تیتر خبرها
خانه / بخش 5) جنگ تحمیلی / 5)7) مقالات / 5)7)1) دزفول شهر مقاومت / چهار خرداد به عنوان روز مقاومت دزفول ثبت شود

چهار خرداد به عنوان روز مقاومت دزفول ثبت شود

يك پيشنهاد از يك مقام مسئول:

چهار  خرداد به عنوان روز مقاومت دزفول ثبت شود

خبرگزاري فارس: مسئول مركز فرهنگي دفاع مقدس شهرستان دزفول پيشنهاد داد تا روز 4 خرداد به نام روز مقاومت دزفول در تاريخ روزشمار كشور نامگذاري و ثبت شود.

محمدكاظم رسوليان امروز در گفتگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: با توجه به اينكه دزفول با داشتن 7 مشخصه از سوي هيئت دولت به عنوان شهر نمونه مقاومت انتخاب شده است مردم انتظار دارند با حمايت مسئولان استاني و كشوري، روز 4 خرداد به نام روز مقاومت دزفول در تقويم كشوري به ثبت برسد.

وي در مورد روز 4 خرداد گفت: در 4 خرداد سال 1366 از سوي دولت وقت توسط وزير كشور به پاس مقاومت و جانفشاني مردم دزفول در طول دوران دفاع مقدس لوح يادبودي به نام دزفول شهرنمونه مقاومت به اين شهر اعطا و در يكي از ميدان‌هاي اصلي شهر پرده‌گذاري شد.

رسوليان با اشاره به اينكه هر سال در روز 4 خرداد درشهر دزفول برنامه‌هاي مختلفي به همين مناسبت برگزار مي‌شود، افزود: امسال به همين مناسبت لوح مقاومت تكثير شده و به تمام اداره‌ها و سازمان‌هاي شهر دزفول اعطا شده است.

وي با اذعان به اينكه تمام شهرهاي استان خوزستان در دوران دفاع مقدس صحنه جانفشاني و ايثار بوده‌اند، تصريح كرد: درآن دوران اغلب لشكرها و پست‌هاي جنوب كشور در دزفول و اطراف آن مستقر بود اين در حالي است كه اين شهر ميزباني تعداد زيادي مهمان را هم بر عهده داشت. همچنين حضور تعداد زيادي از رزمندگان و فرماندهان در اين شهر از ديگر امتيازات دزفول به عنوان شهر مقاومت است.

رسوليان در ادامه به مركز فرهنگي دفاع مقدس اشاره كرد و افزود: عمليات ساختماني اين مركز فرهنگي 90 درصد پيشرفت دارد و در حال حاضر سه بخش آن راه‌اندازي شده است.

وي ادامه داد: بخش اداري و كتابخانه تخصصي با بيش از4 هزار جلد كتاب در قالب 500 عنوان، سالن آمفي تئاتر، موزه سرباز از بخش‌هاي تكميل شده است و بخش نمايشگاه و موزه نيز تا پايان امسال تكميل مي‌شود.

انتهاي پيام/ف

امام جمعه دزفول : چهارم خرداد برگ زريني از تاريخ مقاومت دفاع مقدس است

دزفول – امام جمعه دزفول گفت: چهارم خرداد كه طي آن دزفول بعنوان پايتخت مقاومت ايران نام گرفت برگ زريني از تاريخ مقاومت در دوران دفاع مقدس است حجت‌الاسلام اصغر عسكري عصرشنبه در اجتماع با شكوه مردم دزفول در آيين گراميداشت سالروز اعطاي لوح زرين مقاومت به دزفول در مصلاي امام علي (ع ) اين شهر افزود: پايداري و ايستادگي مردم اين شهرستان در دوران مقدس موجب ياس دشمن شد.

وي از مردم دزفول به عنوان مردمي متدين و صبور ياد كرد و گفت: مردم اين منطقه در دوران جنگ تحميلي به رغم تحمل مشقت‌هاي فراوان مقاومت كرده و به فرموده امام راحل دين خود را به اسلام ادا كردند.

امام جمعه دزفول با اشاره به اهدا لوح زرين مقاومت در ‪ ۴خرداد ‪ ۱۳۶۶از سوي وزير كشور وقت به مردم دزفول افزود: در دوران جنگ و هنگام موشكباران دشمن، مردم اين شهر با مقاومت در برابر اين حملات در شهر باقي ماندند و كمترين تعداد مهاجرت را داشتند.

وي عدم تخليه شهر، پشتيباني از رزمندگان اسلام، اهدا تعداد زيادي شهيد گلگون كفن ، داشتن بيشترين نيروي رزمي بويژه فرماندهان و توفيق در بازسازي حين جنگ را از عمده‌ترين عوامل انتخاب دزفول بعنوان پايتخت مقاومت ايران دانست.

علي زماني عضو شوراي اسلامي شهر دزفول و دبير مراسم مزبور نيز در سخناني بر ضرورت شناساندن زمينه‌هاي معرفي دزفول به عنوان شهر نمونه مقاومت تاكيد كرد.

در اين آيين كه اقشار مختلف مردم دزفول حضور داشتند با قرائت فاتحه ياد و خاطره شهداي گلگون كفن دفاع مقدس گرامي داشته شد.

در چهارم خرداد ‪ ۱۳۶۶از سوي وزيركشور وقت با اهداي لوح زرين به مردم دزفول، اين شهرستان بعنوان پايتخت مقاومت ايران در دفاع مقدس نام گرفت.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

شهید محمد رضا زاده علی شهیدی از دزفول

شهیدمحمدرضا زاده علی شهیدی از دزفول: «انگار دارم خفه می‌شوم، باید هر چه زودتر به آزادی برسم»

تقدیم به شهدای والامقام شهرک شهید منتظری دزفول بویژه  شهیدمحمدرضا زاده علی یک بار در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *