تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)11) آرگو / در مراسم جوایز سالانه انجمن بازیگران آمریکا؛ جایزه بهترین ‌گروه بازیگری به بازیگران فیلم ضد ایرانی ” آرگو ” رسید

در مراسم جوایز سالانه انجمن بازیگران آمریکا؛ جایزه بهترین ‌گروه بازیگری به بازیگران فیلم ضد ایرانی ” آرگو ” رسید

در مراسم جوایز سالانه انجمن بازیگران آمریکا؛ جایزه بهترین ‌گروه بازیگری به بازیگران فیلم ضد ایرانی ” آرگو ” رسید

بازیگران فیلم ضد ایرانی “آرگو”، جایزه بهترین ‌گروه بازیگری انجمن بازیگران آمریکا را از آن خود کردند.

به گزارش سرویس ترجمه “شفقنا”، به نقل از شبکه خبری “اسکای نیوز عربی”، مراسم جوایز سالانه انجمن بازیگران آمریکا (SAG) بامداد امروز (دوشنبه) در شهر “لس آنجلس” برگزار شد و طی آن برندگان جوایز مختلف دو بخش فیلم‌ و تلویزیون معرفی شدند.

argo
argo

در جوایز بخش فیلم‌، انجمن بازیگران آمریکا جایزه بهترین ‌گروه بازیگری را به بازیگران فیلم ضد ایرانی “آرگو” به کارگردانی “بن افلک” اعطا کردند که علاوه بر خود “بن افلک”، “آلن آرکین”، “جان گودمن”، “ویکتور گاربر”، “برایان کرانستون” و ….. را شامل می شود.

فیلم ضد ایرانی “آرگو” که صبح یک شنبه نیز برنده جایزه اصلی انجمن تهیه کنندگان آمریکا شده است، برای کسب جایزه بهترین گروه بازیگری انجمن بازیگران آمریکا با فیلم های “بهترین هتل عجیب مریگولد”، “بینوایان”، “لینکلن” و “کتاب بارقه امید” رقابت کرد.

این در حالی است که طی 17 سال گذشته، فیلم برنده جایزه بهترین گروه بازیگری انجمن بازیگران آمریکا توانسته در هشت مورد جایزه “اسکار” بهترین فیلم را نیز از آن خود کند، هر چند که در سال گذشته میلادی انجمن بازیگران آمریکا جایزه بهترین گروه بازیگری را به بازیگران فیلم “خدمتکار” اعطا کرد، اما فیلم فرانسوی “هنرمند” توانست جایزه “اسکار” بهترین فیلم را به دست آورد.

“دانیل دی لوییس” نیز برای بازی در نقش “آبراهام لینکلن”، شانزدهمین رئیس جمهوری آمریکا در فیلم “لینکلن” جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد انجمن بازیگران این کشور را دریافت کرد.

علاوه بر “دانیل دی لوییس”، “برادلی کوپر” برای فیلم “کتاب بارقه امید”، “جان هاوکز” برای فیلم “جلسات”، “هیو جکمن” برای فیلم “بینوایان” و “دنزل واشنگتن” برای فیلم “پرواز”، دیگر نامزدهای دریافت جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد انجمن بازیگران آمریکا بودند.

“تامی لی جونز” نیز با پشت سر گذاشتن “آلن آرکین” برای فیلم “آرگو”، “خاویر باردم” برای فیلم “اسکای فال”، “رابرت دنیرو” برای فیلم “کتاب بارقه امید” و “فیلیپ سیمور هافمن” برای فیلم “مرشد”، توانست جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد انجمن بازیگران آمریکا را برای بازی در نقش “تادیوس استیونس”، طرفدار لغو قانون برده داری در فیلم “لینکلن” از آن خود کند.

در مراسم امسال انجمن بازیگران آمریکا، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن نیز به “جنیفر لارنس” برای فیلم “کتاب بارقه امید” رسید که توانست در راه کسب این جایزه “جسیکا چاستین” برای فیلم “30 دقیقه بامداد”، “ماریون کوتیار” برای فیلم “زنگ و استخوان”، “هلن میرن” برای فیلم “هیچکاک” و “نائومی واتس” برای فیلم “غیرممکن” را پشت سر بگذارد.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن نیز، انجمن بازیگران آمریکا جایزه خود را به “آن هاتاوی” برای بازی در نقش “فانتین” در فیلم موزیکال “بینوایان” اعطا کرد که توانست برای دریافت این جایزه، رقبای خود “سالی فیلد” برای فیلم “لینکلن”، “هلن هانت” برای فیلم “جلسات”، “نیکول کیدمن” برای فیلم “گزارشگر” و “مگی اسمیت” برای فیلم “بهترین هتل عجیب مریگولد” را از پیش رو بردارد.

جایزه گروه بدل کاری انجمن بازیگران آمریکا نیز به بدل کاران فیلم “اسکای فال” رسید که توانستند در این زمینه، رقبای خود در فیلم های “مرد عنکبوتی شگفت انگیز”، “میراث بورن”، “شوالیه تاریکی برمی خیزد” و “بینوایان” را پشت سر بگذارند.

انجمن بازیگران آمریکا بیش از 20 درصد اعضای دارای رای آکادمی علوم و هنرهای سینمایی این کشور را در خود جای داده و به همین دلیل رای این انجمن ملاک مناسبی برای پیش بینی برندگان جوایز بخش های بازیگری “اسکار” به شمار می آید.

در سال گذشته میلادی سه تن از برندگان جایزه انجمن بازیگران آمریکا یعنی ” ژان دوژاردن”، بهترین بازیگر نقش اول مرد، “کریستوفر پلامر”، بهترین بازیگر نقش مکمل مرد و “‌اوکتاویو اسپنسر”، بهترین بازیگر نقش مکمل زن، توانستند در مراسم “اسکار” نیز این جوایز را از آن خود کنند، اما در بخش بهترین بازیگر نقش اول زن، انجمن بازیگران آمریکا جایزه خود را به “وایولا دیویس” برای بازی در فیلم “خدمتکار” اعطا کرد و در سوی مقابل این “مریل استریپ” بود که برای بازی در فیلم “بانوی آهنین”، جایزه “اسکار” بهترین بازیگر نقش اول زن را به دست آورد.

در جوایز بخش تلویزیون انجمن بازیگران آمریکا نیز، “الک بالدوین” برای بازی در سریال “30 راک”، محصول شبکه “ان بی سی”، برای هفتمین بار پیاپی جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک سریال کمدی را از آن خود کرد و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در یک سریال کمدی نیز به “تینا فی” برای بازی در همین سریال اعطا شد.

argo
argo

در مراسم امسال انجمن بازیگران آمریکا، “برایان کرانستن” نیز برای بازی در سریال “برکینگ بد”، محصول شبکه “ای ام سی”، جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک سریال درام را از آن خود کرده و جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در یک سریال درام نیز به “کلر دینز” برای بازی در سریال “میهن” رسید.

“کوین کاستنر” نیز برای بازی در سریال “هتفیلدها و مکوی ها”، جایزه بهترین بازیگر نقش اول مرد در یک فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه را از آن خود کرد و “جولیان مور” نیز برای بازی در سریال “تغییر بازی”، جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن در یک فیلم تلویزیونی یا سریال کوتاه را از انجمن بازیگران آمریکا دریافت کرد.

انجمن بازیگران آمریکا همچنین جایزه بهترین گروه بازیگری در یک سریال درام را به بازیگران سریال “امپراتوری پیاده رو تخته کوب”، محصول شبکه “اچ بی او” و جایزه بهترین گروه بازیگری در یک سریال کمدی را به بازیگران سریال “خانواده مدرن”، محصول شبکه “ای بی سی” اعطا کرد.

در حالی که بدل کاران سریال “بازی تاج و تخت”، محصول شبکه “اچ بی او” توانستند جایزه بهترین گروه بدل کاری در یک سریال تلویزیونی را دریافت کنند، انجمن بازیگران آمریکا جایزه یک عمر دستاورد خود را نیز به “دیک وان دایک” تقدیم کرد.

انتهای پیام

www.shafaqna.com/persian

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

argo iran usa hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission

obama usa iran argo liberty escape

obama usa iran argo liberty escape

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *