تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / 1)3) کتاب های تألیفی مسئول سایت تسخیر / کتاب تسخیر لانة جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – قسمت دوازدهم

کتاب تسخیر لانة جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام – قسمت دوازدهم

کتاب تسخیر لانة جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

سید محمد هاشم پوریزدانپرست دانشجوی پیرو خط امام - حج سال 1364 ، عرفه در کنار آیت الله سید روح الله خاتمی امام جمعه یزد و نماینده حضرت امام
سید محمد هاشم پوریزدانپرست دانشجوی پیرو خط امام – حج سال 1364 ، عرفه در کنار آیت الله سید روح الله خاتمی امام جمعه یزد و نماینده حضرت امام
مقابل لانه جاسوسی
مقابل لانه جاسوسی

تسخیر سفارت آمریکا را واکنش مثبت و اجتناب ناپذیر مردمی زجر کشیده و به پا خاسته مي‌دانيم

حزب جمهوری اسلامی با صدور بیانیّه ای از اقدام  دانشجویان مسلمان پیرو خط امام پشتیبانی نموده است:

بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

تمام گرفتاری ما از آمریکاست.

                                                  امام خمینی

حزب جمهوری اسلامی ایران عمل انقلابی دانشجویان مسلمان پیرو خط امام را در جهت اشغال سفارت آمریکا واکنش مثبت و اجتناب ناپذیر مردمی زجر کشیده و به پا خاسته می­داند که در برابر دشمن خون‌خوار و چپاول‌گرش که پس از سال‌ها غارت‌گری و کشتار این ملّت، مواجه با قیام عظیم و به حقّ خلق ستمدیده، علیه شاه مزدور و اربابان جهان‌خوارش شده است، هنوز هم موضع خصمانة خود را با کمال گستاخی دنبال مي‌كند و به شاه مخلوع و منفور، جلاد بزرگ تاریخ و ایادی جنايت‌كار وی پناه می­دهد و از طرفی دامنة توطئه و جنایات خود را در منطقه علیه خلق مسلمان و مستضعف گسترش می­دهد و از همه بالاتر خیانت آشکار علیه ملّت ایران و ایجاد آشوب و کشتار توسط عمّال سرسپردة خود در ایران دریغ ندارد.

 آری ملّت ایران در برابر این توطئه­ها، فریاد خشم خود را علیه لانة جاسوسی آمریکا رساتر مي‌كند و این واقعیت انقلاب ما است و موج برخاسته از متن امّت ما که حضور انقلابی خود را علیه منافع امپریالیسم در هر صحنه ابراز مي‌دارد. باشد که امپریالیسم شرق و غرب فریاد استقلال طلبانة این ملّت غیور مسلمان را جدّی بگیرند و دست از توطئه و جنایت علیه آرمان مقدس اسلامی خلق ما بردارند.

                                   پیروز باد انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی

                                    نابود باد دشمنان انقلاب به ویژه امپریالیسم آمریکا

                                                                                13/8/58

                                                                          حزب جمهوری اسلامی

 

لانه جاسوسی آمریکا
لانه جاسوسی آمریکا

این  اقدام نشانگر خواسته­های به حقّ ملّت مسلمانمان می­باشد

سازمان مجاهدین انقلاب در رابطه با  اشغال انقلابی جاسوس‌خانة آمریکا اطّلاعیّه شماره چهل و يك خود را صادر مي‌نمايد:

                       بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی با تبریک مکتبی به دانشجویان مسلمان پیرو مشی امام، عمل قاطع آنان را که انعکاس خواسته­های به حقّ مردم مسلمان ایران و تاًکید مداوم امام خمینی مبنی بر مقابله با توطئه­ها، خيانت‌ها و کارشکنی­های آمریکاست، تاًئید کرده و پشتیبانی کامل خود را از اهداف به حقّ آنان اعلام مي‌دارد.

آمریکای جنايت‌كار باید بداند که تا یک قطره خون در رگ توده‌های مسلمان، به ویژه جوانان انقلابی پیرو مشی امام جریان دارد، چپاول‌گری‌ها و سلطه‌طلبی­های او و دیگر امپرياليست‌ها در این خاک امکان تکرار نخواهد یافت.

ما ضمن حمایت از اشغال جاسوسخانة آمریکای جهان‌خوار، خواسته­های به حقّ دانشجویان را که استرداد شاه خائن و فراری، عدم حمایت از مزدوران و جانیان پناهنده و قطع توطئه در سطح منطقه و به خصوص در داخل کشورمان است، مورد تأیید قرار می­دهیم و تأکید مي‌كنيم که این همان خواسته­های به حقّ ملّت مسلمانمان می­باشد که بارها در شعارهای تظاهرات میلیونی خود اعلام کرده است.

                              نابود باد امپرياليست‌های شرق و غرب و در رأس آن آمریکا

                               پر شکوه تر باد جنبش دانشجویان مسلمان پیرو مشی امام

                                پیروز باد تمامی نهضت­های آزادي‌بخش مستضعفان جهان

                                                                     13/8/58

                                                         سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی

 

مصاحبه مطبوعاتی دانشجویان پیرو خط امام
مصاحبه مطبوعاتی دانشجویان پیرو خط امام

اطّلاعیّه های دانشجویان مسلمان پیرو خط امام در اوّلین روز تسخیر لانة جاسوسی:

 

اطّلاعیّه شماره 1

بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

بر دانش­آموزان، دانشگاهیان، محصّلین علوم دینیّه است که با قدرت تمام حملات خود را علیه آمریکا و اسرائیل گسترش داده تا آمریکا را وادار به استرداد این شاه مخلوع جنايت‌كار نمایند.                           « از پیام امام به مناسبت سیزده آبان»

انقلاب اسلامی ایران با عمل‌كردهای نوین در پهنة مبارزات بین خلق‌ها و ابرقدرت‌های غارتگر امیدی پرشور در دل ملّتهای در بند زنده نمود و اسطوره­ای از اعتماد به ­نفس و اتّکای به مکتب و فرهنگ ملّتی را در جدال با امپریالیسم بخشید که حقّیقتاً فتحی بود بر طلسم کور بازی ابرقدرت‌ها که حتّي روشنفکران جهان مظلوم نیز رهائی خود را نمی­دیدند مگر در سایة ابرقدرتی دیگر.

انقلاب ایران موقعیّت آمریکا را در ابعاد سیاسی، اقتصادی و استراتژیکی، در منطقه برهم زده است، آمریکای خون‌خواری که ده‌ها سال شیرة جان ملّت ما و ملّت­ها را مکیده و بر آن زندگی کرده ناگزیر است برای به دست آوردن و  حفظ منافع خود دست به تلاشهای مذبوحانة جدیدی بزند که از جمله نقش ژاندارمی دادن به مصر و بازی مهره­های نظامی در کرة جنوبی و یا سعد حدادهای جنايت‌كار در جنوب لبنان و حرکات و یورشهای سنگین اسرائیل و… و توطئه­های مختلف بر علیه انقلاب ایران در داخل و خارج از کشور را می­توان نام برد.

 ما دانشجویان مسلمان پیرو امام خمینی از موضع قاطعانه امام در مقابل آمریکای جهان‌خوار به منظور اعتراض به دسیسه­های امپریالیستی و صهیونیستی سفارت جاسوسی آمریکا در تهران را به تصرّف درآورده­ایم تا اعتراض خویش را به گوش جهانیان برسانیم.

– اعتراض به آمریکا جهت پناه دادن و استفاده از شاه جنايت‌كاری که قاتل ده‌ها هزار زن و مرد به خون خفته در این مملکت است.

– اعتراض به آمریکا به علّت ایجاد فشار تبلیغاتی مسموم و انحصاری و کمک و حمایت از افراد ضد انقلابی فراری بر علیه انقلاب اسلامی ایران.

– اعتراض به آمریکا به خاطر توطئه­ها و دسیسه­های ناجوانمردآن‌هاش در مناطق مختلف کشور ما و نفوذ در ارگان‌های اجرائی مملکت.

– اعتراض به آمریکا به دلیل نقش مخرّب و خانمان برانداز خود در برابر رهائی خلق‌های منطقه از دام امپریالیسم که هزاران هزار انسان مؤمن و انقلابی را به خاک و خون مي‌كشد.

                                                    دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

اطّلاعیّه شماره 2

بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

ما روابط با آمریکا را می­خواهیم چه کنیم. (امام خمینی)

با غریوهای « الله اکبر» و « لاالله الاالله» و با شعارهایی مبتنی بر تحکیم پیوندمان با رهبر انقلاب، امام خمینی به راه افتادیم و سفارت‌خانه آمریکا این لانة جاسوسان و خيانت‌كاران و پایگاه « هلمز[1]» ها و « سولیوان[2]» ها، مکانی که تمام توطئه­ها و دسیسه­های قبل و بعد از انقلاب بر علیه خلق مستضعف ایران از آنجا سرچشمه گرفته است را  به تصرّف در آوردیم. با نهایت افتخار به اطّلاع ملّت قهرمان ایران مي‌رساند که تا این لحظه ساعت سیزده و نیم، سفارت در اختیار ما بوده و عدّه­ای از آمریکائی­ها تسلیم شده و گروگان ما می­باشند.

از ملّت عزیز می­خواهیم که در این امر اسلامی و انقلابی ما را حمایت نموده و از ورود به محوطة سفارت خودداری نمایند.

                                                                   دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

اطّلاعیّه شماره 3

بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

سیزده آبان سال‌روز تجاوز وحشیانة مزدوران آمریکائی به دانشگاه است. يك‌ سال پیش در چنین روزی مهاجمان مزدور شاه خائن، به دستور اربابان آمریکائی­شان که گویا خاک ما را نیز خانة خود می‌پنداشتند، به خانة ما، خانة استقلال و اسلام، یعنی دانشگاه حمله کردند و جوانان تکبیر‌گوی ما را به شهادت رساندند.

آن‌ها در خاک ما به امن به سر مي‌بردند و ما در خانة خود امان نداشتیم. اکنون پس از يك‌ سال بر خویش دریغ داشتیم که خفّاشان خون‌خوار و دسیسه­گر را ببینیم که آزادانه در لانة خویش خزیده و همچنان به توطئه مشغول باشند. آخر چگونه مزدوران توطئه­گر را در میهن خویش در امان ببینیم در حالي‌كه کشورشان امانگاه دشمن ما و قاتل صدها هزار خواهر و برادر در خون خفتهمان میباشد.

اینک که سفارت امریکا این مرکز توطئه علیه انقلاب اسلامی ایران را به تصرّف درآورده­ایم موارد زیر را به اطّلاع شما ملّت عزیز می­رسانیم:

1- ساختمان اصلی سفارت در ساعت سه بعد از ظهر به تصرّف کامل درآمد و تمام مزدوران آمریکائی در آن که عدّه­ای مرد و زن و تفنگدار آمریکائی که حدود صد نفر مي‌شدند به گروگان گرفته شده­اند. لازم به تذکّر است که از انجام هرگونه عمل خشونت آمیز نسبت به آن‌ها پرهیز شده است.

2- هر چند که تصرّف ساختمان با مقاومت سه ساعته و همراه با پرتاب گاز اشک آور از جانب تفنگداران آمریکائی همراه بود، هیچ گونه آسیبی به طرفین وارد نیامد و دانشجویان با سعة صدر و ایثار، رنج بسیار بر خود هموار کرده و با آن‌ها به شیوة اسلامی برخورد کردند.

3- برادر مبارز و روحانی مجاهد آیت الله موسوی خوئینی ها به جمع ما پیوسته­اند.

4- از نمایندگان وسائل ارتباط جمعی خواهشمندیم که در صورت تمایل جهت مصاحبه و کسب خبر ساعت شش بعد از ظهر به بعد و با معرفی­نامه کتبی مراجعه نمایند.

                                                    دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

 

اطّلاعیّه شماره 4

بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

تمام گرفتاریهای شرق، از این اجانب است. از این غرب است. از این آمریکاست. تمام گرفتاری ما از آمریکاست. تمام گرفتاری مسلمین از آمریکاست.

                                                                             « امام خمینی»

به راستی موقعی که دشمن اصلی انقلاب شناخته شود و لبة تیز حملات به سمت وی متوجّه گردد چه خوب رهبران راستین انقلاب و مؤمنین به رهبری، همدیگر را می­یابند و به وحدت عمل می­رسند. برادران پاسدار ما این فرزندان راستین خلق مسلمان ایران که از بطن انقلاب شکوهمند و خونین ما سر برافراشته­اند و در گوشه­های مختلف ایران به خصوص غرب کشور گرفتار توطئه­های کثیف و جنايت‌بار قدرت‌های جهان‌خوار و در رأس آن‌ها آمریکا می­باشند، چه خوب این حرکت ما را درک کرده­اند.

بدین وسیله زحمات برادران پاسدار را در برقراری نظم در خارج از ساختمان سفارت ارج می­نهیم.

                                                       دانشجویان مسلمان پیرو  خط  امام

اطّلاعیّه شماره 6

بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

خلق مسلمان و قهرمان ایران!

 امپریالیزم غرب به سرکردگی آمریکا که با پیروزی انقلاب سرخ اسلامی ایران و موفقیّت خلق مستضعف نیکاراگوئه، ضربات مهلکی خورده است، از تمام امکانات خویش بهره می­جوید تا حرکات تكاملي انسان به سوی خدا را که در مبارزات ضد امپریالیستی و ضد استثماری خلق‌های مستضعف تجلّی یافته است، کُند و یا متوقّف نماید و در همین رابطه است که سفارت‌خانه­های آمریکا به صورت لانه­های توطئه­های عمّال« سیا» علیه آزادی‌خواهان کشورهای مختلف در آمده­اند و چنین است که می­بینیم پس از مبارزات پیروزمند ملّت­های قهرمان ایران و نیکاراگوئه بلافاصله چند کودتا در السالوادر، کرة جنوبی و بولیوی توسط عمّال سیا طرح و اجرا مي‌شود.

اینک که ما سفارت آمریکا را به تصرّف در آورده­ایم شاهد نمونه­ای از این توطئه­ها هستیم که بدين وسيله به اطّلاع شما ملّت عزیز می­رسانیم.

1 – در اتاق آخر طبقة دوّم ساختمان اصلی سفارت، اتاقی با درب آهنی و غیر قابل نفوذ تا ساعت سه و نيم  بعداز ظهر در اختیار افراد مسلّح و مزدور آمریکا بود و در این ساعت که افراد مذکور تسلیم شدند و پس از مراجعه به داخل اتاق که به وسعت صد متر مربع بود، متأسّفانه مشاهده کردیم که اسناد بسیاری حاوی نامه و میکروفیلم توسط دستگاه مخصوص خرد و غیر قابل استفاده شده است. این اتاق به احتمال زیاد مرکز سیا بوده است.

2- در ساختمان كنسول‌گري و در هنگام تصرّف با مقاومت شش فرد مسلّح آمریکائی روبرو شدیم که در مدّت مقاومت توانستند مقادیری از اسناد را با سوزاندن از بین برده و همچنین عدّه­ای با در اختیار داشتن اسناد بسیاری موفق به فرار شدند. پس از تصرّف كنسول‌گري مشاهده شد که در این محل توسط تلویزیون‌های مدار بسته خيابان‌های اطراف سفارت کنترل مي‌شود.

3- طبق اطّلاع رویتر از واشنگتن که روی تلکس دریافت شده است، یک هیئت ویژه در وزارت امور خارجه آمریکا برای بررسی مسئلة اشغال سفارت با شرکت کارشناسان مسائل خاورمیانه و به ریاست « هارولد ساندز » مشاور وزیر امور خارجه تشکیل شده است.

اینک باید پرسید که این اسناد حاوی چه حجم اطّلاعات در رابطه با انقلاب اسلامی ایران و در بردارنده چه توطئه­ها و طرح‌هائی بر علیه خلق مسلمان ما بوده است که مزدوران آمریکائی این چنین به سرعت و در طول پنج ساعت به نابودی آن پرداخته­اند.

آیا باز هم می­توان وجود سفارت‌خانه آمریکا در ایران را تحمّل کرد و شاهد این توطئه­ها بود. ما معتقدیم که تنها امام و ملّت مبارز ایران هستند که می­توانند در این مورد تصمیم بگیرند.

                                                      دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

اطّلاعیّه شماره7

بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

ملّت مسلمان ایران بیایید به ندای امام پاسخ دهید که می­گوید: « بیایید متّحد شویم و دست جنايت‌كاران چپ و راست را که در رأس آن آمریکاست، قطع کنیم.»

 آری، خواهران و برادران مسلمان، بیایید دست در دست یک‌دیگر دشمن اصلی خود را که آمریکاست بشناسیم و تا قطع کامل سلطه سیاسی و اقتصادی و نظامی آمریکا به مبارزة خود به رهبری امام ادامه دهیم.

ما از کلیّه دانشجویان خارج از کشور می­خواهیم که به هر شیوه ممکن با ما هم صدا شوند و تا بازگرداندن شاه خائن و قطع هرگونه توطئه در ایران از پا ننشینند.

                                                                 دانشجویان مسلمان پیرو خط امام

 

چهاردهم آبان

– در روز قبل، مجلس خبرگان با اكثريّت آراء از دانشجويان خط امام حمايت نمود. آيت‌الله بهشتي و آيت‌الله منتظري، حوزة علميّة قم، حزب جمهوري اسلامي، سازمان مجاهدين انقلاب اسلامي حمايت خود را از آنان اعلام كردند و سپاه نيز حفاظت از سفارت را به عهده گرفت. وزارت خارجه نيز در اوّلين اطّلاعية خود[3] به موضوع اطّلاع دادن دولت آمريكا به دولت ايران براي بردن شاه به اين كشور و اعتراض اوّلية دولت ايران و اينكه در ايران بردن شاه به آمريكا به معني ديگري غير از علاج شاه تعبير خواهد شد، اشاره نموده است.

– سیل اعلامیه های حمایت از اقدام دانشجویان به سوی لانة جاسوسی سرازیر شده است. مطبوعات به علّت کثرت این اطّلاعیّه ها فقط به ذکر نام انجمن‌ها و سازمان‌هاي صادر كنندة اطلاعيّه‌ها اکتفا مي‌نمايند[4].

 اطّلاعیّة جامعة مدرسین حوزة علمیّة قم در رابطه با تسخیر لانة جاسوسی[5]

بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

نهضت خروشان ملّت مسلمان ایران در ظل رهبری‌های قاطعانة امام خمینی و به برکت ایدئولوژی اسلامی، تار و پود ابرقدرت‌های شرق و غرب مخصوصاً امپریالیسم آمریکا را از ایران عزیز ریشه کن ساخت. این پیروزی بهت آور که با شعارهای شکنندة الله اکبر و حرکت در خط امام فراهم گردیده است، محاسبات جامعه‌شناسان و تحلیل‌گران صهیونیسم و استعمارگران را بر باد داد. از آن تاریخ ملّت قهرمان و جوان‌های متعهد دریافتند که تداوم انقلاب فقط در گرو حرکت در خط عمیق و دقیق رهبر امکان پذیر است. از این رو پس از بن بست راه‌های دیپلماسی و عدم توجّه به اخطارهای مکرّر امام امّت در مورد استرداد شاه خائن و نیز با الهام از هشدار اخیر رهبر انقلاب به آمریکای جهان‌خوار، گروهی از جوانان مسلمان مؤمن به انقلاب و راه امام اقدام به عمل قهرمانانه‌ای نمودند و برای برگرداندن شاه خائن سفارت آمریکا را تصرّف نمودند و اعضای آن را به گروگان گرفتند.

 جامعة مدرسین قم این عمل انقلابی خدا پسندانه را با تمام وجود تأیید مي‌كند و از خداوند متعال موفقیّت کلّیّة جوانان مسلمانی را که در خط رهبری امام پیش مي‌روند خواستار است و به آمریکا هشدار میدهد هر چه زودتر به خواستة مشروع رزمندگان ما که تجلّی ارادة ملّت ایران است، پاسخ مثبت دهد.

                                                                   جامعة مدرسین حوزة علمیّة قم

اعلام هم‌بستگي بخش کارگری حزب جمهوری اسلامی با اشغال انقلابی سفارت آمریکا

بِسمِ الله الرَّحمن الرَّحيم

دولت آمریکا بداند که امروز قرآن با او خصم است، ملّت ایران با او خصم است، دولت آمریکا این مطلب را بداند که او را در ایران ضایع و مفتضح کردند. (امام خمینی)

هنوز بوی باروت­های امریکائی به مشام خلق مسلمان ما می­رسد، هنوز طنین صداهای شهیدانمان که با فریاد مرگ بر آمریکا حامی شاه خائن، سینه به گلوله­ها سپردند در گوشمان زنگ مي‌زند، هنوز آثار زخم­های شکنجه­گران آمریکایی و اسرائیلی بر تن مسلمانان التیام نیافته، هنوز فقر ناشی از استثمار کارتل­های آمریکائی در خانه­های ميليون‌ها زحمتکش مسلمان باقی است. خلق مسلمان ایران به رهبری امام خمینی با دادن هزاران شهید و با تحمّل سختیها محمّدرضا نوکر آمریکا را از ایران بیرون راند، ولی این را فراموش نکرد که ارباب او هنوز باقی است، آمریکا این دشمن سرسخت اسلام، همیشه با نوعی عداوت، خود را به خلق مسلمان ایران نشان می­دهد و امروز عواملش بهترین جوانان اسلام را در کردستان به خاک و خون مي‌كشند و بار دیگر نوکر سرسپردة خود را پذیرا مي‌شود و هر روز به نوعی علیه انقلاب اسلامی توطئه مي‌كند و این برای امام و امّت به خوبی روشن است تا زمانی که رابطه با آمریکا باقی بماند، تا زمانی که سرمایه­گذاران آمریکائی حاکم بر کارخانه­ها باشند، تا زمانی که سفارت، لانة جاسوسی باشد، همیشه بر علیه انقلاب اسلامی توطئه­ها خواهد بود و باز هم این امام است که فریاد مي‌زند: ای کاش می­توانستیم دیواری مانند چین به دور خود بکشیم. رابطه ما با آمریکا رابطة برّه با گرگ است و…..

متأًسفانه دولت انقلاب، گوئی ترس از قطع رابطه با آمریکا دارد و در جهت استحکام رابطه با آمریکا قدم برمي‌دارد. باز هم سرمایه­داران وابسته را بال و پر می­دهد، باز هم قراردادهای نظامی باقی می­مانند، نخست وزیر انقلاب هم با مشاور امور جهان‌خواری و خون‌ريزي ملاقات مي‌كند، این اعمال دولت که خطی کاملاً متفاوت با خط امام در پیش گرفته است، امّت مسلمان و آگاه را وادار مي‌سازد که خود به صدای رهبر پاسخ داده و به وسیلة اشغال سفارت تنفّر خود را از آمریکا و حامیان  داخلیش اعلام دارد. ما این عمل برادران دانشجوی مسلمان پیرو خط امام را کاملاً تأیید کرده و پشتیبانی خود را از آنان اعلام می­داریم که تا باز پس گرفتن شاه خائن و بیرون راندن تمامی آمریکائی‌ها، دست از اشغال سفارت برندارند.

                                                        زنده باد امام خمینی

                                                   نابود باد امپریاليسم و تمام مظاهرش

                                                  بخش کارگری حزب جمهوری اسلامی

 

– با روشنگري هاي دانشجويان و اعلام حمايت اعجاب انگیز نهادها و شخصيّت‌هاي مردمي، امروز موج جمعيّت از همه جا به سمت سفارت آمريكا سرازير است. هر لحظه بر تعداد جمعيّت هيجان زده افزوده مي‌شود.

 – بسياري از مردم به مناسبت تسخير لانة جاسوسي مشغول پخش شيريني هستند و بعضي از آنان براي دانشجويان دسته هاي گل آورده‌اند.

  – خبرنگاران زيادي خود را به آنجا رسانده‌اند تا كوچكترين خبر در این رابطه را به سراسر جهان مخابره كنند. توجّه همة جهانيان به ايران، تهران، خيابان طالقاني، لانة جاسوسی آمريكا، معطوف شده است.

  – فرياد مرگ بر آمريكا، مرگ بر كارتر، مرگ بر شاه، فضا را پر نموده است و از بلندگوهاي نصب شده در مقابل لانة جاسوسي، آيات قرآن و سرودهاي انقلابي و نيز سرودهاي انقلابي فلسطيني، پخش مي‌شود. از پشت تريبوني كه در پشت بام اتاق نگهباني درب ورودي[6] گذاشته شده است، يكي از برادران دانشجو، با دادن شعار جمعيّت را اداره مي‌كند و  اطّلاعيه هاي صادر شده از جانب  دانشجويان خط امام را براي جمعيّت مي‌خواند.  جمعيّت نيز با خوانده شدن هر اطّلاعيّه، با هيجان، شعار: « دانشجوي خط امام بر تو درود بر تو سلام» را تكرار مي‌كند.

– آدمك كارتر كه با پارچه ساخته شده است و نيز تصوير شاه بر چوبة‌دار در ميان جمعيّت مشاهده مي گردد. پرچم‌هاي آمريكا مدام توسط جمعيّت سوزانده مي‌شود.

– تعداد زيادي اطّلاعيّه از سازمان‌ها و ارگان‌ها و نهادهاي دولتي و مردمي خوانده مي‌شود كه در آن از عمل انقلابي دانشجويان خط امام اعلام حمايت شده است.

– دانش‌آموزان زيادي جهت حمايت به جلو سفارت آمده اند.

– پيره‌زني از صبح اوّل وقت در جلو جمعيّت و چسبيده به در سفارت با تمام وجود شعار مي‌دهد.

 يكي از دانشجويان مسئول اتاق نگهباني، مي‌گويد كه او مادر سه شهيد است و فرزندانش قبل از انقلاب و نيز در كردستان شهيد شده اند. او چادر خود را دور سر و تن پيچيده است و از عمق جان و وجود خود فرياد مي‌زند و بر عليه شاه و كارتر و آمريكا شعار مي‌دهد.@ عكس پيرزن

مدّتي توجّهم از همه جا به سوي او جلب مي‌شود. اشك در چشمانم مي‌پيچد. با تمام وجودم حس مي‌كنم كه من يك سربازم و اين زن فرماندة من است. وقتي فرياد مي‌زند: « دانشجوي خط امام! بر تو درود، بر تو سلام».  احساس مي‌كنم كه ما دانشجويان بايد خط امام را در وجود او و خواست او جستجو كنيم.

– جمعيّت فرياد مي‌زند: اسلام پيروز است، آمريكا نابود است.

– نهمين اطّلاعيّة دانشجويان نيز خوانده مي‌شود و از حجّت الاسلام سيّد احمد خميني فرزند گرانقدر امام دعوت مي‌شود كه از سفارت آمريكا بازديد به عمل آورده و از نزديك مشاهده نمايند كه آيا اينجا سفارت است يا لانة جاسوسي؟

 اطّلاعيّة صادره علاوه بر خوانده شدن در پشت بلند گو، سريعاً تايپ و تكثير مي‌شود و در اختيار مطبوعات و خبرگزاري ها و صدا و سيما  گذاشته مي‌شود.

– با خوانده شدن اطّلاعيّة دعوت از حجّت الاسلام سيّد احمد خميني، هيجان جمعيّت اوج مي‌گيرد وفریاد آنان بلند مي‌گردد:

– اتّحاد، اتّحاد، عليه مستكبرين

– شهادت، شهادت، صداي مستضعيفين

– مرگ بر آمريكا

– مرگ بر كارتر

– مرگ بر شاه

– مرگ بر كارتر و مهمان او

عدّه‌اي نيز شعار مي‌دادند:

– آمريكا، آمريكا اين شاه را تحويل بده به ايران

– اتّحاد، اتّحاد عليه مستكبرين

– شهادت، شهادت، صداي مستضعيفين

– لا شرقيّه، لا غربيّه ثوره، ثوره، اسلاميّه

و بعضي مواقع شعارهائي به زبان انگليسي داده مي‌شود:

– داون ويت آمريكا

– داون ويت شاه

– داون ويت كارتر


[1] – سفیر سابق آمریکا در ایران

[2] – سفیر آمریکا در دوران انقلاب و بعد از انقلاب

-[3] جمهوری اسلامی 14 آبان ص 2

[4] – بطور مثال به  روزنامة جمهوری اسلامی  در روز 15 آبان ص 7و 16 آبان ص11 مراجعه شود

[5]اطّلاعات، 15 آبان 58 ص2

[6]– در درون این اتاق وسائل صوتي نصب شده بود و دوستان به طنز به آن اتاق شعار مي‌گفتند.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

خاطرات سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام از عملیات پیروزمند و حماسه بزرگ شکست حصر آبادان ( عملیات ثامن الائمه ) – قسمت دوازدهم

عذاب وجدان!     فرماندهي در كار نبود. سازمان رزم تقريباً به هم خورده بود. بچّه­هاي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *