تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)11) آرگو / کوتان پیر: «آرگو» دروغ‌پردازی علیه ایران است/ سیما دیدگاه رهبر انقلاب درباره “لینکلن” و سینمای متعهد را پخش کند

کوتان پیر: «آرگو» دروغ‌پردازی علیه ایران است/ سیما دیدگاه رهبر انقلاب درباره “لینکلن” و سینمای متعهد را پخش کند

کوتان پیر: «آرگو» دروغ‌پردازی علیه ایران است/ سیما دیدگاه رهبر انقلاب درباره “لینکلن” و سینمای متعهد را پخش کند

خبرنامه دانشجویان ایران: در همایش «شعبده هالیوود» از مستند «پنجه عقاب» و نرم افزار چند رسانه‌ای نقد«آرگو» کاری با حضور وزیر ارشاد رونمایی شد.

argo
argo

به گزارش خبرنگار«خبرنامه دانشجویان ایران»؛ همایش بین المللی «شعبده هالیوود» شب گذشته -21 اسفندماه- با حضور سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد، سیداحمد میرعلایی رئیس بنیاد سینمایی فارابی، محمد سرشار رییس حوزه هنری استان تهران و برخی از هنرمندان در سینما فلسطین با اجرای جعفر یارزلو برگزار شد.

جعفر یارزلو مجری این برنامه طی سخنانی گفت: ایران اسلامی از فن و هنر برای بهتر جلوه دادن هنر استفاده می‌کند و همایش امشب، هنر هنرمندان ایران اسلامی را به رخ می‌کشد.

در ادامه این همایش کلیپ‌های ویدئوی با عنوان ایران هراسی پخش شد.

حسینی: عصبانیت امروز غرب از ایران انتقال پیام انقلاب به دیگر کشورهاست

در ادامه این برنامه، سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد در سخنانی گفت: مسائلی که درباره فیلم‌های ضد ایرانی ایجاد می‌شود، می‌تواند موجب وفاق تمام ایرانیان و سینماگران ما باشد چراکه هر ایرانی در هرجایی از دنیا که باشد، وقتی چهره غیرواقعی از این سرزمین، فرهنگ،‌تمدن و تاریخ آن نمایش داده می‌شود به پا می‌خیزد. متاسفانه امروز هالیوود مساله ایران هراسی و اسلام‌هراسی را با جدیت دنبال می‌کند. می‌بینیم آنها در این جهت فیلم‌هایی می‌سازند که همه افراد منصف و آزادی‌خواه جهان را ترغیب می‌کند تا اقدامی علیه این جریان انجام دهند و شما نتیجه این اقدامات را در جایی مانند کنفرانس هالیوودیسم می‌بینید.

وی ادامه داد: مقابله با هالیوود نباید مقطعی باشد، بحث هالیوود و فیلم‌هایی که آنها در راستای ایران هراسی و اسلام هراسی می‌سازند، یک مساله مقطعی نیست که به واکنشی مقطعی نیاز داشته باشد. این کار به طبع یک جریان انجام می‌شود و می‌طلبد دست در دست هم به شکل مستمر در راستای مقابله با آن حرکت کنیم.

وی با بیان اینکه ترکیب کلمه شعبده هالیوود یک نکته و مساله جدی است، عنوان داشت: اگر در زمان فرعون شعبده‌بازان مردم را مسحور می‌کردند، اما می‌بینیم که در عصر ما از سینما و هنر برای فریب و استیلای بر مردم توسط نظام سلطه استفاده می‌شود. چه کشوری در دنیای امروز از ایران اسلامی مستقل‌تر است؟ طبیعی است که آنها فیلم‌هایی را یکی پس از دیگری علیه این استقلال طراحی کنند.

حسینی تصریح کرد: نکته مهم اینجاست که ما هم باید در این عرصه تلاش کنیم و تاکید می‌کنم که تلاش در این بخش یکی از اولویت‌های ماست؛ همانطور که رهبر معظم انقلاب فرمودند. البته یک نکته دیگر نیز در اینجا وجود دارد و آن این است که ما نباید تلاش‌هایمان صرفا تلاش‌های انفعالی باشد. ما هم باید نقطه ضعف آنها را بیان کنیم چراکه اکنون یکی از ناراحتی‌های بسیار زیاد لابی صهیونیستی از انقلاب اسلامی، انتشار روزافزون پیام این انقلاب است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه گفت: مقام معظم رهبری چهار محور دفاع مقدس، فلسطین، مقاومت اسلامی و تاریخ انقلاب را مدنظر قرار دادند که ما باید در این زمینه تلاش‌های زیادی داشته باشیم. ما باید سلسله‌ای از اقدامات را انجام دهیم و تنها ساخت یک یا دو فیلم انتظارمان را برطرف نمی‌کند. در کل باید تاکید کنم در این زمینه همت بالایی را می‌طلبد.

argo
argo

وی عنوان داشت: نباید اجازه دهیم آمریکایی‌ها از حادثه تسخیر لانه جاسوسی که یک نقطه ضعف در کارنامه آنها و یک نقطه اقتدار در کارنامه مردم ایران محسوب می‌شود را به نوعی دیگر به نمایش گذاشته و از خود به دروغ یک قهرمان بسازند و هرآنچه می‌خواهند از مردم ایران تصویر کنند.

وی گفت: ما باید حقیقت را به دنیا ارائه دهیم و در این صورت می‌توانیم انتظار داشته باشیم افرادی که در هالیوود هم فعالیت می‌کنند، در برابر حقیقت سر تعظیم فرود بیاورند؛ همانطور که ساحره فرعون در برابر حقیقت موسی (ع) سر تعظیم فرود آورد.  رهبر معظم انقلاب پرسش ظریفی کردند که آیا آنها به فیلم‌های ضدصهیونیستی که در ایران ساخته می‌شوند، هم مجال ارائه خواهند داد؟ طبیعتا خیر. آنها در تلاش برای مهندسی افکار عمومی دنیا هستند. در این راستا وقتی جایزه صلح نوبل به اوباما داده می‌شود، طبیعی است که جایزه اسکار هم به فیلم ضدایرانی برسد.

در ادامه این مراسم قسمت‌هایی از مستند «شش روز در پرنسس گیت» که این مستند خاطرات غلامعلی افروز از حوادث تسخیر لانه جاسوسی است به نمایش درآمد.

طی این مراسم حامد زمانی به اجرای دو قطعه به نام‌های دیروز امروز فردا و پرواز پرداخت.

argo
argo

در ادامه همایش «شعبده‌ هالیوود» از دو محصول تحت عنوان مستند «پنجه عقاب» و نرم‌افزار ده زبانه «پنجه عقاب» و نرم‌افزار چند رسانه‌ای آرگو با حضور وزیر ارشاد و سیداحمد میرعلایی رئیس بنیاد سینمایی فارابی رونمایی شد.

طالب‌زاده: دیدگاه رهبر انقلاب درباره “لینکلن” و سینمای متعهد بسیار مهم است. زیرا لینکلن برای جلوگیری از جنگ داخلی در آمریکا ساخته شده است.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، نادر طالب زاده دیگر سخنران همایش شعبده هالیوود بود. او در ابتدای سخنان خود گفت: امسال سه فیلم مهم سیاسی داشتیم که یکی از آنها آرگو بود‌. فیلم مهم دیگری که وجود دارد فیلم “سی دقیقه بعد از نیمه شب” ساخته کاترین بیگلوست که دروغ پردازی آن از آرگو هم بزرگتر است. این فیلم دروغ بزرگی به نام ماجرای دستگیری بن لادن را توجیه می‌کند. این فیلم می‌خواهد بر 10 سال جنگ و توجیه برای جنگ و همچنین دستگیری مضحک اسامه بن لادن را سرپوش بگذارد‌…

وی ادامه داد: فیلم سوم فیلم “لینکلن” است که مقام معظم رهبری نیز در دیدار با برگزارکنندگان جشنواره عمار به آن اشاره کردند. البته نمی‌دانم چرا متاسفانه صحبت‌های ایشان درباره این فیلم و نظراتشان درباره سینمای متعهد و بخشی از صحبت‌های ایشان رسانه‌ای نشد و این جای تعجب دارد.

این کارشناس فرهنگی بیان داشت: گردانندگان نظام سیاسی آمریکا نگران بروز جنگ‌های داخلی در این کشور هستند که احتمال وقوع آن وجود دارد‌.. بنابراین هالیوود دست به کار شده تا با ساخت لینکلن و فیلم هایی مشابه به شکلی جامعه و رخدادهای آن را مدیریت نماید.

وی ابراز داشت: سینمای ایران بیست سال است که جهانی شده و من امیدوارم ایران بتواند در افشا کردن موضوعاتی مثل بن لادن و 11 سپتامبر گام بردارد و این امیدواری با وجود استعدادهای جوانی که امروز مشاهده می‌شود دور از انتظار نیست. امیدوارم سینمای ما در آینده با ورود استعدادهای جوان و مومن به این رویکردهای سیاسی پاسخ دهد.

طالب زاده همچنین گفت: اینکه از داخل کاخ سفید جایزه بهترین فیلم اسکار را اعلام نمایند اتفاقی بی نظیر است و سوگیری این جشنواره را نشان می‌دهد. اخیرا هم متوجه شدم که یک تهیه کننده صهیونیستی طراحی و میزانسن کاخ سفید را برای میشل اوباما در شب اسکار بر عهده داشته است.

وی درباره آرگو گفت: این فیلم از 300 هم مهمتر است. ولی خوشبختانه می‌بینم که مانند زمانی که 300 ساخته شد آن فیلم و حواشی‌اش مورد توجه جوانان قرار گرفت امروز هم فضا و حساسیتی مثل آن زمان ایجاد شده است.

در ادامه طالب زاده بخش هایی از مصاحبه با برخی فعالان امریکایی که از طریق چت تصویری انجام شده بود را برای حضار پخش و ترجمه کرد.

argo
argo

مایکل جونز: رژیم آمریکا پشت آرگو ایستاده است/گزینه نظامی و تحریم اقتصادی مقابل ایران شکست خورده

مایکل جونز از نویسندگان کاتولیک و فعال آمریکایی که میهمان همایش هالیوودیسم جشنواره سی و یکم فجر نیز بود، ابراز داشت: اینکه میشل اوباما به این فیلم جایزه می‌دهد، نکته مهمی است و این یعنی رژیم امریکا پشت این فیلم است. هدف اصلی این فیلم ترساندن مردم امریکا از ایران است.

وی افزود: جو کلی در امریکا این است که مردم از جنگ خسته‌اند و تمایل دارند که سربازانشان برگردند. هدف این فیلم دادن یک انرژی به مردم آمریکاست. البته فیلم زمانی درآمده که گزینه‌هایی مثل گزینه نظامی و تحریم اقتصادی شکست خورده و سیاستمداران امریکا به دنبال مطرح کردن بحث ایران از طریق دیگری هستند.

دکتر کوین برت نیز گفت: این فیلم یک فیلم تبلیغاتی و پروپاگانداست و این اولین باری نیست که بن افلک در خدمت سیاست‌های امریکاست. وی قبلا هم در فیلم پرل هابر بازی کرده و آن فیلم نیز در خدمت سیاست‌های امریکا و درست هشت ماه قبل از حادثه 11 سپتامبر به نمایش در آمده است.

این استاد دانشگاه که به تازگی مسلمان هم شده افزود: بن افلک آرگو همان بن افلک پرل هاربر است. معلوم نیست بودجه 200 میلیون دلاری فیلم پرل هاربر از کجا آمده و این در حالی است که شاید بتوان گفت این فیلم بدترین فیلم در زمان خود بود.

وی با اشاره به فیلم آرگو بیان داشت: در این فیلم چنین نشان داده می‌شود که ایرانی‌ها وحشی و خشن‌اند و آمریکایی‌ها آدم های خوب و منجی‌اند.

طالب زاده نیز در ادامه با توجه به مطالب مطرح شده توسط این فعالان فرهنگی آمریکا گفت: حرف‌های ما در اینجا تبلیغاتی نیست و دیدید که شهروندان و فعالان فرهنگی و رسانه‌ای آمریکا چه مطالبی را مطرح کردند. امروز این افراد در لشگر ما هستند و می‌بینید که وضع را چگونه تبیین می‌کنند.

وی افزود : در همایش هالیوودیسم این افراد با خوشحالی و رضایت به ایران آمدند و من امیدوارم که ظرفیت جذب و استفاده از این افراد در ایران بیشتر از حالت فعلی فعال شود.

و اما یکی دیگر از جذاب‌ترین بخش‌های همایش حضور مردی جوان با پوشش و گریم بن افلک کارگردان “آرگو” روی سن بود.

ایزابل کاتن‌پیر وکیل فرانسوی که مسئولیت دفاع از ایران در برابر هالیوود را برعهده دارد، تاکید کرد که تا به نتیجه رسیدن این پرونده کنار مردم ایران می‌ایستد.

وی گفت: در تمام عمرِ کاری خود تلاش کرده‌ام تا در برابر بی‌عدالتی مبارزه کنم و در این میان مبارزه با امپریالیمسم و صهیونیسم نیز وجود داشته است. می‌توان گفت در پرونده کاری من همیشه وکالت افرادی دیده می‌شود که قربانی صهیونیسم بوده و همیشه در کنار مردم فلسطین جنگیده‌اند که از این جمله می‌توان به پروفسور روژه گارودی اشاره کرد.

سینما سلاح جنگی در دست صهیونیزم شده است

وی ادامه داد: سال جاری با حضور در کنفرانس هالیوودیسم، مساله‌ای مهم اشاره شد و آن این بود که از هنر سینما به سلاح کشتار جنگی یاد شده که در دست صهیونیسم قرار دارد. فیلم‌های زیادی در هالیوود تولید می‌شوند که پروژه ایران‌ستیزی را دنبال می‌کنند. من یک فرانسوی هستم و از منافع مردم کشورم در برابر صهیونیسم دفاع می کنم، اما صهیونیسم قدرت را در کشور ما هم به دست گرفته است.

این وکیل بین‌المللی با اشاره به یکی دیگر از پرونده‌های کاری خود درباره شخصی به نام کارلوس توضیح داد: این شخص یکی از افرادی است که در کنار فلسطینیان جنگیده و نتیجه تلاش های وی چیزی جز زندانی شدن در فرانسه نبود.

کنار مردم ایران خواهم بود

کاتن پیر با اشاره به پرونده‌ای که در ایران پیگیری می‌کند، گفت: در پرنده دفاع از ایران باید بگویم که هالیوود از سینما برای تخریب چهره ایران استفاده کرده و اوج آن اعلام پیروزی فیلم سینمایی “آرگو” در اسکار امسال توسط همسر رئیس جمهور آمریکا است که نشان‌دهنده یک نگاه کاملا سیاسی به این مساله است. همین جا اعلام می کنم در این پرونده در کنار مردم ایران هستم تا بتوانم افکار جهان را نسبت به مردم ایران آگاه کنم.

وی بیان کرد: یکی دیگر مسائل مهم درباره فیلم “آرگو” این است که در فرانسه این فیلم توسط کوتو بلاک که یک اسرائیلی است پخش شده است و مادر وی رئیس لابی صهیونیسم در آلمان است. آنها در ابتدا تلاش می کنند که ترروریسم را مساوی مسلمانان و سپس تروریسم را مساوی ایران قرار دهند و من تلاش می‌کنم که چهره خوبی از ایران به دنیا نشان دهم.

وکیل فرانسوی ادامه داد: من برای آزادی می‌جنگم و در برابر جریان‌های دروغ‌پرداز ایستاده ام. در فرانسه سانسور وجود دارد و هر آنچه که بر علیه منافع صهیونیسم باشد حذف خواهد شد و امیدوارم بتوانیم این پرونده را به خوبی پیش بریم.

در این همایش نامه‌ای خطاب به وکیل فرانسوی خوانده شد که متن کامل آن بدین شرح است:

سرکار خانم ناوی پیلای، کمیساریای عالی شورای حقوق بشر

به استحضار می‌رساند ما به عنوان شهروندان ایران و به نمایندگی از جامعه‌ هنرمندان و مردم ایران با شما سخن می‌گوییم.  طی سه دهه اخیر روند تولید فیلم‌های تولید شده در هالیوود توسط شرکت های آن در سالیان اخیر، فرهنگ و تمدن کشور و ملت من – ایران- را هدف قرار داده‌اند و با تمام توان قصد تحریف آن را دارند.  علاوه بر آن، مردم دنیا با این تصویر‌سازی موهن، دید نادرستی نسبت به کشور من پیدا کرده‌اند. آکادمی اُسکار با انتخاب فیلم‌های مخالف با ساختار فرهنگی کشور ایران در حال تغییر ذهنیت مخاطبان بدین سمت است که ایران یک کشور غیرمتمدن است؛ در حالی که تمدن این کشور قدمت 7000 ساله دارد. ایران و تمدن ایرانی، نه فقط به عنوان سرزمین و پیشینه‌ من، که به عنوان بخش عظیمی از سرمایه‌ فرهنگی جهانیان باعث مباهات و سربلندی تمامی بشریت است.

بنابراین، انتخاب فیلم ضد ایرانی «آرگو» در سال 2013 یک حمله‌ی تبلیغاتی علیه ملت من از یک سو و تمامی بشردوستان عالم از سوی دیگر است که با اولین سطور منشور ملل متحد، بند(3) از ماده‌ی 1 آن، کنوانسیون حفاظت از میراث فرهنگی معنوی و بسیاری از اسناد بین المللی دیگر مغایر است.

 خانم رئیس !

 ما مردم ایران و جامعه‌ هنرمندان اعتراض رسمی خود را علیه این نقض فاحش حقوق فرهنگی بشر اعلام داشته و از کمیساریای عالی حقوق بشر می‌خواهیم که در موارد اعمال نفوذ بفرماید:

نسبت به توقف این روند دروغ پردازی و سیاه نمایی موضعی قاطع اتخاذ نماید به رسالت انسانی خود در راستای صیانت از حقوق بشر عمل نموده و روند تولید فیلم هایی با مضامین دروغ که مانع از حق دسترسی به اطلاعات صحیح می شود را متوقف نماید.

به پروپاگاندای هالیوود خاتمه دهد و اعتراض رسمی مردم ایران را به آنان اعلام نماید.

در پایان این مراسم از هنرمندان تأثیرگذار بر سینمای انقلاب اسلامی از جمله نادر طالب زاده، ابوالقاسم طالبی، محمدرضا شفیعی، سلیم غفوری، علی دادرس، محمود گبرلو، امیر پور وزیری، پژمان لشگری‌پور با حضور سیداحمد میراعلایی و محمد سرشار با اهدای تندیس همایش، تجلیل شد.

همچنین لازم به ذکر است که «خبرنامه دانشجویان ایران»، یکی از حامیان این برنامه حوزه فرهنگ در کشور بوده است.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

argo iran usa hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission

obama usa iran argo liberty escape

obama usa iran argo liberty escape

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *