تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)4) زندگی نامه شهداي گرانقدر دانشجوي پیرو خط امام / 2)4)5) شهيد عليرضا هاديپور / شرح مختصری از زندگی شهید علیرضا هادیپور دانشجوی مسلمان پیرو خط امام

شرح مختصری از زندگی شهید علیرضا هادیپور دانشجوی مسلمان پیرو خط امام

شرح مختصری از زندگی شهید علیرضا هادیپور

شرح مختصری از زندگی شهید علیرضا هادیپور دانشجوی پیرو خط امام و دانشجوی دانشگاه امیر کبیر
شرح مختصری از زندگی شهید علیرضا هادیپور دانشجوی پیرو خط امام و دانشجوی دانشگاه امیر کبیر


بسمه تعالی

شهید علیرضا هادی پور در یک خانواده متوسط ولی متعصب به اسلام دیده به جهان گشود ، هدف پدر شهید از تشکیل خانواده داشتن فرزند یا فرزندانی صالح و مومن و خدمتگزار به اسلام و قرآن بوده لذا شهید و برادرش را از همان اوان کودکی روح و فکرش را با مسجد و نماز جماعت و عزاداری حضرت سیدالشهدا مانوس کرده و نهال ایمان و محبت به اهل بیت اطهار را در شالوده وجودشان بارور کرده اند و در هنگام تحصیل مراقبت و بررسی کافی را در انتخاب مدرسه نموده اند که مسئولین مدرسه افراد متدین و شایسته باشد و چون دوران صباوت علاوه از مدرسه در کوچه هم با بچه های دیگری هم بطور طبیعی الفت پیدا می کنند لذا در انتخاب دوست و رفیق هم از طرف خانواده مراقبت و وقت کافی میشده که خدای ناکرده با اشخاص ناباب همنشین نشوند و در مجامع عمومی حتی در مساجد و محافل عزاداری همیشه همراه والدین شرکت میکردند. رفته به سینما و گوش دادن به رادیو و نگاه کردن به تلویزیون به علت برنامه های فاسد در زمان رژیم طاغوت تحریم شده بود.

پدر شهید به علت گرفتاری هایی که خودش داشته از حدود سال 1348 شبهای چهارشنبه را مرتبا به مسجد جمکران قم میرفته و پس از اداء نماز مخصوص مسجد در محل مسجد در بیابانهای اطراف در تاریکی شب به تنهایی بر روی خاک دعای توسل میخوانده و از خدا میخواسته که فرزندانش را در زمره سربازان و یاوران حضرت امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف قرار بدهد که پس از شنیدن خبر شهادت علیرضا، سرور حاصل از اجابت دعا تسلی بخش خاطر داغ دیده پدر شد و زخم فراق جگرگوشه را با شکرانه و اجابت دعا تسکین بخشید ، شهید از دوران طفولیت روحی ناآرام داشت و دائما در جنب و جوش بود تا اینکه از دوره دبیرستان این روح سرکش بر علیه طاغوت طغیان کرد و در دانشکده شدت گرفت بطوری که در هنگام درگیری با گاردیهای رژیم چشم چپش آسیب دید تا بالاخره همگام با سایر همرزمان برای پیروزی انقلاب با تمام توان کوشید و سختیها و مشقات زیادی را بجان خرید.

وی در دوران دانشجویی از فعالین انجمن اسلامی دانشجویات پلی تکنیک تهران بوده و در تمامی مراحل مبارزات تحت رهبری امام خمینی شرکت فعال داشت. همزمان با اوج گیری انقلاب در کمیته انقلاب اسلامی مرکز که از نهادهای اولیه انقلاب بود شرکت جسته و بار دیگر برادران به مبارزه با ضد انقلاب پرداخته و همزمان با تسخیر انقلابی لانه جاسوسی توسط دانشجویان مسلمان پیرو خط امام با آنها همسنگر شد و به حق از مخلصین و فعالین این حرکت انقلابی بود ، به مجرد آغاز جنگ رژیم صهیونیستی عراق علیه ایران از سفر حج منصرف شد و به جبهه های جنگ آبادان روی آورد و در آنجا به مدت 6 ماه خدمت نمود و پس از برگشت از جبهه ها در راه مبارزه با تروریسم داخلی و منافقین و منحرفین و بنی صدر ملعون نقش حساسی بعهده داشت.

پس از آن مجددا عازم جبهه های نبرد شد و در کلیه مراحل عملیات بیت المقدس و نیز در فتح «خونین شهر» موثر حضور پیدا کرده پس از پیروزی بدنبال عارضه بیماری به تهران مراجعت نموده و در وزارتخانه با برادران دیگر نهادها بکار مشغول شد و در این موقع ازدواج نمود.

وی مدتها قبل از شهادتش با شیفتگی خاص و استثنایی آهنگ و عزیمت جبهه نمود لیکن بواسطه وجود کمیت زیاد کارها و مسائل تامل نمود تا بار دیگر با اصراری غیر قابل توصیف راهی دیار عشق و شهادت گردید.

شهید از همان اوائل در مسائل عقیدتی با روحانیت مشورت میکرد و مسائل انحرافی که از بعضی عناصر در قالب اسلام به خورد جوانان داده میشد کشف و افشا میکرد و پس از پیروزی انقلاب هم لحظه ای آرام نداشت و در داخل انقلاب از دست منافقین و ملحدین که آنروزها به خیلی از ارگانها نفوذ کرده بودند خون دل میخورد و تا آنجایی که میتوانست سد راه انحراف بود. به امام امت علاقه عجیبی داشت و همیشه و همه جا در یاد امام و در فکر امام بود.

فرامین امام را با جان و دل پذیرا بود ، حتی در وصیتنامه اش سفارش امام امت را کرده است. با دشمنان انقلاب مبارزه بی امان داشت ، چندین مرتبه در جبهه ها شرکت کرد ولی به فیض شهادت که منتهای آرزویش بود نرسید ، با خلوص عقیده ای که داشت اکثرا امور آینده اش در خواب صورت تکوین پیدا میکرد و لذا با ایمان راسخ به خواب خود خط مشی زندگی را تعیین میکرد و احتمال قوی دارد و قرائن هم نشان میدهد که علاقه به رفتن جبهه­ها را در این اواخر که بشارت شهادت را در خواب به شهید اعلام کرده باشند.

سلام علیک یوم ولدت و یوم یموت و یوم یبعث حیا

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

پیام خانواده شهید علیرضا هادیپور دانشجوی مسلمان پیرو خط امام

پیام خانواده شهید علیرضا هادیپور دانشجوی مسلمان پیرو خط امام

پیام خانواده شهید علیرضا هادیپور دانشجوی مسلمان پیرو خط امام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *