تیتر خبرها

وقتي صادق زيباكلام از دگرديسي فكري و مجذوبیت خود به آرمانشهر غرب سخن میگوید

وقتي صادق زيباكلام از دگرديسي فكري خود و آرمانشهر غرب سخن میگوید

زيبا كلام به تحولات امروز كشورهاي غربي و سركوبي‌ جنبش اشغال ضد وال استريت كه سبب شده است مردم آمريكا و اروپا در خيابان‌ها حضور يابند و «ما 99 درصد جمعيت غرب را تشكيل مي دهيم» را شعار خود قرار داده اشاره اي نمي كند و دوست دارد كه …

ازادی به سبک آمریکایی
ازادی به سبک آمریکایی

به گزارش خبرنگار سياسي «خبرگزاري دانشجو»،‌ صادق زيبا كلام در يادداشتي كه روزنامه شرق آن را منتشر كرده است به  مطلبي كه در سال 1358 و در حمايت از تسخير لانه جاسوسي آمريكا به وسيله دانشجويان خط امام نوشته اشاره كرده است و با زير سئوال بردن مواضع گذشته خود مدعي شده است كه گمانه‌زني دانشجويان خط امام در زمينه احتمال كودتاي امريكا در ايران نادرست بوده است.

ازادی به سبک آمریکایی
ازادی به سبک آمریکایی

زيباكلام در اين خصوص نوشته است كه «هيچ كس در آن روزهاي پر التهاب از دانشجويان و ساير انقلابيون اين پرسش ساده را نپرسيد كه اگر آمريكايي‌ها مي خواستند با انقلاب، رويارويي نظامي كنند چرا در آذرماه يا دي‌ماه كه شاه هنوز د رايران بود و ارتش ايران از هم فرونپاشيده بود و هنوز يك نيروي مستحكم و منظم بود و ساير تشكيلات و نيروي مستحكم و منظم بود و ساير تشكيلات و نيروهاي نظامي و شبه نظامي و شبه نظامي رژيم برجا بود آنان در صدد اجراي كودتاي نظامي برنيامدند[1].

يادداشت نويس روزنامه شرق درحالي احتمال كودتاي آمريكا را در سال 58 رد مي كند كه حافظه تاريخي ايرانيان در كودتاي 28 مرداد نشان مي داد كه كودتاي جديدي عليه انقلاب اسلام ايران چندان دور از ذهن نبود[2]. نگاهي به خيزيش‌هاي جديد منطقه خاورميانه بخصوص تحولات مصر نيز كه منجر به تسخير لانه جاسوسي اسرائيل در اين كشور شد نيز مويد اين مطلب است.

وي درباره دگرديسي فكري خود نوشته و بيان داشته است دانشجويان خط امام – البته خود زيباكلام – تحت تاثير نظرات دكتر علي شريعتي مفاهيمي چون آزادي و آزادي بيان و آزادي مطبوعات را ابزار نظام سرمايه داري غرب براي تحميق توده‌ها و زحمتكشان مي‌پنداشتند[3].

اين استاد دانشگاه در انتها بيان داشته است كه « نسل من يك نكته را نتوانسته بود در 13 آبان 58 ببيند. نتوانسته بود متوجه شود كه غرب و سرمايه داري با وجود آن كيفر خواست بلند بالا كه ماركسيست‌ها برايش مطرح كرده بودند[4] و ما هم آنها را تكرار مي كرديم يك ويژگي ديگر هم داشت: ‌براي مخالفان حق مخالفت قايل بود[5].

زيبا كلام در اين مطلب تلويحا غرب را آرمانشهر خود توصيف مي كند و نظام سرمايه‌داري را كه آزادي  در آن بيشتر رو به سوي ابتذال و بي‌بندوباري داشته است را تحسين مي كند اما به تحولات امروز كشورهاي غربي و سركوبي‌ جنبش اشغال ضد وال استريت كه سبب شده است مردم آمريكا  و اروپا در خيابان‌ها حضور يابند و «ما 99 درصد جمعيت غرب را تشكيل مي دهيم» را  شعار خود قرار داده اشاره اي نمي كند و دوست دارد كه براي خود و ديگران همان تصوير غير واقعي و زيبايي كه در ذهن خود از غرب دارد را بدون روتوش توصيف كند.

ازادی به سبک آمریکایی
ازادی به سبک آمریکایی

[1] – این بنده خدا هر چه میگوید به بی آبرویی خود می افزاید! نه در ایران بوده و نه روحش ساکن اینجا بوده است و نه جسمش و از آنچه ندیده است و اطلاع ندارد سخن میگوید . ایشان فراموش نموده اسن که در آخرین ماه حضور شاه و پس از راهپیمایی سرنوشت ساز روز عاشورای 57 و نا امیدی اربابان از برده حلقه به گوش ژنرال هایزر برای بر کناری شاه و انجام کودتا وارد ایران شد و در شب 22 بهمن کودتای آمریکایی هدایت شده به وسیله او بود که شمکست خورد و رهبران آمریکایی کودتا در زیر زمین ستاد مشترک به دام افتادند! ظاهرا ایشان نیز چون شاپور بختیار از حضور این ژنرال آمریکایی در ایران عمدا خبر ندارند!

[2] – اعجاب انگیز این است که در اواخر مهر 58 امام از طرح یک کودتا سخن میگویند و بیان میدارند که توطئه گران بر پا کننده شورش و جنایتکاران ضد انقلاب میخواهند در نهایت با یک کودتا کار را تمام سازند! و اعجاب انگیز این است که ایشان در همین ایام نماینده دولت موقت در کردستان بود و سپاهیان فداکار حاضر در کردستان او را متهم به همکاری با حزب دموکرا نموده اند! و ایشان نیز چند روزی توسط انان دزدیده میشوند و سپس آزاد میگردند و این در حالی است که سپاهیان در کردستان مثله میشدند و به فجیع ترین شکل حتی بر روی تختهای بیمارستانها کشته میشدند و آیت الله خلخالی از او میخواهد که مناطق کرد نشین را هر چه زودتر ترک کند!

[3] – این سخنان از یک روح نا متعادل و یا کم حافظه  بر میخیزد! مرحوم دکتر شریعتی در تفسیر سوره ناس و فلق به وسواسان خناسی که با تبلیغات آنچه را خود میخواهند از صندوقها بیرون میآورند و آزادی را سلاحی برای تحمیق توده های مردم قرار داده اند سخن میگوید و نه با اصل ازادی  و ازادی بیان و ازادی مطبوعات، این برداشتهای بی پایه و بی اساس موجب هتک حرمت گوینده است و خود نمی داند! تا مرد سخن نگفته باشد عیب و هنرش نهفته باشد!

[4] – ای استاد محترم علوم سیاسی وقتی چنین نظر میدهد و این میزان از سیاست اطلاع دارد، وای به دانشجویانی که در زیر دست او تربیت میشوند! پس لیست بلند بالای جنایات آمریکا در حق ملت ایران از کودتای 28 مرداد 32 تا بهمن 57 و بر پایی  انواع فتنه ها و ترورها و سایر جنایاتش چه شد!؟ مارکسیستها که در مورد آنها سخن نگفته اند و خود نیز از اصحاب فتنه و جنایت بودند. ظاهرا وقتی انسان پیرو مکتب مرغابی میشود و سر خود را زیر برف میکند و دشمنی نمیبیند و دیگران را متهم به توهم توطئه مینماید و انها را تحت تأثیر مارکسیستها قلمداد میکند!

[5] – خود کم بینی و غرب زدگی و مرگ هویت و مرعوب بودن و مجذوب بودن به آمریکا و جامعه باز پوپری و  جامعه غرب را جامعه ایده آل و همان راه طی شده انبیاء دانستن یعنی همین! اینک جامعه بشری با زندانهای مخفی و زندان گوانتانامو و ابوغریب و جنبش تسخیر وال استریت و  آغاز جنگ فقر و غنا و برابرشدن  99 درصد با 1 درصد ابرویی برای افرادی چون صادق زیبا کلام بر جای نگذاشته و ایشان که دچار گسست تاریخی شخصیت شده و هنوز در دوران صدر مشروطیت و در دوران روشنفکران دیگ پلوی سفارت انگلیس زندگی میکند و دچار یخ زدگی و زندگی نباتی شده است و گذر زمان و تحولات تاریخی را احساس ننموده است!

درباره ی سید محمد هاشم پوریزدانپرست

دانشجویان مسلمان پیرو خط امام تسخیر لانه جاسوسی

مطلب پیشنهادی

بازخوانی یک عملیات: پنجه عقاب (شکست نیروهای نظامی متجاوز آمریکایی در طبس)

طبس – بازخوانی یک عملیات: پنجه عقاب (شکست نیروهای نظامی متجاوز آمریکایی در طبس)

بازخوانی یک عملیات: پنجه عقاب (شکست نیروهای نظامی متجاوز آمریکایی در طبس) 31 فروردين 1387 …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *