تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)6) طبس و حمله نظامی آمریکا / 2)6)1) اخبار و مطالب مرتبط با واقعة طبس و تهاجم نیروهای نظامی آمریکا به ایران / طبس – دوران سقوط نظامی آمریکا از شکست تهاجم این دولت استعماری و سلطه طلب در طبس آغاز شد

طبس – دوران سقوط نظامی آمریکا از شکست تهاجم این دولت استعماری و سلطه طلب در طبس آغاز شد

دوران سقوط نظامی آمریکا از شکست تهاجم این دولت استعماری و سلطه طلب در طبس آغاز شد

دوران سقوط نظامی آمریکا از شکست تهاجم این دولت استعماری و سلطه طلب در طبس آغاز شد
دوران سقوط نظامی آمریکا از شکست تهاجم این دولت استعماری و سلطه طلب در طبس آغاز شد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح، سردار سیدمسعود جزایری رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با گرامیداشت پنجم اردیبهشت ماه سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به طبس، اظهار داشت: پیروزی انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ رویارویی ملت ایران برابر استکبار جهانی بهویژه آمریکا به شمار می رود و در واقع می توان گفت از شامگاه 22 بهمن ماه مبارزه با امپریالیسم آمریکا وارد مرحله نوینی شد.

وی افزود: با فروپاشی رژیم شاهنشاهی، می توان گفت اقدامات خصمانه دشمنان انقلاب برای سرنگونی نظام اسلامی آغاز شد، غربی ها و در راس آنها ایالات متحده آمریکا که تفکر و نفوذ خود را در ایران در خطر دیدند اتاق های فکر خود را فعال و برنامه ریزی و نقشه پردازی برای طراحی و اجرای توطئه های زنجیره ای علیه انقلاب اسلامی و ملت ایران را آغاز کردند.

جزایری با اشاره به اقدامات آمریکایی ها در بسیج و تجهیز ضدانقلاب، قومیت ها و ایجاد آشوب و تجزیه طلبی در کشور به ویژه در کردستان و استان های مرزی و نیز پذیرش شاه مخلوع و فرار به بهانه معاینات پزشکی در روزها و ماه های اولیه پیروزی انقلاب، گفت: خشم انقلابی و کینه مقدس مردم ایران از سیاست ها و رفتار دوگانه و ضدایرانی آمریکایی ها، سرانجام در 13 آبان ماه 1358 با یک حرکت خودجوش انقلابی منجر به تسخیر جاسوسخانه آمریکا در تهران و بازداشت 53 جاسوس آمریکایی شد.

معاونت فرهنگی و تبلیغات دفاعی ستادکل نیروهای مسلح در ادامه تصریح کرد: تسخیر لانه جاسوسی و انهدام تیم رسمی جاسوسی آمریکا در تهران به حدی کاخ سفید را تحقیر و منزوی ساخت که در مدت کوتاهی با دست پاچگی چندین طرح توطئه آمیز دیگر را علیه جمهوری اسلامی ایران کلید زد.

وی تأکید کرد: در نخستین گام، طرح کودتای نوژه در تیر ماه 1359 به شکست انجامید و سپس خلاف تمامی قوانین و معاهدات بین المللی اقدام به عملیات تجاوزگرانه نظامی در اردیبهشت همان سال کردند که با امدادهای الهی در طوفان شن گرفتار و مجبور به فرار از خاک کشورمان شدند.

جزایری با اشاره به طول دوره بازداشت جاسوسان و تضعیف روحیه آمریکایی ها برابر اراده ملت ایران، گفت: آمریکایی ها با تجاوز مستقیم به ایران سعی داشتند ضمن کسب روحیه مجدد، غرور آسیب دیده خود را ترمیم کنند و با آزادی جاسوسان اراده مقاومت را در مردم ایران بشکنند و در این رهگذر با بمباران و تهاجم به مراکز حساس و حیاتی کشور و مکان استقرار سران نظام و اجرای یک کودتای نظامی در باور بیمار خود، کار جمهوری اسلامی را یکسره کنند.

وی خاطرنشان کرد: کارتر رئیس جمهور وقت آمریکا در آرزوی این بود که با موفقیت اقدام و نمایش اقتدار خود برگ زرین و موفقی را در کارنامه خود ثبت کرده و با بهره برداری از آن در انتخابات بعدی بار دیگر بر کرسی ریاست جمهوری آمریکا تکیه زند. اما چنین نشد و مدتی پس از شکست در انتخابات گفت سال های آخر ریاست جمهوری من گروگان آیت الله خمینی (ره) بود.

جزایری با اشاره به ناکامی آمریکایی ها در عملیات رهایی جاسوسان موسوم به «پنجه عقاب» و گرفتار شدن کاخ سفید در باتلاق پیامدهای این شکست خفت بار، افزود: شکست طبس یک ضربه محکم بر پیکره استکبار محسوب و سبب رسوایی سران کاخ سفید شد، آنها می خواستند مشت آهنین خود را به رخ ملت ایران بکشند، اما اراده الهی آنان را گرفتار و اسباب انزوای آمریکا در عرصه بین المللی را فراهم آورد.

وی شکست کارتر را در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از جمله پیامدهای این شکست و ناشی از ضربه شدیدی که ملت ایران به صورت وی نواخته بود، دانست و اظهار داشت: ابعاد این شکست آنچنان گسترده و عمیق بود که با گذشت سه دهه از حادثه طبس آمریکایی ها هنوز نتوانسته اند از کابوس آن رهایی یابند و آبروی از دست رفته خود را بازآفرینی کنند، طبس از نگاه بسیاری از کارشناسان و تحلیل گران مسائل بین المللی در واقع نقطه آغازی برای قرار گرفتن نظام سلطه گر آمریکا در سراشیبی سقوط و فروپاشی به شمار می رود. داغ شکست طبس همچنان در دل حاکمان کاخ سفید تازه است. شکست طبس، صحنه پیروزی ملتی خدامحور بر نظامی الحادی و سلطه گر بود.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با برشماری پیام ها و ره آوردهای حادثه طبس، تصریح کرد: پیام مهمی که در بازخوانی ناکامی توطئه های نظام سلطه و استکبار جهانی طی 32 سال گذشته از جمله شکست امریکا در صحرای طبس وجود دارد این است که تا هنگامی که مسئولان نظام و مردم در مسیر آموزه های حیات بخش اسلام عزیز حرکت کنند، امدادهای غیبی الهی همواره آنان را یاری و انقلاب، نظام و ایران را بیمه خواهد کرد.

جزایری در پایان خاطرنشان کرد: ملت ما در مصاف با شیطان بزرگ و قدرت های مستکبر و زورگو طی دهه های اخیر به نیکی این سخن امام راحل را که فرمودند: “آن دانه های شن مأمور خداوند بودند ” را در صحنه های مختلف مصاف نابرابر با قدرت های بزرگ و زورگوی جهان به ویژه آمریکا و حامیان اروپایی آن درک کرده است و در حقیقت بقا و دوام انقلاب و استقامت، عزت، عظمت و پیشرفت خود را ناشی از امداد و نصرت خدای متعال می داند.

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت الاسلام و المسلمین، سید مصطفی رضوی حیدری فرمانده کمیته انقلاب اسلامی و آزاده و جانباز30% انقلاب، امام جمعه فقيد شهرستان فريمان و فرمانده کميته انقلاب اسلامي شهرستان طبس و اولین مسئولی که در سال 1359 در محل حادثه حضور یافت، از حمله نظامي آمريکا در کوير طبس

به بهانه سی چهارمین سالگرد شکست مفتضحانه آمریکا در کویر طبس ، خاطرات مرحوم حجت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *