تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)11) آرگو / انتقاد وزیر ارشاد از همراهی برخی عوامل داخلی با فیلم « آرگو »

انتقاد وزیر ارشاد از همراهی برخی عوامل داخلی با فیلم « آرگو »

انتقاد وزیر ارشاد از همراهی برخی عوامل داخلی با فیلم «آرگو»

در حاشیه نشست خبری اعلام شد

وزیر ارشاد درباره فیلم ضدایرانی «آرگو» گفت: باید وفاقی در ما ایجاد شود چون همه می‌دانیم که هالیوود آمریکا علیه ما و مغایر با ارزش‌های ما فعالیت می‌کند، اما عده‌ای همین موضوع را دستاویز اختلاف‌افکنی قرار می‌دهند.

argo
argo

به گزارش فرهنگ نیوز، سیدمحمد حسینی در حاشیه نشست خبری بیستمین سالروز تأسیس کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور به برخی سؤالات خبرنگاران پاسخ داد.

وی درباره فیلم ضد ایرانی «آرگو» گفت: درباره آرگو باید وفاقی در ما ایجاد شود چون همه می‌دانیم که هالیوود آمریکا علیه ما و مغایر با ارزش‌های ما فعالیت می‌کنند، اما عده‌ای همین موضوع را دستاویز اختلاف‌افکنی قرار می‌دهند.

حسینی در پاسخ به سؤالی درباره روند نظارت بر ساخت یک فیلم هم گفت: دو شورا در فعالیت سینمایی داریم: یکی شورای صدور پروانه ساخت و دیگری؛ شورای صدور مجوز اکران. افراد این دو شورا متفاوت هستند که برخی معتقدند بهتر است افراد این دو شورا یکی باشند تا به صورت کامل در جریان ساخت یک فیلم تا اکران آن قرار داشته باشند.

* حمایت ویژه‌ای از «امین حیایی» نداشتیم

حسینی در پاسخ به برخی شائبه‌ها مبنی بر حمایت ویژه از امین حیایی برای روی صحنه برون نمایش «قحطی نور» گفت: نباید اینچنین باشد که افراد سرشناس انتظار داشته باشند همواره مورد حمایت دولت قرار گیرند پیشکسوتان اکنون به مرحله‌ای رسیده‌اند که می‌توانند هزینه‌‌های خود را با شهرت و اعتباری که دارند از محل بلیت‌فروشی و … تأمین کنند، اما جوان‌ترها در ابتدای راه قرار دارند و باید حمایت بیشتری از آنها شود. ضمن اینکه ما همواره نگاه ویژه‌ای به پیشکسوت‌های عرضه هنر داریم و اخیرا هم دو نشان ویژه به آقایان کشاورز و رشیدی اعطا شد. بحث آقای حیایی هم مورد خاصی نبوده، اتفاقا ایشان گلایه دارد که انتظار حمایت بیشتری داشته ،چرا که یک تیم چند ده نفره را از چندین ماه پیش بسیج کرده است.

argo
argo

پرسشی هم درباره پایان یافتن کار هیئت هفت‌نفره و بازگشایی احتمالی خانه سینما تا شب عید مطرح شد که وزیر ارشاد در پاسخ گفت: قبلا هم اشاره کردم ایراداتی که توسط دوستان حقوقی مطرح می‌شد این بود که فعالیت‌های صنفی باید در راستای قوانین باشد. از این رو، ایراداتی هم به اساسنامه خانه سینما وارد بود و نهایتاً قرار شد اساسنامه‌ای تدوین شود که مطابق قانون باشد. افرادی با سلایق مختلف برای این کار دور هم گرد آمده‌اند و ما هم منتظریم نتیجه این نشست‌ها اعلام شود.

argo
argo

منبع: فارس

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

argo iran usa hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission

obama usa iran argo liberty escape

obama usa iran argo liberty escape

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *