تیتر خبرها
خانه / بخش 1) مطالب از مسئول سایت تسخیر / 1)3) کتاب های تألیفی مسئول سایت تسخیر / کتاب تسخیر لانة جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام قسمت هشتم

کتاب تسخیر لانة جاسوسی نوشته سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام قسمت هشتم

– شهادت مظلومانة آیت الله قاضی طباطبائی

سید محمد هاشم پوریزدانپرست دانشجوی پیرو خط امام
سید محمد هاشم پوریزدانپرست دانشجوی پیرو خط امام
لانه جاسوسی آمریکا
لانه جاسوسی آمریکا

ساعاتی پس از برگزاری نماز عید قربان و تظاهرات و راه پیمایی عظيم ضد آمریکایی مردم و تجمّع آنان در مقابل لانة جاسوسی و سر دادن ندای مرگ بر آمریکا و ساعاتی پس از صدور پیام ضد آمریکایی امام و در خواست ایشان از طلاب و دانشجویان برای گسترش حمله بر علیه آمریکا و اسرائیل و وادار نمودن آمریکا به استرداد شاه خائن و جنايت‌كار و ساعاتی پس از راه‌پيمايي حجّاج در حرم امن الهی که به شدّت بر ابرقدرت‌های سلطه‌گر و مسلّط بر کشور های اسلامی گران آمد. ایادی آمریکا ضربة ديگري بر پیکر انقلاب وارد مي‌كنند و آيت‌الله قاضي طباطبایی امام جمعة مبارز و انقلابی تبریز که در روزهای گذشته در برابر عناصر آمریکایی حزب خلق مسلمان ایستادگی و مردم را در برابر توطئه‌های آنان بسیج نموده و مانع اصلی به ثمر نرسیدن توطئة آنان در این شهر بودند را پس از بر پایی نماز مغرب و عشاء و در حال بازگشت به منزل مظلومانه و ناجوانمردانه به شهادت رساندند.

ایادی آمریکا این جنایت را در شامگاه روز عید قربان در پاسخ به مواضع ضد آمریکایی امام و به انتقام تهاجمات امام و امّت مسلمان ایران در ده روز گذشته بر ضد آمریکا و اعتراض آنان بر علیه دخالت‌های این ابرقدرت در امور داخلی کشور و اعتراض آنان به بردن شاه به آمریکا و اعتراض به تلاشهای آمریکا و مزدوران داخلی اش برای جلو گیری از استقرار انقلاب اسلامی و تشکیل نظام جمهوری اسلامی، مرتكب شده بودند.

ارتباط ميان آمریکا و ضد انقلاب ایرانی واضح تر از اين نمي‌شد. خدمت نمودن آشکار به دشمنان ملّت مسلمان و انقلابی ایران و علنی شدن ارتباط با بیگانگان به خصوص آمریکا و رسوا شدن همیشگی نیز موجب شرم و حیای ضد انقلاب نمی‌گردد و علّت آن نیز این خیال خام است که فکر مي‌كنند که انقلاب به بن بست کامل رسیده است و آنان دارند آخرین گام‌ها به سمت پیروزی را بر مي‌دارند و چون بیست و هشتم مرداد 32 آمریکا به زودی به ایران باز خواهد گشت و اینان نیز به مطامع حقّیرانة خود خواهند رسید و از غارت منابع کشور به خصوص نفت، دوباره سهمی نصیب آنان خواهد شد و لذا با جمع آوری تمام توان خود  به تهاجمي آشكار و سنگين در تمام جبهه‌ها  بر علیه انقلاب اسلامی دست زده‌اند و به همین دلیل لازم نمی‌بینند که حتّي ساده‌ترین اصول استتار و پنهان‌کاری را نیز رعایت نمایند.

یازدهم آبان

– امام خميني به مناسبت شهادت آيت‌الله سیّد محمّد علی قاضي طباطبائي امام جمعة در شامگاه روز عید قربان به دست گروه منحرف فرقان به شهادت رسیدند، پیامی صادر مي‌نمايند[1]:

– در انقلابي كه ابرقدرت ها را به عقب رانده و راه چپاولگری آنان را از كشور بزرگ بسته است، اين ضايعات و ضايعات بالاتر اجتناب ناپذير است. ما بايد از كنار اين وقايع با تصميم و عزم و خونسردي بگذريم و به راه خود كه راه جهاد في سبيل الله است، ادامه دهيم.

– شهادت در راه خداوند، زندگي افتخار آميز ابدي و چراغ هدايت برای ملّت هاست.

– امام و مراجع تقليد در مجلس ختم آیت‌الله قاضی

در قم از جانب امام مجلس ختمي براي شهيد گرانقدر آیت الله قاضی طباطبائی در مسجد اعظم قم  برپا مي‌گردد. در این مجلس کلیّة آیات عظام و مراجع تقلید حضور داشتند. حضرت امام نیز شخصاً در این مجلس شرکت نمودند[2].

 به دنبال شهادت مردان بزرگ بايد اراده ها مصمم تر گردد

 بيانات امام خميني در گروهي از زندانيان سیأسي رژيم گذشته[3]  به ملاقات امام رفتند. در این ملاقات امام در رابطه با شهادت آیت الله قاضی فرمودند:

– شما در يك راهي قدم بر مي داريد كه در اين راه شهادت هاي بسياری از مردان بزرگ واقع شده است.

 – كسي كه براي حقّ قيام كند، براي اسلام قيام كند، همه چيز بايد پيش او سهل و آسان باشد.

–  شهادت يك هديه‌اي است از جانب خداي تبارك و تعالي براي آن كساني كه لايق هستند .

– اين دغل‌بازي ها دليل بر اين است كه اين‌ها ديگر مأيوس هستند و شكست خورده هستند.

مصاحبه مطبوعاتی دانشجویان پیرو خط امام
مصاحبه مطبوعاتی دانشجویان پیرو خط امام

دوازدهم آبان

– صدام حسین رئيس جمهور تازه به دوران رسيدة عراق، براي اوّلين بار پس از قرار داد 1975 الجزاير، سیاست این کشور نسبت به ايران را خصمانه اعلام مي‌كند و خواستار استرداد سه جزيرة « تنب كوچك و تنب بزرگ و ابوموسي» مي‌گردد و اختلافات قديمي حل شده در 1975 در الجزيره در مورد اروندرود را مجدّداً پيش مي‌كشد و از ایران می‌خواهد تا از ادّعای ارضی خود نسبت به شط العرب (اروند رود) صرفنظر کند و جزایر سه‌گانه در خلیج فارس را تخلیه نماید. در ایران به ادّعای ارضی عراق در خلیج فارس شدیداً اعتراض مي‌گردد [4].

– مهندس بازرگان که با توجّه به اوضاع کشور، امروز با سرعت  جلسات الجزایر را کوتاه و با گذاشتن وزیر خارجة خود برای ادامة مذاکرات در الجزایر ، به ایران باز گشته بود، در حالی که تازه از سفر الجزایر با همراهان خود بازگشته با مواجه شدن با خبر شهادت آيت الله قاضي و نيز خبر تأثّر انگیز شهادت ده‌ها تن از نیروهای ارتشی، پیام تسلیتی خطاب به فرماندة نیروی زمینی صادر مي‌نمايد و در این پیام خواستار انتقام از ضد انقلاب مي‌گردد. [5]

– مردم نيز با برگزاري راه‌پيمايي و تظاهرات و روزنامه‌ها، حزب جمهوري اسلامي، روحانيّت و دانشگاهيان هم با انتشار  مقالات و بيانيّه و اطّلاعيه و قطعنامه هاي متعدّد به ملاقات مهندس مهدي بازرگان با برژينسكي، مشاور امنيّت ملي كارتر اعتراض مي‌نمايند و همين جريانات موجب مي‌شود كه مهندس بازرگان طي جلسه‌اي تصميم به استعفا مي‌گيرد، امّا آن را اعلام نمي‌نمايد.

– در عراق 12 نفر از اساتید و معلّمان و مهندسین مبارز عراقی به جرم اعتراض به کشتار دسته جمعی عدّه ای از مبارزین عراقی، خود به اعدام محکوم شده و به دار آویخته مي‌شوند[6].

امام طی سخنانی پيرامون شهادت آيت الله قاضي طباطبائي بیان مي‌دارند[7]:

– منظور از ترور ها مأیوس کردن شماست

– اين شياطين كه دارند یأس ايجاد مي‌كنند، اين‌ها هم از جنود شيطاني هستند

– اين‌هائي كه اسلام مثل استخواني در گلوي آن‌هاست در صددند اين حقّيقت تحقّق پيدا نکند.

– قيام براي خدا، عمل براي خدا، اين هيچ وقت شكست ندارد.

حزب جمهوری اسلامی دولت را به خاطر ملاقات با برژینسکی استیضاح کرد:

شما آقای مهندس بازرگان به عنوان نخست وزیر دولت موقّت انقلاب، در الجزایر با برژینسکی به گفتگو نشستید و ملّت ما نمی‌داند نیاز این ارتباط در لحظاتی که ما در پی آنیم تا هرگونه ارتباط غیر‌عادلانه و برده‌ساز را با جهان‌خواران بگسلیم، از کجا بر می‌خیزد؟

–         جامعة مدرسین حوزة علیّة قم نیز با صدور اطّلاعيه‌اي به این ملاقات اعتراض نمود.

سیزده آبان

– امام طی سخنانی بیان مي‌دارند:

– اجتماعات خودتان را در راه اين مستضعفين تقويت كنيد

همة گروه ها باید در يك معني مجتمع شوند و آن حفظ كشور و كيان اسلام است

– اجساد مطهر شهیدان ارتش هم زمان با مراسم اوّلين سالگرد شهادت دانش آموزان در مقابل دانشگاه تهران امروز  از مسجد دانشگاه تهران تشییع مي‌شود[8].

تهاجم انقلاب به ابرقدرت‌ها

همان‌طور به دنبال تهاجمات گوناگون ابرقدرت‌های حاکم بر جهان و وابستگان داخلی آنان به انقلاب اسلامی در کردستان و سایر نقاط کشور و مقاومت اعجاب انگیز جوانان فداکاری که انقلاب را علي‌رغم خواست ابرقدرت‌ها به پیروزی رسانده بودند، انقلاب نیز از اواسط تابستان تهاجم خود به ابرقدرت‌ها را آغاز مي‌كند.

اوّلين گلو له هاي توپخانة انقلاب به سمت استكبار جهاني شليك و دقيقاً بر قلب آن‌ها خورده بود.

انقلاب اسلامی دو گام بزرگ برای تهاجم بر علیه قدرت‌های استکباری و سلطه‌گران جهانی که بر مسلمین تسلّط یافته و حیثیّت آنان را پایمال نموده‌اند، برداشته است:

 اوّلین گام

 برپایی روز قدس در جمعة آخر ماه رمضان و اعتراض به جنایت بی نظیر در حقّ ملّت مسلمان فلسطین و اعتراض به اشغال قبلة اوّل مسلمین

دوّمین گام

 راه‌پيمايي و تظاهرات بر علیه مستکبران جهانی به خصوص آمریکا و اسرائیل در کنار خانة خدا و بیدار سازی مسلمانان جهان برای بر پایی حجّ ابراهیمی و رمی شیاطین انس و جن از سرزمين‌های اسلامی.

7748039040_c1e6cee617_b

و اینک سوّمین گام

تصویب اصول قانون اساسي در حال اتمام است و رهبران انقلاب توانسته اند در فاصلة نه ماهة پس از پیروزی انقلاب نیروهای متعهّد و کار آمد را در جریان دفاع از موجودیّت انقلاب اسلامی شناسایی نموده و آنان را برای امور اجرایی انقلاب به کار گیرند و برای اوّلین بار در تاريخ معاصر كشور از نیروهای غرب‌گرا  بی‌نیازی خود را اعلام دارند و انقلاب اسلامی توانسته است در میان هجوم سیل‌آسای توطئه‌های دشمنان کمر خود را راست و بر پای خود بایستد.

شرایط داخلی و خارجی دارد با سرعت به نفع انقلاب اسلامی تغییر می کند و امام به عنوان رهبر اسلام ناب محمّدی، با شعار « کلّ یومٍ عاشورا و کلّ ارضٍ کربلا»، هر روز عاشورا و هر روز كربلاست، تهاجم خود بر علیه سردمداران اصلی این توطئه‌ها یعنی ابرقدرت آمریکا را گسترش داده و از امکانات اعتقادی امّت اسلامی برای قیام در برابر آنان استفاده مي‌نماید.

انقلاب اسلامی طی نه ماه گذشته با انبوه توطئه‌های سازماندهی شده عوامل وابستة داخلی و خارجی  مواجه شده بود. آمریکا نیز خوش‌باورانه احساس مي‌كرد با به ثمر رسیدن این توطئه‌ها توسط ایادی آشکار و پنهان خود به زودی به ایران باز مي‌گردد و منافع باد آوردة خود را مجدّداً تصاحب خواهد کرد و به همین دلیل غرور و احساس پیروزی زودرس او را از دیدن بسیاری از حقایق غافل نموده بود.

آمريكا ساده لوحانه تصوّر مي‌نمود با به كار گرفتن عروسك‌هاي خيمه شب بازي در صحنة مطبوعات و صحنة سياست کشور ما و به كار گرفتن عدّه‌اي نظامي و ساواكي فراري و گروهك‌هاي وابسته و قدرت‌طلب و ایجاد شورش در نقاط مرزی و برپائي كودتا توسط مزدوران خود، در ارتشي كه هنوز از بحران انقلاب كمر راست نكرده است و با بر سر كار آوردن و مجهّز نمودن صدّام[9]از خارج، مي‌تواند انقلاب اسلامی را سرنگون سازد و از بیداری اسلامی در منطقة استراتژيك خاورميانه و ساير نقاط جهان، جلوگیری نماید.

دلسوزان انقلاب به خوبي در همة اين جريانات دست‌های پنهان  ابرقدرت‌های توطئه‌گر به خصوص جاسوسان آمریکایی را به وضوح مشاهده مي‌كنند و لذا شعار « مرگ بر آمریکا» که از خرداد ماه آهسته آهسته وارد فرهنگ نیروهای انقلابی شده بود و از مرداد ماه و جریانات پاوه و بر پایی روز قدس گسترش یافته بود، به صورت اعجاب‌انگیزی از اوایل آبان و بردن شاه به آمریکا در سراسر کشور گسترش و بر زبان‌ها جاری مي‌شود. انقلاب اسلامي از زمين و آسمان، با توطئة ضد‌انقلاب وابسته به آمريكا كه به دليل نزديك ديدن شكست انقلاب و پيروزي و بازگشت خود، لازم نمي‌ديدند كه وابستگي خود را نيز پنهان سازند، مواجه مي‌شود.

 اخباری نیز از گوشه و کنار به گوش می‌رسید و از ارتباطات پنهانی برخی از دولت‌مردان با سفارت آمریکا سخن می گفت.

کمتر از یک ماه دیگر قرن چهاردهم هجری پایان یافته و قرن پانزدهم آغاز خواهد شد.

حمله به قلب شيطان بزرگ سوّمین گام تهاجم جهانی انقلاب اسلامی

 با شدّت يافتن توطئه گروهك‌ها و به شهادت رسيدن تعداد زيادي از ارتشيان غيور و دلاور مردان سپاهي در كردستان و در شهرهاي ديگر و با فشارهاي صدام و بمب گذاري هاي مختلف و انفجار در لوله هاي نفت خوزستان و با بردن شاه به آمريكا و توطئة تهاجم به امام و احتمال وقوع كودتا توسط وابستگان آمريكا كه امام نيز بر آن تأكيد نمودند و شهادت آيت‌الله قاضي در دهم آبان ، مصادف با عيد قربان و دستور امام به دانشجويان و دانش‌آموزان و طلاب براي حمله برعليه منافع آمريكا در همين روز، دانشجويان مسلمان و متعّهد به انقلاب و امام كه مشكلات انقلاب و تهاجم گستردة ضد انقلاب را با تمام وجود حس مي‌كردند و انقلاب اسلامي را در خطر بزرگي مي‌ديدند و نقش غيرقابل انكار آمريكا كه از طريق سفارتش در تهران اعمال مي‌شد را در تمام حوادث فوق مشاهده مي‌نمودند، همانند مردم قهرمان و انقلابي ايران كه عكس‌العمل هاي مناسبي را در راه‌پيمائي وحدت با امام (4 آبان) و راه‌پيمايي روز عيد قربان (10 آبان) و ساير صحنه ها نشان داده بودند، آمادة انجام هرگونه وظيفه اي در اين رابطه بودند.

 در روزهاي اوّليّة پيروزي انقلاب يعني 25 بهمن 57  و درحالي كه هنوز انقلاب كاملاً نظام گذشته را سرنگون نكرده بود و ضدّ انقلاب هرشب توطئه مي‌چيد، به ناگهان عدّه‌اي انقلابي‌نماي ماركسيست كه اكثراً عضو فدائيان خلق بودند، به سفارت آمريكا حمله نمودند و آن را اشغال نمودند، در آن موقعيّت كه كشور در بدترين شرائط داخلي خود قرار داشت و تنها سه روز از پيروزي انقلاب مي‌گذشت، اين جريان مي‌توانست صدماتي جدّي  به انقلاب وارد آورد و در حالی که اوّلين قدم‌ها براي حل مشكلات داخلي هنوز برداشته نشده است با مشكلات جهاني مواجه شود و اين توطئه‌اي از جانب گروهك‌هاي چپ بود كه انقلاب را با مشكلات بزرگ مواجه و آن را به شكست بكشانند.

امّا اكنون و در روزهاي پاياني مجلس خبرگان و تدوين قانون اساسي و در حالي كه آمريكا از طريق سفارت خود، توطئه‌هاي متعدّدي را براي نابودي انقلاب در نه ماه گذشته سازمان‌دهي كرده است و شهداي زيادي جهت جلوگيري از پيروزي توطئه‌هاي آنان تقديم انقلاب شده است و توطئه‌هاي گسترده‌تري در پايان مهر ماه و آغاز آبان‌ماه از داخل و خارج كشور متوجّه انقلاب شده است و حتّي دولت‌مردان را تحت تأثير قرار داده است و مردم انقلابي با تمام وجود درك نموده‌اند كه علي‌رغم تسامح آنان نسبت به آمريكا كه در بيست و پنج سال گذشته بر سرنوشت كشور و سر نوشت ملّت ايران مسلّط بود و در جنايات دوران انقلاب حامي و مشوّق شاه بوده است و علي‌رغم باز گذاشتن  سفارت این ابرقدرت كه در دوران شاه مركز حكومت و سلطه او بر ايران بوده است و علي‌رغم قطع ننمودن روابط ديپلماتيك با آن پس از انقلاب، به توجّه به آنچه در حق ملّت ایران روا داشته بود، باز هم دست از سلطه‌گري و دخالت در امور داخلی کشور ما  بر نداشته و علي‌رغم نفرت عظيم ملّت انقلابي و فداکار ايران نسبت به شاه، او را به آمريكا برده است.

همان‌طور كه بيان شد در دهمين روز آبان‌ماه، حضرت امام طيّ پيام ي از دانش‌آموزان و دانشگاهيان و محصّلين علوم ديني خواستند كه حملات خود را با قدرت تمام عليه منافع آمريكا و اسرائيل گسترش دهند و آمريكا را مجبور به استرداد شاه جنايت‌كار نمايند.

دانشجويان، به عنوان نيروي متشكّل و پيش‌تاز انقلاب و به عنوان نوك پيكان حملة ملّت ايران، كه فريادهاي حق‌طلبانه‌اشان در نخستين روزهاي انقلاب در سال پنجاه و شش موجبات بيداري مردم را فراهم ساخته بود، نداي امام، اين بت‌شكن قرن را قبل از همه دريافت نمودند و اگر چه با تظاهرات و راه‌پيمائي‌هاي متعدّد در تمام نقاط كشور و در دهة اوّل آبان‌ماه اعتراض خود را به همة جهان اعلام نموده بودند، امّا پس از سخنان امام، ديگر جاي درنگ نبود. بايد ضرب شصت انقلاب به ابرقدرت‌هاي سلطه‌گر و وابستگان داخلي آن‌ها نشان داده مي‌شد.

 ناگهان دانشجويان اين فرزندان شايستة ملّت ايران چون آتش زير خاكستر به خروش و فوران آمده و صاعقه‌وار بر مركز ایجاد توطئه و فتنه و لانة جاسوسان فرود مي‌آيند و فرصت را از آمریکا و مزدوران و وابستگان آشکار و پنهان داخلی‌اشان مي‌ربایند. فرصتي كه اگر مدّت كوتاه ديگري در اختيار توطئه گران بود، انقلاب را براي هميشة تاريخ سر به نیست مي‌كردند.

دانشجويان در دو جا به سخنان امام پاسخ مردانه و شجاعانه داده و تهاجم خود بر علیه آمریکا را آغار مي نمايند:

1- در قلب آمريكا و در فريب‌كارانه ترين بنا در آمريكا، يعني در بناي مجسمه آزادي.

2- در ایران با حمله به قلب و مركز توطئه در ايران، يعني سفارت آمريكا.

 

و هر دو در يك روز، يعني سیزده آبان و از آن روز اين روز« يوم اللّه » شد.

روز خدا.

            روز قیام.

                        روز بیداری.

                                    روز بسیج جبهه حقّ در برابر جبهه باطل.

                                                         روز درس‌آموزی برای مستضعفین.

                                                                          روز استکبار ستیزی.

1- تسخیر چند ساعتة مجسمة آزادی

تعدادی از دانشجویان ایراني در واشنگتن و در پایتخت نظام سلطه‌گر و جهان‌خوار آمریکا با تسخیر چند ساعتة مجسمة به اصطلاح آزادی به بردن شاه جنايت‌كار به آمریکا به دخالت آمریکا در امور کشور ایران اعتراض نمودند.

براي روشن شدن مورد اوّل، اطّلاعيّة انجمن اسلامي دانشجويان در آمريكا و كانادا آورده مي‌شود تا از زبان خود آفرينندگان اين حماسه، از آن مطّلع گرديم:

                                             بسم الله الرّحمن الرّحیم

بيانيه و گزارش انجمن اسلامي دانشجويان در آمريكا و كانادا

دربارة برنامة افشاگري و تحصّن در مجسمة آزادي نيويورك

انقلاب اسلامي ايران در استانه پيروزي و آغاز بازسازي جامعه، توسط امپرياليسم و عوامل داخلي آن، مورد تهاجم انواع توطئه‌ها و خيانت‌ها گرديده است. امپرياليسم جهان‌خوار، به‌ويژه امپرياليسم آمريكا در صدد است كه هرچه زودتر منافع از دست رفته خود را بازيافته و همچون گذشته به غارت خلق‌امان ادامه دهد. روزي در منطقة گنبد كاووس آتش به‌پا مي‌كند و زماني در نقده و امروز در كردستان، برادران كرد و پاسداران از جان گذشته را طعمة آتش‌افروزي خود قرار داده است.

 امپرياليسم آمريكا در اين رابطه براي تمركز بخشيدن به برنامه‌ها و نقشه‌هاي خيالي اش توسط« سازمان جاسوسي سيا » به فرا خواندن شاه خائن و بختيار مزدور پرداخته و با استفاده از وجود سرمايه‌داران و آدمكشان فراري در آمريكا، مشغول تهية طرح‌هاي حساب شده و دقيق‌تري مي‌باشد. عنوان معالجة شاه مخلوع، نيرنگي بيش نيست و امپرياليسم آمريكا بايد بداند كه ملّت مسلمان ما همچون گذشته با چنين نيرنگ‌هائي مبارزه خواهد كرد.

انجمن اسلامي دانشجويان در آمريكا و كانادا كه از بدو ورود شاه مخلوع به آمريكا از ماهيّت قضايا چندان بي‌خبر نبود، وظيفه خود دانست كه با اجراي برنامه‌هاي افشاگرانه، اعتراض خود را به گوش جهانيان رسانده و توطئه‌هاي جديد دشمنان خلق مسلمان ايران را بر ملا سازد. لذا در مرحلة اوّل اقدام به برگزاري تظاهرات سراسري در نيويورك، در مقابل بيمارستاني كه ادّعا مي‌شود شاه آنجاست، نمود. همچنين تظاهرات مشابهي در شهر سانفرانسيسكو برگزار گرديد، ليكن از آنجا كه رسانه‌هاي خبري و مطبوعاتي آمريكا عمدتاً در دست صهيونيست‌ها مي‌باشد، صداي ما  به همان شهرها محدود گرديد.

در دنبالة اين برنامه‌ها از طرف انجمن كميته‌اي مأمور رسيدگي و اجراي برنامه‌اي گرديد كه حتّي‌الامكان انعكاس وسيعي در سطح دنيا داشته باشد.

اين كميته بعد از بررسي‌هاي لازم مجسمة به اصطلاح آزادي را كه با پايه‌اش حدود 90 متر است، براي اجراي اين برنامه انتخاب نمود، زمان عمليّات روز يكشنبه 13 آبان‌ماه كه مصادف با سال‌روز كشتار دانش‌آموزان در دانشگاه تهران بود، تعيين گرديد. براي بررسي نحوة اجراي برنامه، قبلاً تعدادي از برادران در مجسمه حاضر و با در نظر گرفتن فضاي باز موجود در سر و طبقة دهم مجسمه، اين دو نقطه را مناسب تشخيص دادند.

كميته، بعد از تمرينات لازم روز يكشنبه وارد جزيره به اصطلاح آزادي، كه مجسمه در آن قرار دارد، گرديد. افراد اين كميته به دو گروه تقسيم گرديد:

– گروه اوّل طبق برنامه، خودشان را به سر مجسمه رسانده و در حالی که پليس، جزيره را در كنترل داشت، بعد از به اهتزاز درآوردن پرچم « لااله‌الاالله » و نصب شعار 25 متري كه بر روي آن به انگليسي نوشته شده بود: « شاه بايد محاكمه و مجازات شود »، خود را به زنجير بسته و در همان حال به نماز ايستادند. در اين هنگام پليس با ديدن شعارها بلافاصله به حالت آماده باش درآمد و نقاط حسّاس جزيره و مجسمه را اشغال نمود.

 – گروه دوّم طبق برنامه در طبقّ دهم مجسمه، مشغول به زنجيركردن خود و نصب شعارهائي بود كه بر روي آن‌ها به انگليسي نوشته شده بود: « شاه يك جنايت‌كار است. مرگ برشاه. زنده باد خميني »، كه پليس خود را به محل رسانده و شعارها را بلافاصله جمع نمود. ليكن افراد زنجير شده همانجا مانده، و سايرين كه داراي وظايف مختلف، از جمله آماده نمودن امكانات و ايجاد تسهيلات لازم براي اجراي عمليّات و گرفتن عكس و فيلم و پخش اعلاميّه بودند، كار خود را به نحو احسن انجام داده و بدون هيچ‌گونه دستگيري از جزيره خارج شدند.

پليس نيويورك به مجرّد اطّلاع از اين برنامه، بازديد از مجسمه را ممنوع و كلّيّة بازديدكنندگان را از جزيره اخراج نمود و حتّي اجازة ورود به خبرنگاران را هم نداد. ولي خوشبختانه با هوشياري و سرعت عمل برادرانمان شعارهاي نصب شده بر سر مجسمه به مدّت سه و نيم ساعت در اهتزاز بود.

 در اينجا لازم به تذکّر است كه در اجراي اين برنامه، دو تن از برادران سياه پوست مسلمان آمريكائي با ما شركت داشتند كه يكي از آن‌ها همراه با گروه يك خود را زنجيركرده و بعداً همراه با برادران ديگر توسط پليس دستگير شد. نفر بعدي كه با ساير برادران همكاري داشت، سالم جزيره را ترك كرد.

گرچه با اين برنامه، موج افشاگري و صداي حق‌طلبانة ما در عصر همان روز به گوش جهانيان رسيد و يكي از عمده‌ترين اخبار رسانه‌هاي عمومي خبري شد، معهذا مي‌دانيم كه امپرياليزم جهان‌خوار آمريكا همچنان شاه را براي اجراي توطئه‌ها و نقشه‌هاي خيالي‌اش نگه خواهد داشت و ما كه مسئوليّت گرفتن انتقام خون بيش از پانزده هزار شهيد در پانزده خرداد چهل و دو، هفتصد قرباني فاجعة سينما ركس آبادان، بيش از چهار هزار شهيد در وقايع خونين جمعه هفدة شهريور ماه پنجاه و هفت، و هفتاد هزار شهيد دوران انقلاب كه در راه استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي ريخته شده را بر دوش خويش احساس مي‌كنيم، هرگز از پاي نخواهيم نشست و براساس جهان بيني توحيدي وظيفة خود مي‌دانيم كه در جهت نابودي امپرياليسم جهاني به‌ويژه امپرياليسم آمريكا، گام برداشته و تا برقراري رهبري مستضعفين، در جهت ايجاد جامعة عدل اسلامي در سراسر جهان از پاي ننشينيم. در اين رابطه شركت مسلمانان را در جبهة ضداستعماري، ضداستبدادي، ضداستثماري مستضعفين به رهبري امام خميني لازم دانسته، معتقديم تنها با ديد مكتب انقلابي اسلام، قادر خواهيم بود كه مبارزات مستمرّ خود را تا نابودي كامل امپرياليسم ادامه دهيم.

انجمن اسلامي دانشجويان در آمريكا و كانادا در ادامة فعّاليّت‌هاي خود همچنان به افشاي توطئه‌هاي آمريكا پرداخته و به همين مناسبت مبادرت به برگزاري تظاهرات و ساير برنامه‌هاي افشاگري در مقابل مراكز امپرياليستي و صهيونيستي، از جمله كاخ سفيد خواهد نمود و براساس آية كريمة :‌ « وَاَّلذين جاهَدوا فينا لَنَهديَنَّهُم سُبُلَنا » پيوسته خواهد كوشيد كه غناي بيشتري به مبارزات خويش بخشد.

        نابود باد امپرياليسم و صهيونيسم و عمّال داخلي آن‌ها.

        پرتوان باد انقلاب اسلامي ايران به رهبري امام خميني

        تا برقراري حكومت عدل اسلامي، مدافع راستين محرومان جهان،

                                                                                          نهضت ادامه دارد.

                                              انجمن اسلامي دانشجويان در آمريكا و كانادا

                                                                         « گروه فارسي زبان »


[1]صحیفة نور ج 10 صفحة 110 تاريخ: 11/8/58

-[2] اطّلاعات، 12 آبان 58 ص2

[3]صحيفه نور، ج 10 صفحه 111 تاريخ: 11/8/58

[4]اطّلاعات، 12 آبان، ص1

[5]جمهوری اسلامی، 13 آبان 58 ص1

[6] جمهوری اسلامی، 12 آبان 58 ص2

[7]صحیفة نور، ج 10 صفحه 122 تاريخ: 12/8/58

[8] جمهوری اسلامی، 13 آبان 58 ص1

[9] – صدام در مرداد ماه 1358 بر ای انجام مأموریّت های محوّله که در رأس آن جلو‌گیری از گسترش انقلاب اسلامی در منطقه بود بر سر کار آمد و بلافاصله شروع به سرکوب شیعیان عراق و به شهادت رساندن علمای این سرزمین از جمله « آیت‌الله قبانچی» و دستگیری رهبر مجاهد مردم  شیعة عراق « آیت‌الله سیّد محمد باقر صدر» كرد و در نقاط مرزی ایران، توسط ایادی خود شروع به توطئه انفجار لوله های نفت در خوزستان، تجاوزات مرزی متعدّد، ارسال کمکهای نظامی برای توطئه گران در کردستان از جملة این اقدامات است. صدام یک روز قبل از تسخیر لانه جاسوسی، مدّعی شد که جزایر سه گانه در دهانة خلیج فارس و تنگة هرمز از آن عراق می باشد و به این بهانه روابط خود با ایران را خصمانه نمود.( اطّلاعات، 12 آبان 1358)

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

خاطرات سید محمد هاشم پوریزدانپرست از دانشجویان مسلمان پیرو خط امام از عملیات پیروزمند و حماسه بزرگ شکست حصر آبادان ( عملیات ثامن الائمه ) – قسمت دوازدهم

عذاب وجدان!     فرماندهي در كار نبود. سازمان رزم تقريباً به هم خورده بود. بچّه­هاي …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *