تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)6) طبس و حمله نظامی آمریکا / 2)6)1) اخبار و مطالب مرتبط با واقعة طبس و تهاجم نیروهای نظامی آمریکا به ایران / طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.

طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.

طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.

طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.
طوفان طبس ، ابابیلی برای شکست نیروهای متجاوز آمریکایی که قصد براندازی انقلاب اسلامی نموده بودند.

بسم الله الرّحمن الرّحیم

اَلَمْ تَرَ كَیفَ فَعلَ رَبّكَ بِاَصحابِ الْفیل، اَلم یَجعلْ كَیدهُمْ فی تَضلیلٍو أرْسَلَ عَلیهمْ طیراً اَبابیلَ، تَرمیهمْ بِحجارةٍ مِنْ سِجیلٍ فَجعلهُمْكَعصْفٍ مَأْكولٍ

آیا ندیدی كه پروردگارت با صاحبان فیل چه كرد؟ آیا كید و تدبیری كه برای خرابی كعبهاندیشیدند خراب نكرد؟ و بر هلاك آنها مرغان ابابیل را فرستاد تا آن سپاه را به سنگ های سجیل (دوزخی) سنگباران كردند وتنشان را چون برگ های خرد شده گردانید(سوره فیل).

سپاس خدایی را که طوفان طبس را به ابابیلی برای شکست «پنجه عقاب» قرار داد.

به راستی كه انقلاب اسلامی گستره ی شگرفی از تاریخ است كه در بستر آن سنّت های الهیبا اعجازی خاص تجلی می یابند و قانون های تاریخی در آن عرصه، نمود و نمایش می یابند؛ تا همگان به چشم دل دریابندكه:

«هرگز برای سنت خداوندی تبدیل و تغییری نیست.»

عبرت گرفتن از تاریخ كه در قرآن به آن توصیه و تأكید شده است یك ضرورت است؛ اما اینامر در ذهن تحلیل گران غرب كه قدرت را، محور حركات سیاسی خویش قرار داده اند و در محاسبات خویش توازن اسبابمادی را در پدیده های هستی اصل می دانند نمی گنجد. تاریخ عرصه ی پیروزی حق بر باطل است. به مصداق آیه «وَمَكرُوا مكْراً و مَكَرْنا مكراوهُمْ لا یَشْعرونَ»(سوره نمل) تمامی كیدهاو فریب ها به سوی خود آنان بر می گردد. چرا كه همه یجریانات به طرفی واحد كه جهت حق است حركت می كند، عدم درك حقانیت حق مثل سرنوشت یاران فیل است كه به سنگ های سجیلگرفتار آمدند و چونان برگ های خرد شده بر زمین افتادند.

قرآن هدف از بیان سرگذشت پیشینیان را این می داند كه نتایج آنها مورد تفكرو جمعبندی قرار گیرد «فَاقْصُصِ الْقَصَصَ لَعلَّهُمْ یَتفكَّرونَ» (سوره اعراف). لذا واقعه طبس می تواند عظمت الهی و امدادهای غیبی را برای مردمآشكار كند. ماجرای طبس یكی از رسواترین و افتضاح ترین توطئه های شكست امپریالیسم امریكا علیه انقلاب اسلامی ایراناست. بدون شك ماجرایی كه در طبس به وقوع پیوست و با شكست مزدوران امریكایی مواجه شد، یكی از معجزات بزرگ قرن بهحساب می آید؛ زیرا شیطان بزرگ امریكا با تمامی توان و با سود بردن از دقیق ترین و پیچیده ترین امكانات نظامیو با تدارك همه جانبه و هماهنگی كلیه ی عوامل داخلی و خارجی به بهانه ی آزادی جاسوسان خود در ایران، و در حقیقت نابودساختن نظام جمهوری اسلامی ایران، تهاجم خود را آغاز كرد.

سران كاخ سفید و مقامات پنتاگون از موفقیت این عملیات كمال اطمینان را داشتند، و بهزعم باطل خود هیچ عامل و نیرویی را در شكست عملیات خود دخیل نمی دانستند؛ اما از آنجایی كه خداوند همواره حافظ این ملتو انقلاب بوده است، در طبس نیز امدادهای غیبی او عینیت یافت تا بار دیگر ثابت شود كه اراده ی الهی بر هر چیزی تعلقبگیرد، شدنی است.

انقلاب دوم موجب مقدمه شكست آمريكا در طبس، شكسته شدن ابهت دروغين آمريكا در جهان و منطقه، افشاي ماهيت جاسوسي سفارت آمريكا، رسوايي عوامل خود فروخته داخلي، نمايش قدرت يك ملت، زير سؤال رفتن ادعاي کذب رهبري جهان توسط كاخ سفيد و تير خلاص به دولت آمريكا شد.

سپاه شیطان پا به صحرای طبس می گذارند غافل از آنکه طوفانی شن از آن ها پذیراییخواهد کرد.

آمریکا باید امروز به این عبرت تاریخی بنگرد و شکست “عملیات پنجه عقاب” خود را درمقابل طوفان شن که از امدادهای غیبی الهی بوده به نظاره بنشیند تا اندکی از توهماتبلند پروازانه و جنگ طلبانه خود بکاهد.

شکست شیطان بزرگ در این عملیات، حمله فیلداران ابرهه را به خانه کعبه در ذهن ها زنده می کند. لشگریان ابرهه، همچون نیروهای متجاوز آمریکایی، از فراوانی قدرت و شوکت، تصور نمی کردند کسی بتواند مانع حمله آنها به خانه کعبه شود، ولی آن هنگام که به سوی کعبه هجوم آغاز کردند، به فرمان خداوند متعالی پرندگانی در آسمان ظاهر شدند و سنگ هایی که در منقار داشتند، بر سر فیل سواران فرود آوردند و بدین وسیله، کافران یکی پس از دیگری به هلاکت رسیدند. در پنجم اردیبهشت 1359 نیز دانه های ریز شن، دسیسه بزرگ آمریکا را فرو شکست.

این اقدامات آمریکا، به دنبال پیروزی انقلاب اسلامی صورت می گرفت؛ انقلابی که ایران را از چنگال نفوذ آمریکاییان بیرون آورد. منابع سرشار نفت، موقعیت حساس ایران به علت داشتن مرزهای طولانی با شوروی سابق، خریدهای سرسام آور تجهیزات نظامی، داشتن نقش مثبت در مسئله اعراب و اسرائیل و دلایل فراوان دیگر، ایران را به عنوان سودمندترین کشور برای آمریکاییان در آورده بود. با پیروزی انقلاب، طبیعی بود که آمریکا برای بازگرداندن آب رفته به جوی، دست به هر اقدامی بزند که انجام شبه کوتای نظامی در طبس، یکی از آنان بود.

پس از فرار امریكایی ها و صدور اعلامیه توسط كاخ سفید مبنی بر شكست عملیات و این كهاسنادی سری و مهمی در درون پس از فرار امریكایی ها و صدور اعلامیه توسط كاخ سفید مبنی بر شكست عملیات و این كهاسنادی سری و مهمی در درون به جا مانده بمباران شدند و اسناد سری و مهم باقی مانده در آتش سوختند و محمد منتظرقائم فرمانده سپاه پاسداران یزد كه از هلی كوپترها حفاظت می كرد، به شهادت رسید.

بهانه ی بنی صدر برای انهدام هلی كوپترها این بود كه امریكایی های جامانده، فرصتمجدد استفاده از آنها را به دست نیاورند! در حالی كه حتی اگر چنین احتمالی می رفت، باز كردن وسایل و قطعات حساس پروازی كافیبود كه آنها را از پرواز باز دارد.

نكات مهم دیگری كه از مطالعه ی اسناد و مدارك به دست آمده و گزارش ها و مقالاتنوشته شده حاصل شده است، به شرح زیر است:

1- امریكا در واقعه ی طبس از آخرین امكانات نظامی و فنون جنگی استفاده، و از طرف كنگرهامریكا بودجه هنگفتی برای اجرای این عملیات در نظر گرفته شده بود.

2- هلی كوپترهایی كه برای آزادی جاسوسان امریكایی در نظر گرفته شده بود، از بهترین نوعهلی كوپترها و از آخرین مدل آنها بود. بنابراین، مسأله ی از كار افتادن آنها در جریان عملیات كاملاً غیر مترقبهبوده است.

3- شبی كه عملیات در آن به وقوع پیوست مهتابی بود و معمولاً در این شب ها از توفان وبادهای تند خبری نیست و افزون بر این، بر اساس پیش بینی های علمی اداره ی هواشناسی امریكا، در شب عملیات، هوای كویرتوفانی نبوده است!

4-   بر اساس ارزیابی كارشناسان، احتمال پیروزی عملیات از نود درصد به بالا پیش بینی شدهبود.

5-   كشورهای مصر، عربستان سعودی، تركیه، عمان و پاكستان در طی این عملیات امكانات خودرا در اختیار امریكا قرار داده بودند.

6- با توجه به حساسیت دولت اتحاد جماهیر شوروی (سابق) در باره ی تحركات امریكایی ها درمنطقه و زیر نظر داشتن دائم آنها، بدون شك این عملیات با توافق وهماهنگی آنها انجام شده بود.

به هر حال آنچه در طبس واقع شد، بدون شك مصداقی دیگر از سوره ی مباركه فیل بود وپنجم اردیبهشت 1359 عام الفیل دیگر و كارتر مظهر استكبار جهانی ابرهه ای دیگر بود و عنایت، لطف و مرحمت خداوندیمثل همه ی زمان های تاریخ بر مؤمنان رخ نمود. آنچه گذشت نه تنها یك واقعه ی ساده و زودگذر و فراموش شدنی نبود،بلكه تمثیلی و ذكری است همیشگی و ماندنی برای كسانی كه با چشم دل خویش جز آنچه هست می بینند و تذكر دیگری است براثبات قدرت فائقه و تامه ی الهی بر وهن و سستی كید و مكر دشمنان خدا.

اهمیت واقعه طبس در این نبود که آمریکاییان برای نخستین بار آشکارا در داخل خاک ایران نیرو پیاده کردند؛ زیرا این واقعه، نمونه کوچکی از تجاوز آمریکایی ها را در کشورهای مختلف جهان نشان می دهد. اهمیت واقعه صحرای طبس، در این بود که وقتی نظامی مردمی و اسلامی مورد عنایات باری تعالی باشد، حتی عواملی مانند ریگ ها و گرد و غبار بیابان هم می توانند ماشین جنگی قدرتمندترین کشور جهان را در هم بکوبد و منهدم سازد. از آن پس، تصمیمات و اقدامات خصمانه آمریکا و دشمنان انقلاب در پرتو عنایت خداوند بی ثمر می ماند و کاروان پر خروش انقلاب، همچنان با حضور توفنده ملت سرافراز در کنار رهبر دوراندیش و شجاع خود، به حرکت سرنوشت ساز و امیدبخشش ادامه می دهد.

اگر امروز بعد از 30 سال امریکا به تعبیر مقام معظم رهبری می تواند(فقط ایران را تهدید تلویحی اتمی کند که آن هم در ملت ایران تاثیری نخواهد داشت) نه این که تا به امروز علاقه ای به حمله نظامی به ایران نداشته، که تا امروز توانی برای حمله به ایران در خود نمی دیده است و بعد از این هم به این صورت خواهد بود چرا که به تعبیر مقام معظم رهبری (عامل اصلی قدرت و عظمت کشور اسلامی ما، جوهر ایمانی است)و آنان از همین جوهر ایمانی می هراسند نه از قوای نظامی ما. اگر چه روزی ما با دست خالی، زمانی که وزارت دفاع با همکاری بهترین دانشگاه های ما قدرت ساخت حتی یک لوله توپ را هم نداشت اما ما با همان جوهر ایمانی مقابل دو ابر قدرت شرق و غرب ایستادیم و به آنان طعم ذلت بار شکست را چشانديم . و امروزه با بهترین و پیشرفته ترین سلاح ها، موشک ها و دیگر ادوات نظامی که دست آورد تلاش های بی دریغ 30 ساله دانشمندان انقلاب اسلامی بوده ، و با تلفیق آن با جوهر ایمانی تبدیل به دژی مسطحکم و شکست ناپذیر شده ایم که به تعبیر امام راحل امروز دیگر حتم بر یقین ((آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند)).

با توجه به مطالب ذکر شده حمله اتمی امریکا علیه ایران توهمی بیش در افکار امثال اوباما و دیگر دشمنان میهن اسلامیمان نمی باشد.

آریاین معجزه الهی را باید دید و برای آنان که باز می خواهند در رویاهای بلند پروازانهخویش فکر حمله به ایران را داشته باشند، باز گفت تا برای همیشه رسواترین و مفتضحانهترین شکست خود را بر ضد انقلاب اسلامی ایران به یاد داشته باشند و بدانند که خداوندمتعال انقلاب امام خمینی را به انقلاب امام زمان (عج) پیوند خواهند زد و تا آن روزنیزخودبا نیروهای غیبی، توطئه های دشمنان این انقلاب را خنثی خواهد کرد.

كانون بررسي و تحليل بسيج دانشجويي

دانشگاه آزاد اسلامي سبزوار

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت الاسلام و المسلمین، سید مصطفی رضوی حیدری فرمانده کمیته انقلاب اسلامی و آزاده و جانباز30% انقلاب، امام جمعه فقيد شهرستان فريمان و فرمانده کميته انقلاب اسلامي شهرستان طبس و اولین مسئولی که در سال 1359 در محل حادثه حضور یافت، از حمله نظامي آمريکا در کوير طبس

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *