تیتر خبرها

چرا من آرگو را نمیبینم

چرا من آرگو را نمیبینم

argo
argo

ایران  – “ملودی معزی” در مقاله کوتاه خود در نشریه “هافینگتون پست” با انتقاد از فیلم ضدایرانی “آرگو” اشاره می کند که “هالیوود” به تسخیر لانه جاسوسی در تهران اشاره می کند اما در مقابل همواره سکوتی رسانه ای بر جنایت آمریکا در سرنگونی هواپیمای ایرباس 655 ایران در سال 1988 بر رسانه های آمریکا حاکم بوده است.

به گزارش روزنامه هافینگتون پست، این ایرانی ساکن آمریکا در مقاله با انتقاد از فیلم ضد ایرانی “آرگو” می نویسد “من خواهان صحبت با افرادی که بدون مطالعه در مورد مسئله ای و یا مشاهده عینی آن رویداد در مورد مسئله ای نظر می دهند. من یک ایرانی ساکن آمریکا هستم و نسبت به فیلم “آرگو” بدبین ام. در صورتیکه بخواهم آنچه در این فیلم روایت شده را بپذیرم بایستی از تاریخ و هویت خود جدا شوم در حالیکه نمی توانم چنین کاری را انجام دهم.”

argo
argo

وی در ادامه با اشاره به تکراری بودن ادعاهای مطرح شده از سوی آمریکائی ها در مورد تسخیر لانه جاسوسی می افزاید “داستان این فیلم آن چیزی است که بارها و بارها در آمریکا شنیده ام و از آن خسته شده ام. من در زمان وقوع آن رویداد 8 سال داشتم. والدینم از یکدیگر جدا شده بودند و از تهران به آمریکا مهاجرت کردیم. من همواره آرزو دارم که به ایران بازگردم. آنجا وطن من است و آرزویم آن است که ملت ایران همواره در صلح و آرامش زندگی کنند.”

وی در ادامه به جنایت دولت آمریکا در هدف قرار هواپیمای ایرانی در سال 1988 می پردازد که در اثر آن تمام مسافران ایرانی به شهادت رسیدند و می افزاید “هر زمانی که بحث تسخیر لانه جاسوسی در تهران مطرح می شود من در مقابل به یاد زمانی می افتم که خبر سرنگون شدن هواپیمای ایرباس 655 در سال 1988 اعلام شد که در اثر آن تمامی مسافران ایرانی آن هواپیما به شهادت رسیدند.”

argo
argo

“دولت آمریکا مدعی شد که در حمله ای “اشتباهی” این اقدام را انجام داده است. در آن زمان به یاد دارم که اعلام شد 290 سرنشین آن هواپیما کشته شدند که 66 نفر آنان کودک بودند. متاسفانه آمریکائی ها بدلیل این جنایت عذرخواهی ای نکردند و صرفا مدعی شدند که این حادثه در اثر تیراندازی اشتباهی نیروی دریایی شان در خلیج فارس بوده است. ادعایی که هیچ گاه ایرانیان را قانع نکرد. من علاقمندم که هالیوود فیلمی در مورد این جنایت نیز بسازد تا افکار عمومی آمریکا در مورد این تراژدی بیشتر بدانند.”

منبع:باشگاه خبرنگاران

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

argo iran usa hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission

obama usa iran argo liberty escape

obama usa iran argo liberty escape

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *