تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)9) خبر / موظف به حفظ نظام اسلامی هستیم

موظف به حفظ نظام اسلامی هستیم

آیت الله حسین نوری همدانی شامگاه دوشنبه در جمع مدیران و نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که انقلاب اسلامی حلقه واسطی ‌است بین قیام عاشورا و ظهور حضرت حجت(ع) اظهار داشت: امام چندین بار فرمودند که این انقلاب زمینه‌ساز ظهور امام زمان(ع) خواهد بود چرا که موجبات بیداری مستضعفین را فراهم کرده است.
یکی از مراجع تقلید قم حفظ نظام اسلامی را وظیفه همگان عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، آیت الله حسین نوری همدانی شامگاه دوشنبه در جمع مدیران و نمایندگان استان گلستان در مجلس شورای اسلامی با بیان این که انقلاب اسلامی حلقه واسطی ‌است بین قیام عاشورا و ظهور حضرت حجت(ع) اظهار داشت: امام چندین بار فرمودند که این انقلاب زمینه‌ساز ظهور امام زمان(ع) خواهد بود چرا که موجبات بیداری مستضعفین را فراهم کرده است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم ادامه داد: بنا بر این انقلاب اسلامی برای ما با انقلاب و اکتبر و سرخ چین متفاوت است.

این مرجع تقلید با بیان این که نظام اسلامی همان نظام مورد تأیید ائمه(ع) است تصریح کرد: تمامی نظام‌های دیگر طاغوتی هستند و ما موظف به حفظ این نظام هستیم.

نوری همدانی شناخت زمان حاضر را بسیار مهم عنوان کرد و گفت: هر انسان عاقلی باید نسبت به زمانه‌ای که در آن زندگی می‌کند شناخت کافی پیدا کند و آنچنان که موقعیت اقتضا می‌کند در آن گام بردارد.

دوری از راه پیامبر‌(ص) مهمترین دلیل سلطه استعمار است
 
وی دوری از راه پیامبر خدا را مهمترین دلیل سلطه استعمار بر مسلمانان دانست و افزود: دلیل دیگر انحطاط مسلمین در حکومت پادشاهان مختلفی بود که از راه زر و زور و تزویر بر آنها حکومت کردند.

نوری همدانی گفت: در چنین شرایطی بود یک مرجع بزرگ نسبت به اوضاع مسلمین احساس خطر کرد و با تلاش خود یک نظام اسلامی را برقرار نمود.

وی انقلاب اسلامی را متکی بر3 رکن مردم‏، اسلام و ولایت فقیه دانست و افزود: امام خمینی‌(ره) توانست با آگاه کردن مردم، رژیمی طاغوتی را سرنگون کند و حکومت ولایی را بر پا دارد.

آیت الله نوری همدانی گفت: همین مردم در ادامه با حضور در جبهه‌ها از انقلاب اسلامی دفاع کردند و با خون خود آن را تأیید نمودند.

فاصله بین دولت و مردم، دولت را ساقط می‌‌کند

استاد حوزه علمیه قم با بیان این که هیچ جای دنیا مردمی با زکاوت و متانت مردم ایران را ندارد به مسئولین هشدار داد که اگر روزی بین مردم و دولت فاصله افتد دولت ساقط خواهد شد.

وی افزد: امام خمینی‌(ره) به زاغه‌نشینان بسیار اهمیت می‌داد چرا که این قشر بودند که با خون جوان‌های خود امور جبهه‌ها را به پیش بردند.

نوری همدانی با بیان این که مرفهین بی درد در جنگ اقدام موثری انجام ندادند خاطر نشان کرد: گاهی آنها می‌گفتند که ما خسته شده‌ایم. امام هم می‌گفت: مگر چه کار کرده‌اید که ابراز خستگی می‌کنید.

مرجع تقلید شیعیان رکن دوم انقلاب اسلامی را اسلام دانست و اظهار داشت: تا پیش از انقلاب، اسلام بسیار از صحنه دور بود و در آن خبری از شهادت‏، جهاد و ظلم ستیزی نبود.

وی افزود: امام توانست با نهضت خود این اسلام را کنار گذارد و اسلام ناب محمدی را جایگزین آن کند.

آیت الله نوری همدانی گفت: رکن سوم ولایت فقیه است و دشمن قصد آسیب زدن به آن را دارد چرا که ناصرالدین شاه‌ها را می توان خرید اما نمی‌توان یک فقیه مدبر، شجاع و آگاه به زمان را تطمیع کرد.

مرجع تقلید شیعیان گفت: دلیل تأکید امام به پشتیبانی از ولایت فقیه همین تأثیر حیاتی آن بر سرنوشت نظام است.

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

چرا قرارداد 1975 مرزی الجزایر میان عراق و ایران ، متزلزل شد؟

  چرا قرارداد 1975   مرزی  الجزایر میان عراق و ایران ، متزلزل شد؟ گر چه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *