تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)11) آرگو / وکیل فرانسوی: سازندگان «آرگو» را وادار به عذرخواهی می‌کنیم

وکیل فرانسوی: سازندگان «آرگو» را وادار به عذرخواهی می‌کنیم

وکیل فرانسوی: سازندگان «آرگو» را وادار به عذرخواهی می‌کنیم

سه‌شنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۱ – ۱۹:۵۵

argo
argo

وکیل فرانسوی پیگیر پرونده شکایت ایران علیه سازندگان فیلم آرگو اظهار امیدواری کرد آنها را وادار به عذرخواهی کند.

به گزارش خبرنگار سینمایی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ایزابل کوتان پیر در دیدار با سیداکبر مسعودپور – معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی – که عصر امروز سه‌شنبه 22 اسفند در محل وزارت فرهنگ و ارشاد برگزار شد، ساخت چنین فیلمی را نشات گرفته از طبیعت هالیوود و نفوذ صهیونیست‌ها در آن عنوان کرد و گفت: اعاده دعوی علیه آنها حرکت دقیقی است که ایران به آن فکر کرده و آن را طراحی کرده است و مطمئنا ایران در این قضیه تنها نیست.

وی خاطرنشان کرد: ایران برای من یک مدل و سمبل است و درواقع مقاومت و ایستادگی که در مقابل غرب دارد و خوشحال هستم بتوانم در این مسیر در کنار ایران باشم و در این حرکت بزرگ جهانی که آغاز شده، سهیم باشم.

مسعودپور هم مساله مهم را در این پرونده، هدف‌گذاری برخی کشورها دانست و گفت: آنچه برای آن‌ها مهم است، تجاوز به جمهوری اسلامی است و مثل همیشه کشور ما مظلوم واقع شده و خوشحالم که شما دلسوزانه وارد شدید و به دنبال احقاق حق هستید.

وی افزود: در دروغ بودن این فیلم همین بس که افرادی مانند سفیر کانادا به آن اعتراض کردند و امیدوارم همراه با فکر ایرانی با کمک شما ماهیت این موضوع مشخص شود. برای مستندات اولیه تمهیدات و مقدماتی لازم است که باید طی شود.

معاون پارلمانی وزیر ارشاد خاطرنشان کرد: خوشحالیم در فرانسه هنوز کسانی مانند شما آزاداندیش هستند.

argo
argo

بعد از پایان این نشست، کوتان پیر در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره هزینه این پرونده اعلام کرد: چون یک وکیل هستم، نمی‌توانم پاسخ دهم، اما بودجه آن کمتر از میزان تولید یک فیلم است.

وی درباره پیش‌بینی‌اش از موفقیت در این پرونده نیز گفت: یک وکیل در ابتدای شروع یک پرونده نمی‌تواند نظر قطعی دهد که پیروز می‌شود یا نه اما حرکتی که ایران آغاز کرده و شکایت از هالیوود، بسیار ارزشمند است که می‌تواند نظر افکار عمومی را جلب کند و درباره آن بحث شود. همچنین کنجکاوی مردم را برانگیزد تا آنها به واقعیت‌ها و دروغ‌پردازی‌ها فکر کنند.

این وکیل بین‌المللی ادامه داد: این تنها راه تبلیغاتی در مقابل حرکت تبلیغاتی بزرگ آنهاست و در این دعوایی که می‌خواهیم با هالیوود راه بیاندازیم، به دنبال خسارت نیستیم، بلکه به دنبال این هستیم آنها را به چالش بکشیم و وادار به عذرخواهی کنیم، چراکه درباره کشوری دروغ گفته شده و می‌توان پیگیری کرد.

وی تاکید کرد: ما می‌توانیم تولیدکننده را به دادگاه بکشانیم یا توزیع‌کننده را به چالش، اما نمی‌توانیم کل هالیوود را که یک سیستم است، مورد هدف قرار دهیم. در نهایت هدفمان این است کمپانی را به محاکمه بکشانیم.

کوتان پیر با بیان اینکه مهم آن است با این حرکت در دنیا فرهنگ‌سازی کنیم، خاطرنشان کرد: تا مردم از جنجال‌ها و جوسازی‌ها آگاه شوند و از هجومی که فیلم‌هایی از این دست به ایران وارد می‌کنند و در مرحله بعدی امیدوارم به عذرخواهی و توقف پخش فیلم برسیم. هدفی که من در این پرونده دنبال می‌کنم.

وی در پاسخ به سوالی درباره طرح شکایت در دادگاه‌های آمریکا اظهار کرد: در برنامه‌ام چنین چیزی دیده شده اما چون به قوانین آنجا آشنایی ندارم، یک وکیل آمریکایی به عنوان رابط حقوقی با من همکاری می‌کند اما شرکت وارنر به عنوان تولیدکننده در فرانسه است که در آنجا وارد عمل می‌شویم و می‌توانیم در کل کشورهای دنیا موضوع را دنبال کنیم.

معاون حقوقی امور مجلس و استان‌های ارشاد هم با اشاره به جلسه‌اش با وکیل فرانسوی گفت: به دنبال اکران فیلم جنجال‌برانگیز و ضد ایرانی آرگو لازم بود این موضوع از زوایای مختلف مورد پیگیری قرار گیرد و حق‌خواهی شود که بخشی از مجامع بین‌المللی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: خانم کوتان‌ پیر پیش از این وکیل برخی پرونده‌های شخصیت‌های استقلال‌طلب بوده‌اند و علاقه‌مند بودند پیگیر این پرونده باشند و قرار است اقدامشان را از کمپانی تولیدکننده در فرانسه آغاز کنند.

مسعودپور افزود: ایشان در مراکز حقوقی اروپایی علیه تولیدکنندگان فیلم اقدام کردند و در این جلسه درخصوص نحوه همکاری صحبت کردیم و به صورت کلی به توافق رسیدیم و برای طی مراحل حقوقی فی‌مابین گام‌های مثبت و خوبی برداشته شده و گفت‌وگوهای ثمربخشی صورت گرفته است.

انتهای پیام

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

argo iran usa hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission

obama usa iran argo liberty escape

obama usa iran argo liberty escape

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *