تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)11) آرگو / نظر خسرو معتضد درباره داستان فيلم «آرگو» argo

نظر خسرو معتضد درباره داستان فيلم «آرگو» argo

نظر خسرو معتضد درباره داستان فيلم «آرگو» argo

argo
argo

«خسرو معتضد» نويسنده و کارشناس تاريخ گفت: داستان فيلم«آرگو» کودکانه و بسيار ابتدايي است و کارگردان اين فيلم که جايزه اسکار نيز دريافت کرده فردي بي‌سواد است.

فارس: «خسرو معتضد» نويسنده و کارشناس تاريخ گفت: داستان فيلم«آرگو» کودکانه و بسيار ابتدايي است و کارگردان اين فيلم که جايزه اسکار نيز دريافت کرده فردي بي‌سواد است.

برنامه «راه سوم» شب گذشته با حضور خسرو معتضد، مورخ، نويسنده و کارشناس تاريخ برگزار و در اين برنامه «فيلم ضد ايراني آرگو محصول 2012 سينماي آمريکا» مورد بررسي قرار گرفت.

نويسنده و کارشناس تاريخ با اشاره به محتواي فيلم آرگو گفت: داستان اين فيلم کودکانه و بسيار ابتدايي است و کارگردان اين فيلم که جايزه اسکار نيز دريافت کرده فردي بي‌سواد است.

خسرو معتضد، مورخ و کارشناس تاريخ در پاسخ به اين سوال که آيا اين فيلم شايسته دريافت اسکار بود افزود: اين فيلم بسيار ساده و کمدي بود و اين امر که ناشي از عدم مطالعه کارگردان آن است بسيار اتفاقي و عجيب اسکار دريافت کرد.وي ادامه داد: کارگردان اين فيلم علاوه بر تاريخ، جغرافيا نيز نمي‌داند و به همين دليل فيلم آرگو با واقعيت‌هاي تاريخ همخواني ندارد

معتضد براي اثبات گفته‌هاي خود به کتاب بحران اشاره کرد و گفت: کتاب بحران اثر «جردن» که در سال 1362 چاپ شده گواه اين مطلب است که در فيلم ضد ايراني آرگو تاريخ به درستي روايت نشده است.

اين نويسنده بيان کرد: در منابع غربي تاريخ به خوبي انتقال داده نشده و آمريکا در جريان گروگانگيري و اعتراض در اين سفارت، تحقير شد و در حال حاضر انتشار اسناد از سفارت جرم محسوب مي‌شود.

وي با اشاره به برخي از سکانس‌هاي اين فيلم توضيح داد: در بخشي از اين فيلم ضد ايراني زنان در خيابان مشغول خوردن مرغ سوخاري هستند و تعدادي مجرم در حال اعدام شدن؛ کسي که با فرهنگ ايران آشنا باشد اين تصوير برايش حکم طنز را خواهد داشت.

argo
argo

معتضد در ادامه مطلب فوق يادآور شد: در فرهنگ ايراني اعدام صحنه جالبي نيست به خصوص براي بانوان در حالي که در اين فيلم زنان در حال صرف غذا اين صحنه را تماشا مي‌کنند و لذت مي‌برند.

اين مورخ تصريح کرد: همبستگي و همدلي مردم قبل از انقلاب در تاريخ ذکر شده در حالي که اين کارگردان که اصلا اهل مطالعه نيست و بدون آگاهي به ساخت فيلم پرداخته خلاف آن را به تصوير کشيده است.

وي افراد بازاري را روانشناس تلقي کرد و افزود: بازاريان کشور در عين ميهن دوستي، به مشتريان خارجي علاقه‌مند هستند و مهمان‌کشي و نسل‌کشي تا کنون در تاريخ ايران ثبت نشده است.

اين نويسنده و مورخ در پايان با بيان اينکه زماني که قصد نگارش کتاب داشته باشم علاوه بر مطالعه فراوان چندين بار مطالب نوشته شده را تصحيح مي‌کنم خاطرنشان کرد: يک کارگردان علاوه بر سواد فرهنگي بايد اهل مطالعه باشد اما اين فيلم نشان ميدهد اين کارگردان تنها يک متقلب است.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

argo iran usa hostages embassy 1979 2013 hollywood oscar ben affleck canada rescue mission

obama usa iran argo liberty escape

obama usa iran argo liberty escape

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *