تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)11) آرگو / نمایندگان مجلس در مورد اهدای جایزه به فیلم آرگو اظهارنظر کردند: اهدای اسکار سیاسی به آرگو، تصویرگر ایران ستیزی آمریکا

نمایندگان مجلس در مورد اهدای جایزه به فیلم آرگو اظهارنظر کردند: اهدای اسکار سیاسی به آرگو، تصویرگر ایران ستیزی آمریکا

OSCAR ARGO BEN AFFLECK MOVIE IRAN USA EMBASSY HOSTAGES 1979 TABAS RESCUE MISSION FAILED
OSCAR ARGO BEN AFFLECK MOVIE IRAN USA EMBASSY HOSTAGES 1979 TABAS RESCUE MISSION FAILED

«آرگو» روایتی هالیوودی از حادثه تسخیر سفارت‌‌خانه آمریکا به دست دانشجویان ایرانی و درباره همکاری سازمان سیا، هالیوود و دولت کانادا برای خروج آمریکایی ها از ایران در جریان تسخیر سفارت آمریکا در سال ۱۹۷۹ است.

فیلم آرگو که کارشناسان آن را از نظر فنی دارای نقص های بسیاری دانسته و معتقدند محتوای آرگو نیز نشان می دهد که عوامل این فیلم با ایران و آداب و رسوم مردم آن بیگانه هستند، به طور مثال در ایران زمانی که دو نفر به یکدیگر می رسند به یکدیگر می گویند “سلام” و زمانی که این دو از یکدیگر جدا می شوند به یکدیگر می گویند “خداحافظ” در حالی که در این فیلم زمانی که باید به همدیگر بگویند

اهدای جایزه به فیلم ضد ایرانی آرگو که از نظر فنی و محتوا دارای اشکالات فراوانی است تنها کینه آمریکا نسبت به ایران از سال ۱۹۷۹تاکنون را نشان می‌دهد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری خانه ملت، فیلم سینمایی «آرگو» به کارگردانی «بن افلک» و تهیه‌کنندگی «جورج کلونی»، محصول کمپانی صهیونیستی «برادران وارنر» است که پیش از این فیلم‌ ضد ایرانی «۳۰۰» را ساخته و هم‌اکنون نیز در حال ساخت قسمت دوم این فیلم است.

“خداحافظ” می گویند “سلام”! ، بنابراین این فیلم نمی توانست برنده جایزه اسکار باشد و این در حالی است که در اقدامی نادر میشل اوباما همسر رئیس جمهور آمریکا از طریق ویدئو کنفرانس از کاخ سفید، «آرگو» یک فیلم ضد ایرانی را به عنوان برنده جایزه اسکار بهترین فیلم این دوره از رقابت‌ها معرفی کرد.این فیلم روایتی هالیوودی از واقعه تسخیر سفارت‌خانه آمریکا به دست دانشجویان ایرانی و فرار شش دیپلمات آمریکایی از ایران به دست «تونی مندز»، مامور سازمان سیا است.

شبکه خبری سی‌ان‌ان، ۲۱ فوریه تنها سه روز پیش از برگزاری هشتاد و پنجمین دوره از جوایز اسکار در مصاحبه‌ای جنجالی با «جیمی کارتر»، سی و چهارمین رئیس جمهور آمریکا – کسی که در زمان انقلاب اسلامی ایران و تسخیر لانه جاسوسی آمریکا به دست دانشجویان ایرانی، ریاست‌جمهور آمریکا را به عهده داشت – نظر او را در رابطه با فیلم ضد ایرانی «آرگو» جویا شد، رئیس‌‌جمهور اسبق آمریکا درباره فیلم ضدایرانی «آرگو» گفت: در حالی ‌که ۹۰درصد پروسه فرار دیپلمات‌های آمریکایی به عهده کانادایی‌ها بود، «آرگو» سازمان سیا را قهرمان نشان می‌دهد.

رسانه ها و منتقدان آمریکایی نیز معتقد هستند که با وجود نامزدهای شایسته‌ای چون «لینکلن»، «کتاب بارقه امید»، «عشق»، «جانگوی آزاد شده»، «زندگی پی» و …، نباید فیلم آرگو به برنده جایزه اسکار می‌شد.

با وجود همه این ها به صراحت می توان گفت که فیلم آرگو با تصمیمات سیاسی برنده جایزه آرگو شده و در پی آن فیلم سیصد ۲نیز مراحل پیش تولید را طی می کند.

در این مورد مصاحبه ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی داشتیم که شرح آن را در ذیل می‌خوانید:

هالیوود،ابزارسلطه فرهنگی استعمارگران غرب است

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه حتی سینماگران مستقل غربی معتقد هستند که هالیوود ابزارسلطه فرهنگی استعمارگران غرب است، گفت: فیلم آرگو در پی شکست نظام سلطه در بحث اشغال لانه جاسوسی در ایران ساخته شده و نشان می‌دهد که این شکست همانند زخم بر سینه آمریکا مانده است.

علی محمد احمدی در مورد اهدای جایزه اسکار به فیلم ضد ایرانی آرگو، گفت:سینماگران مستقل غربی معتقد هستند که هالیوود ابزارسلطه فرهنگی استعمارگران غرب است و در ۲سال اخیر که خیزش‌هایی در منطقه وجود داشته، هالیوود ثابت کرده است به طور کامل در خدمت منافع غرب بوده و پشت صحنه  تشکیلات هالیوود هم منافع صهیونیستی وجود دارد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس، افزود: فیلم آرگو در پی شکست نظام سلطه در بحث اشغال لانه جاسوسی در ایران ساخته شده و نشان می‌دهد که این شکست همانند زخم بر سینه آمریکا مانده و بر غرور آن ها لطمه وارد کرده است.درواقع آمریکایی‌ها ضربه‌ای به این سنگینی در طول تاریخ تجربه نکرده بودند، بنابراین با ساخت این فیلم سعی در ترمیم این زخم داشتند.

نماینده مردم ایلام در مجلس شورای اسلامی، یادآورشد: آمریکا در آن زمان نشان داد که در مقابل اقتدار امام و اتحاد ملت ایران، به زانو درآمده و طبیعی است که با ابزار تاثیر گذار هنر برای جبران این شکست تلاش کند، بنابراین ما نیز باید با همان زبان هنر با ساخت فیلمی، واقعیات این رویداد را به تصویر بکشیم./

استکبارغرب از اسکار و سینما سوءاستفاده کرد

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس، با بیان اینکه استکبار تلاش می‌کندکه فیلمسازان غربی را تشویق به ساخت فیلم های ضد ایرانی کند تا مردم جهان نسبت به انقلاب اسلامی ایران بدبین شوند، گفت: هنرمندان ما باید با ساخت فیلم‌هایی که به بیان جنایات استکبارغرب در کشورهای جهان از جمله افغانستان، فلسطین، عراق و …. می پردازند، با این اقدام آن‌ها مقابله کنند.

سید مرتضی حسینی در مورد اهدای جایزه اسکار به فیلم ضد ایرانی آرگو، گفت: این انتخاب به این دلیل است که ما امروز در مقابل استکبار غرب در منطقه و جهان ایستاده‌ایم. بنابراین آن‌ها نیز در مقابله با این اقدامات ایران، ضربات خود را در بخش‌های مختلف اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و …وارد می‌کنند.

نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:استکبار غرب تلاش می‌کند تا فیلمسازان غربی را تشویق به ساخت فیلم های ضدایرانی کرده وازاین طریق مردم جهان را نسبت به انقلاب اسلامی ایران بدبین کند. بنابراین جایزه اسکار را به فیلم آرگو می‌دهد که در آن به تحریف تاریخ  سیاسی ایران پرداخته شده است. این فیلم از نگاه کارشناسان هنری از کیفیت فنی و محتوایی بالایی برخوردار نیست تا درخور کسب جایزه اسکار باشد.

عضو فراکسیون روحانیون مجلس، تصریح کرد: هنرمندان ما باید با ساخت فیلم‌هایی که به بیان جنایات استکبارغرب در جهان از جمله افغانستان، فلسطین، عراق و …. می پردازند، با این اقدام آن‌ها مقابله کنند.

مراسم بین‌المللی اسکار با انتخاب فیلم آرگو زیر سوال رفت

عضو ناظر مجلس در شورای نظارت بر صدا و سیما، با بیان اینکه مراسم بین‌المللی اسکار با انتخاب فیلم آرگو به عنوان فیلم برتر به طور قطع زیر سوال رفت، گفت: این روزها اگر هر مزدوری‌ در راستای تامین منافع استکبار فعالیت کند و یا به مسایلی در انتقاد از عملکرد ایران در سینما بپردازد، به طور قطع اثرش در جهان غرب مشتری دارد.

سید رمضان شجاعی کیاسری در مورد اهدای جایزه اسکار به فیلم ضد ایرانی آرگو، گفت: کلان قضیه و نقش واقعی اسکار این است که با توجه به توانمندی‌ها به یک اثرجایزه دهد. بنابراین اهدای جایزه اسکار به فیلم آرگو با معیارهای سیاسی صورت گرفته است و این نشان می‌دهد که استکبار غرب راه‌های فراوانی را برای متوقف کردن فعالیت‌های آزادیخواهانه جمهوری اسلامی ایران به کار گرفته که یکی از آن‌ها جنگ نرم و ورود به عرصه فرهنگ وهنر است.

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی افزود:این روزها اگرهرمزدوری درراستای تامین منافع استکبارفعالیت کند و یا به مسایلی در انتقاد از عملکرد ایران در سینما بپردازد، به طور قطع اثرش در جهان غرب مشتری دارد.

سخنگوی فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس نهم، یادآورشد:مراسم بین‌المللی اسکار با انتخاب فیلم آرگو به عنوان فیلم برتر به طور قطع زیر سوال رفت . دیگر نمی‌توان به آن به عنوان مرکز امتیازدهی به خلاقیت‌ها و استعدادها اعتماد و امید داشت و جایگاه واقعی هنر در آن رنگ باخت و صدمه‌ای که به آن وارد شد تا مدت‌ها ترمیم نخواهد شد.

انتخاب فیلم ضد ایرانی آرگو در مراسم اسکار ابهام دارد

عضو فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس، با بیان اینکه قدردانی از فیلم ضد ایرانی آرگودر مراسم اسکار جای ابهام دارد، گفت: مسوولان فرهنگی کشور و اهالی سینما نباید در این مورد سکوت کنند چراکه ردپای تلاش استکبار غرب برای از بین بردن ارزش‌های ایرانی اسلامی در فیلم‌های فعالان هالیوود قابل مشاهده است.

OSCAR ARGO BEN AFFLECK MOVIE IRAN USA EMBASSY HOSTAGES 1979 TABAS RESCUE MISSION FAILED
OSCAR ARGO BEN AFFLECK MOVIE IRAN USA EMBASSY HOSTAGES 1979 TABAS RESCUE MISSION FAILED

عبدالوحید فیاضی در مورد اهدای جایزه اسکار به فیلم ضد ایرانی آرگو، گفت: با وجودی که از جزییات فیلم ضد ایرانی آرگو اطلاع ندارم ولی آنچه مسلم است استکبار غرب همیشه در پی آن بوده که بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی، تاریخ کشور ما را چه از نگاه ملی و چه آرمانی و ارزشی تحریف کند و این گونه به تاریخ ارزشمند کشور ما آسیب برساند.

نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: هم‌اکنون نیز نتیجه و ردپای تلاش استکبار غرب برای از بین بردن ارزش‌های ایرانی اسلامی در آثار هنری و فیلم‌های فعالان عرصه هنر که در هالیوود و برای نظام سلطه فعالیت می‌کنند، قابل مشاهده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، تصریح کرد: مسوولان فرهنگی کشور و اهالی سینما نباید در این مورد سکوت کنند و باید در برخورد با این اقدامات حساسیت بیشتری نشان داده و درمقابله با این نوع انتخاب مداخله کنند چراکه قدردانی از فیلمی ضد ایرانی در مراسم اسکار جای ابهام دارد و باید دلایل آن مورد بحث و مطالعه قرار گیرد./

پایان پیام

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

argo iran usa hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission

obama usa iran argo liberty escape

obama usa iran argo liberty escape

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *