به زیر برف!» و عاشق مذاکره و مغازله با سلطه طلبان جنایتکار صاحب حق وتو و منفجر کنندگان بمب اتم در شهرهای مسکونی جناب پرفسور صادق زیباکلام: «موضوع هسته‌ای هیچ توجیه اقتصادی ندارد» و «: زمانی که اعراب و فلسطینی‎ها اعتقاد به نابودی اسرائیل ندارند و به این معتقد هستند که یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل اعتقاد دارند که من هم این اعتقاد را دارم؛ این نابودی اسرائیل که بخشی از جوهره جمهوری اسلامی ایران آمده است بر چه اساسی است»

thhjh

استاد دانشگاه تهران[1] با بیان اینکه به گزارش 100 روزه آقای روحانی انتقاد کرده و انتقاد دارم گفت: در سه دهه اخیر دیدگاه آمریکاستیزی هاشمی‌رفسنجانی تغییر کرده و دیگر اعتقادی به آمریکاستیزی ندارد.

به گزارش خبرگزاری فارس از گرگان، صادق زیباکلام عصر امروز که برای برگزاری مراسم تقدیر از نلسون ماندلا به گرگان سفر کرده در جمع خبرنگاران اظهار داشت: بنده در دوران هاشمی رفسنجانی سمت و پستی نداشته‌ام، همچنان که در دولت خاتمی و دولت ‌احمدی‌نژاد به طریق اولی هیچ پستی نداشته‎ام و در دولت روحانی نیز هیچ پست و مقامی ندارم.

وی ادامه داد: با اینکه حمایت‌های زیادی برای روی کار آمدن دولت آقای روحانی انجام داده‎ام اما فاصله‎ام را حفظ کردم و حتی در مورد گزارش 100 روزه ایشان نیز انتقاد کردم و انتقاد دارم و به نظر من این نوع گزارش اصلا خوب نبود.

هاشمی؛ گاندی، مصدق یا بازرگان نیست

563029_343997972399899_1912563293_n

این فعال سیاسی درپاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه شما در برهه‎ای منتقد آقای رفسنجانی بوده‎اید و در عین حال نیز از ایشان دفاع کرده‎اید خاطرنشان کرد: اگر از هاشمی دفاع کردم و تاکید هم می‎کنم بسیار محکم هم دفاع کردم به این دلیل بود که مواظع وی را قبول دارم.

زیباکلام متذکر شد: اما برای من این موضوع نسبی است و همواره گفته‎ام که آقای هاشمی نلسون ماندلا یا مصدق و یا بازرگان نیست و مع‎الذالک از وی دفاع می‎کنم.

وی ادامه داد: این هم به این دلیل است که ما در شرایطی زندگی نمی‎کنیم که بتوانم با افرادی هم‌تزاز او قیاسش کنم.

پینوشه ژنرال آمریکایی و جنایتکار بی نظیر و قتل عام کننده مردم شیلی لحظاتی پس از پیروزی کودتا
پینوشه ژنرال آمریکایی و جنایتکار بی نظیر و قتل عام کننده مردم شیلی لحظاتی پس از پیروزی کودتا

این استاد دانشگاه تصریح کرد: یک نکته مهم در خصوص آقای هاشمی رفسنجانی این است که تاریخ زندگی هاشمی نشان می دهد که هرچه از زندگی‎اش می‎گذرد افکار و عقایدش دچار تحولاتی شده است.

زیباکلام گفت: در دوره‎ای از زمان و به‎خصوص در اوایل پیروزی انقلاب همه از جمله آقای هاشمی آمریکا ستیز بوده‎اند ولی معتقدیم بسیاری از ما بنا به دلایلی تغییر کردیم، از جمله آقای هاشمی رفسنجانی که معتقدم بیش از سه دهه است که وی به این جمع‎بندی رسیده است که مرگ بر آمریکا به جز اینکه تیشه به ریشه منافع انقلاب زده باشد حاصل دیگری نداشته است.

زیباکلام بیان کرد: موضع‎گیری‎های هاشمی رفسنجانی نشان می‎دهد که وی دیگر موضع مرگ بر آمریکا ندارد.

این فعال اصلاح‌طلب افزود: اگر گفته‎ام آمریکا ستیزی تیشه به ریشه منافع ملی زده آیتم‎های بسیاری در این خصوص وجود دارد که یکی از آنها را می‎تواند منافع گازی در حوزه خلیج فارس دانست که بین ما و کشور قطر وجود دارد در حالی که قطر سه برابر ما گاز برداشت می‎کند ما به دلیل تحریم بودن تنها یک سوم گاز را برداشت می‎کنیم در حالی که سهم بیشتری داریم که شاید چیزی در حدود 100 میلیارد دلار شود که اگر آن را به ریال تبدیل کنیم یک رقم وحشتناک به دست می‎آید که می توانیم بسیاری از مشکلات کشور را در یکسال رفع کنیم.

موضوع هسته‌ای هیچ توجیه اقتصادی ندارد

957901110_orig

در پاسخ به سوال خبرنگار فارس در خصوص اظهار نظر مشاور رئیس جمهور که رانندگان تاکسی درباره موضوع هسته‎ای نظر ندهند،  اظهار داشت: معتقدم آقای سریع‎القلم همانند بسیاری از اندیشمندان این جامعه درد توسعه ایران را دارد.

وی ادامه داد: اما به نظر من این اظهار نظر وی بسیار درست است زیرا موضوع هسته‎ای یک موضوع تخصصی است.

زیباکلام اضافه کرد: اما نکته‎ای که به من ارتباط پیدا می‎کند این است که آقای احمدی‎نژاد در سال 1384 زمانی که سیاست هسته‎ای ایران را عوض کرد در حالی که سیاست اصلاح‎طلبان کج‎دار و مریض بود.

وی افزود: زیرا سیاست اصلاح‎طلبان این بود که دنیا را در برابر ایران به واسطه هسته‎ای قرار ندهیم و تغییر این سیاست توسط آقای احمدی‎ نژاد همراه با بیانی بود که گفته بود کسانی که این سیاست را پیش می‎بردند، خیانت کرده‎اند.

زیباکلام خاطرنشان کرد: من معتقدم به واسطه مخالفت غربی‎ها و آمریکایی‎ها با فعالیت هسته‎ای ما نفس مسئله هسته‎ای هیچ وقت مورد تجزیه و تحلیل ما قرار نگرفت.

وی افزود: من معتقدم که اساسا بحث هستهای ما به هیچوجه توجیه اقتصادی ندارد و اگر اقتصاد را ملاک و معیار بگیریم از اول رفتن به سمت هستهای اشتباه بوده است.

این استاد دانشگاه تصریح کرد: چون ما نمی‎خواهیم سلاح هسته‎ای داشته باشیم پس این همه هزینه وحشتناکی که برای هسته‎ای در حال انجام هستیم هدف ما چیست؟

وی ادامه داد: ما می‎خواهیم اورانیوم غنی شده برای نیروگاه بوشهر و نیروگاه‎های دیگر تامین کنیم پس این اورانیوم غنی شده چه هزینه‎ای دارد، پیدا می‎کند؟

زیبا کلام گفت: این اورانیومی که به نیروگاه‎ها برده می‎شود و از آن برق به دست می‎آوریم چه میزان برق برای ما تولید می‎کند که این همه هزینه برایش پرداخت می‎کنیم؟ آیا می‎خواهیم دوباره هزینه‎اش را از مصرف کننده بگیریم یا دولت می‎خواهد هزینه‎اش را بدهد؟ آیا این توجیه اقتصادی دارد؟ که من معتقدم خیر توجیه اقتصادی ندارد.

وی ادامه داد: ما یا اساسا نمی رفتیم به دنبال هسته‎ای یا به شکلی می‎رفتیم که دنیا را روبروی خودمان قرار ندهیم؛ این کاری بود که اصولگرایان انجام دادند.201308~1

زیبا کلام در پاسخ به سوال خبرنگاری در خصوص اینکه برای آینده چه باید کرد، گفت: من معتقدم جلوی ضرر را از هرجا بگیریم منفعت است و به اعتقاد من باید برنامه هسته‎ای خودمان را محدود کنیم نه به خاطر اینکه غربی‌ها می‎گویند بلکه به این دلیل که منافع ملی ما این را می‎گوید.

وی افزود: غربی‎ها نگران این هستند که ما سلاح هسته‎ای تولید نکنیم و هر قدر که ما بگوییم که ما سلاح هسته‎ای نمی‎خواهیم آنها می‎گویند شما تکنولوژی را در اختیار دارید که هر زمان که بخواهید می‎توانید سلاح هسته‎ای تولید کنید.

زیباکلام با طرح این سوال که غربی‎های چرا نگران ما هستند، خاطرنشان کرد: پاسخ این سوال به بغض و کینه به نظام و انقلاب بر نمی‎گردد بلکه وی متذکر شد: پاسخ این سوال این است که ما تنها کشوری هستیم که رسما و علنی گفتهایم که میخواهیم اسرائیل را نابود کنیم[2].

زیباکلام  در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا فکر می‎کنید این روند اشتباه است گفت: بله اشتباه است.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

وی اضافه کرد: چون چه کسی این رسالت را به ما داده است که ما باید اسرائیل را نابود کنیم؟ آیا اتحادیه عرب این را گفته‎اند؟ فلسطینی‎ها؟ سازمان ملل؟

این فعال سیاسی تصریح کرد: زمانی که اعراب و فلسطینیها اعتقاد به نابودی اسرائیل ندارند و به این معتقد هستند که یک کشور فلسطینی در کنار اسرائیل اعتقاد دارند که من هم این اعتقاد را دارم؛ این نابودی اسرائیل که بخشی از جوهره جمهوری اسلامی ایران آمده است بر چه اساسی است.

کد خبر: ۳۶۵۸۷۰

تاریخ انتشار: ۲۸ آذر ۱۳۹۲ – ۲۳:۳۰ – 19 December 2013


[1] – استاد دانشجویان بی چاره و ناچاره  دانشگاه تهران! یک نفر از دکتر شریعتی پرسیده بود که در باره فلان آقای پرفسور در داتنشگاه تهران چه نظری دارید؟ بیان داشته بود که او دریایی از علم است به عمق نیم بند انگشت! حال در مورد این شخص باید گفت یک حوض آب است به عمق کمتر از میلیمتر!!

[2] – این را میگویند انسان مستقل!؟ یا شاید پایگاه داخلی صهیونیسم و یا امپریالیسم، مجانی یا غیر آن؟!

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

من آمریکا را خیلی خیلی دوست دارم و برای ارتباط با آن سی سال است شب و روز خواب خوش میبینم!

صادق زیبا کلام یکی از باقیماندگان نسل لیبرالهای منقرض شده ایرانی در حالی که فراموش نموده است که امام فرمودند آمریکا شیطان بزرگ است، بیان داشت : شعار مرگ بر آمریکا مهم نیست؛ سیاست پشت این شعار مهم است! / 30 یا 35 سال پیش «مرگ بر آمریکا» اعتبار زیادی داشت. آن زمان امثال چه‌گوارا به عنوان قطب مبارزه با امپریالیست، بر افکار عمومی حکومت می‌کردند. اما پس از گذشت این زمان معیارهای جهان تغییر کرده است.

i love usa

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *