تیتر خبرها
خانه / بخش 2) لانه جاسوسی آمریکا در ایران / 2)18) دسته‌بندی نشده / همه چیز برای توقف صدور انقلاب است!

همه چیز برای توقف صدور انقلاب است!

این یادداشت محصول یک میزگرد دانشجویی در دانشگاه صنعتی شریف با موضوع ‌:

«نقشه های آینده ی امریکا برای خاورمیانه »است که در پی عدم حضور سایر مدعوین در جلسه مذکورمتن آماده شده برای ان منتشر می شود.

1- برای شناخت برنامه های آمریکا در منطقه لازم است، سیر برنامه های استعماری، استکباری نظام سلطه بازشناسی شود. اولین رویارویی غرب مدرن با دنیا و منطقه، در قالب استعمار سنتی کشورهای صنعتی شکل گرفت. اشغال فیزیکی منطقه، که بعدها نمود عینی خود را در قالب طرح اسراییل کبری از نیل تا فرات گذاشت و در ادبیات نومحافظه کاران در قالب خاورمیانه بزرگ جورج دبلیو بوش بازتولید شد. دوره استعمار نو با ایجاد دولت های وابسته سیاسی و اقتصادی و فرهنگی رقم خورد و نمود عینی ان در قالب اسراییل عظمی به عنوان کانون(مركز) تاثیر گذاری سیاسی، اقتصادی، فرهنگی منطقه(پیرامون) مشاهده شد.

2- پیچیده ترین مدل استکبار در قالب استعمارفرانو با غلبه بر فضای فکری و فرهنگي کشورها و یارگیری از میان مردم و نخبگان کشورها صورت بندی شد و پذيرش سبک زندگی غربی به عنوان مدل معیار در دنیا پيگيري شد. دیپلماسی عمومی به عنوان نوع جدید اثرگذاری دیپلماسی سامان یافت و انقلاب های مخملین و نرم و خاورمیانه جدید در این بین خودنمایی کردند. حتی در عرصه های نظری تغییر حاصل شد و در ارتباطات مبادله معنا (با تاکید بر مخاطب)جایگزین انتقال پیام(با تاکید بر فرستنده) گردید.

3- تنها معضل نظام سلطه، اسلام انقلابی به مرکزیت جمهوری اسلامی به عنوان آلترناتیو و جایگزین نظام سلطه و ابرقدرت هاست، که با استقلال و بدون پذیرش سلطه هیچ یک از ابرقدرتهای غرب و شرق، تنها انقلاب دینی عصر حاضر را به پیروزی رسانده و در طول سی سال عمر خويش دستاوردهای متعدد علمی، فرهنگی، سياسي، اقتصادي و… از خویش به جا گذاشته است. افسانه شکست ناپذیری ابرقدرت ها و ضرورت پیوستن به نظام نابرابر جهانی برای تداوم حیات را شکسته و منابع قدرت و منافع نظام سلطه را در منطقه در معرض خطر و تهدید قرار داده است. در منطقه و دنیا و حتی درون امریکا به یارگیری پرداخته و گروه های سیاسی، فکری-فرهنگی و جهادی را به خویش جذب کرده است.

4- برای قطع این روند مهم ترین استراتژی درگیر کردن جمهوری اسلامی، و جلوگيري از صدور انقلاب اسلامي است. در اين راستا حركت هاي مختلفي صورت بندي شده است:

1. دامن زدن به اسلام هراسی(ISLAMOPHOBIA) برای تخریب چهره تنها نظام مبتنی بر اسلام در دنیا و نیز با ایجاد آلترناتيو اسلام خشن منهای عقلانیت و معنویت نظیر القاعده با دشمن شناسی های غلط و انحرافي همراه با جذابیت های جهادی یکی از محورهای این امر است. تا از موج گسترده اسلام گرايي جوانان جهان اسلام جلوگيري كند و با سرريز آن به اين جريان هم مهم ترين منبع قدرت اسلام ناب، يعني نيروي انساني را با معضل مواجه كند و خطر را به مسائل انحرافي مشغول نمايد، هم با علم كردن انحرافات اين بديل، تلاش در تخريب چهره آن در دنيا بنمايد(طرح اسلام طالباني)

2. دامن زدن به ایران هراسی(IRANOPHOBIA) با محوریت سیاه نمایی اجرای احکام شرع(نقض حقوق بشر)، اتهام به پی گیری ساخت سلاح های کشتار جمعی(سلاح هسته ای)

3. ارائه بديل هاي اسلام ناب در قالب اسلام منهای تولی و تبری نظیر اسلام امریکایی و اسلام اروپایی با مزیت هایی مثل پیشرفت و توسعه نظیر ترکیه در قالب اسلام امریکایی عدالت و توسعه و عبدالله گل و رجب طیب اردوغان و نیز مالزی و الگوهای داخلی فلج کننده و مخدر نظیر انجمن حجتیه با آرمان خواهي عافيت طلبانه.(البته اخیرا ترکیه بعضی اقدامات مثل کاهش سطح روابط با اسراییل را انجام داده است که باید در دراز مدت آثار این تغییر واقعی مشاهده گردد، اما تا مشخص شدن وضعیت واقعی راه درازی را در پیش دارد.)

4. تقویت نظام های معارض که قبلا عراق و امروز عربستان مسئولیت این پروژه را برعهده دارند و تخريب چهره جمهوري اسلامي و وارد كردن هزينه به دست هاي بلند آن نظير يمن، حزب الله و حماس و …. را پي گيري مي كنند.

5. قطع دست های بلند ایران نظیر ممنوعیت و محدودیت فعالیت احزاب و جریان های موافق ایران و نیز تلاش برای حذف حزب الله در قالب جنگ 33 روزه و منازعات داخلی لبنان، نیز حماس در قالب جنگ 33 روزه و 22 روزه و تحریم سه ساله ی غزه، و مسئله ي یمن در قالب قتل عام جریان شیعی و زیدی.

6. ایجاد معضل برای نظام از درون در قالب

الف) معضل کارامدی با مسائل اقتصادی مثل تحریم و دامن زدن به فساد درون دیوان سالاری و تحمیل مشکلات معیشتی حاصل از ان به مردم به همراه اخلال در روند اداره ی امور.

ب) مسائل اجتماعی مانند فساد اخلاقي، ترويج مدل زندگي غربي در درون ايران و محيط هاي آكادميك، تقويت انجمن حجتيه و عرفان هاي نوظهور، ترويج اعتياد به عنوان عوامل مخدر و خارج كننده نيروي انساني از صحنه عمل.

ج) ايجاد اختلافات دروني در ميان مردم، دولت، نخبگان، علما و ايجاد سوال بر سر تداوم پايداري بر آرمان ها

د) پروژه سياسي دموكراسي خواهي به عنوان معارض جدي مردم سالاري ديني

5- سه دهه عمر جمهوري اسلامي زير انواع فشار و تحريم و جنگ داخلي و خارجي و تجديد نظر طلبي و تهاجم فرهنگي، با اتكال به خدا و اتكاي به مردم، متفاوت از همه ي نظام هاي سياسي و انقلاب هاي دنيا، تا حد زيادي نظام سلطه را از براندازي جمهوري اسلامي نااميد كرده است، گر چه به صورت كلي اين استراتژي از دستور كار آن ها خارج نشده است، لذا مهم ترين استراتژي نظام سلطه متوقف كردن صدور انقلاب با سرگرم كردن ايران اسلامي به مسائل داخلي و مشكلات و حل مسئله ايران هراسي است. در پروژه انقلاب هاي مخملي در هر كشور نمادي انتخاب مي شود، مثلا در صربستان نماد پياده نظام آمريكا بولدوزر براي از بين بردن موانع بود، اما در ايران چون مسئله اصلي ايران هراسي و مشغول سازي ايران بود، یکی از مهم ترین نمادهایی که در خارج از کشور طرح شد، موبايل و تصویربرداری آن، بود. يعني مهم تصوير سازي از خشونت جمهوري اسلامي در مبارزه با يك آشوب كه طبيعي هر نظامي است بود. برای تخریب اسلام گرایی و ارائه تصویر یک نظام توتالیتر از جمهوری اسلامی. اتفاقی که به وسیله ی رسانه های مختلف و شبکه های اجتماعی الکترونیک در التهابات و اغتشاشات پسا انتخاباتی پی گیری شد.

6- سوال این جاست در مورد این جریان چه باید کرد؟ راه انفعال پیشه کرد و مثل 8 سال دوم خرداد مشغول کار انفعالی، آرام کردن فضا و پاسخ به شبهات بشویم؟ درگیر پاسخ دادن به آخرین دست پرورده ی این جریان یعنی التهاب سبز و اغتشاش کنندگان سبز پوش و به تبع آن زنده کردن جسد مرده ای بپردازیم، که تعفن آن، شامه ی به راه اندازندگانش را هم می ازارد؟

7- راه حل را باید در آغاز انحرافات جست. و به جای مبارزه با معلول ها برای علل چاره اندیشید. انحراف در جمهوری اسلامی و تبدیل جمهوری اسلامی مهاجم برهم زننده ی نظام نابرابر جهانی به موجودی آسیب پذیر از آن جا آغاز شد که بعد از جنگ طرح شد که اولویت برای ما مبارزه و منازعه با نظام سلطه و صدور انقلاب است یا ساختن الگویی در داخل و نهایتا در دکترین ام القرای جواد لاریجانی سامان تئوریک یافت و جمهوری اسلامی به ویژه با نظرات کارشناسی طیف انقلابیون لیبرال و محافظه کارشده راه تنش زدایی جهت پایین اوردن ریسک اقتصادی برای دستیابی به توسعه و به تبع آن تقلیل نهضت جهانی که نه تنها از زبان مردم خویش با مردم ایران و منطقه، نه با شیعیان که با مسلمین و مستضعفین جهان سخن می گفت، به بازیگری در نظام سلطه ی جهانی که نقشه های راه آنان را برای توسعه و برنامه های دراز مدت خود پذیرفت. این اندیشه که در تضاد با اندیشه و مدل رهبری امام و آیت الله خامنه ای بود، دو دهه سیاست خارجی و داخلی جمهوری اسلامی را سامان داد، و در اوج خود در مبانی نظری برنامه چهارم توسعه با دعوت به عقب نشینی، درک ابرقدرتی امریکا و پرهیز از هرگونه منازعه با آن به عناون قدرت برتر تکنولوژیک و… تزویج شد.

8- راه حل چیست؟ امام در پیام به مهاجرین جنگی که یکی از مهم ترین پیام های ایشان است می فرمایند: «من باز مي‌گويم همه مسؤولان نظام و ‌مردم ايران بايد بدانند ‌که غرب و شرق تا شما را ‌از هويت اسلاميتان ـ به خيال خام خودشان ـ بيرون نبرند، آرام نخواهند نشست. نه ‌از ارتباط با متجاوزان خشنود شويد و نه ‌از قطع ارتباط با آنان رنجور، هميشه با بصيرت و باچشماني باز به دشمنان خيره شويد و آنان را آرام نگذاريد ‌که اگر آرام گذاريد، لحظه‌اي آرامتان نمي‌گذارند.» ما باید به نگاه تهاجمی امام برگردیم. امام و سربازان دهه 60 ای او در اوج مشکلات داخلی و خارجی، جنگ داخلی، مبارزه با سلطنت طلب ها و لیبرال ها در حاکمیت، بحران اقتصادی و… برای نظام سلطه مسئله سازی می کردند و دست های انان را مشغول بازکردن گره هایی در حیات خلوت خویش می نمود و جمهوری اسلامی بی هیچ منبع قدرت مادی متعارف، در برابر نظام سلطه به چانه زنی و مطالبه می پرداخت.

9- اگر حماس و حزب الله و شیعیان یمن و جریان های اسلام گرا در کشورهای مختلف آمریکا را زمین گیر کرده اند، بخش عمده ای کار دولت نبود. باید گروه های مردمی و دانشجویی کارهایی از جنس حرکت های ابتدای انقلاب با پختگی عدم سوخت و رو کردن پتانسیل های جهان اسلام رو بیاورند. از سوی دیگر گروه های مردمی و دانشجویی باید روی نقض حقوق بشر در غرب و دولت های فاسدی که از طرف غرب حمایت می شوند نظیر رژیم عربستانو یمن و بحرین رو بیاورند و از سوی دیگر باید مدل زندگی غربی و آثار و مفاسد آن و نظامی با دموکراسی صوری به وسیله ی این گروه ها در قالب های مختلف مجازی و حقیقی بازنمایی و بازخوانی شود.

10- از سوی دیگر در داخل کشور باید یک جریان قوی سر اصول اساسی انقلاب و خط امام نظیر عدالتخواهی، استکبارستیزی، مردم گرایی، تحجرستیزی، اشرافیت ستیزی و… شکل بگیرد. اگر این جریان فعالانه به طرح دیدگاه های خود پرداخته و از راس و کانون نخبگانی تا کف نیروهای ارزشی یک منازعه فکری و فرهنگی را در قالب مجادلات و بحث ها پی گیری کند. هم حقیقت مشخص خواهد شد، هم در این فضا آن چه انفعال نیروهای انقلابی مطرح می شد، خواهد شکست و فضای عدم انگیزه برای کار در میان نیروی های انقلاب شکسته خواهد شد. که رهبری نیز در جلسه با نخبگان به این مسئله اشاره کردند.

11- خدمت یکی از علمای پاکستانی مقیم ایران رسیده بودیم که اولبن کتاب را در مورد وقایع اخیر ایران به چندنی زبان زنده ی دنیا نوشته است و برای اولین بار نقش مقام معظم رهبری را در رفع و کنترل بحران برشمرده است. با اشاره به آغاز انحراف در ایران و این که اگر آن روزی که بیست سال پیش داشت این روند شورع می شد و هیچ کس چیزی نمی گفت، کسانی به صحنه می امدند، کار به جمل برای انقلاب نمی رسید. می گویید نمی توانید مستقیما وارد شوید، لازم نیست شما مستقیما اقدام جهانی سامان دهی کنید، در درون ایران معرکه ای حول آ رمان های انقلاب بسازید، همه از همه جای دنیا خودشان را به این جا خواهند رساند.

محمدصادق شهبازی

درباره ی مدیریت

مطلب پیشنهادی

از سوی رهبر انقلاب سیاست‌های ‌کلی جمعیت ابلاغ شد

از سوی رهبر انقلاب سیاست‌های ‌کلی جمعیت ابلاغ شد حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای رهبر معظم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *